RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus III (19.07-29.07.2015)


Dzień 2 - Pierwszy pełny dzień kolonii za nami

Dodany: 2015.07.20
Komentarze: 0
Zdjęcia: 112
Wideo: 1

Rozpoczął się pierwszy, pełny dzień III turnusu kolonii w Kulce. Zajęcia ruszyły pełną parą, plany Naszych kolonistów wypełnione były po brzegi! Zapraszamy zatem do przeczytania przebiegu dnia w poszczególnych grupach.

OBÓZ QUADOWO-SURVIVALOWY
Dzisiejszy dzień koloniści rozpoczęli od porannego rozruchu. Po nim przyszedł czas na toaletę, ubranie się a następnie zjedzenie śniadania. Kilka minut po śniadaniu odbyły się pierwsze zajęcia programowe, czyli quady i zajęcia z survivalu. Podczas ich trwania było wiele zabawy, wspólne zdjęcia i oczywiście wiele pozytywnej energii. Oprócz tego graliśmy jeszcze w Mega gry, gdzie podopieczni mogli się odrobinę „rozerwać”. Podsumowując dzisiejszy dzień: mimo niesprzyjającej aury dzieci świetnie się bawiły a co więcej: nie miały czasu na nudę. Na koniec dnia wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek.

ODKRYWCY NIEZNANEGO ŚWIATA
Dziś dzień zaczął się wizytą u Pani pielęgniarki, która przekazała wszelkie informacje z zakresu higieny osobistej. Przed obiadem dzieci jeździły jeszcze quadami po specjalnie przygotowanym torze. Koloniści szusowali pomiędzy drzewami niczym rajdowcy! Po obiedzie dzieci toczyły walki w turnieju piłkarzyków. Natomiast przed kolacją wychowankowie wyruszyli do lasu, gdzie dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w lesie, jakie są sposoby rozpalania ogniska w lesie oraz jak należy się chronić. Wieczorem odbyło się ognisko, w trakcie którego dzieci piekły kiełbaski oraz opowiadały rozmaite historie.

4 ŻYWIOŁY
Dzień pierwszy kolonii to dzień pełen wrażeń i atrakcji. Rozpoczęliśmy go meczem paintballowym, a tuż po nim wybraliśmy się na plażę, gdzie wraz z Panem ratownikiem pływaliśmy kajakami bezburtowymi po jeziorze Łęsk. Kolejne były zajęcia z Panem Instruktorem, w trakcie których uczyliśmy się chodzić po slackline. Gdy troszkę się rozpogodziło udaliśmy się na plażę, a tam sami tworzyliśmy tratwy i próbowaliśmy na nich pływać. Z zajęć wróciliśmy cali mokrzy, ale za to w wyśmienitych nastrojach. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, na których koloniści jeździli quadami. Dzień zakończył się ogniskiem, wraz z pieczeniem kiełbasek. To był czas dla dzieci, by lepiej się poznały i zacieśniły więzy pomiędzy uczestnikami.

BOHATERKI DISNEYA
Od rana pogoda Nas nie rozpieszczała, ale mimo to świetnie bawiłyśmy się podczas gier integracyjnych. Później przyszedł czas na doskonalenie umiejętności orientacyjnych, w trakcie gry terenowej INO, w której miałyśmy za zadanie razem z Dżasminą odnaleźć drogę do Dżina. Następnie czekała nas wizyta w salonie, aby tam wraz z Roszpunka poznać najmodniejsze upięcia i stylizacje włosów. Po obiedzie wcieliłyśmy się w rolę Anny z Krainy Lodu. Wzięłyśmy też udział w walkach gladiatorów, gdzie w specjalnych strojach staraliśmy się utrzymać równowagę i próbowaliśmy stracić przeciwnika przy pomocy gąbczastej lancy. Nie baliśmy się upadku, gdyż zajęcia odbywały się na gumowej macie. Dzień możemy zdecydowanie zaliczyć do udanych!

VIP
Dzisiejszego dnia wszystkie grupy poznawały teorie żeglowania, którą zaprezentował doświadczony Pan Żeglarz. Każda z grup realizowała również Pakiet Super Integracyjny, w ramach którego rozgrywano gry drużynowe. Dzieci świetnie bawiły się również w trakcie zajęć z użyciem urządzenia nawigującego GPS. Każdą grupę podzielono na 2 zespoły, z którego jeden zaznaczał weapony, a drugi zespół miał za zadanie je odnaleźć. Później role się zamieniły. Jedna z grup (Pani Natalii) miała również park linowy, w którym wszystkim udało się ukończyć trasę, w większości na wyższym poziomie. Grupa Pani Ady miała zajęcia na żyroskopie, co nieźle zakręciło im w głowach! Grupa Pani Magdy natomiast miała zajęcia, które bazowały na celności uczestników-łuki. Najlepszą celnością wykazała się Paulina J. Dzień zaliczamy do bardzo udanych!

STALI BYWALCY
Grupa SB rozpoczęła dzień od wyjścia w teren, gdzie mieli okazję poznać sztukę tropienia śladów. Tuż po tym zorganizowano turniej piłkarzyków, któremu towarzyszyło sporo emocji. Największą atrakcją, jaka czekała na Naszych kulkowych bywalców była rozgrywka w grę „Flaga”, na polu paintballowym. Mecz ten był bardzo ekscytujący! Przed kolacja uczestnicy wzięli również udział w pakiecie Super Integracyjnym. Dzięki przygotowanym zadaniom oraz konieczności współpracy pomiędzy osobami w grupie koloniści mieli okazję lepiej się poznać. Następnie Bywalcy mogli się trochę rozruszać, podczas zajęć tanecznych. Niektórzy wykazali prawdziwy talent. Późna porą, kiedy zapadł zmrok cała grupa udała się do lasu, na grę nocną „świetliki”.

SUPER MISJA SPECJALNA
Po śniadaniu cała grupa SMS udała się na warsztaty żeglarskie. Uczestnicy zapoznali się z teorią, a zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać na kolejnych zajęciach. Następnie koloniści poznali zasady orientacji w terenie, a następnie zdobytą wiedzę wykorzystali w trakcie poruszania się w lesie oraz na terenie ośrodka. Czas wypełniły im również zajęcia w parku linowym. Po kolacji odbyły się zajęcia linowe na skrzynkach oraz pakiet mega gier, czyli Twister, Scrabble oraz Chińczyk w rozmiarze XXL.

FABRYKA GWIAZD
Dzisiejszy dzień kolonistki FG rozpoczęły od zajęć ze sposobów radzenia sobie ze stresem. Dziewczynki Dziewczynki aktywnie uczestniczyły w zajęciach opowiadając o strasznych sytuacjach w ich życiu oraz o tym, jak udało im się z tym poradzić. Następnie przeprowadzono gry integracyjne tak, aby uczestniczki mogły się poznać i nawiązać koleżeńskie więzi. Po tych zajęciach stoczyłyśmy pojedynki na macie, wcielając się w gladiatorki, co przysporzyło wiele dobrej zabawy. Po obiedzie tworzyłyśmy profil idealnej gwiazdy a następnie zaprojektowałyśmy szablony Naszych własnych tatuaży a później wykonałyśmy je z henny.

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK
Dzisiejszy dzień dla Naszych kolonistów był wyjątkowy, bo rozpoczął się od szalonych atrakcji. Tuż po śniadaniu udaliśmy się do ogródka Smerfetki, by z jej pomocą posadzić rzeżuchę. Każdy z nas samodzielnie przygotował podłoże, a następnie sam wysypał nasionka dla swojej roślinki. Otrzymaliśmy specjalne dzienniczki, w których będziemy mogli notować wszystkie obserwacje, zmiany jakie zachodzą z dnia na dzień. Później udaliśmy się na kolejne zajęcia-misję szeregowego-zajęcia wspinaczkowe na skrzynkach. Urządziliśmy też sportowa olimpiadę z osiłkiem, która przebiegała zgodnie z zasadami fair play. Po pysznym obiedzie poszliśmy też na zajęcia eurobungee. Po wspaniałym wieczorze udaliśmy się do swoich łóżek i szybko oddaliliśmy się w krainę snów…

MAZURSKA PRZYGODA
Po śniadaniu koloniści MP mieli czas, by uporządkować swoje pokoje, a zaraz po tym udaliśmy się nad jezioro, by uczyć się pływać kajakami bezburtowymi. Po wymianie ciuchów, na całkiem suche, udaliśmy się na zajęcia z survivalu. Po lekcji życia zjedliśmy sycący obiad. Następnie rozerwaliśmy się w trakcie grania na konsoli XBOX, gdzie mieliśmy również możliwość lepiej się poznać. Po kolacji poszliśmy na zajęcia sumo, gdzie w wielkich kostiumach toczyliśmy zapasy. W nocy udaliśmy się na nocną grę terenową „świetliki”.

HARRY POTTER
Magiczny dzień rozpoczął się od zajęć ze sztuki lewitacji z profesor Rolandą Hooch, inaczej mówiąc koloniści mieli okazje spróbować swoich sił korzystając z eurobungee. Później odbył się uroczysty przydział do domów, uczestnikom wręczono magiczne peleryny, różdżki oraz czarodziejskie kapelusze. Podzieleni na domy wyruszyliśmy do lasu, by stworzyć własne miotły „Nimbus 2015”, które następnie mogli wypróbować podczas magicznego toru przeszkód. Po obiedzie udaliśmy się na plażę, aby spróbować sterowania kajakiem jednoosobowym. Kolejną atrakcją, było wypróbowanie swoich magicznych mocy podczas wyczarowywania Zgredka, z masy solnej!

OBÓZ SURVIVALOWO-PAINTBALLOWY
Zaraz po śniadaniu zapoznaliśmy się z regulaminem obozu, kąpieliska oraz zasadami poruszania się po drodze podczas wycieczek poza teren ośrodka. Następnie wybraliśmy się na zajęcia z łuków. Dowiedzieliśmy się również nieco o historii tej broni oraz nauczyliśmy się podstaw jej użytkowania. Na koniec zajęć urządziliśmy mini zawody, w których najlepszymi okazali się Michał i Łucja. Po obiedzie graliśmy w Mega gry-Scrabble, Jengę oraz Twistera w rozmiarze XXL po czym udaliśmy się na strzelnicę snajperską, a tam zapoznaliśmy się z obsługą broni oraz ćwiczyliśmy celność. Po kolacji odbyły się zajęcia z używania procy, na których ponownie mogliśmy trenować swoją celność.

STREFA GIER I ZABAW
Poranek rozpoczęliśmy od krótkiej gimnastyki, która pobudziła nas do działania. Później stoczyliśmy walki Gladiatorów-będące świetną rozgrzewka nie tylko dla chłopców, ale i dla dziewczynek. Przed obiadem wzięliśmy udział w meczu piłki nożnej niczym z Ligi Światowej. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na wspinaczkę po linach, która pozwoliła nam poczuć się prawdziwymi alpinistami. Na koniec dnia rozegraliśmy potyczki Plemion na terenie pobliskiego lasu, a później rozegraliśmy grę terenową „świetliki”. To był niesamowity dzień!

AKTYWNE WAKACJE
Po śniadaniu wyruszyliśmy prosto do przemiłej Pani pielęgniarki a następnie poznaliśmy caaaały teren ośrodka, by wiedzieć co gdzie się znajduje. Rozegraliśmy również turniej piłki siatkowej, niestety mecz zakończył się remisem, co oznacza, iż zwycięzca nie został wyłoniony. Aktywni dużo czasu spędzili dzisiaj na świeżym powietrzu. Zagrali w grę „Zombi” oraz „Dwie flagi”. Grupa AW Pani Justyny wybrała się dzisiaj również na zajęcia ze strzelania wiatrówka, gdzie mogli doskonalić swoją celność i precyzję. Wieczorem wybraliśmy się na szaleństwo quadowe, po specjalnie przygotowanym torze. Aktywnym wciąż mało było atrakcji, więc dzień zakończyła nocna gra terenowa „świetliki”.

MILITARNI
Pompka, przysiad i baranek, tak rozpoczął się poranek! Po porannej zaprawie i śniadaniu grupa militarnych udała się na rodeo z Gryzzli. Następnie ćwiczyliśmy skupienie i celność w trakcie zajęć na strzelnicy mogliśmy ćwiczyć swoją celność i skupienie. Na całe szczęście wszyscy trafialiśmy w tarczę. Odwiedziliśmy również Panią pielęgniarkę. Wieczorem czekało nas już tylko spotkanie z Robin Hood'em, który uczył nas strzelania z łuków.

OBÓZ SUPERPAINTBALLOWY
Dzisiejszego dnia obozowicze rozpoczęli dzień od tradycyjnej zaprawy porannej. Następnie udaliśmy się na zajęcia ze sposobów budowania taktyki i strategii, by lepiej i skuteczniej prowadzić rozgrywki paintballowe. Koloniści strzelały również z repliki broni MIG na strzelnicy paintballowej. Grupy Pana Mateusza i Pana Wojtka rozegrały również potyczkę paintballowa. Dodatkowo, grupa Pana Wojtka, korzystając z pogody wyruszyła na przeprawę kajakami bezburtowymi, natomiast grupa Pani Kasi mierzyła się z wysokością na obozowym parku parku linowym. Wieczór wszystkim grupom minął na wspólnym, integracyjnym ognisku wraz z pieczeniem kiełbasek.

LEGO PRZYGODA
Dzisiejszy dzień był wyjątkowo aktywny. Po śniadaniu i porannych porządkach dzieci miały zajęcia, podczas których budowali różnorodne konstrukcje z klocków LEGO. Chłopcy wykazali się ogromna wyobraźnią i inwencją twórczą. Następnie dzieci pochłonęły gry na konsoli XBOX Kinnect. Za najlepsze zajęcia w dniu dzisiejszym dzieci uznały wspinaczkę na skrzynki, w trakcie których asekurowała ich specjalna lina, a nad bezpieczeństwem czuwał Pan Instruktor. Rekordową liczbę skrzynek ułożył Maciej, a ich liczba to aż 17! Po obiedzie koloniści stworzyli własny plakat ich grupy. Następnie dzieci pochłonęła gra w piłkę nożna. Dzień zakończyła wieczorna wyprawa do lasu, gdzie rozegrana została gra terenowa świetliki.

OBÓZ PAINTBALLOWY
Po śniadaniu korzystając z zajęć uzupełniających cała grupa zajęła się sprawami organizacyjnymi. Pierwszymi zajęciami programowymi były łuki, po próbnych strzałach koloniści zmierzyli się w konkursie celności. Kolejne zajęcia uzupełniające upłynęły na grach i zabawach. Po obiedzie dzieci udali się na strzelnicę paintballową. Tym razem celność sprawdzana była podczas strzelania do tarcz. Czas przed kolacją wypełniła nam gra „Zombi”, natomiast po kolacji chłopcy zapoznali się z podstawami taktyki oraz strategii.

EKSTREMALNE WAKACJE
W dniu dzisiejszym ekipa Ekstremalnych miała okazję poznać się bliżej. Swoje umiejętności tego dnia dzieci sprawdzały na polu paintballowym, a następnie strzelając z łuku. Dzień upłynął na aktywnych grach integracyjnych. Wieczór zakończył się rozgrywkami gry terenowej „Świetliki”, w trakcie której zadaniem kolonistów było odnalezienie wszystkich fluorescencyjnych opasek rozmieszczonych na trasie w lesie. Towarzyszyło temu wiele emocji, jednak wszyscy dzielnie pokonali całą trasę, kolekcjonując wszystkie opaski!

Jak widać wszystkim grupom dzień upłynął pod znakiem aktywności. Dzieci nie miały również czasu na nudę! Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z przebiegu dzisiejszego dnia!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.