RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus II (08.07-18.07.2015)


Dzień 5 - Rodzinny piknik oraz moc atrakcji dla Obozowiczów!

Dodany: 2015.07.12
Komentarze: 0
Zdjęcia: 116
Wideo: 1

Niedziela w Naszym ośrodku była dniem radości dla wielu kolonistów. Dzisiaj odbył się Wielki Piknik Rodzinny. Nie tylko my przygotowaliśmy się na przyjęcie rodziców oraz członków rodziny-również pogoda zaskoczyła Nas z samego rana, pięknym, prawie że bezchmurnym niebem oraz dużą ilością słońca.

SUMMER CHALLENGE
Dzisiaj po śniadaniu grupa SCH udała się na pole minowe, gdzie przy użyciu wykrywacza metalu poszukiwali skarbu. Każdy bardzo się zaangażował, by jak najlepiej wykonać zadanie, co w rezultacie przyniosło oczekiwany efekt-udało się odnaleźć skarb! W nagrodę wszyscy dostali cukierki. Następnie mieliśmy dwa bloki zajęciowe, z rozszerzonego survivalu. W ramach zajęć udaliśmy się do lasu z Panem Instruktorem, który zapoznał nas z podstawami sztuki przetrwania. Grupę podzielono na 2 części, każda z nich miała za zadanie zbudować szałas oraz ułożyć stos ogniskowy. Instruktor zapoznał również kolonistów z zawartością puszki survivalowej oraz sposobami kamuflażu w lesie. W namiocie programowym odbyły się Mega Gry. Summerzy rozegrali Twistera, w rozmiarze XXL, chińczyka oraz scrabble również w powiększonym rozmiarze. Zajęcia z wiatrówek odbyły się na strzelnicy, gdzie Instruktor zapoznał uczestników z zasadami strzelania z broni pneumatycznej. Następnie każdy po kolei oddał po 5 strzałów do tarczy. Wieczorem odbyło się spotkanie przy ognisku. Koloniści piekli kiełbaski, śpiewali oraz bawili się w różne zabawy, zacieśniając więzy w grupie oraz odpoczywając, po pełnym atrakcji dniu.

BOHATERKI DISNEYA
Od rana na Nasze Kolonistki czekała moc atrakcji. Tuż po śniadaniu odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii. Z pomocą przybyły na nie dwie księżniczki: Pocahontas oraz Śnieżka. Chwilę po tym wszystkie Bohaterki wzięły udział w metamorfozie Kopciuszka. Podczas tych zajęć dziewczynki miały okazję poznać tajniki makijażu, po czym same zabrały się za tworzenie make-upów. Dzięki zdobytym wiadomościom będą wiedziały jak podkreślić swoją urodę i wyglądać pięknie. Jeszcze przed obiadem sprawdziły swoje możliwości na parku linowym wspólnie z Roszpunką. Jedna z grup odbyła szkolenie z podstawowych technik samoobrony. Wiedza ta może niegdyś posłużyć małym księżniczkom, w niebezpiecznej sytuacji. W tym samym czasie druga grupa BD tworzyła własną, księżniczkową grę planszową, której towarzyszyło wiele emocji. Tego dnia realizowany był również Pakiet Antygrawitacyjny, dla osób, które wykupiły go jako zajęcie dodatkowe. Dziewczynki z grupy Pani Emilii miały okazję zakręcić się w Żyroskopie, popisać się podniebnymi akrobacjami na Eurobungee, a także spróbowały swych sił spacerując po slack line. Z całą pewnością ten dzień należy do udanych!

STREFA GIER I ZABAW
Piąty dzień kolonii już za nami. Dzisiaj w końcu wyszło słońce i poprawiło wszystkim humor. Rano odbyły się zajęcia z paintballa, a reszta dzieci grała w piłkę nożną oraz siatkówkę. Na następnych zajęciach mieliśmy lekkoatletykę, a zaraz po tym poszliśmy na plażę. Po obiedzie czterech chłopców udało się na kolejne zajęcia z paintballa, a zresztą naszej grupy dalej świetnie się bawiliśmy. Na zakończenie dnia cała grupa miała zajęcia z wykrywaczem metali, a zadaniem obozowiczów było odnaleźć ukryty skarb. Dzień zakończył się spokojnie, rozmowami integracyjnymi, grzecznie położyliśmy się spać, byśmy mogli wypoczęci przywitać kolejny dzień kolonii.

HARRY POTTER
W dniu dzisiejszym Nasi czarodzieje zmagali się z wieloma zadaniami, brali udział w konkursach, naprawdę dobrze się bawili. Młodzi czarodzieje odnaleźli dzisiaj „Komnatę tajemnic”, gdzie ukryty był dziennik. Następnie odwiedzili pobliskie jezioro, gdzie pływali w kajakach oraz plażowali. Przyjaciele Harrego Pottera obejrzeli film, w którym główną rolę występował ich idol. Kolejnym punktem naszego dnia były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wysokość, jaką pokonywali młodzi uczniowie Hogwartu nie była im straszna, przemknęli bez problemu przez wszystkie przeszkody. Podsumowaniem zaś dnia był wieczór magicznych fryzur oraz makijaży, w czym towarzyszyło nam bardzo dużo śmiechu i radości.

FABRYKA GWIAZD
Promienie słoneczne wreszcie przywitały nasze gwiazdeczki. Rozpoczęłyśmy dzień od salonu fryzjerskiego. Nauczyłyśmy się, jak pielęgnować włosy, jaka fryzura pasuje do kształtu buzi. Oczywiście każda z nas wyszła z piękną fryzurą na głowie. Gwiazdeczki dzisiaj plażowały, pluskały się w wodzie, tańczyły i co najważniejsze: spotkały się z rodziną. Oczywiście gwiazdy jak wiadomo błyszczą, a wiec dziś nauczyłyśmy się, jak robić własną biżuterie. Wszystkie z nas z własnoręcznie wykonaną biżuterią błyszczałyśmy jak gwiazdy na niebie. Znalazłyśmy czas na trochę zabawy w kręgle, zbijaka, tenisa na konsoli XBOX. Dzień zakończyłyśmy metamorfozą każdej z nas.

4 ŻYWIOŁY
Na dobry początek dnia z samego rana wyruszyliśmy na żaglówki. Sprzyjający wiatr sprawił, że udało nam się przepłynąć duże odległości. Podczas pobytu na plaży graliśmy również w siatkówkę i liczne gry planszowe. Żywioł ziemi dał o sobie znać podczas gry w „Dwie flagi”. Mimo, że gra była bardzo zacięta, szala zwycięstwa przechyliła się na stronę dziewczynek. Po kolacji uczestniczyłyśmy w zajęciach malowania bez użycia rąk. Powstały naprawdę cudowne prace, które zostaną przedstawione na obozowej wystawie. Dzień zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem oraz wieloma zabawami wokół ogniska.

SUPER MISJA SPECJALNA
W końcu nastał poranek, w którym przywitało nas słońce. Po śniadaniu obozowicze rozegrali grę terenową „Zombie”. Następnie przed południem udali się po raz pierwszy nad jezioro, gdzie mogli plażować i kąpać się w jeziorze. Przed obiadem koloniści uczyli się również strzelać z łuku. Po odpoczynku poobiednim koloniści zagrali w Taboo oraz doskonalili swoje umiejętności jeździeckie na quadach. Po kolacji odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie Nasza grupa udała się na ognisko, wraz z pieczeniem kiełbasek. To był dobry dzień!

GWIEZDNE WOJNY
Dzieci spędzały w dniu dzisiejszym dzieci od samego rana spędzały czas na powietrzu. Pierwszymi zajęciami były sztuki lewitacji, podczas której dzieci budowały wieże ze skrzynek, a następnie wdrapywały się na nie. Następnie młodzi padawani grali w „Zombie”. Pięcioro chłopców udała się również na zajęcia z paintballu, w ramach zajęć fakultatywnych. Po obiedzie odbyły się rozgrywki w zbijaka i piłkę nożną, w której uczestnicy rywalizowali z chłopcami z Lego Przygody. Dzieci grały także w kluchy, a Aleks i Tymon udali się na zajęcia fakultatywne Paintballa+. Dzień zakończyły wyścigi ścigaczy, rozegrane na konsoli XBOX.

AKTYWNE WAKACJE
Nasza grupa poznała dzisiaj sposoby szyfrowania a następnie tworzyli własne szyfry. Dziś dzień tzw. uzupów, czyli zajęć z wychowawcami oraz pięknej pogody, był więc smażing i plażing. Oprócz tego graliśmy w ziemniaka i grę francuską. W czasie spacerów w lesie dziewczyny same wymyślały grę, a następnie rozgrywały ją. Dzisiaj pływaliśmy też kajakami turystycznymi oraz wzięliśmy udział w olimpiadzie, na którą składały się: bieg po buty, bieg w potrójnych spodniach, tunel. Rozgrywki wygrała poddrużyna "Zasmażki". Wzięliśmy również udział w pojedynku siatkarskim z grupą 4 Żywioły, walkę jednak przegraliśmy. To nic! Nie liczy się ilość poniesionych porażek, a to, że duch walki w nas nie gaśnie! Z miłą chęcią wróciliśmy dziś do łóżek, żeby wypocząć przed kolejnym dniem na kolonii.

LEGO PRZYGODA
Dzisiejszy dzień był dla naszych kolonistów wyjątkowy i to nie tylko ze względu na to, że był dzień pikniku, ale również dzisiaj czekało na kolonistów mnóstwo atrakcji. Z samego rana czekało na nas zadanie wymagające nie lada odwagi-wspinaczka na skrzynkach. Każdy z nas mógł stanąć oko w oko z własnym lekiem. Niewątpliwie bohaterem został Adam S., który wdrapał się na 15 skrzynek. Po takim wysiłku należał się nam zasłużony odpoczynek-udaliśmy się na plażę, by w blasku promieni słonecznych wylegiwać się na plaży oraz, pod bacznym okiem ratownika, kąpać się w jeziorze. Kolejna część dnia spędzilismy konstruując budowle z klocków. Jako aktywni amatorzy sportu nie mogliśmy pozwolic sobie na dzień bez takiego sposobu aktywności. Zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną drużynę do turnieju sportowego. Walka była bardzo wyrównana, zakończyła się remisem. Następnie każdy z nas mógł z uśmiechem wziąć udział w walkach sumo. To dopiero była walka! Po dniu pełnych wrażeń nie było już miejsca na nocne atrakcje. Grzecznie położyliśmy się do łóżek i smacznie spaliśmy, zbierając siły na kolejny dzień.

MAZURSKA PRZYGODA
Kolejny dzień zaczął się bardzo przyjemnie, ponieważ w końcu zobaczyliśmy słoneczko. Po zjedzeniu śniadania pełni sił poszliśmy na zajęcia. Walki gladiatorów były bardzo emocjonujące, a nasz najmłodszy uczestnik był nie do pokonania. Kolejne zajęcia spędziliśmy w lesie. Dowiedzieliśmy się jak zakamuflować się tak, byśmy byli niewidoczni. Na kolejnym bloku skorzystaliśmy z pogody i poszliśmy na plaże. Część dzieci kąpało się pod okiem ratownika, a część grała w karty, piłkę siatkową oraz w tabu. Po obiedzie dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat samoobrony. Poznaliśmy podstawowe zasady jak się obronić przed zagrożeniem które może nas spotkać w każdej chwili. Następnie z Grupą Militarną rozegraliśmy turniej w piłkę nożną. Po kolacji dzieci grały w kalambury, poszły się umyć a na koniec grzecznie położyły się spać.

MILITARNI
Dzisiejszego dnia obóz militarny nie rozpoczął od codziennej zaprawy porannej z racji tego, że jest niedziela. Dzieci pełne energii i wypoczęte mogły ruszyć na zajęcia. W celu polepszenia celności grupa udała się na strzelnicę do wiatrówek. Później grupa udała się do lasu by zaznajomić się z określaniem swojego położenia na zajęciach z użyciem urządzenia GPS. Po skończonych zajęciach, korzystając ze słonecznej pogody, militarni mogli wskoczyć do wody na zajęciach z plażowania. Po wyschnięciu i rozegraniu Mega turnieju w makao, grupa udała się na spacer do sklepu. Po zrobieniu zdjęć i krótkim odpoczynku wróciliśmy na kulkę, gdzie po zjedzeniu kolacji militarni wykonali zlecone zadania. Wieczór minął militarnym na wspólnych grach i zabawach.

VIP
Dzisiaj zagościło u nas słońce! Wszystkie dzieci długo czekały na ten dzień, dlatego wszyscy razem wskoczyliśmy w stroje kąpielowe i pomaszerowaliśmy na plażę, pobawić się w wodzie, poplażować i oczywiście, świetnie się bawić. Po powrocie zajęliśmy się szyfrowaniem, mniej lub bardziej skomplikowanym. Podzieleni na dwie grupy dzieci wykonywały zadania pierwszej drużyny, przy użyciu wiedzy zdobytej podczas zajęć szyfrowania. Następnie udaliśmy się na survival, gdzie dowiedzieliśmy się o tym, jak zachować się w trudnych do przeżycia warunkach. Dziewczyny zbudowały szałas, w którym przeżyłyby zapewne niejedną noc. Chłopcy zaś stworzyli zadaszenie. Ogromną wiedzę w tym zakresie wykazał się Filip H. Kolejne zajęcia odbyły się nad woda, gdzie uczyliśmy się pływać na kajakach. Zajęcia w parku linowym okazały się być strzałem w dziesiątkę! Wszyscy pokonali strach i przebyli całą drogę. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do pawilonu, by położyć się spać i wypocząć przed kolejnym, pełnym atrakcji dniem.

OBÓZ PAINTBALLOWY
W dniu dzisiejszym dzieci z Naszego obozu poszły plażować i wziąć kąpiel w jeziorze Łęsk, dlatego, że pierwszy raz od kilku dni pogoda stworzyła idealne do tego warunki. Grupy stoczyły kolejną potyczkę paintballową, gdzie uczestniczyli w grze „Dwie Flagi”, w której musieli wykazać się strategicznym myśleniem i walką w celu zdobycia Flagi przeciwnika. Uzupełnieniem dnia były zajęcia linowe na wysokościach-skrzynki oraz Łuki i wiatrówki.

OBÓZ SUPER PAINTBALLOWY
Dzisiejszy dzień zaczęliśmy poranną zaprawą, a następnie udaliśmy się na plażę. Każdy miał możliwość kąpieli. Po obiedzie obie grupy udały się na poligon, na którym rozegrały dwie rozgrywki. Mieli do dyspozycji 400 kulek. Oprócz zajęć programowych odbyły się również zajęcia uzupełniające, w ramach których graliśmy w kalambury oraz „Zombie”. Dzień obie grupy zakończyły ogniskiem, na którym podsumowaliśmy sobie zajęcia poligonowe.

Jak codziennie serdecznie zapraszamy państwa do obejrzenia zdjęć oraz COOL Newsa z dzisiejszego dnia!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.