RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus II (08.07-18.07.2015)


Dzień 7 - Aktywności ciąg dalszy!

Dodany: 2015.07.14
Komentarze: 0
Zdjęcia: 109
Wideo: 1

Dzisiejszy dzień ponownie zwiastował Naszym kolonistom moc atrakcji. Każdy obudził się w świetnym humorze i mimo że pogoda wciąż nie rozpieszcza, każdy wkroczył w ten dzień pełen energii. Zobaczmy, co wtorek przyniósł uczestnikom II tury kolonii w Ośrodku Wypoczynkowym Kulka.

HARRY POTTER
Dzisiaj rozpoczęliśmy swój dzień od karaoke, ujawniło się kilka dużych talentów w Naszej grupie. Wyczarowaliśmy również różne postaci z origami oraz stworzyliśmy bransoletki przyjaźni. Dzień spędziliśmy z uśmiechem na twarzy. Konkurowaliśmy również w zawodach sportowych.

BOHATERKI DISNEYA
U Bohaterek działo się bardzo dużo. Jedna z grup rozpoczęła dzień od zabawy w waterball. Zabawy w kuli na wodzie okazały się być się ciekawym, nowym doświadczeniem. Tuz po tym każda z nas miała okazję popływać kajakami bezburtowymi. Dzięki wsparciu Arielki, mimo deszczu bawiłyśmy się wspaniale. Tego dnia obie grupy brały udział w pakiecie super integracyjnym, w czasie którego mogły dowiedzieć się o sobie jeszcze więcej. Po obiedzie odbyła się gra terenowa, a dzięki busolom Nasze księżniczki nauczyły się wyznaczać azymuty. W tym samym czasie dziewczynki z grupy Pani Emilki uczyły się technik samoobrony. Wieczorem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, a w trakcie śpiewałyśmy wspólnie znane i lubiane piosenki. Dzisiaj były również urodziny kolejnej księżniczki-Julki P.-wszystkiego najlepszego!

STREFA GIER I ZABAW
Dzisiaj w naszej grupie większość osób udała się na pakiet super aktywny, gdzie świetnie się bawili na quadach, ściance wspinaczkowej, rowerach wodnych i segwayu. W tym samym czasie pozostała część grupy dawała popisy wokalne na karaoke, oglądali film oraz grali w inne świetne gry. Pod koniec dnia już całą grupą świetnie się bawiliśmy na walkach gladiatorów oraz na quadach. Po mile spędzonym dniu czas na odpoczynek, bo jutro nadejdzie kolejny dzień pełen wrażeń.

AKTYWNE WAKACJE
Dzisiaj realizowaliśmy zajęcia z zakresu Pakietu Super Aktywnego oraz z Pakietu Super Aktywnego +. Pozostali koloniści rozpoczęli pracę nad scenariuszem. Chcą bowiem przygotować przedstawienie, które ujrzy światło dzienne ostatniego dnia kolonii. Tego dnia Aktywni toczyli również pojedynek na karaoke z grupą Militarnych, co więcej swoim wykonaniem poszczególnych piosenek wprost zniszczyliśmy ich grupę! Koloniści rozegrali również mecz towarzyski z grupą 4 Żywiołów, tu jednak nie możemy pochwalić się zwycięstwem. Obozowicze wspinali się dzisiaj również po wieży, którą ustawiali ze skrzynek. Najwyższą udało się ustawić Matyldzie.

MAZURSKA PRZYGODA
Niestety dzisiejszy dzień rozpoczną się od deszczu… ale to nam nie przeszkodziło w dobrej zabawie! Po uporządkowaniu namiotów osoby, które nie poszły na Pakiet Super Aktywny+ najpierw udały się na karaoke śpiewać tak głośno, by nas cała Kulka słyszała, a następnie oglądalismy silm w COOL Clubie. Po obiedzie graliśmy na terenie ośrodka w „Enigmę”. Dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat szyfrowania, a następnie wymyślaliśmy sobie zadania, które szyfrowaliśmy, chowaliśmy i zaznaczaliśmy na mapce. Wymieniliśmy się zadaniami a następnie musieliśmy je wykonać. Później udaliśmy się nad jezioro pływać w kajakach turystycznych. Mokrzy i szczęśliwi wróciliśmy do podobozu, przebraliśmy się w suche ubrania i poszliśmy na kolację. Na kolejnym bloku wchodziliśmy na wieżę ze skrzynek. Wykończeni po całym dniu grzecznie położyliśmy się spać.

MILITARNI
Poranek, jak codziennie rozpoczął od codziennej zaprawy. Po śniadaniu-sprzątanie namiotów oraz podobozowiska. Następnie grupa udała się do COOL Baru, gdzie wszyscy wzięli udział w karaoke. Później, podobnie jak grupa MP obejrzeliśmy film „Kapitan Ameryka Zimowy Żołnierz”. Po filmie militarni udali się na strzelnice paintballową, by tam poćwiczyć strzelanie dynamiczne a później do parku linowego, gdzie pokonywali trasę na wysokości. Po obiedzie grupa Pana Adama udała się do lasu zgłębiać tajemnice survivalu, gdzie zgłębiali wiedzę na temat tego, jak odnaleźć się w lesie czy jak rozpalić ognisko w nieodpowiednich bądź zagrażających życiu warunkach. Razem z Panem Sebastianem grupa Pana Adama udała się także na przeprawę kajakami bezburtowymi, przez jezioro Łęsk. Wieczór minął grupom militarnym na wspólnym, obozowym śpiewaniu, którego Naszym grupom nigdy dość.

LEGO I PRZYGODA
To był wyjątkowy początek dnia-nauka survivalu. Najpierw dowiedzieliśmy się, czym właściwie jest survival, jest to sztuka przetrwania w warunkach wszelkich niedoborów. Mogliśmy dowiedzieć się również, w jaki sposób przedmioty codziennego użytku mogą Nam pomóc w trudnych chwilach, jak możemy je zmodyfikować, by użyć ich w innym celu, niż ich przeznaczenie, zwiększając tym samym szanse przeżycia. Poznaliśmy rośliny, które możemy spożywać oraz te, których należy unikać. Podjęliśmy się również próby zbudowania schronienia-szałasu. Niewątpliwą atrakcją było również rozpalanie ogniska przy pomocy krzesiwa. Później czekały na nas już spokojniejsze zajęcia. Wykonaliśmy ogromne plansze, stworzyliśmy własne zasady oraz wykonaliśmy pionki do gry. Następnie rozegraliśmy na nich turniej. Następnie przyszedł czas na seans filmowy. Później przyszedł czas na sportowa rozgrywkę-turniej piłki siatkowej. Dzisiaj odbył się również konkurs na Lego Mastera. To była wspaniała rywalizacja! Zwycięzcę nagrodzono szarfą oraz słodkościami. Po pełnym wrażeń konkursie bardzo zmęczeni położyliśmy się do łóżek i szybko zasnęliśmy.

FABRYKA GWIAZD
Gwiazdeczki dzień rozpoczęły od porannego spaceru do Kiejkut. Po drodze mogliśmy oglądać piękne krajobrazy. Następnie przyszedł czas na warsztaty zatytułowane „Jak radzić sobie ze stresem?”. Dziewczyny poznały także podstawowe objawy stresu oraz sposoby radzenia sobie z nim. Gwiazdeczki wybrały się dzisiaj również na bitwę taneczną. Zmierzyłyśmy się między sobą, po zaciętej walce najlepszą okazała się być Marta K. oaz Natalia K. Wieczorem wybrałyśmy się na warsztaty na temat odżywiania. Przed snem urządziłyśmy sobie gwiazdeczkowe SPA. Każda z nas miała maseczkę na twarzy. Całość dopełniła muzyka, przy której wspólnie się relaksowałyśmy.

SUPER MISJA SPECJALNA
Dnia dzisiejszego grupa SMS udała się na wycieczkę do Kadzidłowa, gdzie główną atrakcją było zwiedzanie Parku Dzikich Zwierząt. Kolejną atrakcją była wizyta w aquaparku w Mikołajkach. Po powrocie z wycieczki obozowicze wzięli udział w zajęciach na strzelnicy, gdzie uczyli się strzelać z wiatrówki. Po kolacji odbyły się też zajęcia z terenoznawstwa. Dzień minął nam naprawdę szybko!

4 ŻYWIOŁY
Dzisiaj przyszedł kolejny dzień, w którym grupa zmagała się z żywiołami. Żywioł ziemi umożliwił nam opanowanie terenoznawstwa, później mogliśmy uczestniczyć w grze terenoznawczej. Żywioł powietrza zaprowadził nas na warsztaty malowania wielkiego działa, jednak w trakcie nie można było używać rąk oraz pozwolił wznieść się na wysokości, podczas zajęć linowych na skrzynkach. Żywioł wody pomógł nam opanować równowagę w niesamowitej kuli wodnej-waterball. Poczuliśmy dzisiaj moc żywiołów, podczas przygotowania i oglądania wystawy prac plastycznych autorstwa Naszych kolonistów.

VIP
Dzień siódmy dla grupy Pani Asi i Julii rozpoczął się od wycieczki do Mikołajek i Kadzidłowa, natomiast grupa Pani Dominiki udała się, aby zrealizować Pakiet Super Aktywny+ na poligonie, w ramach wykupionych zajęć fakultatywnych. Pozostałe Vipy rozegrały mecz piłki siatkowej. Następnie Koloniści zrelaksowali się grając na konsoli XBOX. Po obiedzie udali się na plażę, by tam wypłynąć w mini rejs żaglówką. Później każda z grup oddała się innemu zajęciu: Pani Asi-uczyła się strzelać z procy, Pani Julii udała się na żaglówkę natomiast grupa Pani Dominiki pokonywała line, na zajęciach z tzw. slack-line. Po kolacji Vipy Pani Dominiki udały się do lasu na zajęcia z survivalu, na którym nauczyli się rozpalać ognisko, grupa Pani Asi ćwiczyła celność strzelając z łuku a grupa Pani Julii ćwiczyła strzelanie z procy. Zmęczeni koloniści udali się do swoich pokoi, by całą noc zbierać siły na kolejny dzień.

OBÓZ SUPERPAINTBALLOWY
Grupa Pana Mateusza G. udała się na paintball, który odbywał się na poligonie. Tam rozegrano 3 potyczki. Prócz tego odbyli zajęcia linowe, na których wspinali się po skrzynkach a następnie orienteering z użyciem urządzenia nawigującego GPS. Grupa Pana Mateusza A. rozpoczęła dzień od gier i zabaw. Najpierw rozegraliśmy „Zombie” a następnie „Preze, bize, sekre”. Odbyły się również zajęcia z survivalu oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Obie grupy zakończyły swój dzień sparingiem na polu paintballowym.

GWIEZDNE WOJNY
Dzień rozpoczęliśmy kalamburami oraz zajęciami z tancerką. Śpiewaliśmy również na karaoke, projektowaliśmy swoje super szybowce a następnie zrobiliśmy konkurs, który z nich poleci dalej. Wygrał Hubert! Później poszliśmy na Mega Gry i stoczyliśmy emocjonujące walki gladiatorów. Zrobiliśmy sobie również wyprawe do pobliskiej wioski-Nowe Kiejkuty. Dzień zakończylismy smacznie i wesoło-pieczeniem kiełbasek przy obozowym ognisku.

OBÓZ PAINTBALLOWYM
Dzisiaj odbyły się zajęcia fakultatywne, w ramach których dzieci udały się na poligon. Pozostali uczestnicy rozegrali turniej piłki nożnej oraz sprawdzili swoja zręczność i umiejętności strategiczne w grze Zombie. Podczas dreszczowych chwil Koloniści oglądali film, a po podwieczorku odbyły się zabawy i gry integracyjne. Na koniec dnia odbyły się również zawody w paintballa. To był bardzo miły dzień!

SUMMER CHALLENGE
Dzisiejszego dnia po raz kolejny czekało nas wiele atrakcji. Tuż po śniadaniu wyruszyliśmy na wyprawę rowerami wodnymi, po wodach jeziora Łęsk. Chociaż złapał nas deszcz, to zabawa i tak była świetna. Po obiedzie wybraliśmy się trzema grupami na poligon, gdzie czekały nas kolejne atrakcje: quady, Wiking oraz Zorba. Do ośrodka wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z przebiegu tego dnia!

To już koniec siódmego dnia kolonii. Zapraszamy Państwa do obejrzenia zdjęć oraz COOL Newsa!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.