RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2017

Turnus VI (18.08-28.08.2017)


Dzień 2 - Strzał w dziesiątkę

Dodany: 2017.08.19
Komentarze: 0
Zdjęcia: 117
Wideo: 1

Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia programowe, w których braliśmy czynny udział. Bawiliśmy się rewelacyjnie, a to dopiero początek przygody.

Herosi, grupa Pani Patrycji S.
Pierwszy dzień programowy za nami. Rozpoczęliśmy od bitwy o sztandar. Następnie w chwale przeszliśmy na ośrodek. Potem uczestniczyliśmy w lekcji tańca. Poznaliśmy belgijkę, zumbę i nauczyliśmy się układu tanecznego. Po obiedzie udaliśmy się na survival. Już wiemy jak rozpalać ognisko i jak odpowiednio się kamuflować. Następnie ścianka wspinaczkowa i wielkie zawody Gladiatorów.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny P.
Po pysznym śniadaniu poszliśmy na waterballa, a tam świetnie się bawiliśmy. Następnie płynęliśmy kajakami po jeziorze Łęsk. Później wirowaliśmy w żyroskopie. Po obiedzie szyfrowaliśmy wiadomości i odwiedziliśmy pielęgniarkę, a wieczorem poszliśmy na świetliki, podczas których szukaliśmy i rozwiązywaliśmy zagadki.

Cztery Żywioły, grupa Pani Nikoli B.
Z radością przywitaliśmy drugi dzień w Kulce. Od razu po porządnym śniadaniu całą grupą udaliśmy się na warsztaty żeglarskie. Zapoznaliśmy się z teoretycznymi umiejętnościami żeglarskimi, poznaliśmy zasady bezpieczeństwa, nauczyliśmy się wiązać węzły i taklowania, czyli przygotowania jachtu do rejsu. Było super! Już niedługo wykorzystamy zdobytą wiedzę w praktyce. Po obiedzie odbyły się zajęcia integracyjne, na których mieliśmy gry i zabawy, dzięki którym bardziej się zgraliśmy. Potem poznaliśmy zasady pierwszej pomocy, a następnie wspólnymi siłami odnaleźliśmy pozorowanego poszkodowanego i wykonaliśmy akcję ratunkową. Wykonane przez nas nosze wyglądały jak nosze zawodowych ratowników. Wieczorem mogliśmy wykazać się umiejętnościami tanecznymi na dyskotece w Cool Clubie. Z niecierpliwością czekamy na jutro!

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Eli B.
Integracja i dobra zabawa trwała już od rana. Wspólnie zdobiliśmy plakaty na drzwi naszego pokoju oraz zagraliśmy w mafię. Ekscytacji nie zabrakło, więc trzeba było się później wyciszyć. Udaliśmy się w tym celu na warsztaty ze sztuki koncentracji z Yodą.

Lego i Przygoda, grupa Pani Ani S.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć linowych na skrzynkach. Wszyscy wspinaliśmy się jak najwyżej za pomocą kolejnych skrzynek. Później omawialiśmy zasady dobrego zachowania. Stworzyliśmy własną makietę zasad. Po obiedzie wybraliśmy się na budowanie autorskich konstrukcji z klocków Lego. Wszystkie budowle były bardzo interesujące. Na koniec dnia spędziliśmy miło czas jeżdżąc na quadach.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Elizy B.
Jako grupa aktywnie spędzająca czas na wakacjach, dzień rozpoczęliśmy od rozgrywek w piłkę siatkową oraz nożną. Zacięta walka w doprowadziła do wygranej grupy "drzewka". Następnie mieliśmy spotkanie z pielęgniarką. Po obiedzie uczestniczyliśmy w zajęciach sumo, na których każdy z nas mógł stanąć do walki z przeciwnikiem. Wieczorem udaliśmy się na zapoznawczą dyskotekę. Dzień zaliczamy do udanych.

Fabryka Gwiazd, grupa Pani Wioli E.
Nasz pierwszy dzień zaczęliśmy od nauki tańca - hip hop. Układ bardzo nam się podobał. Następnie poszłyśmy na zajęcia, podczas których ćwiczyłyśmy celność strzału z wiatrówek. Swój czas poświeciłyśmy też na integracje i czytanie książek. Po obiedzie w czterech grupach tworzyłyśmy herb grupy, wiersz i piosenki obozowe. Najlepszą częścią dnia była mega impreza, na której świętowałyśmy urodziny naszej koleżanki Kai.

Summer Challenge, grupa Pani Natalki M.
Pierwszy dzień kolonii zaczął się bardzo aktywnie! Po oprowadzaniu po ośrodku, udaliśmy się na smoczą łódź! Pan ratownik na początku opowiedział nam regulamin kąpieli, a następnie popłynęliśmy w rejs po jeziorze. Niesamowite przeżycie! Potem pograliśmy w przeróżne gry i zabawy integracyjne! Po obiedzie udaliśmy się na zajęcia z instruktorem "waterball". W basenie chodziliśmy w wielkiej nadmuchanej kuli jak chomiczki. Super zabawa! Dzisiejszego wieczoru mieliśmy okazje również wspinać się na ściankę wspinaczkową. Na koniec dnia mieliśmy nocną wyprawę na świetliki. To dopiero była przygoda. Nie możemy doczekać się kolejnego dnia!

Obóz Quadowo-Survivalowy, grupa Pani Oli R.
Dzisiaj wykonywaliśmy flagę naszego zespołu. Wyszła mam bardzo fajna. Każdy jest z niej zadowolony. Następnie poszliśmy na quady. Nie spodziewaliśmy się, że jazda na tych pojazdach jest taka emocjonująca. Potem wypłynęliśmy w rejs kajakami turystycznymi na jezioro Łęsk. Następnie poznaliśmy tajniki survivalu. Uczyliśmy się rozpalać ognisko oraz co można zjeść w lesie. Dzień zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.

Cztery Żywioły, grupa Pani Agaty B.
Dzień rozpoczęliśmy od porannej zaprawy. Następnie poszliśmy na pyszne śniadanko, a zaraz po nim spędziliśmy czas na zajęciach z teorii żeglarstwa. Nauczyliśmy się tam elementów żaglówki oraz co zrobić w różnych sytuacjach na wodzie. Potem spędziliśmy czas na zabawie z glina. Lepiliśmy różne figurki. Resztę dnia spędziliśmy na zabawach integracyjnych.

Cztery Żywioły, grupa Pani Sylwii K.
Pierwszy dzień programowy minął nadzwyczaj ciekawie. Z samego rana, po śniadaniu, udaliśmy się na plażę, by wraz z panem ratownikiem popłynąć na wycieczkę kajakową. Przeszliśmy się po ośrodku oraz odwiedziliśmy pielęgniarkę. Po obiedzie kręciliśmy się na żyroskopie, czuliśmy się jak w kosmosie! Potem odrobinę zwolniliśmy tempo i popuściliśmy widzę fantazji na zajęciach z witraży. To był ekscytujący dzień!

Harry Potter, grupa Pani Pauliny K.
Przygoda Harrego Pottera rozpoczęła się oficjalnym przydziałem do domów i rozdaniem tiar oraz peleryn. Dzisiaj, aby w pełni poczuć się czarodziejami stworzyliśmy własne miotły i różdżki. Następnie uczyliśmy się również strzelać z łuku, co może być przydatne w świecie mugoli. Wymyśliliśmy także projekty naszych własnych herbów i dziś znaleźliśmy już horkruksy potrzebne do zabicia groźnego Voldemorta.

Harry Potter, grupa Pani Karoliny W.
Rano wypłynęliśmy w rejs kajakami na jezioro Łęsk. Bardzo nam się podobało. Stworzyliśmy swoje własne miotły oraz niesamowite różdżki. Pod koniec dnia graliśmy w grę terenową – Poszukiwanie Horkruksów.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pani Doroty J.
W dniu dzisiejszym poprawialiśmy swoją celność na strzelnicy snajperskiej. Następnie mieliśmy survival. Nauczyliśmy się podstawowych zasad w teorii, a także spróbowaliśmy swoich sił w praktyce. Po obiedzie uczyliśmy się strzelać z procy. Po grupowej integracji na wieczornym bloku odbyły się zajęcia ze strzelania z łuku.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Karoliny B.
Dzień zaczęliśmy strzelaniem do celu z wiatrówek, bardzo nam się to podobało. Później próbowaliśmy swoich sil na ściance wspinaczkowej. Szyfrowaliśmy swoje imiona, ulubione rzeczy podczas gry Enigma. Niektórym z nas udało się dotrzeć aż na sama górę. Bawiliśmy się też w grupie i lepiej poznawaliśmy siebie nawzajem.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny M.
Pierwszy dzień kolonii rozpoczęliśmy od wyprawy rowerkami wodnymi po malowniczym jeziorze Łęsk. Było wspaniale! Następnie wybraliśmy się na tor przeszkód, który pokonywaliśmy na segway’u. Później poznaliśmy różne techniki służące do obrony przed napastnikiem podczas zajęć samoobrony. Wieczorem czekał na nas żyroskop i nocna wyprawa na świetliki.

Herosi, grupa Pani Ani K.
Dzień rozpoczęliśmy od bitwy o sztandar. Okazało się, że nasza grupa była tą szczęśliwą i wygrała ten bój. Mimo deszczowej pogody nie było czasu na nudę, gdyż trochę pośpiewaliśmy oraz pograliśmy w Mafię. Nauczyliśmy się także rozpalać ogień bez użycia zapałek, a później szybciutko wybraliśmy się na wielkie starcie gladiatorów.

Obóz Herosów, grupa Pani Patrycji K.
Pierwszy dzień rozpoczął się dla nas bitwą o sztandar. Wszyscy herosi zmierzyli się w kilku przeszkodach by ostatecznie jedna z grup mogła zwyciężyć. Nasza grupa po ciężkich zmaganiach zajęła trzecie miejsce. Następnie odwiedziliśmy panią pielęgniarkę i zapoznaliśmy się z dodatkowymi pakietami. Udało nam się także wypłynąć w podróż po jeziorze smoczą łodzią. Po obiedzie graliśmy z naszą wychowawczynią w różne gry by móc się lepiej poznać. Najbardziej spodobała nam się zabawa w kurtynę z kocem. Były także ludzkie memory i mafia. Wieczorem zagraliśmy w paintballa w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu na terenie ośrodka. Już nie możemy doczekać się kolejnego dnia.

Bohaterki Disneya, grupa Pani Karoliny B.
Dzień zaczęliśmy od gier integracyjnych, co pomogło nam w zapamiętaniu imion. Następnie wraz z animatorka poznaliśmy tajniki makijażu i stylizacji, które mieliśmy wypróbować na sobie. Kolejną atrakcją dnia były bańki XXL oraz waterball. Ten dzień były pełen wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejne dni.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Gabrysi S.
Zostaliśmy wczoraj wieczorem pasowani na jedi - dostaliśmy peleryny oraz miecze świetlne. Dziś rano spotkaliśmy się z Yodą, poszliśmy na wyciszający spacer do lasu i ćwiczyliśmy skupienie. Następnie trenowaliśmy swoją sprawność fizyczną grając w gry zespołowe.

Cztery Żywioły, grupa Pani Agnieszki R.
Dzień spędziliśmy na dworze aktywnie się bawiąc. Początek dnia rozpoczęliśmy od ciekawej rozgrzewki ze wszystkimi grupami. Po śniadaniu uczestniczyliśmy w grze – Ranny Lotnik. Nauczyliśmy się jak udzielać pierwszej pomocy oraz jak poradzić sobie, gdy komuś w pobliżu coś się stanie. Po odpoczynku uczyliśmy się jak używać kompasu i GPS-a, a następnie każdy świetnie się bawił na waterball'u.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Oli K.
Pierwszy dzień zajęć w Kulce rozpoczęliśmy od jazdy na quadach. Potem razem z naszą panią integrowaliśmy się, podczas czasu wolnego. Przed obiadem mieliśmy wiatrówki, a po nich poszliśmy na gladiatorów. Było bardzo śmiesznie! Pod koniec dnia odbyła się gra terenowa- "Leśna Pułapka".

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pani Ani T.
Pierwszy dzień programowy rozpoczęliśmy od apelu całego igloo. Chwilę później poszliśmy na survival i poznaliśmy tajniki budowania szałasu. Przed obiadem świetnie bawiliśmy się na kajakach bezburtowych. Potem rozegraliśmy pierwszy mecz paintballa. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece oraz kończyliśmy flagę grupy.

Obóz Paintballowy, grupa Pana Bartosza P.
Za nami pierwszy dzień zajęć w Kulce! Mimo, że pogoda nam nie pomagała spędziliśmy ten dzień bardzo aktywnie. Rozegraliśmy pierwsze starcie paintballowe. Następnie strzelaliśmy na strzelnicy paintballowej. W międzyczasie wymyśliliśmy nazwy naszego obozu. Po przepysznej kolacji poszliśmy na nocną potyczkę paintballową.

Obóz Super Paintballowy, grupa Pani Asi K.
Nasza paintballowa przygotowania rozpoczęliśmy od treningu snajperskiego. Następnie integrowaliśmy się w grupie. Przed obiadem pierwszy raz weszliśmy na pole paintballowe, by wypróbować umiejętności zdobyte na strzelnicy. Kolejne zajęcia odbyły się w lesie, był to suvival. Teoria, historia i samodzielne wykonywanie szałasów. Po kolacji odpoczywaliśmy we wspólnym gronie grając w różne gry.

Super Militarni, grupa Pana Damiana G.
Po porannej zaprawie i śniadaniu braliśmy udział w zabawach integracyjnych, dzięki którym lepiej się poznaliśmy. Następnie pokonaliśmy tor na segway’u, a później wybraliśmy się do lasu na survival. Poznaliśmy sztukę przetrwania w trudnych warunkach oraz uczyliśmy się budować szałasy. Po powrocie odbył się kurs samoobrony oraz paintball.

Mazurska Przygoda, grupa Pani Klaudii F.
Dzień był naprawdę bardzo emocjonujący. Śniadanie wszystkim smakowało, ale wszyscy czekaliśmy na zbliżającą się wyprawę kajakami bezburtowymi. Kiedy dotarliśmy do brzegu, czekała nas przygoda w parku linowym. Zaraz po doskonałym obiedzie, udaliśmy się na wizytę do pani pielęgniarki. Krótki odpoczynek dobrze nam zrobił i szybko ruszyliśmy na kolejne zajęcia, a mianowicie strzelanie z wiatrówek. Smakowita kolacja i huczna dyskoteka zakończyły dzień i sprawiły, że wszyscy uczestnicy szybko zasnęli w swoich posprzątanych pokojach.

VIP, grupa Pani Pauliny Z.
Pierwszy dzień programowym był wspaniały! Od samego rana czekało na nas mnóstwo atrakcji! Po śniadaniu trenowaliśmy nasze celne oko strzelając z łuku do tarcz. Następnie przenieśliśmy się w kosmos, dzięki żyroskopie. Dziś poznaliśmy również teorię żeglarstwa i nie możemy doczekać się praktyki! Dzień zakończyliśmy dyskoteką.

Ekstremalne Wakacje, grupa Pani Ani K.
Dzisiaj zaczęliśmy zajęcia programowe. Po śniadaniu budowaliśmy mur, który wieczorem zniszczyliśmy w czasie zabawy – Wielka Demolka. Następnie mieliśmy zajęcia z samoobrony, podczas których poznaliśmy wiele przydatnych chwytów. Naszą ostatnią atrakcją było strzelanie z łuków do tarcz.

VIP, grupa Pani Pauliny M.
Po śniadaniu pokonaliśmy tor na wysokości w parku linowym. Zabawa był świetna! Następnie weszliśmy do kuli i unosiliśmy się na wodzie w czasie waterballa. Poznaliśmy dzisiaj teorię z żeglarstwa i z niecierpliwością czekamy na praktykę! Wieczorem wytańczyliśmy się jak nigdy na dyskotece.

Herosi, grupa Pani Kasi Ch.
Po smacznym śniadaniu udałyśmy się do lasu, gdzie brałyśmy udział w Bitwie o Sztandar. Każda grupa herosów zacięcie o niego walczyła. Po powrocie odbyły się zajęcia z Hermesem, który zapoznał nas ze sztuką kodowania, szyfrowania. Później uczestniczyłyśmy w zajęciach tanecznych. Wytańczyłyśmy się jak nigdy i w tak pozytywnych humorach zakończyłyśmy ten dzień.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.