RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus II (08.07-18.07.2015)

nowszy

Dzień 10 - Ostatni dzień oraz pożegnalna dyskoteka w Kulce!

Dodany: 2015.07.17
Komentarze: 1
Zdjęcia: 32
Wideo: 1

Dzisiaj w Naszym Ośrodku bardzo zaskakujący dzień! Bardzo wiele się działo! Nie dość, że na kolonistów czekała moc atrakcji, to jeszcze na terenie Ośrodka zagościła stacja TVN. Odbyły się transmisje nadawane na żywo w stacji TVN Meteo oraz TVN 24 oraz TVN Meteo Active. Widzowie mogli na własne oczy zobaczyć, jak wygląda część Naszych Ośrodkowych atrakcji. Jednakże My zapraszamy Państwa do lektury opisów dnia w poszczególnych grupach. Jest to bowiem ostatnia już relacja z przebiegu kolonii. Jutro nadejdzie czas, by się pożegnać.

GWIEZDNE WOJNY
Dzisiejszy dzień młodzi Padawani zaczęli bardzo aktywnie. Chłopcy grali w kosmiczną piłkę nożną, piłkę siatkową i kluchy. Następnie koloniści udali się na plażę, a tam, pod okiem ratownika zażywali kąpieli wodnych. Później dzieci grały w kalambury i starały się zaprezentować wszystkim postacie z Gwiezdnych Wojen. Po obiedzie uczestnicy udali się na zajęcia, podczas których budowali pojazdy kosmiczne z klocków Jenga, Następnie odbył się bal Sar Wars z królową Naboo, podczas którego młodzi padawani stali się Jedi. Kolonistom wręczono także dyplomy ukończenia szkolenia Padawan. Po kolacji udaliśmy się na apel kończący kolonie, a po nim wszyscy wspólnie bawiliśmy się na ostatniej dyskotece.

FABRYKA GWIAZD
Wielki dzień pakowania i powolnych pożegnań. Z samego rana Kulkę odwiedziła telewizja, Gwiazdy były w 7 niebie! Aparaty, Kamery. To właśnie ich żywioł! Odwiedziła Nas również Pani Basia-gwiazdeczka w świecie tańca. Prowadziła zajęcia dla Gwiazdek, które swoją drogą, były nimi zachwycone. Nauczyły się nowych kroków i układów. Po warsztatach tanecznych wybrałyśmy się nad jeziorko, by schłodzić Nasze rozgrzane ciała. Po obiedzie poszłyśmy się pakować, zbierać swoje rzeczy, by o niczym nie zapomnieć. Odbyło się również uroczyste wręczenie dyplomów, a następnie bitwa wodna. Dzień zakończył się uroczystym apelem, który poprzedził występ Gwiazdeczek.

MAZURSKA PRZYGODA
Niestety to już koniec naszej mazurskiej przygody. W ostatnim dniu od rana mieliśmy Mega gry, czyli Mega scrabble i Mega Twister. Na kolejnym bloku mieliśmy waterballa. Po kolei wchodziliśmy do wielkiej, nadmuchanej kuli i chodziliśmy w niej po basenie. Po obiedzie nagrywaliśmy nasz własny, autorski filmik. Na kolejnym bloku poszliśmy na rozgrywki na konsoli XBOX. Przed kolacją mieliśmy czas na spakowanie części rzeczy. Po kolacji dokończyliśmy pakowanie a następnie poszliśmy na apel kończący II turnus kolonii. Dzień zakończyliśmy ostatnią wspólną dyskoteką.

BOHATERKI DISNEYA
Dzień przywitał nas słońcem, przez co na naszych twarzach zawitał jeszcze szerszy uśmiech. Zaraz po śniadaniu w księżniczkowym gronie wręczałyśmy sobie uroczyście dyplomy. Chwilę po tym wszystkie się świetnie bawiłyśmy podczas pakietu mega gier. Okazało się, że największą popularnością cieszył się twister w rozmiarze XXL. Dzisiaj miałyśmy też okazję spróbować życia w trudnych warunkach, tak jak Pocachontas. Dzięki jej wskazówkom nauczyłyśmy się budować szałasy. Dzisiaj odbyły się też warsztaty taneczne, w czasie których tańczyłyśmy zumbę oraz inne, poznane dotychczas układy. Po wieczornym apelu, na której miałyśmy okazję się zaprezentować. odbyła się ostatnia kolonijna dyskoteka.

4 ŻYWIOŁY
Od rana aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciach z tańca, które prowadził Pani Instruktor na placu, część grupy w tym czasie rozgrywała mecz siatkówki. Dziś miała miejsce gra podsumowująca 4Ż, rozegrano zatem 4 konkurencje z użyciem wszystkich 4 żywiołów. Po południu udaliśmy się na plażę i korzystając z pięknej pogody kąpaliśmy się w jeziorze. Sprawdziliśmy również Nasze zdolności konstrukcyjne, podczas budowania tratwy. Próby poruszania się na nich były lekko nieudolne, ale niesamowicie śmieszne. Przed kolacją urządziliśmy sobie grupowe pożegnanie oraz rozdanie dyplomów Kulkowych bywalców. Wieczorem odbył się uroczysty apel, a po nim dyskoteka.

OBÓZ SUPERPAINTBALLOWY
Dzisiejszy dzień zaczął się od porannych porządków. Później odbyły się zajęcia integracyjne oraz gry i zabawy grupowe, a w tym: siatkówka, piłka nożna. W tym samym czasie rozdano dyplomy uczestnikom kolonii oraz wspólnie podsumowaliśmy kolonie oraz Nasz pobyt na Kulce. Obie grupy miały także zajęcia programowe takie jak: kajaki, survival, grę-enigme oraz park linowy, czyli wspinaczka po skrzynkach. Dzień zakończyliśmy apelem oraz ostatnia, wspólna dyskoteką.

OBÓZ PAINTBALLOWY
Rano odbyły się zajęcia z samoobrony-uczestnicy poznali techniki obrony przed napastnikiem oraz sposoby obezwładniania. Następnie odbyły się gry i zabawy ruchowe, dzieci grały w jajo, ziemniaka oraz piłke nożna. Później odbyły się zajęcia z survivalu. Po obiedzie w trakcie zajęć uzupełniających podsumowaliśmy obóz a uczestnicy dostali dyplomy bywalców. Każdy miał okazje wypowiedzieć się na temat kolonii oraz pobytu w Ośrodku. Następnie grupa udała się na speedball, po raz ostatni dzieci miały okazję poczuć dreszczyk emocji. Po kolacji i apelu udaliśmy się na ostatnią dyskoteke.

STREFA GIER I ZABAW
To już niestety koniec Naszej przygody na Kulce. Dzisiaj cały dzień świetnie nam minął na wspólnych zabawach. Oprócz tego wybraliśmy się też na plażę, by złapać ostatnie promienie słońca, jeszcze w Kulce. Po kolacji poszliśmy na apel, który podsumował II turnus, a następnie wybawiliśmy się w rytm ulubionych hitów na dyskotece. Wszyscy mamy nadzieję, że za rok znowu się spotkamy w tym samym składzie.

HARRY POTTER
Ostatni dzień kolonii za nami. Upłynął on nam zdecydowanie za szybko. Braliśmy udział w zajęciach programowych takich jak eurobungee oraz stoczyliśmy walkę ze śmierciożercami w Bitwie o Hogwart. Uwolniliśmy również Syriusza Blacka z rak dementorów. Wieczór zakończył się pożegnalną dyskoteką.

AKTYWNE WAKACJE
Dzisiaj czekał na nas park linowy, w którym najlepsza okazała się być Dorota. Później udaliśmy się na ściankę wspinaczkową. Przed obiadem ostatnie plażowanie i kąpanie. Po południu Mega gry - ulubiony dla kolonistów był chińczyk. Wieczorem balloniada, która przyniosła dzieciom dużo radości i ochłody w ten upalny dzień. Wieczorem odbył się apel zamykający kolonie, pożegnania, wręczenie dyplomów pamiątkowych oraz dyskoteka.

VIP
Ostatni dzień na kolonii rozpoczął się od zajęć strezeleckich-koloniści strzelali z łuków, okazało się, że mamy grupę strzelców wyborowych! Następnie rozegrali grę Zombi, a później udali się na plażę, by skorzystać z pięknej, słonecznej pogody. Po obiedzie dzieciaki rozegrały turniej balloniady, w której rzucali i łapali balony wypełnione woda przy pomocy ręczników i rzucali je przez siatkę do przeciwników. Kolejnymi zajęciami była nauka pierwszej pomocy. Uczestnicy zdobyli wiedzę, która niegdyś może okazać się niezbędna w sytuacji zagrażającej ludzkiemu życiu. Wieczorem koloniści udali się na apel pożegnalny i dyskotekę. Wszyscy bardzo żałują, że to już ostatni dzień na kolonii, jednak z chęcią powrócą do Kulki za rok!

SUPER MISJA SPECJALNA
Dobiega końca ostatni dzień Naszej przygody. Pogoda dopisała, dlatego postanowiliśmy ją wykorzystać i przed południem wybraliśmy się na plaże. Oprócz tego chłopcy mieli okazję rozruszać się dzięki zajęciom tanecznym zorganizowanym przez instruktorów. Pomiędzy pakowaniem znaleźliśmy czas na ostatnie wspólne gry i zabawy. Następnie przyszedł czas na pożegnalny apel oraz dyskotekę. Aż łza się w oku kręci na myśl, że to już ostatnie chwile naszej wspólnej przygody!

MILITARNI
Dzisiejszego dnia militarni rozpoczęli dzień od śniadania, po którym wszyscy sprzątali swoje namioty. Po wysprzątaniu podobozowiska urządzono wielka loterię, w której do wygrania były atrakcyjne nagrody. Po zajęciach z łuków, pierwszej pomocy oraz survivalu wszystkie grupy militarne udały się na poligon, by tam pokonać przygotowany przez instruktorów wojskowy tor przeszkód. Po powrocie na ośrodek wszystkie grupy militarne rozpoczęły przygotowania do dyskoteki wieńczącej drugi turnus w Kulce. Militarni mieli również wieczorny apel, na którym rozdane zostały nieśmiertelniki.

LEGO PRZYGODA
Od rana słoneczko nam towarzyszyło, więc całą grupą wyruszyliśmy na kąpiele i plażowanie nad Kulkowym jeziorem. Później rozegraliśmy turniej gier planszowych i balloniadę. Następnie pożegnanie, ostatnie rozmowy oraz wspominki z wychowawcą. Wręczono dyplomy oraz specjalne nagrody. Jesteśmy szczęśliwi, że wracamy do naszych domów, jednakże z ciężkim sercem opuszczamy Kulkę, ale wrócimy tu za rok!

SUMMER CHALLENGE
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od porządków i pakowania się, gdyż dzień wyjazdu nadchodzi już jutro. Na terenie ośrodka przygotowano nam wiele atrakcji. Po śniadaniu tańczyliśmy zumbę na placu głównym a następnie poszliśmy na plażę, by korzystać z pięknej pogody. Po obiedzie wyruszyliśmy na poligon, gdzie odbyły się zajęcia Zorba. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Wieczorem odbył się pożegnalny apel. Na pewno spotkamy się za rok!

To już koniec II turnusu kolonii, dziękujemy wszystkim za świetną zabawę, zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz COOL Newsa a także zachęcamy do czytania tych, które dopiero się pojawią.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

mama kacpra i antka
Dodany: 2015.07.19 20:35

Chłopcy cali i zdrowi,szczesliwi i zmeczeni,było super!! Juz szykuja sie na nastepne wakacje!!!


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.


nowszy