RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus II (08.07-18.07.2015)


Dzień 8 - Kolonijna środa, która Nam wszystkim energii doda!

Dodany: 2015.07.15
Komentarze: 0
Zdjęcia: 109
Wideo: 1

Nastał dzień, kiedy od samego rana na niebie gościło Słoneczko, w małym towarzystwie chmurek. Jak każdy dzień na kolonii środa umknęła Nam w mgnieniu oka, zapraszamy do zapoznania się z opisem przebiegu dnia w poszczególnych grupach.

GWIEZDNE WOJNY
Dzisiejszy dzień młodzi padawani rozpoczęli od magicznej wyprawy w świat filmu i obejrzeli film „Robocop”. Po projekcji filmu koloniści udali się do sali dydaktycznej, by tam rozegrać kilka pojedynków na konsoli XBOX. Jednym z nich były wyścigi samochodowe. Później odbyła się I część olimpiady sportowej, na której dzieci ścigały się na skrzynkach, rzucali piłką do kosza oraz mierzyli swoich sił w skokach na skakance. Po posiłku odbył się quiz, z zakresu wiedzy o „Star Wars”. Bezkonkurencyjnym zwycięzcom okazał się być Piotrek. Następnie odbyła się II część olimpiady, podczas której dzieci przeciągały linę a następnie rozegrali mecz piłki siatkowej. Dzień zakończyła wesoła dyskoteka, na której dzieci wspaniale się bawili.

MAZURSKA PRZYGODA
Zaczął się kolejny dzień pełen wrażeń. Po śniadaniu całą grupą poszliśmy nad jezioro pływać żaglówką Pogoda była idealna na tą atrakcję. Kolejne zajęcia to GPS. Podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza wyszła do lasu z urządzeniem, zaznaczała punkty i zostawiała zadania do wykonania. Po powrocie druga grupa wyszła szukać tych punktów i wykonać dane zadania. Kolejne zajęcia odbyły się na strzelnicy. Naszym zadaniem było strącenie butelek, używając procy i szyszek. Po obiedzie przebraliśmy się w stroje kąpielowe i wyszliśmy na plaże. Zabawa na kajakach bezburtowych była nie do opisania! Na kolejnym bloku ułożyliśmy scenariusz Lipdub-a, który będziemy jutro nagrywać. Po kolacji mieliśmy czas na naszykowanie się i wyjście na dyskotekę. Wieczorem zmęczeni wzięliśmy prysznic i położyliśmy się do swoich śpiworków czekając na kolejny dzień pełen przygód!

MILITARNI
Po porannej zaprawie i porządkach grupa z namiotów igloo wymaszerowała do lasu. Tam militarni, ku uciesze całej grupy, ćwiczyli umiejętność ukrywania się przed wrogiem, a mogli do tego wykorzystać wcześniej opanowane umiejętności z zakresu kamuflażu i taktycznego poruszania się. Następnie, udaliśmy się na zajęcia uzupełniające, podczas których militarni mieli okazję wziąć orzeźwiającą kąpiel w jeziorze Łęsk. Po kolacji czekała na kolonistów dyskoteka, w której uczestniczyli wszyscy obozowicze. Militarni udali się więc do swoich namiotów, by się przygotować na to wydarzenie a następnie poszli zawładnąć parkietem. Po zakończeniu imprezy wszyscy grzecznie wrócili do swoich namiotów, by tam się wyspać, oczekując na kolejny dzień.

SUMMER CHALLENGE
Grupa SCH po śniadaniu bawiła się w kalambury. Jest to zabawa, w trakcie której rozwijane są rozmaite umiejętności językowe, twórcze oraz kombinacyjne. Na sali dyskotekowej koloniści wraz z innymi dziećmi obejrzeli film „Igrzyska śmierci”. Kolejnym zadaniem była gra francuska, podczas której Summerzy musieli znaleźć odpowiedź na rozmaite pytania. Po obiedzie tworzyli własne sygnety Klubu Zwycięzców. Każdy kolonista mógł stworzyć pierścień. Na boisku od piłki siatkowej rozegrał się mecz tzw. balloniady. Grupa podzielona była na dwie części, zadaniem każdej drużyny było przerzucenie balona napełnionego woda przez siatkę przy pomocy ręcznika. Dzień zakończył się dyskoteką w COOL Clubie. Koloniści zmęczeni, acz zadowoleni poszli grzecznie spać!

STREFA GIER I ZABAW
Dzień ósmy w Ośrodku Wypoczynkowym Kulka już za nami. Koloniści mieli dzisiaj okazję nauczyć się podstawowych informacji odnośnie pierwszej pomocy przedmedycznej na zajęciach z Panem Dawidem. Na kolejnym bloku zajęciowym zadaniem obozowiczów było odnalezienie ukrytych na terenie ośrodka literek, przy pomocy busoli. Koloniści idealnie sobie poradzili z tym zadaniem, a hasłem była „Zorba”. Dzisiaj mieliśmy również okazję popływać kajakami turystycznymi. Do samego wieczora miło spędziliśmy czas na karaoke oraz grach grupowych. Jednak to nie wszystkie atrakcje w dniu dzisiejszym. Czeka nas jeszcze super dyskoteka obozowiczów.

AKTYWNE WAKACJE
Dzisiaj dzień rozpoczęliśmy spacerem po okolicy ośrodka. Następna atrakcją była gra gladiatorzy, na których poznaliśmy nowe metody walki (między innymi na żółwika, czyli skulenie się w kulkę) czy klęcznik (pozycja na kolanach). Jako następne czekało nas karaoke. Dzisiaj odbyły się również zajęcia z twórczego malowania, nie używaliśmy do tego żadnych pędzelków, malowaliśmy palcami, które maczaliśmy w farbach. Dzisiaj odbyła się również wieczorna dyskoteka w rytmie ulubionych hitów.

HARRY POTTER
Kolejny dzień kolonii za nami. Mali czarodzieje spędzili go na zabawach z innymi grupami oraz na zajęciach programowych. Należało do nich między innymi poszukiwanie kamienia filozoficznego przy pomocy wykrywacza metali. Koloniści poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze - niczym Harry, który pomógł w zniszczeniu kamienia, dzięki czemu zapobiegł tymczasowo powrotowi Sami Wiecie Kogo. Dzieci podczas dzisiejszego dnia oglądały również film oraz śpiewały na karaoke. Pod okiem animatora bawili się też w wesołe laboratorium. Część z czarodziejek wzięła odział w zajęciach z tańca podczas fakultatywnego pakietu super tancerki. Wieczór zakończył się wspólną dyskoteka.

VIP
Dzisiejszy dzień rozpoczął się od wyprawy na poligon. Po dotarciu na miejsce na kolonistów czekało wiele atrakcji. Najpierw każdy mógł odbyć przejażdżkę quadami, kolejną atrakcją była przejażdżka po specjalnie przygotowanym torze czterokołowcem Rhino a ostatnią z nich była kula Zorba, ogromna kula, do środka której dzieci wchodzą, by poruszać się w niej, niczym chomiczek. Po powrocie z poligonu czekały nas zajęcia z pierwszej pomocy, na których zyskaliśmy wiedzę, która posłużyć może uratowaniu ludzkiego życia. Następnymi zajęciami był survival, gdzie poznaliśmy zasady i możliwości stworzenia dobrego kamuflażu. Później rozegraliśmy grę INO na terenie całego ośrodka. Ten ekscytujący dzień zakończył się wspólna zabawą na dyskotece.

PAINTBALL
Dzień zaczęliśmy od porządków. Gdy wszystko było już wysprzątane udaliśmy się rozegrać piłki nożnej. Na kolejnym bloku w sali dyskotekowej wspólnie z innymi grupami oglądaliśmy film. Kolejne zajęcia upłynęły nam na grze w kalambury, zabawa była świetna. Po obiedzie udaliśmy się na rozegranie meczu paintballowego, gdzie do wykorzystania mieliśmy 100 kulek. Dzień zakończyliśmy zabawa na dyskotece.

4 ŻYWIOŁY
po śniadaniu grupy 4Ż udały się do lasu, gdzie rozegrana została potyczka „Dwie flagi”. Kolonistom 4Ż nie straszne są deszcze, dlatego skorzystaliśmy z popołudniowych przebłysków słońca i udaliśmy się pływać w jeziorze. Tam mieliśmy również zajęcia z waterball'a. Dzisiaj mieliśmy też możliwość pośpiewać na cały głos w trakcie karaoke. Wieczór zwieńczyła super dyskoteka.

LEGO PRZYGODA
Połowa naszej grupy realizowała dzisiaj pakiet super aktywny, natomiast druga część wyruszyła na wycieczkę do lasu. Zwiedziliśmy wtdy okolicę oraz pobliska miejscowość Nowe Kiejkuty. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Ośrodka, w sam czas na pyszny obiad. Po nim stoczyliśmy walkę w grze Zombi wraz z grupą SMS. Później mieliśmy chwile relaksu, w trakcie gry na konsoli XBOX, lecz nie obyło się bez nutki rywalizacji. Wieczór przyniósł nam czas na tańce w rytm ulubionych hitów na kolonijnej dyskotece.

FABRYKA GWIAZD
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od zabawy na terenie ośrodka. Pojedynek Zombi stoczyły Gwiazdeczki przeciwko grupie SMS. Pierwszy pojedynek wygrali koloniści SMS, a drugi FG. Kolejnymi zajęciami były lekcje dobrych manier-dowiedziałysmy się, jak powinna zachowywać się prawdziwa diva. Dzisiaj Gwiazdy odwiedziły również salon SPA, nauczyły się, jak robić maseczki. Każda z nas miała możliwość stworzenia autorskiej kompozycji. Po pysznym obiedzie przyszedł czas na turniej balloniady. Emocje były ogromne! Po zaciętej walce poszliśmy wspólnie na lody oraz spacer. Wieczorem gwiazdeczki naszykowały się na dyskotekę, w trakcie której błyszczały na parkiecie!

OBÓZ SUPER PAINTBALLOWY
Dzisiejszy dzień grupa Pana Mateusza A. zaczeła od paintballa. Każdy uczestnik miał do wykorzystania 100 kulek. Następnie wszyscy udali się nad jezioro, by tam popływać kajakami bezburtowymi. Na całe szczęście pogoda dopisała i tym samym umożliwiła kolonistom przebyć całą, wyznaczona trasę. Później ponownie odbyły się zajecia z paintballa. Po obiedzie odbyły się zajęcia orienteeringu GPS. Grupa Pana Mateusza G. miała dzisiaj cały dzień zajęć uzupełniających, pod kierownictwem wychowawcy oraz zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Koloniści nabyli wiedzę, która w sytuacji zagrożenia życia może pomóc osobie potrzebującej. Dzień zakończyła wspólna dyskoteka.

SUPER MISJA SPECJALNA
ZOMBIE! - od tej gry nasz grupa rozpoczęła dzień. To idealny sposób na rozbudzenie obozowiczów! Później przyszedł czas na krótki seans filmowy, a następnie dłuuugi spacer. W dalszej części dnia szaleństwom na boisku nie było końca! Dzień zakończył się dyskoteka, dzięki której Nasze dziewczynki zamieniły się w małe księżniczki, a chłopcy w prawdziwych przystojniaków!

BOHATERKI DISNEYA
Już od rana Bohaterki udały się na zajęcia upiększające. Najpierw odwiedziły fryzjerkę, Pani Sylwia robiła cuda na ich włosach! Po zabiegach fryzjerskich każda bohaterka rozegrała walkę gladiatorską, dbając jednocześnie o swoją nowa fryzurę. W międzyczasie odbył się również seans filmowy, który wszystkie dziewczynki śledziły z zapartym tchem. Tuż przed obiadem udałyśmy się na plażę, łapiąc promienie słoneczka. Po obiedzie, w pełni sił Bohaterki wymaszerowały na wycieczkę do Nowych Kiejkut. Po drodze wszystkie mogłyśmy podziwiać uroki Mazur. Zmęczone, ale zadowolone Bohaterki wyruszyły na kolacje, która dodała sił na wieczorną dyskotekę! Jak na księżniczki przystało: wymalowane, wystrojone i wypachnione udałyśmy się na dyskotekę. Po udanej imprezie każda księżniczka zasnęła w swoim łóżku, zaraz po przyłożeniu głowy do poduszki.

Jak widać, Nasi obozowicze nie próżnują! Dzisiaj zorganizowano dla nich dyskotekę, na której wszyscy, wspólnie mogli wyszaleć się w rytm wakacyjnych, letnich hitów! Zapraszamy również, jak każdego dnia, do obejrzenia zdjęć oraz nowego COOL Newsa!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.