RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus III (19.07-29.07.2015)


Dzień 8 - Osiem dni już za Nami!

Dodany: 2015.07.26
Komentarze: 2
Zdjęcia: 83
Wideo: 1

To już 8 dzień kolonii, nieuchronnie zbliżamy się do końca 3 turnusu, jednakże uczestnicy nie zwalniają tempa! Zapraszamy do lektury opisów przebiegu dzisiejszego dnia w poszczególnych grupach.

SUPER MISJA SPECJALNA
Po śniadaniu koloniści SMS udali się do sali dydaktycznej, gdzie grali na konsoli XBOX. Następnie dzieci grały wspólnie w kalambury, którym towarzyszyło mnóstwo śmiechu. Po obiedzie odbyły się rozgrywki w grę siatkową oraz gry i zabawy integracyjne. Część grupy udała się również na zajęcia do lasu, gdzie dowiedzieli się, w jaki sposób należy posługiwać się urządzeniem nawigującym GPS. Po kolacji koloniści udali się na zajęcia na quadach, po których wspinali się po skrzynkach, w trakcie zajęć linowych.

ODKRYWCY NIEZNANEGO ŚWIATA
Dzisiejszy dzień zaczął się dźwięcznie, bo od karaoke. Dzieci śpiewały swoje ulubione hity, Następnie, wraz z inną grupa rywalizowali grając w dwa ognie oraz „Zombi”. Po pysznym obiedzie udały się do COOL Clubu, gdzie oddali relaksowali się w trakcie oglądania perypetiów Harrego. Po południu dzieci uczyły się techniki rzucania bumerangiem, co dokładnie wytłumaczyła im Pani Instruktor. Wieczorem przyszedł czas na granie w ulubione gry i zabawy, i tak upłynął dzieciom czas do samej ciszy nocnej.

BOHATERKI DISNEYA
Kolonistki rozpoczęły swój dzień w bardzo dobrych humorach. Od samego rana intensywnie pracowały, na początek poznały podstawy szermierki a następnie mierzyły się ze sobą nawzajem. Razem z Arielką miały okazję poruszać się w kuli wypełnionej powietrzem po wodzie. Dziewczynki odważnie wchodziły do kuli, świetnie się bawiąc w trakcie tych zajęć. Następnie Bohaterki grały w rozmaite gry na konsoli XBOX, dzięki czemu dowiedziały się, że grając na konsoli również mogą zażyć wiele ruchu. Gry przyniosły im wiele radości i uśmiechu. Dzisiaj księżniczki stworzyły również własne projekty sukienek balowych, a następnie profil idealnej wg nich bohaterki Disneya. Dzisiejszy dzień był bardzo udany!

OBÓZ PAINTBALLOWO-SURVIVALOWY
Po śniadaniu grupa Pani Marty poszła do lasu na zajęcia z survivalu, gdzie odbyli zajęcia ze sztuki kamuflażu miejskiego i militarnego. W kolejnym bloku zajęciowym udaliśmy się na paintball i grę „terroryści i antyterroryści”. W tym czasie grupa Pani Kasi była na paintballu, a następnie na zajęciach z samoobrony, w trakcie których poznali podstawowe chwyty obronne. Przed obiadem obydwie grupy grały w „świrobieg”, znany pod inną nazwą, czyli „gra francuska”. Po południu grupa Pani Marty udała się na zajęcia samoobrony, natomiast grupa Pani Kasi miała survival. Następnie obydwie grupy miały wspólnie zajęcia sportowe, gdzie rozegrali turniej w piłkę siatkową oraz w nożną. Po kolacji grupa Pani Marty udała się do parku linowego, walcząc z lękiem wysokości, a grupa Pani Kasi na grę, w której wykorzystywali umiejętność obsługiwania urządzenia GPS.

STALI BYWALCY
Dzisiaj Nasi Bywalcy spędzili aktywny dzień. Najpierw odbyło się karaoke, w czasie którego koloniści mogli pochwalić się swoimi zdolnościami wokalnymi oraz udowodnili pozostały, że Stali Bywalcy potrafią świetnie się bawić! Następnie rozruszaliśmy się w trakcie zajęć z zumby. Następnie czekała nas podróż na Daleki Wschód, by tam rozegrać walki sumo. Towarzyszyło nam całe mnóstwo śmiechu! Wieczór spędziliśmy miło czas przy ognisku, śpiewając znane wszystkim i lubiane piosenki oraz zajadając się pysznymi, pieczonymi kiełbaskami.

MILITARNI
Dzisiejszy dzień rozpoczął się grupie militarnej zajęciami z pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie poznaliśmy podstawowe chwyty obezwładniające, podczas zajęć z samoobrony. Po obiedzie udaliśmy się na wojskowy tor przeszkód, który wycisnął z nas ostatki sił. Ale po to właśnie tu przyjechaliśmy! By poprawić wytrzymałość, wzmocnić samozaparcie oraz zmierzyć się z Naszymi słabościami!

MAZURSKA PRZYGODA
Ósmego dnia, w niedzielę, mieliśmy trochę spokojniejszy dzień, niż zwykle. Po śniadaniu oglądaliśmy film „Harry Potter i Książę Półkrwi” w COOL Clubie. Następnie przyszedł czas popisać się zdolnościami wokalnymi w trakcie karaoke, a następnie w czasie przeznaczonym na odpoczynek przygotowaliśmy wspólnie scenariusz Naszego Lip Dub’u. Następnie graliśmy w Dobble. Później czekał nas odpoczynek, a po nim przyszedł czas na zajęcia z samoobrony. Po kolacji odbył się konkurs wiedzy o wodzie oraz o jej mieszkańcach. Dzisiaj uświadomiliśmy sobie, że pozostały Nam już tylko 2 dni Naszej kulkowej przygody, ciężko będzie Nam się żegnać, ale wciąż mamy nadzieję na atrakcje czekające na Nas jutrzejszego dnia.

VIP
Dzisiejszego dnia obozowicze miały zajęcia na żyroskopie oraz survival, w czasie którego dzieci uczyły się sztuki kamuflażu w mieście oraz w lesie. W czasie kolejnych zajęć dzieci ukrywały zadania, a następnie zaznaczały weapony na urządzeniu nawigującym GPS, a zadaniem przeciwnej grupy było odnalezienie ukrytych znaczników. Na zajęciach INO dzieci uczyły się korzystania z busoli. Popołudnie spędziły skacząc na Eurobungee oraz grając w Mega gry, czyli Twistera, Scrabble i Chińczyka w powiększonym rozmiarze XXL. Część grupy uczyła się tańczyć ‘belgijki’, natomiast pozostali wzięli udział w olimpiadzie sportowej. Wspólnie dzieci lepiły również rozmaite postaci z gliny oraz rozegrali grę „Zombi”. To był dzień przepełniony zajęciami!

4 ŻYWIOŁY
Dzisiejszy dzień Żywiołki rozpoczęły od rozegrania gier integracyjnych takich, jak „Mafia” czy „Zombi”. Koloniści w dniu dzisiejszym udali się również na projekcję filmu „Szybcy i wściekli”. Następnie wraz z Panią animator dzieci malowały witraże techniką 3D, na małych szkiełkach. Każdy bardzo zaangażował się w te zajęcia, nawet Ci mniej uzdolnieni mogli korzystać z gotowych szablonów oraz na ich podstawie zrobić własne obrazy. Dzisiaj obozowicze były również na zajęciach z łucznictwa, gdzie w trakcie strzelania z łuków wspomagał dzieci Pan Instruktor. Dzień również zakończył się aktywnie-meczem koszykówki.

FABRYKA GWIAZD
Dzisiaj od rana urządziłyśmy sobie seans filmowy, a następnie popisałyśmy się zdolnościami wokalnymi, podczas zorganizowanego karaoke w COOL Clubie. Po obiedzie zajęłyśmy się projektowaniem odzieży. Dziewczynki przygotowały projekty autorskich sukienek wieczorowych oraz strojów kąpielowych. Następnie udałyśmy się do COOL Clubu, gdzie ćwiczyłyśmy Nasz układ taneczny. Wieczorem spędziłyśmy czas przy ognisku, w trakcie którego opowiadałyśmy sobie różne historie oraz piekłyśmy kiełbaski i śpiewałyśmy.

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK
Pogoda od rana nie była najlepsza, jednak uczestników Magicznego Świata Bajek nic nie zniechęca! Najpierw razem z Papą Smerfem graliśmy w gry integracyjne w Naszej wiosce Smerfów. Później były tańce integracyjne do piosenki „Chocolate”, belgijki i innych. Po obiedzie Loom Bands, czyli tworzenie bajkowej bransoletki dla Naszych Smerfików. Wieczorem urządziliśmy zabawy w piosenkarki, czyli karaoke w kulkowym COOL Barze.

STREFA GIER I ZABAW
Niedzielny poranek zapowiadał się dla nas bardzo fajnie. Po śniadaniu udaliśmy się na zajęcia terenowe wraz z użyciem urządzenia GPS. Nauczyliśmy się jego dokładnej obsługi, a przy jego pomocy udało Nam się dotrzeć do wyznaczonych przez instruktora celów. Następnie odbyliśmy szybki kurs pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z nas nauczył się, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia życia. Niektórzy z Nas wzięli udział również w olimpiadzie sportowej, gdzie biegaliśmy, przeciągaliśmy linę, czy kozłowaliśmy piłkę po wyznaczonej trasie. Po obiedzie bawiliśmy się w zawodników sumo, gdzie w wielkich, napompowanych strojach próbowaliśmy pokonać Naszego przeciwnika. Śmiechu i zabawy było po pas. Dalszą część dnia umiliły Nam gry i zabawy na konsoli XBOX, w tym Zumba oraz zawody lekkoatletyczne. Niedziela zakończyła się dla nas śpiewająco, czyli śpiewem na karaoke w COOL Barze.

LEGO PRZYGODA
Po śniadaniu i porannej toalecie chłopcy grali w kalambury. Obie drużyny świetnie radziły sobie w trakcie obrazowania oraz odgadywania haseł. Następnie chłopcy chętnie rozegrali mecz siatkówki, w którym zawzięcie walczyli. Kolejne zajęcia prowadził Instruktor. Chłopcy przebrali się w stroje zapaśników, a następnie toczyli boje na specjalnie przygotowanej macie. Po obiedzie udaliśmy się na spotkanie z kolejnym instruktorem, który wyjaśnił nam zasady gry „Enigma” polegającej na poznaniu sposobów szyfrowania. Dzień dzieci zakończyły projekcją filmu w COOL Clubie, a po seansie udaliśmy się grzecznie spać.

AKTYWNE WAKACJE
Poranna zaprawa dodała Nam dużo siły i pozytywnej energii. Wybraliśmy się na projekcję filmu „Harry Potter i Książę Półkrwi”. Następnie udaliśmy się do lasu, gdzie po podzieleniu grupy na odrębne drużyny dzieci miały za zadanie wykonać po 3 zadania. Do ich realizacji dzieci mogły wykorzystać urządzenie GPS. Zarówno dziewczęta i chłopcy zrealizowali wyznaczone im zadania, do których należało m. in. udawanie krowy czy ułożenie pięknego bukietu z polnych kwiatów. Po obiedzie ponownie wybraliśmy się do lasu, jednak tym razem bawiliśmy się w podchody, a Naszymi przeciwnikami byli koloniści z grupy „Mazurska Przygoda”. Na zakończenie dnia rozegrano jeszcze mecz piłki nożnej pomiędzy obiema grupami Aktywnych.

OBÓZ QUADOWO-SURVIVALOWY
Dzisiejszy poranek dzieci standardowo rozpoczęły porannym apelem, sprzątaniem namiotów a następnie udali się na śniadanie. Dzisiejszego dnia zajęcia koloniści rozpoczęli od sprawdzenia swoich strzeleckich umiejętności w trakcie strzelania z łuków na kulkowej strzelnicy. Następnie wcieliliśmy się w wojowników i mierzyliśmy się w walkach sumo. Po obiedzie dzieci grały w przeróżne gry integracyjne, natomiast po kolacji zagrali w grę „Adrenalina”, która była podsumowaniem zdobytych umiejętności.

HARRY POTTER
Po śniadaniu magowie udali się na zajęcia z obrony przed czarną magią, czyli poznawanie podstawowych chwytów na samoobronie. Teraz każdy mały czarodziej może być pewny, że w razie ataku będą mogli się obronić. Następnie udaliśmy się na wielką bitwę o flagę do lasu. Grze towarzyszyło mnóstwo emocji, ale nie zabrakło też śmiechu. Po obiedzie udaliśmy się na poszukiwania Kamienia Filozoficznego, gdzie niezwykle pomocnym okazał się być wykrywacz metali. Po emocjonujących poszukiwaniach odbyła się druga część gry „Bitwa o Hogwart”, tym razem jednak koloniści bawili się na terenie ośrodka. Dzień zakończył się rozgrywkami sportowymi.

OBÓZ SUPERPAINTBALLOWY
W dniu dzisiejszym obozowicze rozpoczęli dzień od wyprawy do lasu, gdzie odegrali inscenizację katastrofy samolotu, czym pogłębiali wiedzę z zakresu survivalu. Po powrocie na obóz relaksowali się grami zespołowymi. Następnie koloniści ponownie udali się do lasu by tam nauczyć się sztuki kamuflażu oraz sztuki samodzielnego poruszania się w nieznanym terenie. Wieczór zakończył się dla wszystkich grup wspólnym ogniskiem wraz z pieczeniem podpłomyków.

EKSTREMALNI
Z samego rana, tuz po śniadaniu Ekstremalni odbyli zajęcia z survivalu. Tym razem uczestnicy zapoznali się z techniką budowania różnych typów ognisk, a następnie zdobytą wiedzę mogli wykorzystać w praktyce. Koloniści zaskoczyli Pana Instruktora swoją wiedzą w tym zakresie. Między kolejnymi zajęciami z Panem Instruktorem zagrali z grę francuska, która sprawdziła ich spryt i wiedzę na temat ośrodka. Pod koniec dnia ćwiczyli samoobronę, pod czujnym okiem Pana Instruktora.

OBÓZ PAINTBALLOWY
Dzień dla obozowiczów rozpoczął się bardzo spokojnie, po śniadaniu koloniści mieli czas na porządki oraz relaks. Później udaliśmy się do lasu, gdzie rozegraliśmy grę terenową "lądowanie". Przed kolacja udaliśmy sie na zajęcia paintballowe, sprawdzając po raz kolejny Naszą celność. Wieczór zakończyło wspólne ognisko, przy którym spędziliśmy czas z pozostałymi grupami z podobozu harcerskiego.

Zapraszamy Państwa również do obejrzenia zdjęć oraz COOL Newsa z dzisiejszego dnia.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 2

Pokaż

Tommy
Dodany: 2015.07.28 19:54

Z relacji mojego dziecka wiem, że uczestnicy mają cały dzień wypełniony atrakcjami i nawet chce już planować przyszłoroczne wakacje w Kulce :D Serdecznie polecam wyjazd do Kulki. Pls, dorzućcie tylko trochę więcej ekspresji do relacji foto i wideo na blogu.

Tommy
Dodany: 2015.07.27 18:52

Oglądając kolejny materiał wideo, ma się wrażenie, że dzieci cały czas czekają na swoją kolej :( Większość siedzi z opuszczonymi głowami, w kolejce. A tak chyba nie jest?

Ośrodek Kulka
Dodany: 2015.07.28 12:12

Oczywiście, że nie jest! :) Każdy dzień to mnóstwo atrakcji a wychowawcy i instruktorzy zajęć aktywnych ciężko pracują, żeby każde dziecko było zadowolone i bezpieczne :) Pozdrawiamy z Kulki :)


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.