RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus I (24.06-04.07.2023)


Dzień 10 - Przygody, zabawa, podsumowania

Dodany: 2023.07.03
Komentarze: 0
Zdjęcia: 666
Wideo: 1

To ostatnie chwile tego turnusu. Minął ostatni programowy dzień kolonii, jutro spędzimy dzień na powrotach do naszych domów. Dziś poświęciliśmy cały dzień na gry, zabawy podsumowujące, wspólne zajęcia. Odbyło się uroczyste podsumowanie turnusu, wręczone zostały nagrody. Braliśmy udział w ostatniej, wspólnej dyskotece pod chmurką. Kończy się nasz turnus, ale wielu z nas wróci tu na pewno. Zawarliśmy nowe znajomości oraz przyjaźnie, będziemy mieć piękne wspomnienia. Do zobaczenia!

Adrenalina, grupa Pani Aleksandry Ch.
Dzień rozpoczęliśmy od plażowania oraz gier i zabaw. Następnie przekroczyliśmy bramę tajnej Strefy UFO, gdzie zobaczyliśmy film o historii Kosmicznych Mazur. Gdy zebraliśmy niezbędne informacje, przeszliśmy do Laboratorium, aby przetestować urządzenia kosmitów. Po obiedzie wybraliśmy się na wyprawę dwuosobowymi kajakami po naszym jeziorze. Na koniec dnia braliśmy udział w apelu końcowym, na którym spędziliśmy miłe chwile i pożegnaliśmy się z kolegami i koleżankami.

Adrenalina, grupa Pani Emilii K.
Poniedziałek zaczęliśmy od skoków do samego nieba! Na eurobungee mogliśmy poczuć się jak ptaki. Zaraz potem mogliśmy ochłodzić się na boisku, gdzie graliśmy w długo wyczekiwaną baloniadę. Po tej pełnej radości zabawie już gotowi z ręcznikami, udaliśmy się na naukę przeróżnych technik pływackich. Następnie staraliśmy się dosięgnąć szczytu naszych możliwości na wieży ze skrzynek. Niektórym udało się dotrwać do końca. Pokonywaliśmy również ściankę wspinaczkową. Dzień, jak i również całą naszą kolonie, zakończyliśmy apelem, po którym świętowaliśmy ostatni wieczór w sali dyskotekowej.

Adrenalina, grupa Pani Julii M.
Dziś z rana poszliśmy na żyroskop, gdzie poczuliśmy się jak prawdziwi astronauci. Potem wybraliśmy się na plażę, na której budowaliśmy zamki z piasku. Po obiedzie drużynowo uczestniczyliśmy w rozgrywce paintballowej oraz dowiadywaliśmy się ciekawostek na temat ośrodka podczas gry francuskiej. Wieczorem odbył się apel końcowy i chociaż to już ostatni dzień programowy, świetnie się bawiliśmy.

Adrenalina, grupa Pani Pauliny S.
Przedostatniego dnia naszej kolonii ponownie zmierzyliśmy się w grze paintballowej, tym razem z jeszcze większym magazynkiem. Następnie ubrani w specjalną uprząż układaliśmy wieżę ze skrzynek, jednocześnie się na nią wspinając. Po obiedzie poszliśmy natomiast jeszcze na plażę, gdzie czekały na nas zajęcia z doskonalenia technik pływackich, a po kolacji odbył się uroczysty apel pożegnalny, którym oficjalnie zakończyliśmy naszą wspaniałą kolonię.

BFF Extra, grupa Pani Katarzyny W.
Przedostatni dzień spędziłyśmy bardzo aktywnie. Od rana uczyłyśmy się strzelać z łuku. Najlepsza w tym okazała się Lena. Później na zajęciach z wychowawcą rozmawiałyśmy o tematach muzycznych. Miałyśmy do wykonania różne zadania, które wymyśliła nam nasza wychowawczyni. Oprócz tego, tworzyłyśmy dziś swoje koszulki. Wykazałyśmy się niezwykłą kreatywnością i dzięki temu nasze koszulki są wyjątkowe! Szkoda, że jutro już odjeżdżamy. Będziemy bardzo tęsknić, ale mamy nadzieję, że widzimy się znów razem za rok!

BFF Extra, grupa Pani Oliwii S.
Ten dzień naszej kolonii zaczęłyśmy od wspólnych sportowych aktywności. Na następnych zajęciach poszłyśmy na plażę doskonalić umiejętności pływackie, czekała na nas gra również Awantura o Wiedzę. Po obiedzie brałyśmy udział w zajęciach, na których malowałyśmy koszulki. Bardzo nam się to podobało. Będziemy miały cudowną pamiątkę. Po kolacji czekał na nas apel pożegnalny. Mamy nadzieje, że jeszcze kiedyś się tu zobaczymy.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Aleksandry B.
Poranek rozpoczęliśmy zajęciami piłka na opak. Dowiedzieliśmy się, czym jest passball i korfball. Te nowe gry naprawdę przypadły nam do gustu. Na kolejnych zajęciach poznaliśmy podstawy taktyki i strategii. Budowaliśmy schronienie przy użyciu pałatek i wiemy jak rozpalić ognisko. Dzień zakończyliśmy apelem podsumowującym nasze osiągnięcia. Nadchodzi koniec naszej niesamowitej przygody, ale będziemy wspominać ten czas z pewnością radośnie.

Harry Potter, grupa Pani Natalii Ż.
Dzisiaj rozpoczęliśmy od survivalu. Wybraliśmy się do lasu, gdzie zapoznaliśmy się z rodzajami sztuki przetrwania i dowiedzieliśmy się, jak sobie w radzić w trudnych sytuacjach. Naszym kolejnym zadaniem było zbudowanie szałasów. Następnie zagraliśmy w baloniadę, po czym poszliśmy na plażę pożegnać się z jeziorem. Dzień był, jak zawsze, magiczny!

Harry Potter, grupa Pani Wiktorii D.
W przedostatni magiczny dzień kolonii naszą przygodę rozpoczęłyśmy od zajęć na parku linowym. Sprostałyśmy obu poziomom trudności. Na następnych zajęciach wybrałyśmy się na odpoczynek na plaży oraz na kąpielisko. Najlepszą atrakcją dnia była baloniada, którą zorganizowałyśmy na zajęciach z wychowawcą. Odbył się również bal, czyli Uczta w Wielkiej Sali, który podsumował nasze dni w Szkole Magii. Dużo emocji pojawiło się przy grze Awantura o Wiedzę. Rywalizacja była zacięta. Na zakończenie dnia odbył się apel pożegnalny z wręczeniem nagród, a po nim dyskoteka pod chmurką.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Anny Z.
Dziś otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w kolonii i zbieraliśmy pamiątkowe podpisy od naszych kolegów. Plażowaliśmy, kąpaliśmy się w jeziorze i graliśmy wspólnie w karty. Pływaliśmy także rowerkami wodnymi. Wzięliśmy udział w kosmicznych warsztatach wrażliwości estetycznej. Wieczorem pożegnaliśmy się z kadrą na apelu końcowym i tańczyliśmy na dyskotece pod gwiazdami.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry M.
Wszystko, co dobre, szybko się kończy… Tak, jak nasz pobyt w Kulce. Dzień rozpoczęliśmy na wesoło grając w mega gry, czyli twistera, jenge, bierki czy tworząc z klocków budowle. Następnie korzystając z pięknej pogody udaliśmy się na plażę, a potem strzelaliśmy z wiatrówek. Najlepszym strzelcem okazał się Kuba. Po obiedzie mieliśmy czas na spakowanie walizek i spędzenie wspólnie czasu. Na koniec czekały nas kajaki turystyczne. Podobnie jak w dzień przyjazdu, wieczorem spotkaliśmy się na apelu końcowym, tym razem w celu podsumowania turnusu. Nie zabrakło tańców, żartów, zdjęć oraz masy pożegnalnych przytulasów. Niewątpliwie te półtora tygodnia zapadnie nam w pamięci!

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry Z.
Poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy od wyprawy rowerkami wodnymi po jeziorze Łęsk. Następnie dowiedzieliśmy się wiele na zajęciach z survivalu, czyli sztuki przetrwania, poznaliśmy jego historię, różne techniki przetrwania oraz samodzielnie rozbiliśmy szałasy z pałatek. Kolejno graliśmy w piłkę na opak, czyli w piłkę nożną w wielkich piankowych strojach oraz koszykówkę z nietypowymi zasadami. Po obiedzie wybraliśmy się na plażę. Ostatnimi zajęciami były wiatrówki, nauczyliśmy się z nich strzelać do specjalnie przygotowanych tarcz, ćwiczyliśmy celność i skupienie podczas strzelania. Wieczorem czekał na nas apel oraz dyskoteka pod gwiazdami. Fajnie było po raz ostatni wspólnie się wybawić. Ten czas spędzony na Kulce zostanie w naszej pamięci już na zawsze!

Kulka Max, grupa Pani Natalii T.
To ostatnie nasze wspólne chwile. Dzień zaczęliśmy od zajęć na ściance wspinaczkowej. Każdy miał możliwość wejść na cztery poziomy trudności, następnie zobaczyliśmy tajną Strefę UFO, w której zwiedziliśmy spodek kosmiczny oraz poznaliśmy obiekty nie z tej planety. Zaraz po kosmicznych chwilach mieliśmy okazję skorzystać z kulkowej plaży. Gdy zjedliśmy obiad i trochę wypoczęliśmy, rozegraliśmy nietypowy mecz piłki nożnej - odbył się on w specjalnych strojach, które dodały temu humoru. Po południu braliśmy udział w grze paintballowej. Walka była bardzo zacięta. Po tych zmaganiach przyszedł czas na ostatnią, wspólną kolację oraz apel końcowy podsumowujący nasz czas na Kulce. Z jednej strony cieszymy się, że wracamy do domu, a z drugiej będziemy za sobą tęsknić.

Kulka Max, grupa Pani Weroniki K.
Na porannych zajęciach pływaliśmy kajakami turystycznymi, mieliśmy również okazję zażyć kąpieli słonecznej - była piękna pogoda! Następne zajęcia odbyły się w lesie. Tam uczyliśmy się podstaw survivalu. Zbudowaliśmy schronienie z pałatki, a także poznaliśmy wiele ważnych informacji dotyczących sztuki przetrwania. Podczas popołudniowych zajęć po raz ostatni plażowaliśmy oraz kąpaliśmy się w jeziorze Łęsk. Na zakończenie dnia oraz całych kolonii odbył się apel kończący oraz dyskoteka pożegnalna. Turnus bardzo szybko minął. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy. Do zobaczenia za rok!

Kulka Open, grupa Pani Oliwii M.
Nie tracąc ani chwili cennego czasu, dzień rozpoczęliśmy od gry w ziemniaka. Później udaliśmy się na turniej gladiatorów. Są to walki na dużej, kolorowej macie. Uczestnicy próbują zepchnąć swojego przeciwnika z klocka za pomocą piankowej lancy. Następnie udaliśmy się na plażę, aby pożegnać się z jeziorem i ostatni raz wykąpać się w jeziorze. Na kocach graliśmy w różne gry integracyjne. Po obiedzie wyruszyliśmy do lasu, gdzie czekała na nas nauka technik survivalowych. Uczyliśmy się jak przetrwać poza domem, budować schronienie oraz zdobywać pożywienie. Wieczorem pakowaliśmy swoje walizki, a na zakończenie dnia odbył się apel pożegnalny. Zwieńczeniem kolonii była dyskoteka pod chmurką. Bawiliśmy się ostatni raz w rytmie muzyki, wszyscy razem, kodując w sobie piękne wspomnienia.

Kulka Open, grupa Pani Zuzanny D.
Nasz ostatni dzień programowy spędziliśmy na wspólnych zabawach. Graliśmy w siatkówkę i w gry planszowe. Znaleźliśmy też czas na ostatnie, na tej kolonii, plażowanie. Zagraliśmy również w Awanturę o Wiedzę, niektóre pytania nas zaskoczyły, ale udało nam się odpowiedzieć na wszystkie. Następnie udaliśmy się do gwiezdnego kina, gdzie obejrzeliśmy ciekawy film 3D. Na koniec dnia czekał nas apel kończący kolonię i wspólna zabawa. To był bardzo udany czas. Dziękujemy!

Kulkowe Zabawy, grupa Pani Dominiki B.
W dzisiejszy słoneczny poranek wyruszyliśmy na plażę, gdzie odbyliśmy naukę pływania oraz odpoczywaliśmy na piasku. Wspólnie uczestniczyliśmy w konkurencjach olimpiady sportowej, kręceniu hula hop i skakaniu na skakance, nie było to takie łatwe, jak się wydawało. Później wspólnie całą grupą bawiliśmy się przy muzyce i graliśmy w gry integracyjne. Po obiedzie malowaliśmy w chmurach, czyli farbami na folii. Nie mogło również zabraknąć czasu na pakowanie. A wieczorem żegnaliśmy się na wspólnym apelu i dyskotece pod gwiazdami.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Kornelii B.
Od razu po śniadaniu odbyliśmy zajęcia ze strategii oraz taktyki, a następnie udaliśmy się na plażę. Później był czas na odpoczynek, pakowanie oraz zabawy. Ostatnimi zajęciami tego dnia i całej naszej kolonii było Archery Challenge, na których stoczyliśmy emocjonujący pojedynek przy użyciu specjalnych zakończonych gąbką strzał. Dzień i kolonie podsumowaliśmy uroczystym apelem pożegnalnym oraz ostatnią już na tym turnusie imprezą taneczną.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Julii G.
Poniedziałek rozpoczęliśmy Operacją Desantową Przyczółek. Wypłynęliśmy kajakami w poszukiwaniu elementów potrzebnych do znalezienia skrzyni z tajemniczym wyposażeniem. Jako zgrana grupa szybko poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem i otworzyliśmy skrzynię, w której znaleźliśmy indywidualne pamiątkowe plakietki z naszymi imionami i grupowymi zdjęciami. Po obiedzie ruszyliśmy na zajęcia, na których wspinaliśmy się na wieżę ze skrzynek. Kilkoro z nas weszło na wszystkie skrzynki! Zaraz po apelu końcowym zostaliśmy na placu, aby wraz z innymi uczestnikami kolonii ostatni raz pobawić się przy muzyce. Nie żegnamy się, bo wiemy, że jeszcze się spotkamy!

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Dzień rozpoczęliśmy od Operacji Desantowej Przyczółek. Szukaliśmy wskazówek ukrytych po dwóch stronach naszego kulkowego jeziora. Następnie rozwiązywaliśmy zagadki przy użyciu kompasu. Po obiedzie wybraliśmy się na plażowanie. Ostatni raz skorzystaliśmy z pięknej pogody. Następnie otrzymaliśmy certyfikaty obozowe i pamiątkowe identyfikatory. Wspólnie z wychowawcą wspominaliśmy najlepsze chwile. Wieczorem odbył się apel końcowy. Wszyscy podsumowaliśmy nasz turnus, a jego koniec został przypieczętowany dyskoteką. To był wspaniały czas. Nie mówimy cześć, mówimy do zobaczenia, militarni!

Odkrywcy UFO, grupa Pani Pauliny S.
Dzień rozpoczęliśmy kosmicznymi warsztatami wrażliwości estetycznej, na których każdy z nas zrobił mini ogród w słoiku. Korzystając z pogody wybraliśmy się również na rowerki wodne, co dało nam możliwość podziwiania pięknych widoków z jeziora Łęsk. Resztę czasu wypełniliśmy grami i zabawami integracyjnymi, które sprawiły nam dużo radości. Wieczór spędziliśmy na końcowym apelu i ostatniej dyskotece.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od podchodów na terenie ośrodka. Podzieleni na drużyny chowaliśmy karteczki z zadaniami i zaznaczaliśmy te miejsca na mapce. Następnie bawiliśmy się w konstruktorów, tworzyliśmy budowle z klocków Lego i bambonady. Wybraliśmy się również na plażę, gdzie kąpaliśmy się w jeziorze oraz odpoczywaliśmy na piasku. Była to okazja, by podsumować kolonię, podzielić się swoimi przemyśleniami oraz przeczytać listy pożegnalne. Każdy otrzymał certyfikat uczestnictwa, który jest wspaniałą pamiątką. Dzień zakończyliśmy apelem oraz imprezą taneczną pod chmurką. Był to wspaniały dzień i turnus.

Power Jump, grupa Pani Julii R.
To już ostatnie chwile! Dzień zaczęłyśmy od ścianki wspinaczkowej, która ma prawie 9 metrów wysokości. Świetnie nam poszło! Zdobyłyśmy sam szczyt ścianki. Wykorzystując piękna pogodę ostatni raz wykąpałyśmy się w jeziorze. Ponownie skakałyśmy na trampolinach z asekuracją. Tworzyłyśmy laurki przedstawiające najlepsze wspomnienia z kolonii. Dzień zakończył się apelem podsumowującym naszą kolonię. Mam nadzieję, że spotkamy się tu za rok!

Power Jump, grupa Pani Zuzanny L.
Już jutro nasza kulkowa przygoda dobiegnie końca. Dzisiejszy dzień również był przepełniony atrakcjami. Wspinaliśmy się na ściankę wspinaczkową, skakaliśmy na trampolinach z asekuracją oraz jeździliśmy dwukołowym pojazdem elektrycznym, czyli segwayem. Poza tym podsumowaliśmy cała kolonię i otrzymaliśmy pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa. Na koniec dnia byliśmy na apelu kończącym oraz tańczyliśmy na dyskotece pod chmurką. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tutaj spędzić czas. Na pewno wrócimy tu za rok!

Summer Challenge, grupa Pani Igi O.
Dzień zaczęliśmy od plażowania oraz kąpania się w jeziorze. Po plażowaniu przyszedł czas na grupową Awanturę o Wiedzę. Mogliśmy również poczuć się jak cyrkowcy chodząc na szczudłach oraz jeżdżąc na dziwnym rowerze. Otrzymaliśmy również certyfikaty uczestnictwa w koloniach. Mieliśmy możliwość postrzelać z wiatrówek, a zwycięzcą została Lena. Na koniec dnia zostało nam spakować się i zakończyć turnus uroczystym apelem na placu głównym. To był długi, intensywny i bardzo udany czas kolonii.

Summer Challenge, grupa Pani Julii S.
Nasz obóz dobiega końca. To dziś mieliśmy ostatnie atrakcje i apel pożegnalny. Zmierzyliśmy się dziś z dwiema trasami parku linowego. Rozegraliśmy również walki gladiatorów bezpiecznymi lancami i zagraliśmy w baloniadę. Resztę dnia spędziliśmy na rozmowach i pakowaniu się. Wieczorem odbył się apel podsumowujący cały obóz, ukoronowany dyskoteką pod chmurką.

Summer Challenge, grupa Pani Magdaleny M.
Poniedziałek zaczęliśmy od zajęć z wychowawcą i gry w chowanego oraz policjantów i złodziei. Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach, na których pod okiem instruktora, zapięci w uprzęże budowaliśmy wieże ze skrzynek próbując się na nich utrzymać. Graliśmy również w gry integracyjno-animacyjne. Braliśmy udział w zajęciach eurobungee, skakaliśmy wysoko na trampolinach. Potem przyszedł czas na pakowanie i pożegnalny apel. Ostatnim punktem programu była wspólna dyskoteka.

Summer Challenge, grupa Pani Mai Sz.
Po śniadaniu uczyliśmy się jeździć na segwayach. Potem do obiadu mieliśmy zajęcia z wychowawcą, na których graliśmy w grę francuską. Po obiedzie było rozdanie dyplomów oraz czas na pakowanie się. Następnie mieliśmy ostatnie zajęcia na tym obozie, a było to plażowanie. Po kolacji uczestniczyliśmy w apelu podsumowującym kolonię oraz dyskotece.

Summer Challenge, grupa Pani Marty P.
Poranek rozpoczęliśmy od układania wieży ze skrzynek. Następnie graliśmy w siatkówkę i piłkę nożną. Potem poszliśmy na waterball, gdzie super się bawiliśmy. Plażowaliśmy oraz kąpaliśmy się w jeziorze. Na koniec dnia uczestniczyliśmy w apelu podsumowującym całą naszą kolonię.

Summer Challenge, grupa Pani Natalii Ch.
Dzień rozpoczęliśmy od turnieju Awantura o Wiedzę. Naszym zadaniem było odpowiadanie trafnie na wylicytowane pytania. Następnie zorganizowaliśmy piknik na plaży, a później zagraliśmy w grę francuską dotyczącą ośrodka Kulka. Zmierzyliśmy się w pojedynku na łuki pod okiem instruktora oraz zagraliśmy w waterpolo w wodzie. Na koniec odbył się pożegnalny apel, na którym podsumowaliśmy kolonie oraz została zorganizowana wspólna dyskoteka dla całego obozu. Wyjazd oceniamy na udany i nie możemy doczekać się, kiedy tu ponownie wrócimy.

Summer Challenge, grupa Pani Zuzanny Ś.
Przedostatni dzień naszego cudownego turnusu minął nam niezwykle szybko. Rozpoczęliśmy go od rozgrywki piłki na opak. Następnie wybraliśmy się na ostatnie plażowanie i kąpiele nad naszym prześlicznym jeziorem Łęsk. Wzięliśmy udział w walkach sumo, podczas których przebrani w specjalne kostiumy przepychaliśmy się na matach. Umiejscowieni na bardzo wygodnych poduszkach, obejrzeliśmy film 3D w naszym niesamowitym kinie sferycznym. Wieczór spędziliśmy na pożegnaniach z obozową kadrą i naszymi przyjaciółmi podczas apelu końcowego, zwieńczonego imprezą taneczną pod chmurką. Mamy nadzieje zobaczyć się wszyscy razem za rok!

VIP, grupa Pani Eweliny Ś.
To już przedostatni dzień na koloniach w Kulce. Przed nami czas pożegnań. Jednak jeszcze dzisiaj spędziliśmy aktywnie czas na zajęciach w ośrodku. Strzelaliśmy z wiatrówek, graliśmy w passball i korfball. Udaliśmy się także na kolejny seans filmowy do kina 3D. Wieczorem poszliśmy ostatni raz wspólnie na plażę. Do zobaczenia za rok!

VIP, grupa Pani Wiktorii Ch.
Nasz przedostatni wspólny dzień rozpoczęliśmy od zabaw na świeżym powietrzu. Następnie udaliśmy się ponownie na park linowy i do gwiezdnego kina 3D. Popołudnie poświęciliśmy na pakowanie, plażowanie i wesołe rozmowy. Po kolacji odbył się apel końcowy, na którym oficjalnie pożegnaliśmy kadrę oraz zakończyliśmy naszą przygodę w Kulce.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.