RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus II (08.07-18.07.2015)


Dzień 2 - za nami...

Dodany: 2015.07.09
Komentarze: 0
Zdjęcia: 110
Wideo: 1

Dzisiaj czwartek, czyli pierwszy, pełny dzień kolonistów w Kulce. Choć pogoda nie rozpieszczała, dzień zapowiadał się bardzo aktywnie dla wszystkich grup. Od rana dzieci zaplanowane miały wiele przeróżnych zajęć. Zapraszamy do zapoznania się z relacją przebiegu dnia w poszczególnych grupach.

SUMMER CHALLENGE
Po śniadaniu koloniści wyruszyli na wyprawę rowerami wodnymi po przyległym do ośrodka jeziorze Łęsk. Mieli okazję podziwiać widoki z trochę innej perspektywy. Następnie udaliśmy się na walki Gladiatorów. Wszyscy walczyli bardzo zawzięcie. Najlepszą walką okazała się być walka stoczona pomiędzy dwiema dziewczynkami, a dokładnie pomiędzy Agatą a Michaliną. Dzieci mogły również zmierzyć się ze swoimi słabościami i lękiem wysokości na parku linowym. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwał Pan Instruktor, który z chęcią pomagał dzieciom. Po zjedzeniu pysznego obiadu wszyscy udali się na tor quadowy, gdzie dzieci miały możliwość odbycia przejażdżki małymi czterokołowcami. Kolejna atrakcją tego dnia była wspinaczka na ściance. Do wyboru koloniści mieli 4 stopnie trudności. Tego dnia odbyło się również strzelanie do celu, przy pomocy markerów z kulkami paintballowymi. Na zakończenie dnia udaliśmy się jeszcze do lasu na grę terenową „świetliki”. W tej grze dzieci musiały przejść specjalnie wyznaczoną trasę, wykonując po drodze przeróżne zadania. Był to kolejny sprawdzian odwagi Naszych podopiecznych, każdy pokonał swój strach!

FABRYKA GWIAZD
Gwiazdeczki rozpoczęły swój dzień od przeprowadzenia porządków w swoich pokojach, które, swoją drogą, wypadły całkiem dobrze. Następnie udaliśmy się na spotkanie z Panią pielęgniarką. Umówiłyśmy się, iż po każdej zbiórce dziewczynki będą wykonywały okrzyk tak, aby było go słychać na całym ośrodku. Teraz każda osoba może usłyszeć „Hej! Gwiazdy!” pomiędzy poszczególnymi blokami zajęciowymi. Następnie Gwiazdy udały się na robienie „tatuaży”, gdzie każda z Nas malowała sobie logo Naszej grupy. Później Złotka udały się na salę taneczną, gdzie dzięki Pani Instruktor opanowały nowe kroki z tańca nowoczesnego oraz zumby. Z jednej strony wyginały się jak gimnastyczki, a z drugiej poruszały się delikatnie, niczym baletnice. W trakcie kolejnych zajęć Gwiazdy grały w Mega Grę-Twistera w rozmiarze XXL, w trakcie której uczestniczkom towarzyszyło MEGA dużo uśmiechu, śmiechu i zabawy, w szczególności, gdy ktoś nie mógł utrzymać równowagi na planszy. Dziewczynki nauczyły się również, jak właściwie dobierać sobie ubrania, co z czym łączyć, jakie kolory do siebie pasuja, rodzaje tkanin i wiele, wiele innych ciekawostek. Dzień zakończył się pyszną kolacją, wieczornymi tańcami oraz rozmowami wewnątrz Naszej grupy. To był bardzo udany dzień!

BOHATERKI DISNEYA
Obie grupy bohaterek Disneya rozpoczęły dzień od pysznego śniadania. Zaraz po nim jedna z nich udała się na zajęcia taneczne z Violettą. Okazało się, że jednej z Disneyowskich Gwiazd rośnie niezła konkurencja-Nasze dziewczyny! Pokazały bowiem, że mają prawdziwy talent! Oprócz tego miały również okazję wykąpać się w czystej wodzie jeziora Łęsk. W czasie plażowania chętnie rozmawiałyśmy o Naszych ulubionych bohaterkach z bajek. Dzisiaj dziewczynki wybrały się też w podróż do Krainy Lodu, gdzie wspólnie z Elsą wzięły udział w karaoke-śpiew również okazał się być ich mocną stroną! Z racji tego, że z wizytą do naszych bohaterek przyszła z wizytą Pocahontas, która to nauczyła je wykonywać prawdziwe tatuaże z henny. Po podwieczorku młode damy odwiedziły Meridę Waleczną, z którą uczyły się strzelania z łuku. Oprócz tego Nasze księżniczki świetnie bawiły się podczas „Time to shine”, miały możliwość stworzyć swój własny, wirtualny program z Violettą. Drugi dzień w bajkowym świecie uważamy, za bardzo udany!

VIP
Dzień dla VIPów rozpoczął się wyjątkowo aktywnie, od zajęć na quadach. Mimo, iż jazda na quadach to pasja wszystkich chłopców, dziewczynki wykazały się nie mniejszym zaangażowaniem. Pan Instruktor ocenił jazdę wszystkich uczestników na 5+! Następnie udaliśmy się na wspinaczkę po skrzynkach, która wymagała od wszystkich uczestników zwinności i skupienia. Najwyższą wieżę stworzył i bez problemu się na nią wdrapał Jakub Wojciechowicz, któremu wszyscy bili brawa oraz serdecznie gratulowali sukcesu. Później zjedliśmy pyszny obiad, by nabrać siły na podjęcie kolejnych wyzwań. Kolejne były kajaki, które odbyły się pod okiem Pana Ratownika. Dzień zakończył się walkami gladiatorów. Dzieci ubrane w odpowiednie maski oraz przy pomocy specjalnie przystosowanych tyczek miały za zadanie strącić przeciwnika z podwyższenia wprost na matę. Zabawa ta przyniosła wszystkim wiele radości! Już nie możemy doczekać się kolejnego dnia pełnego wrażeń.

LEGO PRZYGODA
Pierwszy dzień na kolonii rozpoczęliśmy od najfajniejszej zabawy, czyli autorskich konstrukcji Lego. Budowle wyszły naprawdę imponujące, a nasi koloniści nie mogli odezwać się od swoich konstrukcji. Dlatego ze smutkiem je rozkładali, aby posprzątać po swojej zabawie. Później rozegraliśmy interaktywny turniej na konsoli XBOX kinnect. Atrakcjom nie było końca, kolejną misją była gra kryptograficzna pod nazwą Enigma. Po obiedzie poszliśmy na strzelnicę paintballową, gdzie odbyliśmy trening strzelecki. Wieczorem udaliśmy się do lasu, na pełną emocji grę terenową świetliki.

4 ŻYWIOŁY
Dzień rozpoczął się spotkaniem z żeglarzem, który wprowadził nas w tajniki żeglarskiej teorii. Nauczyliśmy się poprawnego zachowania podczas rejsu, tak więc podczas kolejnego spotkania z Kubą żeglarzem wykorzystamy swoją teoretyczną wiedzę w praktyce w trakcie rejsu „OMEGĄ”. Po obiedzie rozegraliśmy mecz siatkówki z grupą Aktywnych Wakacji, oczywiście Nasza drużyna wygrała, co wcale nas nie dziwiło! Dzień minął pod znakiem gier integracyjnych, takich jak: zamki, mafia czy „Zgadnij kim jesteś”. Podczas zajęć z łucznictwa najcelniejszym okiem wykazał się Dawid i Kuba, jednak na uwagę zasługuje fakt, że cała grupa radziła sobie nadzwyczaj dobrze!

STREFA GIER I ZABAW
Dzisiejszy dzień na kolonii minął nam bardzo aktywnie. Po zjedzeniu śniadania udaliśmy się na zajęcia integracyjne, aby dzieci lepiej się poznały. Następnymi zajęciami była Bitwa Plemion, czyli świetna zabawa na otwartym terenie. Grupę podzielono na dwie drużyny a ich zadaniem było zbudowanie szałasów, a następnie próbowali zebrać flagi drużyny przeciwnej. Po wyczerpujących zmaganiach w lesie koloniści mieli okazję odpocząć i zebrać energię, potrzebną w kolejnych zajęciach podczas gry na konsoli XBOX. Po obiedzie koloniści udali się na zajęcia z samoobrony, gdzie mieli okazję nauczyć się podstawowych chwytów obronnych oraz podstawowych reakcji, które mogą im pomóc w sytuacji, gdy zaistnieje niebezpieczne zdarzenie. Od rana wszystkie zajęcia były pełne aktywności fizycznej oraz przepełnione świetną zabawą. Na kolacji postanowiliśmy nie objadać się za bardzo, ze względu na ognisko, które czekało nas jeszcze wieczorem, a przy nim pieczenie kiełbasek. Na zakończenie dnia poszliśmy jeszcze do lasu, aby rozegrać grę terenową świetliki. Niektórzy byli lekko przerażeni perspektywą nocnej wyprawy do lasu, jednak przezwyciężyli swój strach i wszyscy razem pokonaliśmy całą wyznaczoną trasę. Po powrocie szybko wskoczyliśmy pod prysznic a później prosto do łóżek, gdyż czekał nas kolejny, ciekawy dzień.

HARRY POTTER
Mali czarodzieje przez drugi dzień turnusu zostali przydzieleni do swoich domów w Hogwarcie. Podzielono ich na 3 domy: Gryffindor, Hufflepuff oraz Ravenclaw. Podzieleni na grupy rywalizowali w różnych czarodziejskich konkursach sportowych. Mieli okazję spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, co sprawiło im ogromną frajdę. W czasie kolejnych zajęć sprawdzali, jak idzie im rzucanie czarów, a mozliwe było to dzięki rozgrywaniu czarodziejskich gier na konsoli XBOX. W czasie zajęć uzupełniających całą grupą grali w kalambury, co pozwoliło na integrację wszystkich członków obozu HP. Wieczór zakończył się wspólnym ogniskiem.

AKTYWNE WAKACJE
Właśnie minął drugi dzień, a koloniści AK zdążyli już świetnie się zintegrować. Dużo uśmiechu i radości przyniosła bitwa plemion i ognisko. Koloniści świetnie bawili się również podczas grania w Mega Gry, czyli Twistera, Chińczyka i Scrabble w rozmiarze XXL. Ważnym elementem dnia dzisiejszego były również zajęcia z samoobrony oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo „AKTYWNI” przeszli trening strzelania z wiatrówki. Najlepszy wynik ustrzeliła Julia Bączek. Dzień zakończyliśmy grą nocną-Świetliki.

GWIEZDNE WOJNY
Dzisiejszy dzień Gwiezdni Wojownicy rozpoczęli od szkolenia antygrawitacyjnego na żyroskopie, podczas którego mieli możliwość poczuć się jak w prawdziwym statku kosmicznym. Następnie dzieci miały warsztaty plastyczne, gdzie miały możliwość stworzenia własnej gry galaktycznej. Później przyszedł czas na gry i zabawy integracyjne, a po obiedzie rozegrał się quiz o wiedzy na temat „Gwiezdnych Wojen”. Bezkonkurencyjny okazał się być Piotrek. Następnie dzieci grały w grę francuska, podczas której miały okazję poznać ośrodek oraz osoby w nim pracujące i mieszkające. Po kolacji odbyło się uroczyste pasowanie na młodych padawanów, podczas którego uczestnicy otrzymali swoje peleryny i miecze świetlne. Dzień zakończyły drugie warsztaty plastyczne. Tym razem koloniści tworzyli maski ulubionych postaci Gwiezdnych Wojen.

SUPER MISJA SPECJALNA
Po śniadaniu dzieci wzięły udział w zajęciach zatytułowanych „Mega pakiet gier”, na które składały się wspólne zabawy przy użyciu ciekawych rekwizytów, w trakcie której dzieci miały okazję do integracji grupowej. Chwilę później koloniści wzięli udział w zajęciach w Parku Linowym, gdzie pokonywali tor umieszczony na wysokości. Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa uczestnicy ubrani zostali w specjalną uprząż zapewniającą asekurację na wysokości. Kolejne zajęcia ponownie związane były z podniebnymi akrobacjami, tym razem koloniści wspinali się po wieży zbudowanej z plastikowych skrzynek. Najlepsze wyniki osiągneli: Błażej oraz Borys. Czas przed obiadem grupa SMS spędziła na grze w „Mafię”, natomiast po zjedzeniu pożywnego obiadu uczestnicy Super Misji Specjalnej zapoznani zostali z podstawowymi zasadami z zakresu survivalu. Dzieci nauczyli się, jak rozpalić ognisko przy użyciu powierzonych im przedmiotów. Później odbyły się zajęcia na Parku Linowym, pokonywali tam specjalnie przygotowany tor przeszkód. Po kolacji odbyły się zajęcia z teorii żeglugi i na tym zakończył się ten dzień.

OBÓZ SUPER PAINTBALLOWYM
Pierwszy dzień zajęć zaczął się dla obu grup bardzo aktywnie. Zrealizowane zostały zajęcia paintballowe, z podstawy strategii oraz taktyki, strzelania z wiatrówki oraz bieg na orientację INO. Na zajęciach uzupełniających uczestnicy kolonii oprócz integracji poznali budowę zapalniczki ZIPPO, sposoby rozpalania ogniska oraz budowę karabinku do paintballa. Bardzo ważnym elementem dzisiejszego dnia było zapoznanie uczestników ze strategiami poszczególnych gier paintballowych. Dzień zakończył się dla grupy wspólnym ogniskiem.

OBÓZ PAINTBALLOWY
Dzień rozpoczął się wczesna pobudką. Pierwszymi zajęciami były techniki strategii oraz zasady poruszania się w terenie, na których koloniści uczyli się rozwiązywać możliwe problemy po czym uczyli się poruszać się z bronią w szyku. Kolejnym blokiem zajęciowym było strzelanie snajperskie, gdzie wszyscy wykazali się dużą celnością oraz umiejętnościami strzeleckimi. Ponad to uczestnicy poznali budowę oraz zasady działania markera paintballowego. W ramach doskonalenia celności koloniści udali się na strzelnicę, gdzie przy pomocy broni pneumatycznej strzelali do tarcz. Największą celnością wykazał się tu Patryk, jednak wszyscy obozowicze radzili sobie naprawdę świetnie. Koloniści rozegrali również mecz paintballowy, podczas której grupę podzielono na 2 obozy, walka była bardzo zacięta, jednakże wyrównana. Wieczorem koloniści rozegrali bitwę plemion. W trakcie dnia dzieci miały wiele okazji, by się zintegrować. Najbardziej jednak więzi zacieśniły się w trakcie wspólnego ogniska, gdzie koloniści dużo rozmawiali oraz opowiadali rozmaite historie.

MILITARNI
Dzisiejszy dzień rozpoczął się poranną zaprawą, by pełni energii móc zacząć dzień. Aby móc odnaleźć się w lesie wszystkie grupy militarne wyruszyły wraz z instruktorem do lasu, a tam uczyli się określania kierunków świata oraz zapoznawali się z obsługą busoli. Wszystkie grupy uczyły się również rzucać granatem. Grupy Pana Wojtka oraz Pana Adama mogły również poćwiczyć swoją celność na strzelnicy. Grupa pod kierownictwem Pana Sebastiana rozegrała również paintballową potyczkę. Wieczór zwieńczyło wspólne ognisko, wraz z pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewem wszystkich 3 grup.

MAZURSKA PRZYGODA
Pierwszy dzień obozu minął bardzo szybko, a zarazem bardzo atrakcyjnie. Dzień zaczęliśmy od uporządkowania namiotów a zaraz po tym udaliśmy się prosto na śniadanie. Następnym punktem dnia była wyprawa do lasu, gdzie rozegraliśmy grę na orientację oraz uczyliśmy się korzystać z busoli i kompasu. Na kolejnych zajęciach rozegraliśmy turniej piłkarzyków. O dziwo to dziewczyny z Naszej grupy były nie do pokonania! Kolejne dwa bloki spędziliśmy pod okiem żeglarza Kuby, który opowiadał nam o budowie żaglówki, jak należy z nich korzystać oraz o sposobach wiązania węzłów. Przed kolacją poszliśmy jeszcze nad jezioro, a tam pływaliśmy na rowerkach wodnych. Zabawa była niesamowita!
Po kolacji poszliśmy do lasu, by tam uzbierać drzewo na ognisko. Gdy rozpaliliśmy ogień dołączyły do Nas 3 grupy Militarne, w trakcie ogniska graliśmy na gitarze oraz śpiewaliśmy. Po ognisku, około godziny 23 poszliśmy do lasu, by rozegrać grę terenową świetliki. Odrobinę przerażeni, ale w świetnych humorach wykonaliśmy wszystkie zadania. Wykończeni po całym aktywnym dniu położyliśmy się spać, by z jak największą energią wkroczyć w 3 dzień na kolonii.

Jak widać dzień upłynął dzieciom bardzo aktywnie. Zapraszamy również do zapoznania się z relacją pod postacią zdjęć z przebiegu dnia!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.