RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus II (08.07-18.07.2015)


Dzień 3 - Pełen atrakcji dzień

Dodany: 2015.07.10
Komentarze: 1
Zdjęcia: 136
Wideo: 1

3 dzień dobiega końca. Mimo panującej niepogody nasi koloniści mieli dokładnie rozplanowany cały dzień. Zapoznajmy się zatem z przebiegiem dnia w poszczególnych grupach.

AKTYWNE WAKACJE
Aktywne wakacje rozpoczęły dziś dzień od walk sumo. Odbyło się również strzelanie z łuku. Wiele frajdy sprawiło obozowiczom rozegranie gry „Mafia”, gdzie dziewczyny wcielały się w różne role i próbowały złapać tytułową mafię. Popołudnie spędziliśmy grając w dwie flagi. Po kolacji czas upłynął nam na jeździe quadami. Druga grupa aktywnych spędziła czas na wspinaczce po skrzynkach, gdzie najlepszym okazał się być Klaudiusz. Rozegrali również mecz siatkówki, odbyły się też zawody lekkoatletyczne oraz gra „Zombie”. Cały dzień upłynął zatem pod znakiem aktywności.

MILITARNI
Poranek rozpoczął się dla wszystkich grup militarnych poranną zaprawą. Dzisiejszego dnia obozowicze mieli okazję nauczyć się podstawowych chwytów, kopnięć oraz ciosów podczas zajęć z samoobrony. Jak co dzień wszystkie grupy trenowały, by podczas apelu kończącego turnus zaprezentować specjalnie przygotowaną niespodziankę. Po zajęciach uzupełniających przyszedł czas na naukę tego, o czym każdy militarny powinien wiedzieć, a mianowicie naukę szyfrowania. Grupa, dzięki wskazówkom instruktora zaszyfrowała i ukryła zadania zadania przeznaczone dla grupy przeciwnej. Grupa Pana Sebastiana zgłębiała również tajniki przeżycia w warunkach zagrażających życiu i zdrowiu podczas zajęć z survivalu, natomiast grupa Pana Adama ćwiczyła swoją celność i siłę w trakcie zajęć strzelania z łuku.

OBÓZ SUPER PAINTBALLOWYCH
Kolejny dzień obie grupy rozpoczęły od porannej zaprawy oraz od sprzątania swoich namiotów. Zajęcia, z jakimi w dniu dzisiejszym zmierzyli się uczestnicy to między innymi paintball, gra-Enigma oraz zajęcia z samoobrony. Na paintballu rozegrano grę „Dwie flagi”. Gra Enigma nauczyła wszystkich kolonistów kodowania, a samoobrona obrony przed niebezpieczeństwem, które pochodzić może od drugiego człowieka. Grupa znalazła również czas, by rozegrać grę „Kalambury” oraz wykazać się swoim talentem wokalnym w trakcie kulkowego karaoke. Dzień zakończył się ogniskiem.

HARRY POTTER
Po pysznym śniadaniu nadszedł czas na gry i zabawy w Hogwarcie. Uczniowie podjęli się wielu wyzwań, w trakcie których musieli wykazać się dużą kreatywnością. Podczas konkursu wyróżniono magiczne wyliczanki oraz zabawne rymowanki, które przedstawili: Konrad, Paweł, Kuba, Wiktor oraz Jan. W trakcie zwiedzania ośrodka spotkaliśmy Hardodzioby, które następnie wykonaliśmy z gliny. Każdy z nich był wyjątkowy, z tego względu nie mogliśmy wybrać najładniejszego. Na koniec dnia czekała nas kolejna atrakcja, pod postacią wspinaczki po skrzynkach, które prowadziła Pani Klaudia. Uczestnicy wspinali się po skrzynkach, pokonując swoje lęki. Rekordem było ustawienie aż 21 skrzynek! Aby podsumować dzień wszyscy spotkaliśmy się w COOL Clubie, aby obejrzeć COOL Newsa i zobaczyć, co działo się w trakcie dzisiejszego dnia w całym ośrodku.

BOHATERKI DISNEYA
Gdy rano smaczne śniadanko zjedliśmy, szybko na taniec wyruszyliśmy. Pani Natalia nam układ złożyła i w COOL Clubie go z nami przećwiczyła. Gry i zabawy odbyły się w południe, na których bawiliśmy się cudnie. Bohaterki Disneyowe potrafią grać nie tylko w nogę! Po obiedzie dobry humor towarzyszył walkom „sumo”. Podwieczorek brzuszki dopełnił i wszystkich wymagania spełnił. Henną wszyscy się cieszyli i tatuaży szybko nie zmyli. Po dniu pełnym atrakcji nie mogliśmy doczekać się kolacji. A na koniec dnia, każdy zgodnie powie, że dzięki Kulce nosił uśmiech w sobie!

FABRYKA GWIAZD
Niestety dzisiaj Nasze dziewczynki przywitały chmury, które Gwiazdeczki próbowały rozgonić szerokim uśmiechem i swoim okrzykiem. Na trochę się to udało. Po sytym śniadanku przyszła pora na tańce. Dziewczynki uczyły się nowych kroków i doskonaliły te, które poznały wcześniej. Zmierzyły się również na macie, podczas walk gladiatorów. Najlepszymi okazały się Ania Wasiak, Patrycja Wiśniewska i Wiktoria Kowalska. Gwiazdeczki uwielbiają też śpiewać, więc udały się na karaoke, gdzie mogły wykazać się talentem wokalnym wykonując takie hity, jak: „Pszczółka Maja”, „Jesteś szalona” czy „Mniej niż zero”. Przed kolacją nasze damy wybrały się do kosmetyczki, gdzie poznały reguły prawidłowego manicure. Dziewczynki zakończyły tą wizytę z pięknie pomalowanymi paznokciami. Dzień zakończył się grą terenową „Znaleźć gwiazdy”, dziewczynki rozpoznały mnóstwo sław! Przed snem ucięłyśmy sobie jeszcze pogaduchy grupowe i przeczytałyśmy wspólnie bajkę na dobranoc.

STREFA GIER I ZABAW
Kolejny zabawny i pełen wrażeń dzień. Z samego rana zaraz po śniadaniu oraz uporządkowaniu swoich pokoi poszliśmy obejrzeć film „Harry Potter”. Po magicznych scenach z filmu udaliśmy się na zewnątrz, by rozegrać grę francuską, czyli poszukiwanie odpowiedzi na pytania przygotowane przez wychowawcę. Dzieciaki musiały sporo się nabiegać, żeby je odszukać. Jako pierwsza komplet odpowiedzi zgromadziła Julia. Na kolejnych zajęciach graliśmy w siatkówkę, w której dzieci mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami sportowymi. Po obiedzie mieliśmy chwilę odpoczynku i czas dla siebie. Następnymi zajęciami były wiatrówki, gdzie najpierw zapoznaliśmy się z regulaminem a następnie koloniści sprawdzali swoją celność w strzelaniu do tarczy. Na zakończenie dnia pobawiliśmy się jeszcze troszkę, aby grupa zintegrowała się oraz poznała się dokładniej. Zabawa była tak dobra, iż nikt nie chciał jej kończyć.

SUMMER CHALLENGE
Grupa SCH dzisiejszy dzień zaczęła od zajęć nauki strzelania z łuku. Koloniści sprawdzili swoją celność podczas oddawania strzałów do tarczy. Następnie udaliśmy się na zajęcia linowe, na których każdy mógł spróbować zbudować wieżę ze skrzynek, a potem na nią wejść. Rekord został pobity przez jednego z chłopców, wspiął się na wieżę zbudowaną z 20 skrzynek. Później poszliśmy do lasu, odbyliśmy tam ćwiczenia z orienteeringu, podczas których grupa poznała zasady orientacji w terenie oraz obsługę urządzenia GPS. Po obiedzie Summerki pod nadzorem instruktora wzięli udział w treningu snajperskim z użyciem broni palnej, a do tarcz celowali kulkami z barwnikiem. Po strzelnicy paintballowej chłopcy uczestniczyli w zajęciach Euro-bungee na specjalnych trampolinach, a asekuracyjna uprząż pozwoliła na akrobacje. Wieczorem rozegraliśmy turniej piłki nożnej. Dzień był wyczerpujący, ale dostarczył naprawdę wielu emocji.

VIP
Dzisiejszy dzień dla VIPów okazał się być dniem pełnym atrakcji. Nauczyliśmy się obsługi urządzenia nawigującego GPS, odnajdywaliśmy i wykonywaliśmy ukryte zadania. Zmierzyliśmy się ze sobą w Mega Grach, czyli Mega Twisterze oraz Scrabblach w rozmiarze XXL. Tego dnia ćwiczyliśmy również swoją celność, strzelając z wiatrówki. Każdy mógł zostawić sobie na pamiątkę tarczę, do której strzelał. Skoki, salta inne podniebne akrobacje na Euro-bungee sprawiło Nam wiele radości i uśmiechu. Na koniec dnia poznaliśmy podstawy żeglowania, które z pewnością wykorzystamy w praktyce w kolejnych dniach kolonii.

OBÓZ PAINTBALLOWY
3 dzień obozu był dużym wyzwaniem dla kolonistów, gdyż zaplanowane były zajęcia na poligonie. Podzieleni na dwie grupy (Mariuszki i Jagódki) zmagali się z grami strategicznymi, takimi jak: flaga, uwolnić VIPa, napad na bank. Walka była zacięta i wyrównana, ale ostatecznie wygrała grupa Mariuszki. Moment ogłoszenia wyników był niezwykle ekscytujący, gdyż rozstrzygnęło się to w ramach zakładu. Po powrocie odbyły się zajęcia sportowe (przy użyciu wiatrówki i piłki nożnej) oraz zajęcia na temat impregnacji obuwia wojskowego i taktycznego. Dzień zakończył się ogniskiem, na którym piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy i świetnie się bawiliśmy. Po ognisku jedną z grup czekała jeszcze gra paintballowa.

LEGO I PRZYGODA
Dzisiejszy dzień dla grupy LiP zaczął się jak na prawdziwych fascynatów Lego przystało-autorskimi konstrukcjami lego. Kolejna część dnia upłynęła nam pod znakiem sportowych szaleństw-rozegraliśmy mecz w dwa ognie, piłkę nożną a także siatkową. Nie lada wyzwaniem była dla nas podróż na quadach. Dla wielu z Nas było to pierwsze spotkanie z tymi czterokołowcami, jednak każdy z grupy świetnie sobie radził. Później udaliśmy się na Mega gry, gdzie spróbowaliśmy swoich sił w Twisterze oraz Chińczyku, oczywiście w rozmiarze XXL. To była wspaniała zabawa. Gdy nadszedł wieczór zorganizowaliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek, co było kolejną okazją do zapoznania się oraz zintegrowania całej grupy. Po mile spędzonym wieczorze i dniu pełnym wrażeń zasnęliśmy spokojnie, by zebrać siły na kolejny, świetnie się zapowiadający dzień.

GWIEZDNE WOJNY
Dzień rozpoczęliśmy od lepienia z gliny Naszych ulubionych bohaterów z filmu „Star Wars”. Dzieci wykazały się talentem artystycznym, a następnie udaliśmy się na kajaki. Kuba T. okazał się być najszybszym! Tego dnia czekały na nas również „ścigacze”, czyli czterokołowe quady. Spotkaliśmy się również z Yodą. Dzieci nauczyły się sztuki koncentracji, medytacji oraz wyciszenia. To jeszcze nie koniec atrakcji. Na zakończenie dnia czekała nas również szkoła przetrwania z Panem Bartkiem-emocjonujący survival!

SUPER MISJA SPECJALNA
Trzeci dzień obozu koloniści rozpoczęli od rejsu po jeziorze Łęsk żaglówką „OMEGA”. Po powrocie z jeziora obozowicze rozegrali mecz piłki nożnej. Po odpoczynku poobiednim koloniści udali się na walki sumo, a w międzyczasie rozegrali mecz w Bule. W rozgrywkach najlepsza była Hania Sadowska. Po kolacji na koniec dnia dzieciaki udały się na trening snajperski, gdzie doskonalili swoje strzeleckie umiejętności.

MAZURSKA PRZYGODA
Dzisiejszy dzień przepełniony był wieloma zajęciami. Po śniadaniu musieliśmy odnaleźć ukryty na plaży skarb, którego poszukiwaliśmy przy pomocy wykrywacza metali. Następnie mieliśmy blok uzupełniający, w ramach którego wspólnie się bawiliśmy, co pozwoliło lepiej się zintegrować. Dzieci biegały w wielospodniach, przeciągały linę oraz grali w iskierkę. Następnie odbyliśmy zajęcia z żeglarzem. Pływaliśmy po jeziorze łapiąc wiatr w żagiel. Po obiedzie zorganizowano turniej wiedzy, w którym dzieci wspaniale sobie poradziły. Później przyszedł czas na zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Dowiedzieliśmy się, jak zachować się w sytuacji utraty przytomności przez daną osobę oraz jak zareagować, kiedy nastąpiło zatrzymanie akcji serca. Wieczorem grzecznie poszliśmy się wykąpać a następnie położyliśmy się spać.

4 ŻYWIOŁY
Pogoda zmieniała się dzisiaj jak w kalejdoskopie. Żywioł wody dzisiaj królował. Mieliśmy okazję pływać kajakami bezburtowymi. Silny wiatr i duże fale sprawiły, że musieliśmy włożyć w to mnóstwo siły. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy zajęć z paintballu. W strojach moro, z markerami w dłoniach poczuliśmy się jak prawdziwi żołnierze. Po obiedzie nauczyliśmy się wyznaczać azymuty przy pomocy kompasu. Po kolacji zajęliśmy się lepieniem ulubionych figurek, przy użyciu gliny. Dzień zaliczamy do bardzo udanych!

Jak widać, dzień przepełniony był wieloma przeróżnymi zajęciami. Zapraszamy również do obejrzenia relacji zdjęciowej oraz codziennego COOL Newsa z jego przebiegu!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Mama Antka i Kacpra
Dodany: 2015.07.11 18:34

Bawcie się dobrze chłopaczki :):):)


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.