RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus II (08.07-18.07.2015)


Dzień 6 - Poniedziałek-aktywne rozpoczęcie tygodnia!

Dodany: 2015.07.13
Komentarze: 0
Zdjęcia: 120
Wideo: 1

Kolejny dzień w ośrodku wypoczynkowym Kulka właśnie dobiega końca. Czas leci tu tak szybko, iż nawet nie zauważyliśmy, iż połowa turnusu już za nami.

GWIEZDNE WOJNY
Dzisiejszy dzień młodzi padawani spędzili jak zawsze bardzo aktywnie. Wszystko rozpoczęło się starciem Gwiezdnych Wojowników, którzy odbyli pojedynek na macie sumo. Następnie kolonistów odwiedził Obi-Wan Kenobi i udzielił im lekcji samoobrony, by mogli bronić się przed złymi Sithami. Po wyczerpującym wysiłku dzieci mogły złapać w trakcie warsztatów plastycznych, w trakcie których mogli stworzyć z gliny postaci swoich ulubionych bohaterów GW. Po obiedzie młodzi padawani rozegrali bitwę o Naboo i oczywiście wygrali ze złymi siłami Sithów. Następnie koloniści udali się w galaktyczną podróż i grali w Mega Twistera. Po kolacji dzieci odbyły warsztaty plastyczne, na których mieli możliwość zrobienia własnych masek, na wzór postaci z ich ulubionego filmu. Dzień zakończyły wyścigi ścigaczy na XBOXie. Po dniu pełnym wrażeń koloniści szybko udali się do swoich łóżek, aby nabrać sił na kolejny dzień.

STREFA GIER I ZABAW
Czas w Kulce leci tak szybko, a my wciąż nie odczuwamy zmęczenia. Olaf, Maciek i Michał pojechali na zajęcia, które odbywały się na poligonie, w ramach pakietu zajęć dodatkowo wykupionych. Na obiad powrócili już do nas. Reszta grupy aby dźwięcznie rozpocząć dzień udała się na karaoke, gdzie głośno śpiewaliśmy. Na następnych zajęciach malowaliśmy-najpierw włosy, a później zabraliśmy się za tworzenie plakatów. Po zjedzeniu obiadu przyszedł czas na sprawdzenie celności, w trakcie zajęć z łukami. Na zakończenie dnia rewelacyjnie bawiliśmy się na Eurobungee. Po całym dniu wrażeń i wielu atrakcji przyszedł czas na kąpiel i sen, by nabrać siłę na kolejny dzień.

VIP
W dniu dzisiejszym grupa Pani Dominiki odbyła wycieczkę do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz do Mikołajek. Grupa Pani Asi spędziła ten czas oglądając film i wyszukując odpowiedzi na pytania zawarte w grze francuskiej. Grupa Pani Julii wybrała się również na wycieczkę pieszą do Starych Kiejkut, do sklepu. Po obiedzie wszystkie grupy rozpoczęły zajęcia programowe, w tym zajęcia na żyroskopie, na którym mogliśmy poczuć się jak w kosmosie. Grupy miały również okazję wejść do waterballa, natomiast grupa Pani Dominiki ćwiczyła oko strzelając z procy, grupa Pani Asi uczyła się sztuki kamuflażu. Wieczorem dwie grupy świetnie się bawiły na ognisku, a jedna z grup rozegrała również grę terenową „Uwolnić VIPA”.

BOHATERKI DISNEYA
Od samego rana dzień przebiegał bardzo aktywnie. Najpierw wszystkie dziewczynki brały udział w grach integracyjnych, dzięki którym mogły zacieśnić więzy między sobą. Zorganizowano również gry zespołowe, którym towarzyszyło wiele emocji. Dziewczynkom najbardziej do gustu przypadł „Dyrygent” i „Podchody”. Dziewczynki z jednej z grup stworzyły również fantastyczną grę planszową, której motywem przewodnim były Księżniczki Disneya. Aby dzień zaliczyć do udanych, nie mogło zabraknąć spotkania z Violettą, która przypomniała Nam kroki choreografii tanecznej. Po obiedzie odbyły się warsztaty plastyczne, nasze młode damy samodzielnie wykonały figurki z gliny. Jedno trzeba przyznać-powstały świetne rzeźby. Na koniec dnia wszystkie dziewczynki uczestniczyły w zajęciach szermierki. Dzięki Meridzie Walecznej zaznajomiły się z tajnikami tego sportu. Tego dnia dwie z dziewczynek miały okazję wyjść na letni poligon, by tam przeżyć wiele ekscytujących chwil, dzięki zajęciom z pakietu dodatkowego. Oprócz tego wszystkiego dzisiaj świętowałyśmy też urodziny jednej z Bohatrerek-Ady H., sto lat!

FABRYKA GWIAZD
Dzień rozpoczęłyśmy od zajęć w Parku Linowym. Gwiazdy zmierzyły się z wieloma przeszkodami, w tym z siatką i ruchomymi deseczkami. W dobrych nastrojach ruszyłyśmy na zajęcia Zumby, gdzie również świetnie się bawiłyśmy, tyle tylko, że w tym przypadku zabawie towarzyszyła muzyka. Wybrałyśmy się również do kosmetyczki, a tam nauczyłyśmy się, jak należy się malować, dobierać cienie, czy jak podkreślać oczy i usta. Gwiazdy, jak powszechnie wiadomo są bardzo odważne, więc wpadły na świetny pomysł. Wybrały się na kajaki bezburtowe. Jak można się było spodziewać, nie wyszły z tego suche, ale bardzo zadowolone z wodnego szaleństwa. Dzień zakończył się dla Naszych gwiazdeczek ogniskiem, przy którym wspólnie śpiewałyśmy i opowiadałyśmy sobie przeróżne historie.

LEGO PRZYGODA
Od samego rana pogoda nas nie rozpieszczała. Powitały nas deszcz, jednak nie był on nam straszny. Wyruszyliśmy więc na wyprawę do lasu, razem z drugą grupą LP, a tam rozegraliśmy mecz 2 flagi, który zakończył się remisem. Następnie przyszedł czas na „Zombie” i mecz piłki nożnej. Po południu mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności i nauczyć się strzelania z łuku. Następnie sprawdzeniu został poddany spryt i odwaga Naszych uczestników poprzez zajęcia linowe, gdzie koloniście wspinali się na wieże ze skrzynek. Wieczorem przyszedł czas na zmagania w japońskich strojach, a zabawą były walki japońskich wojowników sumo.

MILITARNI
Dzisiejszego dnia obozowicze rozpoczęli tradycyjnie-od porannej zaprawy. Po tym, część grupy udała się na pakiet Paintball+, który samodzielnie wykupili, reszta natomiast oddawała się grom zespołowym, grom w karty i projektowaniu sztandaru obozu. Gdy grupy złączyły się ponownie grupa Pana Wojtka udała się na łuki, by tam trenować celność, grupa Pana Sebastiana jeździła quadami po obozowym torze, a grupa Pana Adama szukała skarbów przy użyciu wykrywacza metali. Po obiedzie wszyscy militarni udali się wspólnie na poligon, by tam jeździć yamahą Rhino, cztrokołowcem, który na „pokład” zabiera 3 osoby, a przystosowany jest do jazdy w ekstremalnych warunkach. Po powrocie do obozu i zjedzeniu kolacji grupy Pana Sebastiana i Pana Wojtka udały się na szkolenie medyka, biorąc udział w zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Na dzisiaj atrakcje się zakończyły, a militarni grzecznie położyli się spać.

OBÓZ PAINTBALLOWY
Dzisiejszego dnia koloniści mieli szanse dalej doskonalić swoje umiejętności podczas gier paintballowej. Podzieleni na dwie grupy obozowicze starali się zdobyć flagę drużyny przeciwnej. Uczestnicy poznali również tajniki przetrwania w trudnych warunkach, budowali szałasy, zapoznali się z szerokim pojęciem survivalu. Koloniści również mieli okazję zmierzyć się z lękiem wysokości podczas zajęć w parku linowym oraz na skrzynkach. Następnie poznali budowę i zasady działania urządzenia GPS a następnie teorię wprowadzili teorię w praktykę. Podczas zajęć uzupełniających koloniści nauczyli się wiązać kilka podstawowych wezłów: ratowniczy, prusik, wyblinka, półwyblinka, węzeł workowy. Wieczorem koloniści obejrzeli film.

MAZURSKA PRZYGODA
Od rana mieliśmy czas na podsumowanie podobozów: namiotów. Część grupy poszła na paintballa+, część natomiast sprawdzała swoją celność na strzelnicy, gdzie pod bacznym okiem instruktora uczyli się strzelać z wiatrówki. Po obiedzie całą już grupą udaliśmy się na park linowy. Mieliśmy do wyboru 2 trasy, które różnią się wysokościom. Następny blok zajęć to SUMO, gdzie ubieraliśmy się w specjalne stroje i toczyliśmy ze sobą walki. Po kolacji poszliśmy do Panów Ratowników, którzy przeprowadzili nam zajęcia z tworzenia tratw, a następnie pływaliśmy nimi po jeziorze. Wieczorem poszliśmy pod gorący prysznic, a później wskoczyliśmy do ciepłych śpiworów.

SUPER PAINTBALL
Dzisiejszy dzień grupa Pana Mateusza Archackiego rozpoczęła od survivalu, na którym każdy z uczestników nauczył się podstawowych zasad przetrwania w lesie oraz budowy szałasu. Następnie odbyły się zajęcia z samoobrony, na których wszyscy nauczyli się podstawowych chwytów, które mogą pomóc każdej osobie w niebezpiecznej sytuacji. Następnie obie grupy udały się na park linowy. Oprócz zajęć programowych w dniu dzisiejszym odbyły się także gry i zabawy integracyjne. Dzień zakończył się nocnym paintballem.

HARRY POTTER
Mali czarodzieje dzień rozpoczęli od zabaw podczas karaoke. Wraz z innymi grupami śpiewali słynne, polskie przeboje. Następnie wybraliśmy się na spacer do lasu, a przy okazji zawitaliśmy do pobliskiego sklepu. W ramach odpoczynku dzieci relaksowały się na placu zabaw. Po powrocie część czarodziei zagrała w „Zombie” a druga część budowała okazałe budynki przy pomocy ogromnych klocków. Wieczór zakończył się wspólnym czytaniem książki.

AKTYWNE WAKACJE
Dzisiejszy dzień rozpoczął się dla obozowiczów AK od śpiewaniem na karaoke z kolonistami Strefy Gier i Zabaw, Harry Potter oraz Super Misji Specjalnej. Następnie przeszliśmy na trening strzelania z łuku. Najlepszą w tej kategorii okazała się być Klaudia G. Następnie odbyły się zajęcia terenoznawcze z INO oraz przejażdżka quadami. Wieczorem stoczyliśmy zaciętą walkę gladiatorów. Ach, cóż to był za dzień!

SUMMER CHALLENGE
Grupa SCH po śniadaniu wzięła udział w zajęciach z chodzenia po linie, które wymagały od obozowiczów ogromnej koncentracji oraz zachowania równowagi. Następnie wraz z Panią Animatorką wszyscy udaliśmy się pod namiot, a tam stoczyliśmy walki Sumo, walcząc na gumowej macie w specjalnie przygotowanych kombinezonach. Później poszliśmy na strzelnice, aby przy pomocy profesjonalnej procy strzelać do tarczy. Po obiedzie, w ramach relaksu oglądaliśmy film „Mój biegun”, a część grupy udała się zajęcia fakultatywne na polu paintballowym, gdzie koloniści mieli do wykorzystania 500 kulek. Po kolacji grupa Pani Moniki wzięła udział w jeździe na segwayu, czyli dwukołowym pojeździe, a grupa Pani Kamili rozegrała turniej na XBOXie.

SUPER MISJA SPECJALNA
Najpierw relaks-później wycisk! Tak w skrócie można opisać Nasz dzień. Zaraz po śniadaniu grupa udała się na wycieczkę autokarową do Aqua Parku w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Zahaczyliśmy również o Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Po obiedzie pieszo dotarliśmy na poligon, żeby doskonalić technikę jazdy na quadach. Co to były za emocje! Grupa jest coraz bardziej pewna siebie, w grupie można również wyróżnić osoby, które mają zadatki na prawdziwego rajdowca.

4 ŻYWIOŁY
Dzisiaj był bardzo aktywny dzień i można powiedzieć, że dzień ten był bardzo kolorowy. Rozpoczęliśmy od Mega Gier-Jengi i Twistera. Ogromne plansze i klocki sprawiły Nam wiele radości. Klocki Jenga posłużyły także do gry w domino-żywe domino. Następnie rozegraliśmy serię meczy w piłkarzyki. Emocje były jak podczas prawdziwych meczy! Po obiedzie wszyscy stworzyliśmy przepiękne witraże na szkle. Nasi bliscy dostaną kolorowe podarki. Podczas zajęć Slack-line każdy miał możliwość sprawdzenia swojej równowagi, poprzez spacer po linie zawieszonej na niewielkiej wysokości, pomiędzy dwoma drzewami. Po kolacji wykorzystaliśmy urządzenia GPS, aby móc rozpoznać Nasze pozycje lub odnaleźć wyznaczone punkty.

Jak widać dzień był bardzo aktywny, dzieci mieli plany dnia wypełnione były różnorodnymi zajęciami. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć i nowego COOL Newsa z dzisiejszego dnia!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.