RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2020

Turnus I (27.06-07.07.2020)

starszy

Dzień 1 - zaczynamy!

Dodany: 2020.06.27
Komentarze: 0
Zdjęcia: 125
Wideo: 1

Uczestnicy pierwszego turnusu kolonii w naszym ośrodku Kulka na Mazurach od kilku godzin są już z nami! Dziękujemy wszystkim, zarówno uczestnikom i rodzicom oraz opiekunom, ale także naszej kadrze, za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie dzisiejszego kwaterowania. Przyjechaliście do nas z całej Polski. Część naszymi dwoma dedykowanymi autokarami z Warszawy, z pominięciem transportu publicznego, a większość przywieźli bezpośrednio rodzice, którzy tym razem pożegnali się ze swoimi pociechami tuż za bramą, nie wchodząc na teren ośrodka. Dzięki takiemu sposobowi zorganizowania przyjęcia dzieci i młodzieży, a także dzięki przestrzeganiu kilku ważnych zasad, uczestnicy mogą czuć się bezpiecznie na wymarzonych koloniach.

W tym roku z powodu wytycznych sanitarnych dotyczących organizacji kolonii nie spotkamy się na Pikniku Rodzinnym. Rozumiemy, że rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo będą w czasie tegorocznych kolonii jeszcze bardziej spragnieni relacji z Kulki. Postaramy się Was nie zawieść! Każdego dnia obiecujemy film, zdjęcia i opis zajęć każdej grupy. Solidna dawka kulkowych wieści każdego dnia około południa.

No to… zaczynamy!

 

Aktywne Wakacje, grupa Pani Doroty D.
Witajcie, dzisiejszy dzień był bardzo aktywny. Piękna pogoda od rana czekała na spragnione przygód młodzież i dzieci. Długo oczekiwany przyjazd uczestników, kwaterowanie a następnie smaczny i pożywny obiadek. Kolejna część dnia to zabawy sportowe, integracja grupy oraz spacer po ośrodku. Wieczorem kolacyjka i  intelektualny wieczór planszówek oraz uwielbiane przez wszystkich... kalambury!!!

Aktywne Wakacje, grupa Pani Magdaleny S.
Aktywnie od samego początku. Po tym jak nasi koloniści dojechali do ośrodka, zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy smaczny obiadek. Potem zabawy sportowe i integrujące grupę, co pozwoli nam lepiej się poznać. Krótki spacer po ośrodku też był. Wieczorem było zabawnie, bo graliśmy w kalambury. Miłego odpoczynku... rodzice :)

Cztery Żywioły, grupa Pani Anity O.
Dobiega końca pierwszy dzień kolonii. Po przyjeździe rozpakowaliśmy się i poznaliśmy z całą grupą. Później zagraliśmy w piłkę nożną i zbijaka, a po kolacji w siatkówkę. To był fajny i ekscytujący dzień. Można wyczuć, że żywioły mamy w sobie :-) To będzie świetna przygoda, bo grupa jest wesoła.

Fort Kulka, grupa Pani Angeliki P.
Pierwszy dzień naszej przygody mamy za sobą! Spędziliśmy go zawiązując pierwsze przyjaźnie i ciesząc się zabawami na świeżym powietrzu! Wieczorem złożyliśmy uroczystą przysięgę na ręce dowódcy naszego Fortu Kulka! A co przysięgaliśmy?... wiemy my i dowódca.

Harry Potter, grupa Pani Natalii K.
Po przyjeździe do OW Kulka poznawaliśmy go przez gry i zabawy. Było przy tym dużo śmiechu. Czujemy, że to będzie wesoła grupa. Następnie przygotowaliśmy tablice na punkty dla poszczególnych domów Hogwartu. Po pysznym obiedzie graliśmy w zbijaka i kluchę. Wieczorem odbył się uroczysty przydział do Gryffindoru, Hufflepuffu, Ravenclawu i Slytherinu.

Harry Potter, grupa Pani Weroniki Z.
Przyjechaliśmy do OW Kulka i się zaczęło wzajemne poznawanie i zabawy. To był czas spędzony na wesoło. Nasze wspólnie przygotowane tablice już czekają na punkty domów Hogwartu: Gryffindoru, Hufflepuffu, Slytherin oraz Ravenclawu. Zjedliśmy obiad, który był przepyszny, a następnie graliśmy w mafię i czółko. Wieczorem odbyło się przydzielanie osób do poszczególnych domów Hogwartu.

Obóz Herosów, grupa Pani Dominiki M.
Po przyjeździe udaliśmy się do miejsc zakwaterowania, następnie zjedliśmy pyszny obiad. W dalszej kolejności zostaliśmy oprowadzeni po ośrodku oraz zapoznano nas z regulaminem kolonii. Później przyszedł czas na gry i zabawy integracyjne. Dzień zakończyliśmy spotkaniem z wyrocznią delficką, która przydzieliła nas do obozu Ateny.

Obóz Herosów, grupa Pani Joanny K.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od zabaw integrujących grupę. Obowiązkiem pierwszego dnia kolonii jest poznanie regulaminów i zasad, tak uczyniliśmy. A wieczorem wkroczyliśmy w kulkowy świat herosów i udaliśmy się do wyroczni delfickiej, która przydzieliła nas do obozu Zeusa.

Obóz Herosów, grupa Pani Marioli K.
Dziś pierwszy dzień naszego obozu. Po przyjeździe zakwaterowanie i rozpakowywanie w pokojach, a także pyszny obiad. Później bawiliśmy się w gry integracyjne, a wieczorem udaliśmy się do wyroczni delfickiej, aby bogowie przydzielili nas do obozu. Zostaliśmy obozem Hery. Zadowoleni poszliśmy spać, aby zbierać siły na kolejny piękny dzień w Kulce.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Gabrieli O.
Dzisiaj rozpoczęliśmy swoją przygodę w Kulce. Spędziliśmy ten dzień na poznawaniu siebie, wspólnej integracji oraz poznaniu naszego ośrodka. Już nie możemy się doczekać kolejnych dni oraz wrażeń im towarzyszących.

Obóz Quadowo-Paintballowy, grupa Pana Macieja M.
Dziś, po zakwaterowaniu się w namiotach poznawaliśmy się i wspólnie bawiliśmy. Przez te zabawy poznawaliśmy się wzajemnie. Zapoznaliśmy się też z regulaminami kolonijnymi i określiliśmy zasady. Obiad był pyszny i dał nam siły do dalszych, wieczornych zabaw.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Joanny K.
Dziś pierwszy dzień na Obozie Super Militarnym. Po przyjeździe i zameldowaniu zapoznaliśmy się z zasadami i regulaminami obowiązującymi na ośrodku.  Wieczorem wzięliśmy udział w ognisku, na którym rozdano nam mundury.  Wstępne rozpoznanie terenu też już było. Cała grupa jest zdyscyplinowana, jak na militarnych przystało.

Power Jump, grupa Pani Aleksandry Z.
Dzisiejszy dzień był pełen emocji. Wykorzystaliśmy ten czas, aby lepiej się poznać. Graliśmy w gry, pląsaliśmy i dużo rozmawialiśmy, śmiechu była co nie miara. Poznaliśmy regulaminy i zasady, jakie będą panowały na kolonii. Rozpoczynamy wspaniały turnus pysznym obiadem.

Przygody Młodego Kadeta, grupa Pani Klaudii K.
Przyjechaliśmy na ośrodek i od razu rozgościliśmy się w pokojach. Potem zjedliśmy obiad, po którym zapoznaliśmy się z terenem ośrodka oraz obowiązującymi regulaminami. Dzięki grom i zabawom poznaliśmy również siebie nawzajem. Po kolacji odbyło się uroczyste rozpoczęcie obozu, na którym dostaliśmy czapki kadetów.

Strefa Gier i Zabaw, grupa Pani Emilii K.
Po przyjeździe dzieci mieliśmy zabawy integracyjne, aby lepiej się zapoznać. Po zjedzeniu pysznego obiadu, graliśmy w zbijaka, kalambury oraz grę klucha. Po kolacji zapoznaliśmy się z obowiązującymi regulaminami. Poznaliśmy również teren ośrodka, ale na to mamy jeszcze trochę czasu.

Summer Challenge, grupa Pani Emilii S.
Przyjazd uczestników,  kwaterowanie i smaczny posiłek. Tak rozpoczęła się przygoda w Kulce. Następnie był czas na integrację grupy,  grę w zbijaka oraz umysłowe łamigłówki. Wszyscy zgrani i szczęśliwi zapoznaliśmy się z terenem ośrodka. Poznaliśmy również regulaminy i zasady, według których będziemy funkcjonować.

Summer Challenge, grupa Pani Karoliny Ż.
Pierwszy dzień naszej przygody dobiegł końca. Dzisiaj przyjechaliśmy do Kulki, rozpakowaliśmy się, a potem graliśmy w koszykówkę. Po kolacji poznaliśmy regulamin ośrodka i poszliśmy zagrać w siatkówkę. Miło spędziliśmy czas z grupą. Nasza wakacyjna przygoda rozpoczyna się właśnie dziś.

VIP, grupa Pani Anity B.
Przyjechaliśmy do Kulki na pierwszy turnus obozu VIP. Po zakwaterowaniu w pokojach rozpakowaliśmy się. Zjedliśmy obiad na stołówce. Pani wychowawczyni zapoznała nas z regulaminami obowiązującymi na terenie ośrodka i podczas zajęć, które podpisaliśmy. Po kolacji mieliśmy zabawy integracyjne.

VIP, grupa Pani Luizy S.
Dziś przyjechaliśmy do Kulki. Po zakwaterowaniu się i rozpakowaniu poszliśmy na obiad, było pysznie.  Następnie spotkaliśmy się w celach omówienia regulaminu oraz spraw organizacyjnych. Później gry sportowe oraz kolacja. Jutro rozpoczynamy zajęcia i atrakcje programowe.

VIP, grupa Pani Sandry G.
Dotarliśmy do Kulki! Po otrzymaniu pokoi rozpakowaliśmy walizki. Mniej lub bardziej głodni poszliśmy na obiad, był pyszny. Szczęśliwi, bo najedzeni ;-) wybraliśmy się na zajęcia integracyjne. Oczywiście integracja w postaci gier i zabaw, a od jutra ruszamy z programem! Już nie możemy się doczekać.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.


starszy