RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus I (24.06-04.07.2023)


Dzień 9 - I jeszcze jeden dzień za nami

Dodany: 2023.07.02
Komentarze: 0
Zdjęcia: 706
Wideo: 1

Za nami dziewiąty dzień kolonii, pełen wrażeń i emocji. Powoli zbliżamy się do końca pobytu w Kulce, więc na wielu programach odbywają się pierwsze podsumowujące gry terenowe i quizy sprawdzające zdobytą wiedzę. Jasno z nich wynika, że nie tylko doskonale się bawimy, ale i wiele się uczymy nowych rzeczy.

Adrenalina, grupa Pani Aleksandry Ch.
Niedzielę rozpoczęliśmy od taktyki i strategii, czyli nauki zasad poruszania się w danych szykach i formacjach militarnych. Następnie rozegraliśmy turniej baloniady, który sprawił nam wiele śmiechu i zabawy. Po obiedzie przyszedł czas na quady, poznaliśmy budowę pojazdu i nabyliśmy podstawowe umiejętności związane z jazdą na torze. Na koniec dnia wcieliliśmy się w oddział wojskowy i wyruszyliśmy na Tajną Misję.

Adrenalina, grupa Pani Emilii K.
Dzień zaczęliśmy od plażowania. Przy pięknych widokach mogliśmy kąpać się do woli. Następnie udaliśmy się na boisko, żeby rozegrać wielki mecz siatkówki. Najważniejszym dla nas punktem dnia była Strefa UFO, w której poznaliśmy ściśle strzeżone informacje na temat kosmitów. Po tej niesamowitej przygodzie udaliśmy się na żyroskop, gdzie za pomocą zabawy poznawaliśmy zasady fizyki. Wieczorem poczuliśmy się jak zawodnicy sumo i stoczyliśmy walkę na arenie. Ten emocjonujący dzień zakończyliśmy Nocnym Desantem, na którym pokazywaliśmy nasze umiejętności dotyczące strategii.

Adrenalina, grupa Pani Julii M.
Dzień zaczęliśmy od turnieju baloniady, podczas której podzieleni na drużyny przerzucaliśmy ręcznikami balony wypełnione wodą. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie mogliśmy się wykąpać w jeziorze. Wieczorem poznaliśmy podstawy strategii i taktyki oraz zasady poruszania się w szykach i formacjach. Dzień zakończyliśmy nocną grą terenową, na której wcielaliśmy się w oddział wojskowy i musieliśmy odbić bazę wroga.

Adrenalina, grupa Pani Pauliny S.
Kolejny dzień naszej kolonii rozpoczęliśmy od parku linowego. Każdy miał możliwość sprawdzić swoje umiejętności na dwóch poziomach trudności. Następnie zagraliśmy w planszówki, grę francuską oraz poszliśmy na plażę. W tym samym czasie część z nas, w ramach zajęć fakultatywnych, wzięła udział w laserowym paintballu oraz strzelnicy i grze paintballowej, a także wybrała się na segwaye i magiczne dywany. Po obiedzie odbyły się również zajęcia z taktyki i strategii, podczas których poznaliśmy m.in. zasady poruszania się w danych szykach i formacjach, a na zakończenie dnia wzięliśmy udział w Nocnym Desancie, wykorzystując zdobytą wiedzę w praktyce.

BFF Extra, grupa Pani Katarzyny W.
Niedzielę rozpoczęłyśmy ćwiczeniami na żyroskopie. Miałyśmy okazję poznać odczucia osoby, która znajduje się w rakiecie kosmicznej. Po południu odbyły się walki gladiatorek. Miano najlepszej zawodniczki uzyskała Lena. Oprócz tego relaksowałyśmy się na plaży, a na zajęciach z wychowawcą urządziłyśmy sobie karaoke i wspólne tańczenie. To był kolejny super dzień!

BFF Extra, grupa Pani Oliwii S.
Ten dzień zaczęłyśmy od zajęć z wychowawcą. Wspólnie grałyśmy w 5 sekund. Później poszłyśmy na walki gladiatorek. Trochę rywalizacji wzmocniło nasze relacje. Po obiedzie udałyśmy się do Cool Clubu na karaoke i tańce. Po śpiewaniu czekało na nas plażowanie. W tym czasie wspólnie rozmawiałyśmy i grałyśmy w karty. Po kolacji poszłyśmy na spacer.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Aleksandry B.
Dzisiaj od rana plażowanie, kąpiel w naszym jeziorze Łęsk oraz budowanie różnych konstrukcji z piasku. Następnie dzień urozmaiciła nam gra Enigma, w której to szyfrowaliśmy i rozszyfrowywaliśmy różne ważne informacje. Potem oglądaliśmy ciekawy film w kinie sferycznym - czegoś takiego jeszcze nie było! Koniec dnia zakończyliśmy grą Awantura o Wiedzę. Czekamy na jeszcze jeden dzień pełen wspaniałych atrakcji!

Harry Potter, grupa Pani Natalii Ż.
Dzień rozpoczęliśmy od niesamowitych planszówek, zagraliśmy również w grę francuska, podczas której musieliśmy zdobyć dużo informacji o ośrodku. Po pysznym obiedzie mieliśmy ostatnią grę terenową, walczyliśmy o Hogwart i pokonaliśmy wspólnie Lorda Voldemorta. Następnie ruszyliśmy na ściankę wspinaczkowa, a każdy z nas próbował wejść na samą górę!

Harry Potter, grupa Pani Wiktorii D.
W dzisiejszym magicznym dniu naszą przygodę rozpoczęłyśmy od zajęć na ściance wspinaczkowej. Następnie część grupy udała się na zajęcia fakultatywne, na których uczyłyśmy się jazdy na segwayu oraz bawiłyśmy się świetnie na wirtualnych dywanach, czyli grach interaktywnych. Pozostałą część grupy pochłonęła gra w planszówki, gry towarzyskie i ruchowe. Dzisiaj stoczyliśmy w grze terenowej ostateczną bitwę, czyli Bitwę o Hogwart. Naszym zadaniem było pokonanie Lorda Voldemorta. Zadanie skończyło się sukcesem naszej drużyny. Po bitwie na zakończenie dnia czekały nas kolejne zajęcia z wychowawcą, na których odpoczęliśmy przy grach towarzyskich i zagadkowych.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Anny Z.
Dzień rozpoczęliśmy od plażowania. Następnie wzięliśmy udział w zajęciach łącznościowych. Odbyliśmy też warsztaty eko recyklingu. Po południu graliśmy w paintball. Rozwijaliśmy też swoje umiejętności plastyczne. Wieczorem przeszliśmy kosmiczny tor przeszkód w Strefie UFO.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry M.
Powoli zbliżamy się ku końcowi, lecz atrakcji nie brakuje. Ten dzień rozpoczęliśmy pobytem na plaży, a następnie część z nas uczestniczyła w dodatkowych zajęciach paintballowych. W tym czasie reszta spędzała czas na zajęciach integracyjnych. Po obiedzie wzięliśmy udział w grze francuskiej. Naszym zadaniem było odpowiedzieć na pytania związane z ośrodkiem, wychowawcami lub instruktorami. Grupowa rywalizacja przyniosła nam masę radości, a także nowych ciekawostek. Na koniec dnia stoczyliśmy rozgrywkę o nazwie Awantura o Wiedzę, mocno angażując się w jej przebieg.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry Z.
W niedzielę rano, aby nabrać siły na cały dzień, udaliśmy się na plażę, gdzie mogliśmy wykąpać się w jeziorze oraz zrelaksować. Następnie rywalizowaliśmy na specjalnej macie oraz w odpowiednich strojach podczas walk sumo. Po południu nauczyliśmy się jeździć na segwayu po specjalnym torze. Dalej przyszedł też czas na wejście do Strefy UFO, przekroczyliśmy tajną bramę, weszliśmy do spodka oraz byliśmy w Laboratorium, gdzie osiągnęliśmy trzeci, najwyższy stopień wtajemniczenia. Wieczorem wzięliśmy udział w starciu łuczników. Ten dzień był pełen niesamowitych atrakcji.

Kulka Max, grupa Pani Natalii T.
Kolejny poranek zaczęliśmy od wczesnej pobudki na poranny rozruch oraz śniadanie. Naszymi pierwszymi zajęciami były walki gladiatorów, na których specjalnymi lancami stoczyliśmy dużo zażartych walk. Później mieliśmy zajęcia z wychowawcą i graliśmy w gry planszowe, by trochę odpocząć. Na następnych zajęciach powtórzyliśmy zajęcia z baloniady. Po tych zajęciach mieliśmy okazję nauczyć się obsługiwać wiatrówki oraz wzięliśmy udział w konkursie strzeleckim. Po nauce strzelania skakaliśmy na eurobungee. Gdy skończyliśmy trening skoków, wróciliśmy do dawnych lat grając w klasy i skacząc na skakankach.

Kulka Max, grupa Pani Weroniki K.
Następny aktywny dzień za nami końca! Na pierwszych zajęciach wybraliśmy się na plażę, gdzie mogliśmy wypocząć i bawić się w jeziorze Łęsk - oczywiście w wyznaczonym kąpielisku. Graliśmy w gry planszowe oraz karciane, dzisiaj królowały karty My Little Pony. Po południu wzięliśmy udział w zajęciach Archery Challenge, podczas których mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności strzelania z łuku. Wieczorem graliśmy w paintball. To był super dzień!

Kulka Open, grupa Pani Oliwii M.
Dzień rozpoczął się od zajęć z wychowawcą, graliśmy w gry planszowe, świetnie się przy tym bawiąc. Rywalizowaliśmy między sobą w grach takich jak uno, czółko i makao. Na następnych zajęciach udaliśmy się na ściankę wspinaczkową, każdy z nas miał szansę sprawdzić swoje umiejętności na czterech różnych poziomach trudności. Kilkorgu z nas udało się nawet ukończyć najtrudniejszy z nich. Później odbył się seans w gwiezdnym kinie sferycznym 3D. Oglądaliśmy film naukowy o astronomii, wygodnie rozłożeni na miękkich pufach. Po obiedzie udaliśmy się na plażę, aby zrelaksować się nad brzegiem jeziora i złapać trochę promieni słonecznych. W tym samym czasie niektórzy z nas udali się na dodatkowe zajęcia paintballowe. Po kolacji, na zakończenie dnia rozegraliśmy mecz siatkówki. Po udanej rozgrywce udaliśmy się do łóżek.

Kulka Open, grupa Pani Zuzanny D.
Dziewiąty dzień przywitał nas pięknym słońcem, dlatego mieliśmy czas na mecz siatkówki, nasz zespół oczywiście wygrał! Udaliśmy się też na zajęcia z pierwszej pomocy, które okazały się bardzo ciekawe i przydatne. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie miło spędziliśmy czas. Kolejne zajęcia odbyły się na żyroskopie, od którego trochę zakręciło się nam w głowie. Później układaliśmy wieżę ze skrzynek, jednocześnie wspinając się na nią.

Kulkowe Zabawy, grupa Pani Dominiki B.
Naszymi pierwszymi zajęciami była dzisiaj Akcja Integracja, czyli pakiet zabaw i gier integracyjnych. Ubieraliśmy wielospodnie, wielonarty oraz przeciągaliśmy linę. Następnie mieliśmy dwie gry z piłką na opak – korfball i pasball. Były to tradycyjne gry: koszykówka i piłka nożna, ale ze zmienionymi zasadami. Później zajęliśmy się wspólnie rysowaniem pocztówek. Ten dzień również nie mógł się odbyć bez wspólnego plażowania, kąpaliśmy się i budowaliśmy z piasku. Dzień kończymy wspólnymi zabawami z wychowawcą.

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Kornelii B.
Po śniadaniu poszliśmy na strzelnice paintballową, gdzie odbył się dynamiczny trening snajperski. Następnie odpoczęliśmy chwilę przy grach planszowych. W dalszej części dnia na zajęciach survivalowych uczyliśmy się jak filtrować wodę oraz rozpalić ognisko tak, aby przetrwać w lesie. Po obiedzie poszliśmy na plażę a wieczorem graliśmy w grę francuską.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Julii G.
W niedzielę uczestniczyliśmy w turnieju Awantura o Wiedzę. Korzystaliśmy z plaży i kąpieliska. Mieliśmy również czas, aby poćwiczyć strzelectwo z wykorzystaniem wiatrówki. Posiadana wiedza i umiejętności pozwoliły na prawidłowe wykonanie postawy strzeleckiej i celność strzałów. Zamieniamy się w mistrzów. Zwieńczeniem dnia było podsumowanie zdobytych umiejętności militarnych w akcji Nocny Desant.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Dzień rozpoczęliśmy od survivalu. Nauczyliśmy się budować stosy ogniskowe oraz tworzyć filtry. Następnie rozegraliśmy turniej Awantura o Wiedzę. Podzieleni na grupy odpowiadaliśmy na pytanie dotyczące wojskowości. Kolejnymi zajęciami były wiatrówki. Każdy z nas oddał swoje celne strzały do tarczy i dowiedział się jak wygląda prawidłowa postawa strzelecka. Po obiedzie wybraliśmy się na plażowanie. Korzystając z pięknej pogody relaksowaliśmy się na naszej kulkowej plaży. Wieczorem odbył się Nocny Desant, czyli operacja wojskowa, sprawdzająca umiejętności, które dotychczas nabyliśmy. To był dzień pełen wrażeń!

Odkrywcy UFO, grupa Pani Pauliny S.
Jeden z ostatnich dni kolonii rozpoczął kosmiczny tor przeszkód, który przechodziliśmy pojedynczo na czas. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie Natalka. Następnie dużo czasu poświeciliśmy na gry integracyjne, takie jak bystre oko czy ziemniak. Po południu zrelaksowaliśmy się w kosmicznym kinie przy seansie filmowym 3D. Korzystając z lokalizacji naszego ośrodka wybraliśmy się także na plaże, gdzie pluskaliśmy się w wodzie. Dzień zakończyliśmy grą terenową Mazurska Pułapka.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od turnieju piłki siatkowej. Następnie wybraliśmy się na plażę, gdzie doskonaliliśmy techniki pływackie oraz odpoczywaliśmy. Potem obejrzeliśmy film edukacyjny o porach roku w kinie sferycznym 3D. Poznaliśmy dziś nowe, nietypowe gry, czyli korfball i passball. Rywalizowaliśmy na specjalnej kolorowej macie za pomocą gumowych lanc w walce gladiatorów. Dzień zakończyliśmy na wspólnej zabawie.

Power Jump, grupa Pani Julii R.
Nasza przygoda wielkimi krokami dobiega końca. Dziś już dziewiąty dzień! Zaczęłyśmy od zabawy o nazwie gra francuska, szukając odpowiedzi na różne pytania. Podzieliłyśmy się na zespoły z inną grupą i wzięłyśmy udział w Kulkowiadzie, miałyśmy wiele wyzwań. Spędziłyśmy czas na plaży, grałyśmy wspólnie w gry planszowe, kąpałyśmy się w jeziorze Łęsk. Podjęłyśmy wyzwanie budowania wieży ze skrzynek, świetnie nam poszło. To był naprawdę dobry dzień!

Power Jump, grupa Pani Zuzanny L.
Z samego rana zagraliśmy w grę francuską. Później tworzyliśmy swoje własne przypinki oraz rysunki metodą quillingu. Wszystko wyszło nam pięknie! Potem bawiliśmy się podczas Kulkowiady, na której czekały na nas wyzwania nie z tej ziemi. Po obiedzie pokonywaliśmy tory na parku linowym. Wieczór spędziliśmy na wspólnych grach i zabawach. Kolejny udany dzień za nami!

Summer Challenge, grupa Pani Igi O.
Dziś była bitwa Archery Challenge. Odbyły się aż cztery rundy. Byliśmy również w lesie, gdzie zdobyliśmy wiedzę z podstaw survivalu. Mieliśmy również okazję zbudować w schronienie z pałatki. Na koniec dnia odbyła się gra francuska na terenie ośrodka.

Summer Challenge, grupa Pani Julii S.
Rano zagraliśmy w waterpolo, czyli w piłkę wodną. Ubrani w kapoki i podzieleni na dwie drużyny staraliśmy się zdobyć bramkę pływając w basenie. Potem graliśmy w mafię i głuchy telefon. Wzięliśmy też udział w grze terenowej Błędny Azymut, podczas której dowiedzieliśmy się, czym jest azymut i nauczyliśmy się go wyznaczać.

Summer Challenge, grupa Pani Magdaleny M.
Dzień zaczęliśmy od zabawy na kosmicznym żyroskopie, gdzie kręciliśmy się we wszystkie strony, nawet do góry nogami. Następnym punktem programu była prezentacja swoich talentów, zdolności i umiejętności. Graliśmy również w chowanego oraz w zaklepańca. Potem graliśmy w piłkę, a następnie udaliśmy się na strzelanie z wiatrówek do celu. Uczestniczyliśmy w zabawie zwanej gra francuska, podczas której odpowiadaliśmy na pytania dotyczące kolonii, ośrodka oraz obozowiczów i kadry wychowawczej.

Summer Challenge, grupa Pani Mai Sz.
Po śniadaniu graliśmy wspólnie w piłkę nożną oraz robiliśmy origami z papieru. Potem wzięliśmy udział w strzeleckiej bitwie na łuki, jaką jest Archery Challenge. Następnie doświadczyliśmy nieważkości na żyroskopie. Po obiedzie graliśmy w piłkę na opak, a potem wypłynęliśmy ponownie na jezioro Łęsk, tym razem rowerkami wodnymi. Po kolacji spędziliśmy czas na wspólnych grach i zabawach.

Summer Challenge, grupa Pani Marty P.
Poranek rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych. Następnie płynęliśmy smoczą łodzią, szybko opanowując sztukę wiosłowania. Potem graliśmy w siatkówkę oraz piłkę nożną. Mieliśmy okazję pokąpać się w jeziorze. Poszliśmy na Archery Challenge, gdzie super się bawiliśmy. Na koniec dnia graliśmy w grę francuska i mogliśmy bliżej poznać społeczność naszego ośrodka.

Summer Challenge, grupa Pani Natalii Ch.
Zbliżamy się już do końca naszych kolonii, ale to nie znaczy, że mamy czas na nudę. Wręcz przeciwnie, atrakcji nam nie brakuje. Zajęcia z survivalu skradły nam serca najbardziej. Zbudowaliśmy tam swoje bazy, a w nich szałas i miejsce ogniskowe. Strzelaliśmy również z łuku do tarczy na punkty i budowaliśmy wieżę ze skrzynek. Mieliśmy też okazję wypłynąć kajakami turystycznymi na jezioro Łęsk.

Summer Challenge, grupa Pani Zuzanny Ś.
Kolejny dzień na Kulce rozpoczął się od strzelania z wiatrówek do tarcz, w czasie którego mogliśmy przetrenować swoją celność. Następnie podzieleni na cztery drużyny rywalizowaliśmy ze sobą w turnieju Awantura o Wiedzę. Mogliśmy tam sprawdzić swoją wiedzę w przeróżnych dziedzinach. Na koniec dnia poznawaliśmy w lesie podstawy survivalu i próbowaliśmy zbudować nasze schronienia. Już oczekujemy kolejnego cudownego dnia!

VIP, grupa Pani Eweliny Ś.
Za nami aktywny dzień! Ponownie poszliśmy do parku linowego. Przeszliśmy całą ścieżkę jak zawodowcy. Następnie braliśmy udział w strzelaniu paintballowym do celu. I tym razem wygrali chłopcy. Wspólnie z innymi kolonistami graliśmy w baloniadę i śpiewaliśmy karaoke. Wieczorem czekała na nas impreza tylko dla vipów. Będziemy mieć wspaniałe wspomnienia!

VIP, grupa Pani Wiktorii Ch.
Rano udaliśmy się na pojedynek łuczniczy, jakim był Archery Challenge. Następnie pograliśmy w siatkówkę i ponownie zdobyliśmy szczyty ścianki wspinaczkowej. Po obiedzie wzięliśmy udział w quizie Awantura o Wiedzę oraz rozegraliśmy mecz waterpolo. Dzień zakończyliśmy szaloną vipowską imprezą.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż