RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2015

Turnus IV (30.07-09.08.2015)


Dzień 2 - Cały dzień zajęć programowych

Dodany: 2015.07.31
Komentarze: 3
Zdjęcia: 115
Wideo: 1

Dzisiaj zajęcia programowe Naszych kolonistów ruszyły pełną parą! Rozpoczął się pierwszy dzień IV turnusu kolonii w Ośrodku Wypoczynkowym Kulka! Zapraszamy do przeczytania opisów przebiegu tego dnia w poszczególnych grupach.

SUMMER CHALLENGE
Koloniści rozpoczęli swój dzień walkami gladiatorów, w trakcie których walczyli przeciwko sobie w specjalnie przygotowanych strojach, mierząc się na gumowej macie, w trakcie których ich zadaniem było strącenie przeciwnika z podestu, przy pomocy specjalnej lancy. Następnie grupa udała się do parku linowego, gdzie mogli zmierzyć się ze swoim lękiem oraz sprawdzic swoje umiejętności na wysokościach. Po obiedzie odbyło się Euro Bungee oraz jazda quadami. Przed jazdą koloniści poznali zasady obowiązujące na jego terenie a następnie pod czujnym okiem Pana instruktora szarżowali po specjalnie przygotowanym torze. Po kolacji dzieci miło spędziły czas pływając kajakami bezburtowymi po wodach jeziora Łęsk, nad którym położony jest Ośrodek.

FABRYKA GWIAZD
W grupie FG drugi dzień kolonii rozpoczął się bardzo aktywnie. Dziewczynki od samego rana miały okazję pochwalić się swoim talentem tanecznym, podczas zajęć z tańca współczesnego. Następnie kolonistki udały się na wyprawę kajakami, po wodach jeziora Łęsk. Niektóre z dziewczynek miały niewielkie problemy, jednak szybko sobie z nimi poradziły. Na kolejnym bloku zajęciowym kolonistki uczyły się podstaw makijażu oraz stylizacji. Dla wielu z nich nie było to nowością, gdyż małe gwiazdy mają dużą wiedzę z tego zakresu. W trakcie gier i zabaw integracyjnych starałyśmy się zapamiętać swoje imiona, aby nasza współpraca i zabawa była jeszcze lepsza. Na zakończenie dnia zorganizowano ognisko, w trakcie którego wspólnie piekłyśmy kiełbaski i śpiewałyśmy znane wszystkim piosenki.

GWIEZDNE WOJNY
Dzisiejszy dzień koloniści rozpoczęli od szkolenia antygrawitacyjnego, podczas którego kręcąc się w super-nowoczesnym żyroskopie mieli okazję poczuć się jak w przestworzach. Po tej próbie nieźle zakręciło nam się w głowach! Następnie zorganizowano gry integracyjne, w trakcie których dzieci miały szansę lepiej się poznać, a przede wszystkim poznać imiona wszystkich współobozowiczów. Później chłopcy udali się na warsztaty plastyczne, podczas których tworzyli własne maski ulubionych bohaterów filmu „Gwiezdne wojny”. Z racji tego, że maski tworzyli przy pomocy gliny, chłopcy troszkę się pobrudzili, jednak świetnie bawili! Po obiedzie odbyły się zajęcia sportowe, w trakcie których obozowicze rozegrali mecz piłki nożnej i grali w zbijaka. Następnie Wojownicy uczyli się sztuki lewitacji, wspinali się na wieżę ze skrzynek. Po kolacji odbyło się pasowanie młodych padawanów, na którym chłopcy w obecności Obi-Wana Kenobiego i królowej Amidalu złożyli przysięgę i otrzymali peleryny. Na koniec dnia wszyscy razem zgromadzili się przy ognisku, gdzie piekli kiełbaski, a w trakcie opowiadali sobie przeróżne historie o „Gwiezdnych Wojnach”.

LEGO PRZYGODA
Jak na obóz LEGO przystało, kolonię rozpoczęliśmy tworzeniem konstrukcji przy pomocy klocków. Dzieci zbudowały łodzie podwodne, aqua parki, statki kosmiczne oraz drzewa. Następnie podzieliliśmy się na małe podgrupki, by w nich tworzyć autorskie gry planszowe. Wyobraźnia kolonistów nie zna granic! Po obiedzie po raz kolejny tworzyliśmy budowle z klocków LEGO, jednak tym razem obrazowaliśmy Nasze marzenia, świetnie się przy tym bawiliśmy! Na koniec dnia uczyliśmy się strzelania z łuków, sprawdzając tym samym Naszą celność. Następnie wspólnie biesiadowaliśmy przy ognisku, śpiewaliśmy ogrzewając się ciepłem bijącym z ogniska. To był udany dzień!

OBÓZ PAINTBALLOWY
Pierwszego dnia zajęć programowych obozowicze spędzili bardzo miło i aktywnie czas. Mogli wcielić się w rolę prawdziwych snajperów, w trakcie treningu snajperskiego, który odbył się na strzelnicy paintballowej. Zajęcia te zweryfikowały również celność oraz umiejętność skupienia uwagi. Koloniści poznali również podstawy taktyki i strategii, podczas których dowiedziały się między innymi, jak dobrze opracować strategię gry, poruszania się po polu, które w konsekwencji doprowadzić ma do wygranej na polu bitwy. Ponadto, dzieci spędziły aktywny dzień podczas wspólnych gier grupowych, takich jak siatkówka czy zabawy ruchowe.

SUPER MISJA SPECJALNA
Po śniadaniu całą grupą udaliśmy się do lasu, gdzie odbyły się zajęcia terenoznawcze. W trakcie tych zajęć dzieci dowiedziały się, jak należy obsługiwać urządzenie nawigujące GPS. Wykonywanie zleconych zadań sprawiło uczestnikom ogromną frajdę. Nowym oraz wciągającym doświadczeniem było strzelanie z łuków. Kolejnymi zajęciami była pierwsza pomoc przedmedyczna, która niegdyś posłużyć może ratowaniu ludzkiego życia. Dzień zakończyły zajęcia w kulkowym parku linowym, w trakcie których wszystkie dzieci wykazały się nie lada odwaga oraz sprytem.

ODLOTOWE AGENTKI
Odlotowe agentki od rana miały bardzo aktywny dzień, rozpoczął się on od grupowej gry w piłkę siatkową. Następnie wraz z Panią Instruktor udały się na spacer do lasu, w trakcie którego korzystając z urządzenia nawigującego GPS odnajdywały ukryte zadania, a ich zadaniem było prawidłowe ich wykonanie. Po obiedzie dziewczynki uczyły się strzelać z łuku do tarczy. Momentem rozluźnienia dla kolonistek były zajęcia taneczne, w trakcie których dziewczynki opanowywały podstawowe kroki tańca nowoczesnego. Po kolacji wspólnie, całą grupa dziewczynki bawiły się i śpiewały przy ognisku.

KRAINA WYOBRAŹNI
Dzień dla kolonistek z grupy KW rozpoczął się zajęciami linowymi. Każda z dziewczynek miała okazję zmierzyć się z lękiem wysokości i pokonać go wspinając się na wieżę ze skrzynek. Następną atrakcją tego dnia było uczestnictwo w warsztatach tanecznych, w trakcie których kolonistki zapoznały się z układem choreograficznym w rytm popularnej w ostatnich dniach piosenki. Następnie odbyły się zajęcia terenowe, z wykorzystaniem urządzenia GPS. Kolonistki brały dzisiaj również aktywny udział w terenowej grze bombowej. Dzisiaj, w trakcie gier integracyjnych, dziewczynki jeszcze lepiej się poznały i zżyły się ze sobą. Chociaż to pierwsze dni kolonii, można zauważyć, że dziewczynki świetnie się ze sobą dogadują! Tuż po kolacji miały okazje stworzyć własne figurki z gliny, podczas warsztatów artystycznych. Zmęczone tak spędzonym dniem, ale szczęśliwe, poszły spać oczekując kolejnego dnia.

4 ŻYWIOŁY (namioty harcerskie)
Dzisiejszy dzień koloniści obozu 4Ż rozpoczęły pysznym śniadaniem, po którym cała grupa udała się na „Bombową grę”, którą prowadził instruktor zajęć aktywnych. W kolejnym bloku, w trakcie zajęć uzupełniających koloniści poznali części składowe broni paintballowej. Przed obiadek koloniści rozegrali jeszcze potyczkę paintballową na polu do gry w paintballa. W poobiednim bloku zajęciowym rozegrane zostały gry integracyjno-ruchowe, w które zaangażowała się cała grupa. W bloku wieczornym odbyły się warsztaty żeglarskie, w trakcie których Żeglarz opowiadał o elementach łodzi, rozmaitych węzłach oraz ciekawostki odnośnie żeglugi. Po tak męczącym dniu dzieci zapadły w głęboki sen.

OBÓZ SUPERPAINTBALLOWY
Dzisiejszy dzień obozu Superpaintballowego rozpoczęli poranną zaprawą oraz porządkami na podobozie. Po pysznym śniadaniu udaliśmy się na rozgrywki paintballowe. W kolejnym bloku zajęciowym odbyły się zajęcia uzupełniające, w trakcie których koloniści poznawali budowę broni do gry w paintballa. Przed obiadem odbyły się zajęcia ze strategii, w trakcie których dzieciaki poznawały sposoby taktycznego poruszania się po polu oraz możliwościach zaskoczenia wroga. Po obiedzie koloniści ponownie wyruszyli na pole paintballowe, by tam rozegrać grę strategiczną, bazując na poznanych wcześniej informacjach. Druga grupa Superpaintballowa miała w dniu dzisiejszym również zajęcia terenoznawcze INO, w trakcie których koloniści uczyli się posługiwania kompasem oraz wyznaczania azymutów. Wieczorem dzieci wyruszyły na grę „Bitwa plemion”, to dopiero był dzień pełen atrakcji!

MAGICZNY ŚWIAT BAJEK
Dzisiaj od rana w Magicznym Świecie Bajek trwała radosna zabawa. Razem z Tygryskiem dziewczynki zabezpieczone specjalną uprzężą brykały na trampolinie, wykonując podniebne akrobacje. Zabawie tej towarzyszyło wiele uśmiechu! Dzisiaj kolonistki bawiły się również w berka. Dziewczynki lepiły też postaci z bajek, przy pomocy gliny. Czas minął Nam bardzo miło. Dziewczynki w trakcie dnia integrowały się oraz poznawały wszystkie osoby w ich grupie. Dzień zakończyło wspólne ognisko, w trakcie którego razem śpiewały ulubione, polskie piosenki oraz piekły pyszne kiełbaski!

MAZURSKA PRZYGODA
Pierwszego dnia naszych kolonii po śniadaniu zrobiliśmy porządki na podobozie oraz w namiotach. Następnie poszliśmy na strzelnicę, gdzie strzelaliśmy z wiatrówek do celu. Na kolejnym bloku zajęć przyszedł czas na to, aby lepiej poznać pozostałe osoby z grupy. Graliśmy w różne gry, dzięki którym poznaliśmy swoje imiona. Po obiedzie mieliśmy chwilkę na odpoczynek, a na kolejnym bloku zajęć poszliśmy na rozgrywki sportowe. Graliśmy w piłkę nożną, siatkową oraz w koszykówkę. Po kolacji odbyły się zajęcia związane z GPS-em, a zaraz po nich wyszliśmy do lasu i zagraliśmy w grę, w której bazowaliśmy na nowo poznanych urządzeniach.

MONSTER HIGH
Dzisiejszy dzień nie pozwolił monsterkom na nudę. Najpierw dziewczynki pochłonęło robienie bransoletek. Następnie udały się na zajęcia w lesie, w trakcie których korzystały z urządzenia GPS. Po obiedzie kolonistki rozruszały się w trakcie zajęć tanecznych, w których poznawały nowe kroki tańca nowoczesnego. Dzień zakończyło ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek. Wszystkie te zajęcia przeplatane były masą uśmiechu oraz dobrego humoru! Uczestniczki zdążyły nawiązać już pierwsze przyjaźnie-pomyśleć, że to dopiero początek Naszej przygody!

4 ŻYWIOŁY (pawilony)
Dzisiaj oswajaliśmy żywioł ziemi, podczas zajęć z survivalu. Uczyliśmy się budować szałas, krzesać ogień. Nabyliśmy również wiedzę odnośnie przedmiotów, jakie mogą być przydatne do przetrwania w trudnych warunkach. Przed południem mieliśmy również okazję rozegrać paintball, świetnie się przy tym bawiąc! Po obiedzie odbyły się również gry i zabawy integracyjne, np.: „wszyscy którzy”, „mafia” czy „dwa ognie”. Wieczorem z kolei zajęliśmy się oswajaniem żywiołu wody. Poznaliśmy budowę żaglówki, Pan żeglarz przedstawił Nam również różne sposoby wiązania węzłów żeglarskich.

EXTREMALNE WAKACJE
Dzisiejszy dzień mimo tego, iż pogoda nas nie rozpieszczała rozpoczęliśmy z uśmiechem na twarzach. Pierwszymi zajęciami programowymi było strzelanie z wiatrówek. Następnie odbyły się zajęcia sportowe. Nastepnie koloniści poznali sposoby tworzenia prawdziwych bransoletek survivalowych. Po obiedzie wzięliśmy udział w turnieju piłki siatkowej, gdzie rywalizowaliśmy z innym obozem. Po zaciętej rywalizacji udaliśmy się na zajęcia paintballowe. Po kolacji rozegraliśmy jeszcze grę „Mafia”. To był udany dzień!

HEROSI
Dzisiejszego dnia Herosi stoczyli bój o sztandar. Po pełnej emocji walce dzielni półbogowie zawiesili sztandar, a towarzyszył temu dźwięk zwycięskiego hymnu. Następnie Herosi poznawali techniki survivalowe, podzieleni w podgrupy. Pod patronatem Asklepiosa ćwiczyli pierwszą pomoc przedmedyczną. Po takich naukach koloniści udali się na kolejne bitwy, tym razem jednak wcielili się w role gladiatorów. Na zakończenie dnia uczestnicy pokonali labirynt i pokonali minotaura-pół człowieka, pół konia. To był dzień pełen zwycięstw!

AKTYWNE WAKACJE
Po śniadaniu grupa Aktywnych poznała sposoby szyfrowania tajnych wiadomości. Każdy uczestnik poznał kilka sposobów, m.in.: ga-de-ry-po-lu-ki, czekolada czy szyfr ułamkowy. Kolejnym zadaniem było zbudowanie jak najwyższej wieży ze skrzynek. Wejście na wieżę przebiegało rotacyjnie, gdzie jedna osoba wspina się, a druga podaje jej skrzynki. Najwyższa wieżę ułożył Marcel. Na zajecia z GPS udaliśmy się do lasu, gdzie poznawaliśmy teorie odnośnie zasad orientacji, a zdobyta wiedzę wykorzystaliśmy w trakcie rozwiązywania rozmaitych zadań. W lesie rozegraliśmy również „Bitwę plemion”. W dniu dzisiejszym dzieci miały również okazję pojeździć na specjalnie wyznaczonym torze quadami. Po kolacji na dzieci rozegrały jeszcze kilka gier i zabaw integracyjnych, m.in.: zombie czy pif-paf. To był dzień pełen przygód, koloniści zmęczeni, ale zadowoleni poszli grzecznie spać.

VIP
W dniu dzisiejszym od samego rana na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Wśród nich m.in.: przejazd quadami na specjalnie przygotowanym torze quadowwym, zajęcia strzeleckie, w trakcie których koloniści strzelali z łuków. Dzisiaj odbyły się również zajęcia w parku linowym, gdzie koloniści mogli stawić czoła lękowi wysokości oraz gry integracyjne. Jedna z grup VIP strzelała również z wiatrówek pod czujnym okiem Instruktora, natomiast druga grupa w tym czasie pływała kajakami typu „sit on top” po wodach jeziora Łęsk. Wszyscy koloniści bardzo chętnie brali udział w dzisiejszych zajęciach.

Jak widać, dzień przepełniony był zajęciami. Nasi koloniści nie maja czasu na nudę. Zapraszamy państwa również do obejrzenia zdjęć przedstawiających przebieg całego dnia.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 3

Pokaż

Gosia
Dodany: 2015.08.01 21:23

super atrakcje :) brawo Kulka :))

Waldek
Dodany: 2015.08.01 18:17

dzielne dzieciaczki , brawo :-)

Joanna
Dodany: 2015.08.01 09:58

Super zdjęcia. Dzieciaki uśmiechięte, a co najważniejsze te maluszki też. Mała uwaga do komentatora. MŚBajek to nie tylko dziewczynki. Tam są też chłopcy :).


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.