RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2022

Turnus VI (19.08-29.08.2022)


Dzień 9 - Nie zwalniamy tempa!

Dodany: 2022.08.27
Komentarze: 0
Zdjęcia: 756
Wideo: 1

33 Przygody, grupa Pani Anny Z.
Dziś niektórzy wzięli udział w laserowym paintballu w ramach fakultatywnego Pakietu Aktywnego, a niektórzy tworzyli obrazki i rzucali ringo. Następnie już wspólnie uczyliśmy się strzelać z łuków i stoczyliśmy turniej podczas zajęć Archery Challenge. Strzelaliśmy specjalnymi strzałami zakończonymi gąbkami. Byliśmy na plaży i kąpaliśmy się w jeziorze. Mieliśmy też okazję wykazać się naszym talentem wokalnym podczas karaoke. Tworzyliśmy dziś też piękne prace plastyczne metodą quillingu. Wieczorem bawiliśmy się grając w gry integracyjne.

33 Przygody, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od nauki jazdy segwayem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Następnie korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybraliśmy się nad jezioro Łęsk. Wcieliliśmy się dziś w rolę konstruktorów i za pomocą specjalnych elementów zwanych bambonadą tworzyliśmy przeróżne budowle. Zagraliśmy dziś w baloniadę, która dostarczyła nam wiele świetnej zabawy i odrobinę ochłody. Odbył się również mecz piłki siatkowej. Wieczorem wyposażeni w kaski ochronne i gumowe lance na specjalnej macie stoczyliśmy walki gladiatorów. Dzień był bardzo aktywny oraz pełen uśmiechu.

Adrenalina, grupa Pani Julii O.
Kolejny dzień kolonii rozpoczęliśmy od przypomnienia sobie i przećwiczenia podstaw taktyki i strategii. Potem stoczyliśmy walki gladiatorów na specjalnie przygotowanej macie. Później wybraliśmy się nad jezioro i kąpaliśmy się oraz plażowaliśmy. Po obiedzie wykonywaliśmy własnoręcznie zaprojektowane przypinki, po czym stworzyliśmy wspólnie flagę naszej grupy. Wieczorem udaliśmy się do lasu na pełen emocji i adrenaliny Nocny Desant.

Adrenalina, grupa Pani Magdaleny B.
Sobotę rozpoczęliśmy treningu na żyroskopie, na którym doświadczyliśmy uczucia braku grawitacji dzięki symulacji lotu kosmicznego. Kolejną atrakcją tego dnia była detektywistyczna gra terenowa, podczas której poznaliśmy podstawowe techniki przeprowadzenia śledztwa. Następnie dzięki tej wiedzy rozwiązaliśmy zagadkę detektywistyczną. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie rozmawialiśmy o udzielaniu pierwszej pomocy, a następnie opatrywaliśmy różnego rodzaju rany oraz stworzyliśmy prowizoryczne nosze, jakie można wykonać znajdując w warunkach leśnych. Następnie na zajęciach artystycznych wykonaliśmy swoje przypinki. Dzień zakończyliśmy nocną grą terenową.

Adrenalina, grupa Pani Roksany P.
Dziś rozegraliśmy bitwę prawdziwych tytanów. Walki gladiatorów wyłoniły najsilniejszego i najsprytniejszego wśród nas. Skorzystaliśmy z pięknej pogody i wskoczyliśmy nie jeden raz do orzeźwiającej wody w jeziorze Łęsk. Zakręciliśmy się na żyroskopie i sprawdzaliśmy się w kosmicznym treningu. Na koniec dnia odbyły się przygotowania do Nocnego Desantu, jak i sam desant, na którym wykorzystaliśmy wszystkie umiejętności zdobyte w czasie dotychczasowych zajęć na kolonii.

BFF, grupa Pani Aleksandry Ch.
Sobotę rozpoczęłyśmy od udziału w drugiej części warsztatów teatralnych, na których przedstawiałyśmy przygotowane przez nas sceny. Następnie miło i aktywnie spędziłyśmy czas na zajęciach dance!, dance!, dance! Po obiedzie, wyposażone w gumowe lance i kaski ochronne, stoczyłyśmy między sobą pojedynki gladiatorek. Po kolacji spędziłyśmy na plaży Wieczór Gwiazdorski, patrząc w gwiazdy.

Gry i Zabawy, grupa Pani Anny M.
Dziewiąty dzień kolonii już za nami. Rano stawialiśmy wieżę ze skrzynek, na którą później wchodziliśmy. Potem ci z nas, którzy mieli wykupiony fakultatywny Pakiet Aktywny poszli grać w laserowy paintball, a pozostali spędzili miło czas na plaży. Zrobiliśmy też sobie grupowe zdjęcie. Przed obiadem wzięliśmy jeszcze udział w sportowej olimpiadzie grupowej. Wieczorem na zajęciach odwiedził nas Król Julian, który zostawił nam zadania do wykonania. Po kolacji odpoczywaliśmy i graliśmy w gry. Czas na Kulce mija nam bardzo szybko.

Harry Potter, grupa Pani Aleksandry Ch.
Nasz dzień rozpoczęliśmy od tworzenia Zgredków oraz różnych innych figur z masy solnej. Następnie, jak każdego dnia, udaliśmy się na plażę, aby się ochłodzić. Podzieliliśmy się na dwie grupy i zagraliśmy w baloniadę. W tym samym czasie parę osób z naszej grupy udało się na zajęcia w ramach fakultatywnego Pakietu Mega Paintball. Również i dziś odbyliśmy zajęcia z eurobungee, czyli akrobacje na trampolinach przy asekuracji specjalistycznych linek. Nasi czarodzieje zagrali już w ostatnią grę terenową, którą wygrał dom Slytherin i Hufflepuff. Na koniec dnia cały kolonijny Hogwart miał zajęcia z mugoloznawstwa.

Harry Potter, grupa Pani Angeliki P.
Powoli nasza nauka w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart zbliża się ku końcowi, ale my nie zwalniamy tempa. Rano odbyła się baloniada, czyli pojedynek z użyciem balonów z wodą. Wyczarowałyśmy również Zgredka z masy solnej. Później odbyła się lekcja eliksirów, na której nie zabrakło efektownych wybuchów i innych ciekawostek. Po obiedzie byłyśmy na plaży i kąpałyśmy się w jeziorze oraz odbyła się wielka bitwa o Hogwart, w której ostatecznie pokonałyśmy Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać. Wieczór minął nam na zajęciach z mugoloznawstwa, na których m.in. budowałyśmy mugolski środek transportu, odgadywałyśmy tytuły piosenek czy rozpoznawałyśmy sprzęty domowe po wydawanych przez nie odgłosach. Czekamy na dzień dziesiąty!

Harry Potter, grupa Pani Zuzanny L.
W Hogwarcie nadal pogoda nam dopisuje i nadal pobieramy dużo nauk podczas naszych zajęć z profesorami. Rano zagrałyśmy w baloniadę razem z potterkami z innej grupy. Potem wzięłyśmy udział w gimnastyce szarych komórek z Minerwą McGonagall. Dowiedziałyśmy się tego, czym jest mnemotechnika i jakie są jej rodzaje oraz wykonałyśmy kilka zadań sprawdzających naszą pamięć. Poza tym malowałyśmy w chmurach i tworzyłyśmy bańki mydlane XXL. Nasz kolejny magiczny dzień zakończył się Bitwą o Hogwart oraz zajęciami z mugoloznawstwa.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Natalii P.
Sobotę zaczęliśmy zajęciami na parku linowym. Następnie mieliśmy zajęcia integracyjne oraz gry i zabawy. Potem odbyły się zajęcia kulinarne, na których dekorowaliśmy kosmiczne galaretki. Na kolejnych zajęciach rozegraliśmy grę paintballową. Wieczorem wybraliśmy się na seans do naszego kina sferycznego na film 3D „Explore”.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Olgi Dz.
Kolejny dzień na naszej kolonii już za nami. Rozpoczęliśmy go od wspólnej rozgrywki Archery Challenge, podczas której stoczyliśmy pojedynek przy pomocy specjalnych łuków i strzał zakończonych gąbkami. Następnie zagraliśmy w baloniadę, której jak zwykle towarzyszyły olbrzymie emocje. Po obiedzie udaliśmy się na odpoczynek na plaży, gdzie poleżeliśmy oraz pokąpaliśmy się. Później wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych, na których ozdobiliśmy nasze galaretki w tematyce kosmosu. Na zakończenie dnia obejrzeliśmy film w gwiezdnym kinie.

Kulka Party, grupa Pani Oliwii M.
Karaoke - tymi zajęciami rozpoczęłyśmy dzisiejszy poranek. Same wybierałyśmy piosenki i śledząc tekst śpiewałyśmy swoje ulubione utwory. Następnie udałyśmy się na plażę, aby wykorzystać słoneczną pogodę i schłodzić się w jeziorze, po powrocie rozegrałyśmy emocjonujący mecz siatkówki. Po obiedzie odbyły się walki gladiatorów, podczas których wzięłyśmy udział w turnieju, aby wyłonić najlepszą gladiatorkę. Następnie grałyśmy wspólnie w mafię w miasteczku. Wieczór zakończył się cudowną dyskoteką pełną wrażeń i dobrej muzyki.

Obóz Herosów, grupa Pani Agaty G.
Dzisiaj miałyśmy dzień pełen wrażeń. Po śniadaniu uczyłyśmy się podstaw władania mieczem, czyli ataku i obrony z Clarisse LaRue oraz pozycji i poruszania się w trakcie walki. Potem bawiłyśmy się w pif paf oraz rozwiązywałyśmy sudoku. Po obiedzie miałyśmy warsztat teatralny polegający na improwizowaniu przedstawień, w których wszyscy wzięłyśmy udział, będąc na przemian aktorami i widzami. Następnie broniłyśmy Empire State Building przed armią Kronosa, czyli wzięłyśmy udział Archery Challenge. Po kolacji rozegrałyśmy mecz koszykówki.

Obóz Herosów, grupa Pani Emilii K.
Ten dzień był niesamowity. Rano próbowałyśmy utrzymać równowagę w wodnej kuli miotanej przez moce samego Posejdona. Następnie rozegrałyśmy łuczniczą potyczkę, czyli Archery Challenge, podczas której zwyciężyć mogła tylko jedna drużyna. Podczas survivalu poznałyśmy najważniejsze umiejętności związane ze sztuką przetrwania i budowałyśmy własne namioty z pałatek. Wieczorem stworzyłyśmy swoją biżuterię, dzięki czemu mogłyśmy wykazać się kreatywnością.

Obóz Herosów, grupa Pani Gabrieli K.
Dziewiąty dzień obozu zaczęliśmy aktywnie, bo od meczu siatkówki. Następnie, aby odpocząć, uczyliśmy się sztuki decoupage’u i udało nam się stworzyć własne wazy greckie. Korzystając z pogody po obiedzie zażywaliśmy kąpieli w jeziorze, a także graliśmy w nasze ulubione gry. Wieczorem zmierzyliśmy się z armią Kronosa broniąc Empire State Building, czyli rozegraliśmy pojedynki strzelając z łuków z bezpiecznymi strzałami.

Obóz Herosów, grupa Pani Magdy K.
Dzień rozpoczęliśmy od przyjęcia urodzinowego. Nasza koleżanka skończyła dzisiaj 13 lat i z tej okazji postanowiliśmy wspólnie świętować. Następnie udaliśmy się na zajęcia z survivalu, na których uczyliśmy się, jak wykonać naturalny filtr do wody oraz jakie mamy rodzaje ognisk i jak rozpalić je za pomocą krzesiwa. Następnie wspólnie zagraliśmy w różne gry integracyjne. Po obiedzie odbyliśmy szkolenie z posługiwania się mieczem. Później odegraliśmy przygotowane przez nas scenki z użyciem mieczy, a na koniec walczyliśmy między sobą. Odbyliśmy z ratownikiem szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Przypomnieliśmy sobie jej podstawy oraz wspólnie je ćwiczyliśmy. Wieczór spędziliśmy wspólnie, ponieważ zostały nam już ostatnie godziny obozu. Przygotowujemy się na jutrzejsze, finalne atrakcje.

Obóz Herosów, grupa Pani Weroniki W.
Dzień rozpoczęliśmy od zajęć z udzielania pierwszej pomocy. Poznaliśmy podstawowe zasady dotyczące udzielania pomocy. Braliśmy udział w zajęciach survivalowych, na których nauczyliśmy się wykonać filtr do wody oraz rozpalić ognisko za pomocą krzesiwa. Kolejnym punktem dnia były zajęcia teatralne, na których przedstawiliśmy wcześniej przygotowane przedstawienia. Dzień zakończyliśmy próbując utrzymać równowagę w kulach waterball miotanych przez Posejdona.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pana Mateusza P.
Kolejny dzień naszego obozu rozpoczął się od wspólnie spędzonego czasu przy wielu grach integracyjnych i terenowych. Następnie udaliśmy się na karaoke do naszego Cool Baru. Każdy z nas mógł pokazać lub odkryć swój talent wokalny. Po smacznym obiadku nadszedł czas na ochłodę podczas tego upalnego dnia. Udaliśmy się na plażę, gdzie w promieniach słońca opalaliśmy się oraz świetnie bawiliśmy w wodzie pod bacznym okiem ratowników. Na koniec dnia rozegraliśmy nocną rozgrywkę paintballową. Zostanie ona na pewno przez nas zapamiętana, gdyż emocje sięgały zenitu. To był wspaniale spędzony dzień.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Zuzanny C.
Sobotę część z nas rozpoczęła od udziału w zajęciach w ramach fakultatywnego Pakietu Mega Paintballowego. Wybraliśmy się na strzelnicę paintballową, gdzie mogliśmy przetestować swoje umiejętności w strzelaniu do tarczy. Następnie rozegraliśmy potyczkę na arenie paintballowej. Po obiedzie wybraliśmy się na plażowanie i kąpiele nad jeziorem Łęsk. Później nadszedł czas na nasz ostatni mecz paintballowy, którym był speedball. Przetestowaliśmy nasze umiejętności, które ćwiczyliśmy przez dotychczasowe dni. Wieczór upłynął nam na integracji przy grach planszowych.

Obóz Super Militarny, grupa Pana Macieja Ż.
Ten dzień rozpoczęliśmy oczywiście porannym treningiem. Następnie nanieśliśmy kilka poprawek na wykonaną przez nas wczoraj flagę. Później zagraliśmy razem w ziemniaka. Potem udaliśmy się razem na park linowy, gdzie wyposażeni w uprzęże przemierzaliśmy trasy o dwóch poziomach trudności, po wcześniejszym szkoleniu naziemnym. Po pysznym obiedzie udaliśmy się na plażę, aby skorzystać z pięknej pogody i uroków jeziora Łęsk. W godzinach wieczornych wzięliśmy udział w tajnej operacji wojskowej.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Pauliny B.
Dzień zaczęliśmy od kontynuacji tworzenia naszej flagi. Możemy się pochwalić, że wyszła nam przecudownie. Poszliśmy na plażę, skorzystaliśmy z kąpieli wodnych. Po obiedzie udaliśmy się na Akcję Integrację i udowodniliśmy, że jesteśmy zgraną ekipą. Znamy się i potrafimy świetnie współpracować. Następnie wspinaliśmy się na skrzynki, sprawdzając swoje umiejętności utrzymania równowagi. Dzień zakończyliśmy Nocnym Desantem, na który przygotowywaliśmy się cały obóz.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Adrianny H.
Sobotę zaczęliśmy, korzystając ze słonecznej pogody, od pływania rowerkami wodnymi. Następnie próbowaliśmy utrzymać równowagę będąc w środku dmuchanej kuli umieszczonej na wodzie. Po drugim śniadaniu uczyliśmy się podstaw władania mieczem oraz poruszania się w trakcie walki. Wzięliśmy udział w kosmicznych warsztatach kulinarnych, na których dekorowaliśmy pyszne galaretki. Część grupy, w ramach Pakietu Aktywnego, zagrała w laserowy paintball. Po kolacji zagraliśmy w mafię w miasteczku.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Gabrieli O.
Sobotę rozpoczęliśmy skacząc wysoko na eurobungee. Każdy z nas miał okazję zobaczyć, jak to jest zawisnąć w powietrzu przez ułamek sekundy i później spadać, a wszystko to odbyło się w bezpiecznych warunkach dzięki specjalnym uprzężom. Następnie kilku z nas realizowało swój Pakiet Mega Paintballowy mierząc się z innymi w grze. Po południu rozegraliśmy mecz baloniady, czyli mecz siatkówki z balonami pełnymi wody i odbijanymi ręcznikami. Później wykorzystaliśmy piękną pogodę na plaży i w basenie zagraliśmy w waterpolo, czyli piłkę wodną. Po wysuszeniu zagraliśmy w gry XXL, np. mega twister, mega bierki czy scrabble. Na koniec dnia odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których przygotowaliśmy iście kosmiczne przysmaki.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Kai B.
Dzisiaj dzień zaczęliśmy od gry w paintball. Nie obyło się bez sporej dawki adrenaliny i zdrowej rywalizacji. Następnie mieliśmy lekcję pływania, a zaraz po niej waterball. Na bloku po obiedzie odbyły się zajęcia integracyjne z instruktorem, a na następnym zajęcia integracyjne z wychowawcą. Osoby mające wykupiony Pakiet Aktywny skorzystały na tym bloku z laserowego paintballu. Na koniec dnia wzięliśmy udział w spotkaniu podsumowującym dotychczasowy przebieg kolonii. Ale przed nami jeszcze kolejny dzień zajęć!

Power Jump, grupa Pani Magdaleny M.
Kolejny dzień pełen atrakcji za nami. Na samym początku dnia wzięliśmy udział w leśnych podchodach. Przeżyliśmy tam niesamowitą, leśną przygodę. Następnie bardzo dużo pływaliśmy oraz budowaliśmy z piasku różne budowle. Zagraliśmy również w baloniadę. Po obiedzie przeszliśmy treningowy tor kryminalistyczny i przeprowadziliśmy śledztwo. Wieczorem graliśmy w różne gry planszowe.

Summer Challenge, grupa Pani Emilii S.
Nasz dzień rozpoczęliśmy od waterpolo, wodnej gry zespołowej, która dostarczyła nam wielu wrażeń. Później, korzystając z pogody, plażowaliśmy i dobrze się bawiliśmy na świeżym powietrzu. Następnie odbyła się walka gladiatorów, która polegała na rywalizacji uczestników ubranych w niesamowite, gumowe stroje. Cóż to była za super zabawa. Pod koniec dnia wzięliśmy udział w grze terenowej z użyciem kompasów Błędny Azymut. Gra terenowa polegała na odgadywaniu zagadek, które naszym zdaniem były bardzo interesujące.

Summer Challenge, grupa Pani Kariny Z.
Dzień zaczęliśmy od zajęć na wirtualnych dywanach, podczas których mieliśmy możliwość wzięcie udziału w ogromnej liczbie gier wyświetlanych z rzutników. Następnie udaliśmy się na plażę na waterpolo, czyli mecz piłki ręcznej w wodzie. Po obiedzie poszliśmy do lasu na survival, w czasie którego dowiedzieliśmy się, jak przetrwać w trudnych warunkach oraz jak poprawnie budować schronienie. Na koniec dnia osoby mające wykupiony Pakiet Aktywny udały się na rozgrywkę laserowego paintballu.

Summer Challenge, grupa Pani Magdaleny Sz.
Po śniadaniu wzięliśmy udział w turnieju wiedzy, w czasie którego udzielałyśmy odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin. Wykazaliśmy się również refleksem podczas licytacji. Następnie bawiliśmy się w cyrk, chodziliśmy na szczudłach oraz jeździliśmy na dziwnym rowerze. Po drugim śniadaniu odbył się mecz waterpolo na kąpielisku. Potem zrobiliśmy pamiątkowe grupowe zdjęcie. Część z nas wybrała się na laserowy paintball, aby wziąć udział w zajęciach fakultatywnych. Nie możemy doczekać się jeszcze jednego dnia pełnego atrakcji.

Summer Challenge, grupa Pani Oliwii P.
Poranek rozpoczęliśmy od lekcji survivalu. W tym celu udaliśmy się do lasu, gdzie uczyliśmy się sztuki przetrwania, np. budowy szałasu, stworzenia miejsca na ognisko. Dowiedzieliśmy się również, jak wyznaczać kierunki świata bez użycia kompasu. Następnie udaliśmy się na plażę, by rozegrać emocjonujący mecz waterpolo w jeziorze. Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia było szkolenie umiejętności prawidłowego strzelania z łuku. Dzień zakończyliśmy grami oraz zabawami integracyjnymi.

Summer Challenge, grupa Pani Pauliny S.
Dziewiątego dnia naszej kolonii wzięliśmy udział w grze terenowej Błędny Azymut, podczas której przypomnieliśmy sobie sposoby wyznaczania kierunków świata i nauczyliśmy się wyznaczać azymut przy pomocy kompasu. Następnie odbyły się zajęcia fakultatywne, podczas których mieliśmy okazję sprawdzić swoją celność na strzelnicy paintballowej oraz zagraliśmy mecze paintballowe. Po obiedzie odpoczywaliśmy na plaży oraz śpiewaliśmy podczas karaoke, a po kolacji wzięliśmy jeszcze udział w walkach sumo.

VIP, grupa Pani Aleksandry Z.
Sobotni poranek zaczęliśmy od przejazdu quadem po specjalnym torze. Następnie poszliśmy na plażę, aby schłodzić się w ten upalny dzień. Korzystaliśmy z pogody i świetnie się bawiliśmy. Po obiedzie udaliśmy się na kolejną część zajęć z survivalu, czyli sztuki przetrwania. Nauczyliśmy się robić filtr, aby oczyścić brudną wodę oraz poznaliśmy przeróżne rodzaje stosów ogniskowych. Na koniec dnia odbył się Wieczór Rozrywkowy, podczas którego mogliśmy bawić się przy muzyce i fajnie spędzić wspólnie czas. Z niecierpliwością czekamy na kolejny dzień.

VIP, grupa Pani Oliwii M.
Sobotę rozpoczęliśmy od plażowania oraz gier i zabaw integrujących grupę. Następnie przypomnieliśmy sobie postawę strzelecką oraz budowę łuku i ponownie strzelaliśmy w słomiane tarcze. Na kolejnym bloku zajęć rozmawialiśmy o udzielaniu pierwszej pomocy, kiedy oraz w jaki sposób ją wykonać i wzięliśmy udział w fabularyzowanej grze terenowej Ranny Lotnik. Dzień zakończyliśmy super zabawą na Wieczorze Rozrywkowym dla VIP-ów.

VIP, grupa Pani Roksany M.
Sobota już za nami. Rozpoczęliśmy ten dzień od turnieju siatkówki, następnie udaliśmy się ponownie do parku linowego. Jest to kolejne zajęcie, które wybraliśmy wspólnie, aby je przeżyć jeszcze raz. W parku linowy czekały na nas trasy o dwóch poziomach trudności. Było świetnie! Później udaliśmy się na plażę, aby ochłodzić się w jeziorze w ten upalny dzień. Dzień zakończyliśmy imprezą tylko dla VIP-ów, na której było mnóstwo słodkości.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.