RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2016

Turnus I (25.06-05.07.2016)


Dzień 9 - Grunt to dobrze się bawić

Dodany: 2016.07.03
Komentarze: 0
Zdjęcia: 103
Wideo: 1

Mimo tego że pogoda nam nie dopisała, dobre humory nas nie opuszczają.

Aktywne wakacje, grupa Pani Mileny D
Pierwsze zajęcia jakie dziś się odbyły to szyfrowanie, zdobyliśmy kolejną umiejętność , która na pewno nam się kiedyś przyda. Byliśmy podzieleni na dwie grupy, jedna grup szyfrowała zdania a kolejna musiała je rozwiązać. Następnie graliśmy w różnego rodzaju gry i zabawy na terenie całego ośrodka. Dzień zakończyliśmy zabawą przy ognisku.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny T
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od nauki strzelania z procy. Wszyscy bardzo dobrze poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Następnie udaliśmy się do lasu na drugą część survivalu. Przed obiadem mieliśmy okazję popuszczać mega bańki, tutaj dziewczynom szło trochę lepiej. Kolejną atrakcją było wejście na wieżę ze skrzynek, tu musieliśmy wykazać się skupieniem i utrzymaniem równowagi. Wieczorem odbyły się walki sumo i gra w minigolfa.

Strefa gier i zabaw, grupa Pani Asi K
Grupa gier i zabaw rozpoczęła dzień od zajęć plastycznych, tu mogliśmy wykorzystać pewne techniki, których nauczyliśmy się jeszcze w szkole. Prace które wykonaliśmy były naprawdę świetne. Pani Asia zorganizowała nam turniej w piłkę nożną, było naprawdę bardzo fajnie. Po obiedzie wraz z innymi grupami graliśmy w Baloniadę i grę francuską. Dziś otrzymaliśmy również dyplomy kolonijne na których zebraliśmy podpisy wszystkich uczestników naszej grupy.

Herosi, grupa Pani Ani K
Herosi dzisiejszy dzień rozpoczęli od mega gier, największą frajdę sprawiło nam budowanie domków i zwierzątek z klocków mega jenga. Następnie udaliśmy się do ogromnego namiotu gdzie stoczyliśmy pojedynek gladiatorów. Rywalizacja była bardzo zacięta. Po obiedzie dołączyła do nas druga grupa Herosów i odbyliśmy pojedynek w unihokeja. Kolejne zajęcia przeprowadziła nam Pani Angelika, a były to zajęcia z lepienia gliny. Potem udaliśmy się na salę kinową, gdzie czekał na nas seans z Meridą Waleczną.

Obóz super militarny, grupa Pani Marty J
Pierwszym punktem w naszym dzisiejszym dniu była samoobrona. Nauczyliśmy się kilku nowych chwytów, których można użyć w sytuacji zagrożenia. Następnie sprawdzaliśmy swoją celność strzelając z łuku. Przed obiadem udaliśmy się jeszcze nad jezioro by popływać na kajakach turystycznych. Następną atrakcją na którą się udaliśmy to przejażdżka po specjalnie przygotowanym torze quadowym. Aby pokazać jak bardzo jesteśmy zintegrowani udaliśmy się również na mega gry, tam pokazaliśmy że potrafimy świetnie współpracować

VIP, grupa Pani Pauliny M
Dzisiejszy dzień grupa VIPów rozpoczęła dzień od wspólnych gier i zabaw. Choć pogoda nam nie dopisała, humory były wyśmienite. Potem udaliśmy się na quady, gdzie poznaliśmy budowę pojazdu, a następnie pokonaliśmy trasę na odcinku przeznaczonym do jazdy takim sprzętem. Następnie udaliśmy się do „ kulkowego kina”, gdzie oglądaliśmy film. Wieczór spędziliśmy na zabawie w mega chińczyka i mega twistera.

Ekstremalne dziewczyny, grupa Pani Justyny
Niedzielę rozpoczęliśmy od walk sumo, w zabawnych strojach japońskich wojowników. To były bardzo śmieszne zajęcia, dziewczyny komicznie wyglądały w tych strojach. Przed obiadem wzięłyśmy udział w quzie wiedzy ogólnej, na szczęście był remis! Po obiedzie graliśmy w gry planszowe, a potem ćwiczyłyśmy musztrę.

Gwiezdne wojny, grupa Pani Angeliki
Pomimo deszczowej pogody dzień rozpoczęliśmy śpiewająco. Pani Angelika zorganizowała nam konkurs na najładniejszą piosenkę. Okazało się że jesteśmy naprawdę bardzo muzykalni. Potem rysowaliśmy swoje ulubione postacie z bajek. Najśmieszniejszą atrakcją dnia były wyścigi w wielospodniach oraz przeciąganie liny, te zajęcia były naprawdę bardzo ciekawe i interesujące.

Stali bywalcy, grupa Pani Moniki D
Niedziela choć deszczowa, była bardzo mile i aktywnie spędzona. Czas bardzo szybko nam upłynął na wspólnych rozmowach i zabawach. Następnie przygotowaliśmy plakaty, które zapraszały wszystkich kolonistów do wspólnej zabawy przy tańcu „belgijka”. Jest nam bardzo smutno że to już dziewiąty dzień kolonii i powoli kończy się nasza przygoda w Kulce.

Obóz super paintballowy, grupa Pani Kasi D
Młodzi paintballowcy rozpoczęli dzień od treningu snajperskiego na strzelnicy paintballowej. Następnie rozegrali potyczkę speedball paintballowy. Po obiedzie uczestniczyliśmy w zajęciach GPS i INO, gdzie poznaliśmy temat orientacji w terenie z użyciem kompasu. Dzień dopełniły nam zajęcia sportowe oraz zabawy integracyjne.

Gwiezdne wojny, grupa Pani Magdy K
Dzień mimo nienajlepszej pogody rozpoczęliśmy bardzo aktywnie. Gdy planszowe oraz zabawy ruchowe to jedna z atrakcji, która dziś na nas czekała. Bardzo fajna okazała się gra kalambury, pierwszy raz graliśmy tak duża grupą w tę grę. Naprawdę była kupa śmiechu. Wzięliśmy również udział w zabawach integracyjnych – bieg w wielospodniach i przeciąganie liny. Następnie odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów kulkowych.

Wakacje z Elsą, grupa Pani Dominiki P
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od wykonania ciekawych prac plastycznych. Udało nam się narysować ośrodek Kulka. Pracę były bardzo ciekawe, na pewno część z tych prac trafi do naszych domków. Pani Dominika nauczyła nas grać w „ Państwa i miasta”, okazało się że ta gra wcale nie jest taka trudna. Potem udaliśmy się na turniej w siatkówkę.

VIP, grupa Pani Basi B
Po śniadaniu udaliśmy się na tor, gdzie doskonaliliśmy umiejętność prowadzenia quada. Następnie spotkaliśmy się z żeglarzem, który nauczył nas składać żagle i wiązać węzły. Po obiedzie strzelaliśmy z łuków, okazało się, że celność jest mocna stroną naszej grupy. Na kolejnych zajęciach poznaliśmy zasady poruszania się w terenie przy użyciu GPSu i kompasu. Dzień zakończyliśmy bawiąc się w mega gry.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Asi D.
Rozpoczęliśmy dzień od zajęć plastycznych, mogliśmy pochwalić się naszymi zdolnościami manualnymi. Następnie pograliśmy w kalambury, a później odbyła się nasza ulubiona gra „Baloniada”. W kolejnych blokach zajęciowych zagraliśmy w „Grę Francuską”. Wieczorem graliśmy w piłkę i zbieraliśmy podpisy na naszych dyplomach.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny
Na początku dnia odbyliśmy zajęcia ze strzelania z wiatrówki, które bardzo nam się podobały. Później odbył się konkurs wiedzy oraz rozgrywki w unihokeja. Graliśmy dziewczynki kontra chłopcy. Po obiedzie mieliśmy zajęcia sumo i zorganizowaliśmy turniej w mini golfa. Mimo, że pogoda nie dopisała, dzień był bardzo udany.

Obóz Super Paintballowy, grupa Pani Oli
Po śniadaniu udaliśmy się na potyczkę paintballową z grupą Pani Asi. Potem tańczyliśmy i graliśmy grupowo w „Zgadnij Kim Jestem”. Zabawa dała nam dużo śmiechu, przez co miło nam upłynął czas. Po obiedzie udaliśmy się na grę terenową do lasu. Rywalizowaliśmy tam w grze „Bitwa Plemion”. Wieczorem jak już wróciliśmy do ośrodka graliśmy w „Zombie”.

VIP, grupa Pani Magdy M.
W dzisiejszym dniu pogoda płatała figle, jednak nic nie jest w stanie zepsuć naszych planów. Rozpoczęliśmy od praktyki żeglarskiej, podczas której uczyliśmy się składać poprawnie żagiel oraz wiązać liny. Następnie będąc już na plaży wypłynęliśmy kajakami na jezioro. Potem udaliśmy się na zajęcia terenowe GPS, a po nich czekał nas pakiet Mega Gier, czyli zabawy w rozmiarze XXL.

Lego i Przygoda, grupa Pani Pauliny J.
Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń, ponieważ mieliśmy dużo ciekawych zajęć. Najpierw wzięliśmy udział w Mega Grach, w skład ich wchodziły: Mega Twister, Mega Chińczyk i Mega Jenga. To była super współpraca naszej grupy. Rozegraliśmy także turniej w unihokeja, który wzbudził w nas wielkie emocje. Dziś zorganizowaliśmy również konkurs plastyczny, którego tematem było logo Kulki. Wieczorem czekała nas świetna przygoda z wykrywaczem metali i szukaliśmy skarbów.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Asi L.
Dziś rozpoczęliśmy dzień od gier i zabaw, które dały nam dużo frajdy już na początek dnia. Później poszliśmy bawić się w grę terenową „Bitwa Plemion”. Na następnych zajęciach byliśmy na doskonaleniu sztuki pływackiej. Dzień zakończyliśmy zajęciami z samoobrony i ogniskiem na którym śpiewaliśmy i świetnie się bawiliśmy.

Cztery Żywioły, grupa Pani Magdy P.
Już od rana całą grupą zebraliśmy się i zaczęliśmy nasze zajęcia od malowania prac w temacie „Czterech Żywiołów”. Następnie jż gotowe rysunki wywiesiliśmy na drzwiach w pawilonach. Wybraliśmy się także na plażę, gdzie rozegraliśmy turniej sportowy. Mieliśmy także okazję zorganizować naszą ulubioną zabawę „Baloniadę”, która zawsze budzi ogromne emocje. Wieczorem czekały na nas zajęcia artystyczne na których musieliśmy tworzyć witraże 3D. To była super zabawa!

Obóz Paintballowy, grupa Pani Joanny K.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy na polu paintabllowym. Graliśmy przeciwko grupie Pani Oli i każdy z nas wykazał się sprytem i zręcznością. Do obiadu graliśmy w piłkę nożną na boisku i obejrzeliśmy film „Merida Waleczna”. Po posiłku zagraliśmy w gry integracyjne, które zjednoczyły jeszcze bardziej naszą grupę. Później odbyły się zajęcia ze strzelania łuku, a na koniec dnia czekała nas potyczka paintballowa przeciwko grupie z Campu Iglo.

Summer Challenge, grupa Pani Elwiry
Dziś od rana się integrowaliśmy, dzięki czemu jeszcze bardziej wzmocniliśmy nasze więzi. Zaczeliśmy od gry „Kim Jesteś”, a później graliśmy w siatkówkę. Po smacznym obiedzie stoczyliśmy „Walkę Sumo” i „Walkę Gladiatorów”. Wieczór zakończyliśmy strzelaniem z procy, dzięki tym zajęciom mogliśmy poćwiczyć naszą celność.

Wakacje z Elsą, grupa Pani Marty K.
Dzień zaczęliśmy od zumby, energetyczne tańce dały nam powera na kolejne zajęcia, na które wybraliśmy się tanecznym krokiem. Następne bloki mieliśmy z naszą Panią. Bawiliśmy się świetnie. Grałyśmy w różne gry i urządziłyśmy sobie seans filmowy. Obejrzałyśmy film pt.: „Merida Waleczna”. Wieczorem Pani rozdała nam dyplomy i zorganizowałyśmy konkurs talentów w różnych dziedzinach.

Obóz Quadowo-Survivalowy, grupa Pani Emilki K.
Zła pogoda nas nie zatrzymała w realizacji naszej przygody na Kulce. Zaczeliśmy od zajęć z quadach, tor był trudny, ale jak zawsze nasza grupa daje radę. Później tańczyliśmy i świetnie się bawiliśmy. Po obiedzie oglądaliśmy film „Merida Waleczna”. Później zagraliśmy w jedną z naszych ulubionych zabaw „Zombie”. Po kolacji udaliśmy się na „Walki Sumo” i po tak aktywnym dniu szybko poszliśmy spać.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pani Asi A.
Kolejny dzień naszej kulkowej przygody z racji deszczowej pogody rozpoczęliśmy od gry w „MAFIĘ”. Następnie udaliśmy się na zajęcia z łucznictwa, zaś po obiedzie poznaliśmy techniki samoobrony, które w przyszłości mogą nam być bardzo przydatne. Po kolacji tropiliśmy i mieliśmy potyczkę paintballową, której nie mogliśmy się doczekać. Dzień był naprawdę udany.

Militarni, grupa Pani Natalii K.
Po porannej zbiórce udaliśmy się na pyszne śniadanie, a po nim od razu poszliśmy na zajęcia z wykrywaczem metali. Odnaleźliśmy prawdziwe skarby. Po południu graliśmy w różne ciekawe gry, które wymyśliła nam nasza Pani, miały one na celu umocnić nasze więzi braterskie. Ostatnią naszą dzisiejszą atrakcją było karaoke.

Super Misja Specjalna, grupa Pani Agnieszki
Mimo deszczwej pogody wyruszyliśmy gotowi na nowe przygody do lasu na grę terenową GPS. Zabawa ta bardzo nam się spodobała i była pouczająca. Gdy wróciliśmy udaliśmy się do coolclubu na film pt.: „Merida Waleczna”. Dziś w planie mieliśmy także „Walki Gladiatorów”, jest to pojedynek toczony przez dwóch uczestników na okrągłej gumowej macie. Wieczorem zorganizowaliśmy turniej w mini golfa i tak zakończył się nasz dziewiąty dzień na Kulce.

Ekstremalni, grupa Pani Klaudii
Kolejny dzień za nami. Rozpoczęliśmy go pozytywnie choć deszczowo. Część grupy poszła na zajęcia fakultatywne z zorby i rowerków wodnych. Mieliśmy tworzenie zwierzątek, koron i mieczy z balonów. Atrakcja ta była naprawdę fajna. Później graliśmy na xboxie, a następnie w „Party Time”. Po obiedzie była musztra i zajęcia łącznościowe. Dzień zakończyliśmy turniejem w piłkę nożną.

Cztery Żywioły, grupa Pani Dominiki J.
Dzisiejszy dzień był dnie szczególnym, nawet deszcz nie był w stanie zepsuć naszych cudownych nastrojów. Po śniadaniu mieliśmy wystawę naszych prac, najpierw je stworzyliśmy, a później zawiesiliśmy je na drzwiach, aby uczestnicy kolonii mogli je podziwiać. Następnie udałyśmy się na zajęcia z Ratownikiem na plaży. Atrakcją były kajaki turystyczne, jest to aktywna forma wypoczynku wodnego. Po obiedzie zagraliśmy w naszą ulubioną grę „Baloniada”. Wieczorem skonstruowaliśmy witraże w 3D.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Emilki C.
Po śniadaniu odbyliśmy zajęcia z naszą Panią, podczas których graliśmy w różne gry np.: kalambury, bum, słowa. Odbył się także konkurs na najładniejszą piosenkę, którą oczywiście sami wymyślaliśmy. Następnie były quady, są to zajęcia odbywającym na specjalnym torze (koleiny, zakręty, podjazdy). Dzień zakończyliśmy turniejem w golfa.

Mazurska Przygoda, grupa Pani Marty M.
Dzień zaczęliśmy od pysznego śniadania, po którym w pełni sił udaliśmy się do lasu na grę terenową INO, która polegała na podzieleniu nas na cztery drużyny. Każda grupa musiała wymyślać zadania i je chować, a pozostali szukali zagadek i je rozwiązywali. Naszym pomocny sprzętem był kompas. Gdy wróciliśmy czekała nas kolejna atrakcja- smocze łodzie. Wypłynęliśmy na jezioro Łęsk i podziwialiśmy uroki natury. Następnie odbyła się „Bitwa Plemion”, każdy z nas świetnie się bawił. Dzień zakończyliśmy znowu wypływając na głębokie wody, ale tym razem rowerkami wodnymi. Kolejny dzień na Kulce zaliczamy do udanych.

Herosi, grupa Pani Pauliny M.
Pierwszą rzeczą która spotkała dziś herosów były walki gladiatorów, podczas których walczyliśmy przeciwko sobie. Następnym wyzwaniem które zostało postawione przed półbogami była nauka strzelania z procy. Po skończonych zajęciach poszliśmy na plaż, gdzie czekała na nas wyprawa smoczą łodzią. Świetnie się zgraliśmy i ułożyliśmy piosenkę, która pomogła utrzymać rytm i dobry humor wśród naszej grupy. Kiedy łódź szczęśliwie dopłynęła herosi pomaszerowali na unihokej i pakiet mega gier planszowych. Następnym puntem programu był mini seans filmowy na którym oglądaliśmy „Meridę Waleczną”. Ostatnim punktem programu były zajęcia teatralne prowadzone przez grecką muzę sztuki, jedną z wysłanniczek Apollina. Spróbowaliśmy swoich sił w aktorstwie i odegrali scenki z filmy Percy Jackson.

Dzisiaj odwiedzili nas także rodzice. Pierwszy "Piknik Rodzinny" uważamy za udany.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.