RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2017

Turnus VI (18.08-28.08.2017)


Dzień 10 - Ostatnie chwile

Dodany: 2017.08.27
Komentarze: 1
Zdjęcia: 31
Wideo: 1

Za nami już ostatni dzień zajęć programowych. Jutro już opuścimy Kulkę i wrócimy do domów. Jednak korzystamy jeszcze z każdej chwili tutaj.

Summer Challenge, grupa Pani Natalki M. i Pani Pauliny P.
Po pysznym śniadaniu świetnie się bawiliśmy podczas gry w kalambury, bierki, uno oraz Grę Francuską. Część z nas dzisiaj uczestniczyła w pakietach dodatkowych. Emocjom nie było końca! Po obiedzie odbył się turniej w siatkówkę oraz koszykówkę. Wieczorem, po apelu tańczyliśmy na niesamowitej dyskotece.

VIP, grupa Pani Pauliny M.
Dzisiaj otrzymaliśmy dyplomy za uczestnictwo w kolonii od naszej pani. Następnie zagraliśmy w Grę Francuską, podczas której szukaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące ośrodka i pracowników. Ostatni raz zagraliśmy w ziemniaka, mafię w Kulce. Później rozegraliśmy turniej w siatkówkę. Wieczorem czekał na nas ostatni apel oraz dyskoteka pożegnalna.

VIP, grupa Pani Pauliny Z.
Po śniadaniu graliśmy z naszą panią w mnóstwo gier. Całą grupą świetnie się bawiliśmy podczas zabawy w kalambury. Następnie graliśmy w Grę Francuską w czasie, której szukaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące ośrodka. Po kolacji czekał na nas apel pożegnalny, po którym wytańczyliśmy się na dyskotece.

Mazurska Przygoda, grupa Pani Klaudii F.
Dzień rozpoczęliśmy od lekcji survivalu. Następnie pani wychowawczyni dała nam dyplomy i pamiątkowe przypinki. Później poszliśmy pod namiot gdzie, walczyliśmy w strojach sumo. Obiad był dzisiaj przepyszny. Po obiedzie poszliśmy strzelać z łuku. Przed kolacją mieliśmy czas na spakowanie się, a po smacznej kolacji był apel konwojowy. Po apelu odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczestników kolonii, na której bawiliśmy się świetnie.

Herosi, grupa Pani Patrycji K.
To już ostatni dzień na kolonii. Z rana zagraliśmy w zombie, następnie mieliśmy zajęcia plastyczne, na których tworzyliśmy swoją biżuterię i nie tylko z gliny. Później była chwila na pakowanie. Po obiedzie odbyły się gry typu Jenga i Twister, ale w rozmiarze XXL. Super się bawiliśmy. Potem graliśmy w różne gry z naszą wychowawczynią. Mamy nadzieję, że zobaczymy się tu za rok, by znów się tak świetnie bawić.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Eli B.
Rano rozgrywki na xboxie, a potem trochę sportu. Po południu przemieniliśmy się w prawdziwych Jeday podczas gry terenowej. Wieczorem trochę poważniej- apel podsumowujący, po której szampańska zabawa na dyskotece na dobre zakończenie obozu.

Cztery Żywioły, grupa Pani Sylwii K.
To już ostatni nasz wspólny dzień zajęć. Z samego rana odbyła się gra podsumowująca nasz turnus. Zaliczaliśmy zadania związane z każdym żywiołem. Późnej zagraliśmy w unihokeja, a po obiedzie zrobiliśmy wystawę naszych prac plastycznych. Nieco później bawiliśmy się bańkami w rozmiarze XXL. Wieczorem odbył się apel kończący naszą wspólną wakacyjną przygodę.

Herosi, grupa Pani Ani K.
Dzień rozpoczęliśmy od treningu Posejdona, czyli waterball’a. Następnie wraz z pozostałymi grupami Herosów wykonaliśmy z gliny paciorki pamiątkowe. Przed obiadem ubraliśmy się w kapoki i wpłynęliśmy smoczą łodzią na jezioro Łęsk. Dzisiaj poznaliśmy także techniki szyfrowania, a ze względu, że to już powoli koniec naszego pobytu tutaj musieliśmy spakować swoje rzeczy. Jest nam smutno, iż zakończenie turnusu tuż tuż, ale chcemy wrócić tu za rok.

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pani Ani T.
Ostatni dzień zajęć programowych rozpoczął się od wspólnych gier i zabaw za podobozie. Później mieliśmy grę podsumowująca, która opierała się na quizie i opowiadaniu na pytania. Po południu odbyła się ostatnia część survivalu, która opierała się na żywności oraz nauce rozpalenia ognia. Wieczorem świetnie bawiliśmy się na dyskotece.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Oli K.
Ostatni dzień w Kulce. Bardzo szybko zleciały te dni. Było aktywnie i śmiesznie. Dziś, mieliśmy ostatnie zajęcia z naszą panią. Byliśmy na plaży, gdzie miło spędziliśmy nasze ostatnie chwile na kolonii. Wieczorem odbył się apel, po którym udaliśmy się tanecznym krokiem.

Bohaterki Disneya, grupa Pani Karoliny B.
Od rana pakowałyśmy się i sprzątałyśmy w pokojach. Następnie tworzyłyśmy ilustracje i wiersze o kolonii. Grałyśmy w dobble i kalambury. Po obiedzie odbył się bal bohaterek Disneya zabawa, była super! Później miałyśmy warsztaty z gliny. Wieczorem byłyśmy na apelu oraz dyskotece. Jutro z samego rana wracamy do domu. Dni na kolonii tak szybko zleciały, że dopiero, co przyjechaliśmy, a już prawie koniec. Zawarliśmy wiele przyjaźni, a wspaniały czas spędzony w Kulce zapamiętamy na bardzo, bardzo długo.

Fabryka Gwiazd, grupa Pani Wioli E.
Ostatni dzień na kolonii rozpoczęliśmy od zajęć decoupage artystycznego, podczas którego samodzielnie wykonałyśmy piękne wazony ze słoiczków. Następnie poznałyśmy zasady zdrowego odżywiania się i narysowałyśmy piramidę zdrowego odżywiania. Na naszych twarzach znalazły się też smaczne maseczki kosmetyczne wykonane samodzielnie z naturalnych produktów spożywczych. Po obiedzie miałyśmy czas na spakowane swoich walizek i razem z wychowawca rozmawiałyśmy przy herbatce o planach na przyszłość. Dziś odbył się też apel, na którym dowiedziałyśmy się o naszych powrotach do domu. Na koniec dnia poszliśmy na naszą ostatnią mega imprezę, którą zapamiętamy bardzo długo.

Lego i Przygoda, grupa Pani Ani S.
Dziś ostatni dzień kolonii. Rozpoczęliśmy go od wspólnego pakowania naszych rzeczy. Potem mieliśmy zajęcia z naszą panią. Wymyślaliśmy wierszyki o kolonii Lego oraz tworzyliśmy nowe postacie. Następnie bawiliśmy się w różne gry i zabawy. A dzień zakończyliśmy apelem końcowym. Kolonia była super. Zawarliśmy tu dużo nowych przyjaźni.

Herosi, grupa Pani Kasi Ch.
Już ostatni dzień kolonii, smutek nas ogarnia, co raz bardziej na myśl o tym. Dzień rozpoczęliśmy mega grami razem z inną grupą Herosów. Śmiechu było, co nie miara. Budowaliśmy różne rzeczy z klocków mega jenge np. mega łóżko lub zwierzę. Kolejnymi zajęciami było modelowanie z gliny, robiliśmy sobie paciorki do amuletów. Z pod naszych rąk wyszły naprawdę bardzo ładne amulety. Następnie czas poświeciliśmy na wspólne rozmowy i gry oraz pakowanie i szykowne się do jutrzejszego wyjazdu. Po obiedzie pani przyszykowała dla nas gry i zadania manualne. Wieczorem czekała na nas niesamowita dyskoteka.

Cztery Żywioły, grupa Pani Nikoli B.
Ostatni dzień kolonii rozpoczęliśmy od podsumowującej gry Czterech Żywiołów! Każdy z nas musiał zmierzyć się z ogniem układając stos ogniskowy, powietrzem zbijając balon bez użycia rąk, ziemią-malując barwy wojenne, wodą-tańcząc w malowniczym jeziorze. Każdy z uczestników pokonał wszystkie cztery żywioły, dzięki czemu został wynagrodzony dyplomem Super Uczestnika przez Matkę Ziemię. Następnie wspólnie utworzyliśmy wystawę prac plastycznych naszej grupy oraz gry i zabawy. Wyszło super! Następnie odbyło się pakowanie bagaży, ostatni apel podsumowujący naszą przygodę i dyskoteka kończąca turnus VI. Już jutro wracamy do domu z bagażem wspaniałych wspomnień.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny M.
Przedostatni dzień kolonii rozpoczęliśmy od wręczenia dyplomów super uczestnika dla każdego kolonisty. Następnie wybraliśmy się na zajęcia z eurobungee, podczas których każdy próbował swych zdolności akrobatycznych wykonując różne fikołki. Po obiedzie czekały na nas zajęcia z wykorzystaniem GPS i INO, a potem waterball. Ostatni dzień zakończyliśmy wspólnym apelem i dyskoteka, na której każdy z nas bawił się świetnie.

Aktywne Wakacje, grupa Pani Elizy B.
Dziesiąty dzień w Kulce rozpoczęliśmy od aktywnej rozgrzewki oraz gry terenowej Ranny Lotnik. Wszyscy bardzo się zaangażowaliśmy do działania. Następnie udaliśmy się do Cool Baru, gdzie znajdowało się magiczne pudełko, do którego każdy z nas mógł wrzucić swoją laurkę zaadresowana do wybranego kolegi z grupy. Po obiedzie stoczyliśmy bitwę plemion oraz mecz w unihokejowy. Wieczorem udaliśmy się na pożegnalny apel, po którym mieliśmy okazje bawić się wspólnie na dyskotece. Już jutro z samego rana będziemy musieli opuścić Kulkę. Wakacje spędzone w krainie mazurskich jezior były niesamowite. Do zobaczenia za rok.

Gwiezdne Wojny, grupa Pani Gabrysi S.
Rano super się bawiliśmy grając w różne gry na Xbox oraz dekorując nasze maski gipsowe. Następnie braliśmy udział w grze terenowej – Powrót Jedi, podczas której przypomnieliśmy sobie wszystkie zdolności, które zdobyliśmy podczas kolonii. Po wieczornym apelu świetnie się bawiliśmy, w czasie dyskoteki.

Harry Potter, grupa Pani Karoliny W.
Dziesiąty dzień był bardzo super! Rani świetnie się bawiliśmy podczas różnych gier w grupie. Mieliśmy dzisiaj zajęcia laboratoryjne z rożnymi eksperymentami. Na koniec dnia odbył się bal podsumowujący oraz bitwa o Hogwart.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Karoliny B.
Od rana wspinaliśmy się na skrzynki, będąc pod asekuracją. Graliśmy w unihokej razem z druga grupa. Później mieliśmy banki mydlane w rozmiarze XXL. Bardzo nam się to podobało, super zabawa. Po obiedzie jeździliśmy na quadach, a później rozegraliśmy turniej w siatkówkę. Wieczorem bawiliśmy się na dyskotece.

Harry Potter, grupa Pani Pauliny K.
Ostatni dzień, ostatnie wspólne chwile. Graliśmy dzisiaj w siatkówkę, jesteśmy już spakowani i jest nam smutno ze to już koniec. Mieliśmy bal, na którym ogłoszono wyniki pucharu domu. Wygrał Ravenclav! Później wygraliśmy bitwę o Hogwart, więc jako zwycięzcy możemy opuścić Kulkę!

Ekstremalne Wakacje, grupa Pani Ani K.
Dzisiaj od rana graliśmy w kalambury. Następnie rysowaliśmy graffiti. Później graliśmy w pif paf. Po obiedzie poszliśmy na kajaki. Wieczorem byliśmy na apelu, a dzień zakończyliśmy wspaniałą dyskoteką.

Obóz Super Paintballowy, grupa Pani Asi K.
Rano odbył się speedball. Dynamiczna gra, która polegała na zmianie pozycji, co kilkanaście sekund. Później tworzyliśmy flagę naszej drużyny. Przed obiadem spędziliśmy czas na grze w „Czółko” i w „Wilka i Pasterza”. Po obiedzie zmierzyliśmy się z drugą grupą w grę paintballową. Po kolacji poszliśmy na apel. Wieczorem bawiliśmy się na pożegnalnej dyskotece.

Obóz Paintballowy, grupa Pana Bartosza P.
Za nami ostatni dzień na obozie w Kulce. Spędziliśmy go na zajęciach z paintballa, a później braliśmy udział w zajęciach z orientacji w terenie. Dziś pożegnaliśmy się z kolegami, wychowawcami i instruktorami. To było 10 wspaniałych dni. Do zobaczenia za rok!

Obóz Paintballowo-Survivalowy, grupa Pani Doroty J. i Super Militarni, grupa Pana Damiana G.
Kolonia dobiega końca. W dzisiejszych dniu odbyła się gra podsumowująca - operacja jeniec, a także mega gry - twister! Świetnie się bawiliśmy. Otrzymaliśmy również pamiątkowe dyplomy. Dzień zakończył się dyskoteką.

Herosi, grupa Pani Patrycji S.
To już jest koniec. Dzień rozpoczęliśmy od pakietu mega gier. Następnie poszliśmy na plażę. Potem przyszedł czas na unihokeja. W końcu nadeszła pora na wielką kulkową dyskotekę. Do zobaczenia za rok!

Obóz Quadowo-Survivalowy, grupa Pani Oli R.
Rano odbyły się zajęcia z orientacji w terenie. Uczyliśmy się obsługi kompasów i GPS-a. Następnie braliśmy udział w grze – Adrenalina, która podsumowała naszą jazdę na quadach. Niektórym nawet udało się bezbłędnie pokonać tor. Potem budowaliśmy szałasy w lesie, a dzień zakończyliśmy wspaniałą dyskoteką.

Cztery Żywioły, grupa Pani Agnieszki R.
Przedostatni dzień w Kulce minął nam szybko i przyjemnie. Pokonaliśmy wszystkie grupy Czterech Żywiołów, podczas gry podsumowującej naszą kolonię. Następnie wypłynęliśmy w rejs kajakami typu „sit on top” na jeziorze Łęsk. Wieczorem świetnie się bawiliśmy na dyskotece.

Cztery Żywioły, grupa Pani Agaty B.
Dziesiąty dzień w Kulce rozpoczęliśmy od przeróżnych zabaw i gier w grupie. Nasza pani zorganizowała dla nas wiele zagadek do rozwiązania. Bawiliśmy się świetnie. Po kolacji odbył się apel pożegnalny, a po nim niesamowita dyskoteka.

Dzisiaj odbył się również Piknik Rodzinny. Odwiedzili nas rodzice i mogli skorzystać z atrakcji zorganizowanych specjalnie dla nich. Nie obyło się bez smakowitego grilla. Bawili się świetnie i poczuli jak wspaniale my się tu bawiliśmy w ciągu tych dziesięciu dni.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Wioleta
Dodany: 2017.08.29 13:52

Serdeczne podziękowania dla Pani Pauliny Madej z grupy VIP oraz pozostałej kadrze za opiekę i zapewnienie mnóstwa atrakcji, oraz szczególne podziękowania dla wspaniałej grupy koleżanek i kolegów, o której Syn wypowiada się w samych superlatywach. Jak widać w Kulce poza fantastycznymi atrakcjami, można zawiązać nowe przyjaźnie i przeżyć niezapomniane chwile z niezwykłymi ludźmi. DZIĘKI WIELKIE :D


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.