Relacje z kolonii i obozów w Kulce 2022

Turnus IV (28.07-07.08.2022)

Dzień 11 - Szczęśliwej drogi już czas

Był plecak na plecach i były walizki, bo teraz turnus czwarty kolonii skończony. Zanim się rozjedziemy, trwa czas pożegnań - umawiamy się na przyszły rok. Czeka nas droga do domu i kolejne wakacyjne chwile. Pozostaną wspomnienia, również na zdjęciach.

Dodany: 2022.08.07
Komentarze: 8 Zdjęcia: 34

Dzień 10 - Dzień na dziesiątkę!

Dzień był wypełniony zajęciami, jak wszystkie poprzednie. Radość przyniosło wspinanie, skoki na eurobungee, wędrówka po trasach parku linowego, gry terenowe, Archery Challenge, karaoke i wiele innych atrakcji. Były wśród nich zajęcia szczególne, będące zwieńczeniem programu całego obozu lub kolonii jak Operacja Desantowa Przyczółek, czy Uczta w Wielkiej Sali w Hogwarcie. Dzień pod znakiem współdziałania, podsumowań, sukcesów i wspólnych przygód.

Dodany: 2022.08.06
Komentarze: 0 Zdjęcia: 548 Wideo: 1

Dzień 9 - Aktywność trwa

Nasz dzień uporządkowany jest stałymi elementami, takimi jak pobudka i posiłki. Powstałe w ten sposób ramy czasowe są uzupełniane codziennie innymi, nowymi zajęciami, których jeszcze nie było. Dzięki temu codziennie mamy zaspokojoną potrzebę nowych wrażeń. Wystarczy tylko się w nie zaangażować i już mamy udany dzień. Okazuje się, że wspólnie znacznie lepiej maluje się flagę obozową, można dać z siebie wszystko, poprawiając swój czas na torze przeszkód, wystarczy rozejrzeć się, by stwierdzić, że świat jest kolorowy. Wystarczy być aktywnym.

Dodany: 2022.08.05
Komentarze: 13 Zdjęcia: 580 Wideo: 1

Dzień 8 - Zabawy od rana do wieczora

Wstajemy rano, aby mieć dłuższe wakacje. Od rana do wieczora trwają zajęcia rozwijające zainteresowania i umiejętności, także te, które służą aktywnemu wypoczynkowi, rozwijają tężyznę fizyczną, wytrzymałość. Odprężyć się można na plaży lub podczas zajęć artystycznych. Cały czas jest możliwość nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni. Dowiadujemy się przy tym, z jakich części Polski przybyli uczestnicy kolonii i co ciekawego znajduje się w ich miejscu zamieszkania.

Dodany: 2022.08.04
Komentarze: 2 Zdjęcia: 614 Wideo: 1

Dzień 7 - Echo niosło śpiew

Dzisiaj grupy odbywające różnorodne zajęcia: w Strefie UFO, nad jeziorem, na strzelnicach, na poligonie poza ośrodkiem, na wycieczce do miejsc związanych z kosmitami, spotkały się w jednym miejscu - na placu przed pawilonami, z uwagi na odbywający się tam Talent Show, podczas którego dominował taniec i śpiew, odbijający się echem, niosący się nad wodami jeziora i łączący publiczność rytmicznymi oklaskami oraz żywiołowymi okrzykami.

Dodany: 2022.08.03
Komentarze: 1 Zdjęcia: 665 Wideo: 1

Dzień 6 - Przygody w słońcu

Słońce to gwarancja udanych zajęć na wodzie, atrakcyjny dodatek do zajęć w lesie, bo możemy tam poszukać cienia, a także znakomity wzmacniacz dobrego humoru. Słońce towarzyszyło grupom, które wyruszyły w teren, na poligon, otoczoną lasem polanę z trasami dla pojazdów terenowych, słońce było bohaterem filmów o porach roku w sferycznym kinie 3D i zachęcało do wygrzewania się na plaży. Przeżyliśmy kolejny dzień pod znakiem słonecznej przygody.

Dodany: 2022.08.02
Komentarze: 1 Zdjęcia: 739 Wideo: 1

Dzień 5 - Lubimy poniedziałek

Poniedziałek przywitał nas pięknym słońcem i perspektywą wspaniałego dnia. Był to kolejny dzień doświadczania różnych wrażeń w powietrzu, na ziemi, na wodzie i w lesie, czyli w kontakcie z różnymi żywiołami. Przyniósł następne indywidualne i grupowe sukcesy na ściance wspinaczkowej, w walkach gladiatorów, potyczkach sumo, podczas paintballowych bitew - tych laserowych i tradycyjnych, prowadzonych przy użyciu specjalistycznego markera z kulkami z farbą. A wieczorem przy ognisku przyjaźnie związane ciepłem kolejnego żywiołu - ognia.

Dodany: 2022.08.01
Komentarze: 2 Zdjęcia: 758 Wideo: 1

Dzień 4 - Niedziela w Kulce

Dzień pełen wrażeń, gier, przygód, różnych zajęć. Wrażenia wywołane są chociażby spędzaniem czasu z całkiem nowymi ludźmi, w niecodziennych sytuacjach wymagających samodzielności i odpowiedzialności. Gry wymagają dostosowania się do reguł, inteligencji i wyobraźni. Zaskakują, zaciekawiają i bawią. Zajęcia wymagają tego, czego mamy bardzo dużo - energii. Ćwiczą siłę, zwinność, koordynację ruchów, celność, zręczność i wiele innych cech, w tym wiarę we własne możliwości. Dużo było przy nich rozmów i radości.

Dodany: 2022.07.31
Komentarze: 9 Zdjęcia: 772 Wideo: 1

Dzień 3 - Atrakcji moc

Atrakcji jest mnóstwo i wpływają one na rozwój osobowości każdego z nas. Łatwiej się na coś odważyć, słysząc zachęty koleżanek i kolegów, a osiągnięty sukces budzi większy podziw. Każdy może znaleźć coś, w czym jest dobry i zaimponuje koleżankom i kolegom, znajdzie też dziedziny, w których może nabyć nowe umiejętności. Uczymy się koleżeńskich postaw, wsparcia, współżycia społecznego, a także zdrowej rywalizacji. Jest to dodatkowa moc atrakcji.

Dodany: 2022.07.30
Komentarze: 0 Zdjęcia: 734 Wideo: 1

Dzień 2 - Akcja Integracja

Wczoraj poznaliśmy swoje imiona, spędziliśmy czas na zabawach, ustalaniu reguł zachowania się w różnych sytuacjach. Dzisiaj przyszedł czas na integrację we wspólnym działaniu podczas różnych zajęć. Świetnie nadaje się do tego smocza łódź, gdzie trzeba wiosłować zgodnie z rytmem wybijanym przez jedną osobę na bębnie, rywalizacja między grupami w grach terenowych, sportowych grach zespołowych, w Archery Challenge lub podczas maszerowania w wielospodniach, wielonartach, czy podczas musztry ze śpiewem na ustach. W zespole dobrze jest też śpiewać i tańczyć. Mieliśmy okazję dzisiaj się o tym przekonać.

Dodany: 2022.07.29
Komentarze: 0 Zdjęcia: 720 Wideo: 1

Dzień 1 - Zaczynamy nową przygodę

Za nami pierwszy dzień w Kulce, pierwszy dzień naszego turnusu. Przyjechaliśmy tu po dużo przygody, mnóstwo radności, po nowe przyjaźnie i po nowe doświadczenia. Na pewno wszystko to nas czeka w pięknym mazurskim lesie nad jeziorem Łęsk. Zaczynamy!

Dodany: 2022.07.28
Komentarze: 0 Zdjęcia: 286 Wideo: 1