RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus I (24.06-04.07.2023)


Dzień 8 - Nie zwalniamy tempa

Dodany: 2023.07.01
Komentarze: 0
Zdjęcia: 693
Wideo: 1

Sobota to m.in. dużo plażowania, wizyta kolejnych grup na naszym poligonie, zajęcia fakultatywne z Pakietu Ekstra Aktywnego oraz Pakietu Ekstra Paintballowego i mnóstwo wesołej zabawy. Nie tracimy zapału, czekamy na więcej, bo przed nami jeszcze dwa pełne dni kolonii! Chcemy je wykorzystać jak najlepiej.

Adrenalina, grupa Pani Aleksandry Ch.
Sobota była słonecznym dniem. Aby z niej dobrze skorzystać, na pierwszych zajęciach rozegraliśmy mecz piłki nożnej. Później poszliśmy na plażę, na której doskonaliliśmy podstawowe style pływackie. Byliśmy też na parku linowym, który ma dwa poziomy trudności. Świetnie sobie na nim poradziliśmy. Wieczorem czekała na nas dyskoteka w naszym Cool Clubie, na której świetnie się bawiliśmy.

Adrenalina, grupa Pani Emilii K.
Dzisiejszą przygodę rozpoczęliśmy na zajęciach z paintballu. Rozgrywka o flagi była bardzo zacięta. Następnie odbyła się prawdziwa Awantura o Wiedzę! Wychowawca losował kategorie, a my bez opamiętania licytowaliśmy pytania. Po ciężkiej pracy umysłowej udaliśmy się na plażę, żeby wypocząć. Pełni energii po obiedzie ruszyliśmy na quady, by ponownie poczuć na torze adrenalinę. Jak co wieczór odbyliśmy nasz ulubiony mecz w siatkówkę, po czym rozpoczęliśmy zabawę na dyskotece. Tańcom nie było końca, a zabawa trwała w najlepsze.

Adrenalina, grupa Pani Julii M.
Większość czasu spędziliśmy dziś na poligonie, gdzie przejechaliśmy się quadem po trudnym terenie, ruszyliśmy na off road pojazdem ranger oraz stoczyliśmy się specjalnym torem wewnątrz dużych dmuchanych kul. Po obiedzie graliśmy w siatkówkę i badmintona oraz wyszliśmy na plażę, a podczas zajęć w wodzie doskonaliliśmy swoje techniki pływackie. Wieczorem byliśmy na parku linowym, gdzie pokonywaliśmy różne poziomy trudności.

Adrenalina, grupa Pani Pauliny S.
Rankiem ósmego dnia naszej kolonii poszliśmy na poligon, gdzie czekały na nas trzy super atrakcje. Zaczęliśmy od przejażdżki quadami, następnie czekał na nas off road pojazdem ranger, a na koniec mieliśmy okazję stoczyć się specjalnym torem wewnątrz wielkiej dmuchanej kuli. Po obiedzie natomiast odbyły się zajęcia z wychowawcą, podczas których rozegraliśmy mecz siatkówki oraz zagraliśmy w baloniadę. W tym samym czasie odbyły się również fakultatywne zajęcia, czyli wyścigi smoczych łodzi. Na zakończenie dnia przeszliśmy jeszcze ćwiczenie astronauty na żyroskopie, dzięki któremu odczuliśmy wrażenia podobne do tych podczas startu rakiety kosmicznej.

BFF Extra, grupa Pani Katarzyny W.
Dzień był bardzo ciekawy. Byłyśmy na kajakach turystycznych, nauczyłyśmy się nieźle wiosłować. Później odbyły się długo wyczekiwane przez nas zajęcia – warsztaty teatralne. Przygotowałyśmy swoje występy i przedstawiłyśmy je publiczności. Nasza mała sztuka teatralna była bardzo kreatywna i ciekawa.

BFF Extra, grupa Pani Oliwii S.
Sobotni poranek zaczęłyśmy od zajęć z wychowawcą. Grałyśmy w gry planszowe. Po zajęciach poszłyśmy na rowerki wodne. Pogoda nam dzisiaj dopisała. Później udałyśmy się na park linowy. Trochę adrenaliny dobrze nam zrobiło. Po obiedzie miałyśmy zajęcia teatralne, przedstawiałyśmy występy przygotowane na poprzednich zajęciach. Po kolacji przygotowałyśmy się na wyczekaną dyskotekę, na której świetnie się bawiłyśmy.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Aleksandry B.
Co za dzień! Od rana graliśmy w grę Szpieg z Plutona, w której stoczyliśmy walkę pomiędzy drużyną żółtą a niebieską. Zaraz po grze nastąpiło kolejne starcie, jednak tym razem na polu paintballowym, gdzie ubrani byliśmy w specjalne stroje, maski oraz kamizelki. Strzelaliśmy również z wiatrówek – to też była niesamowita frajda! Następnie odbyliśmy codzienne, jak to latem, plażowanie. Przed nami jeszcze kilka dni naszej wspólnej wakacyjnej przygody.

Harry Potter, grupa Pani Natalii Ż.
Dzień zaczął się od magicznych warsztatów plastycznych, na których każdy z nas stworzył własna sowę Hedwigę metodą quillingu. Później poszliśmy na plażę opalać się i kąpać. Po południu rozegraliśmy Awanturę o Wiedzę na temat Harry’ego Pottera. Po pysznym obiedzie rozegraliśmy magiczny mecz quidditcha, każdy z nas miał szanse się wykazać. Na koniec dnia zabawiliśmy się w małych konstruktorów i zbudowaliśmy niesamowite budowle.

Harry Potter, grupa Pani Wiktorii D.
Dzisiejszy magiczny dzień wyczarował dla nas bardzo ciekawe zajęcia. Rozpoczęłyśmy od malowania w chmurach. Prace były kolorowe i kreatywne. Następnie udałyśmy się na plażowanie. Pogoda nam dopisała i bardzo przyjemnie nam się pływało. Na zajęciach z wychowawcą zrobiłyśmy sobie quiz na temat ośrodka Kulka oraz grałyśmy w gry towarzyskie. Mecz quidditcha dał nam dużo emocji. Każda z nas była bardzo zaangażowana, aby zdobyć punkt dla swojej drużyny. Na zakończenie dnia odbyły się kolejne zajęcia z wychowawcą, na których odpoczęłyśmy przy grze towarzyskiej czółko.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Anny Z.
Dziś wybraliśmy się na poligon. Jeździliśmy tam pojazdem terenowym ranger po specjalnie przygotowanym torze oraz toczyliśmy się w zorbie. Po powrocie do ośrodka poszliśmy na plażę. Pływaliśmy w jeziorze i odbijaliśmy piłkę. Wzięliśmy udział w grze francuskiej, zbierając informacje na temat ośrodka, oraz w karaoke. Wieczorem wspólnie tańczyliśmy na dyskotece.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry M.
Dni mijają, ale my nie zwalniamy tempa! Rano, od razu po śniadaniu, z kilkoma innymi grupami udaliśmy się na poligon, a tam czekały na nas aż trzy atrakcje. Najpierw mieliśmy okazję przejechać się quadami, później rangerem a na końcu skorzystać z zorby - dmuchanej kuli, w której parami mogliśmy się stoczyć po specjalnie wytyczonym torze. Pobyt na poligonie przyniósł nam masę radości i na pewno niezapomnianych wspomnień! Po obiedzie część osób z naszej grupy popłynęła smoczą łodzią w ramach fakultatywnego Pakietu Ekstra Aktywnego a część spędziła czas na boisku grając w siatkówkę. Następnie już razem stoczyliśmy pojedynek na polu paintballowym i poszliśmy na kolację. Szereg aktywności zakończyła wieczorna dyskoteka.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry Z.
Sobotni poranek rozpoczęliśmy od wyprawy kajakami turystycznymi po naszym pięknym jeziorze Łęsk i oglądaliśmy zapierające dech w piersiach widoki. Następnie mieliśmy okazję zrobić pamiątkowe przypinki, narysowaliśmy na nich to, co najbardziej skojarzyło nam się z kolonią, aby zawsze móc wrócić do tych świetnych chwil. Testowaliśmy swoją celność strzelając z łuków do specjalnej tarczy, okazało się, że są z nas świetni łucznicy. To był również dzień, podczas którego dużo plażowaliśmy i kąpaliśmy się w jeziorze. Wieczorem wzięliśmy udział w grze paintballowej.

Kulka Max, grupa Pani Natalii T.
Nasz dzień zaczęliśmy od pobudki oraz śniadania, po którym ruszyliśmy w drogę na poligon, gdzie spędziliśmy trzy godziny na super atrakcjach, między innymi: staczaliśmy się z wielkiej góry w kuli od zorby, co było bardzo emocjonujące, jeździliśmy także na quadach po specjalnym torze, a później przyszedł czas na ranger, czyli zrobiło się dość szybko! Po południu braliśmy udział w grze, w której naszym zadaniem było znalezienie odpowiedzi na pytania. Plażowaliśmy, a zwieńczeniem naszego dnia była super impreza taneczna.

Kulka Max, grupa Pani Weroniki K.
Następny dzień pełny przygód dobiegł końca! Na pierwszych zajęciach uczyliśmy się strzelać z wiatrówki, a po nauce odbył się turniej strzelecki. Następnie plażowaliśmy i bawiliśmy się w różne mega gry. Po południu wybraliśmy się na zajęcia wodne – pływaliśmy rowerkami wodnymi. Na zakończenie dnia rozegraliśmy super mecz baloniady. To był świetny dzień!

Kulka Open, grupa Pani Oliwii M.
Dzisiaj po śniadaniu wyruszyliśmy na poligon. Po dotarciu na miejsce mieliśmy okazję wybrać się na przejażdżkę quadem. Kierowaliśmy pojazdem po leśnym torze offroadowym. Następnie przeszliśmy na jeszcze większy tor, po którym jeździliśmy rangerem. Po powrocie do ośrodka wybraliśmy się na plażę, aby skorzystać z pięknej pogody i się zrelaksować. Graliśmy w siatkówkę i różne gry planszowe. Po obiedzie ponownie udaliśmy się nad jezioro, ale tym razem na Plaża Party! Takiej imprezy jeszcze nie było, bawiliśmy się w rytm muzyki rzucając się przy tym kolorowymi proszkami holi. Po zabawie na brzegu odbyły się zajęcia z wychowawcą, na których graliśmy w mafię. Wieczorem, na zakończenie dnia, czekała nas kolejna świetna zabawa, ponieważ odbyła się dyskoteka, w której brało udział wiele innych grup, dzięki czemu mogliśmy się integrować przy dźwiękach muzyki.

Kulka Open, grupa Pani Zuzanny D.
Ósmy dzień zaczęliśmy tanecznym krokiem, ponieważ na naszych pierwszych zajęciach zmierzyliśmy się w tanecznej bitwie. Po tym przyszła kolej na mecz siatkówki. Tego dnia mieliśmy też imprezę plażową, na której słuchaliśmy muzyki, tańczyliśmy i bawiliśmy się kolorowymi proszkami holi. Następnie wspólnie spędziliśmy czas grając w gry karciane, wieczorem udaliśmy się na dyskotekę. Przed nami jeszcze kolejne słoneczne dni na Kulce!

Kulkowe Zabawy, grupa Pani Dominiki B.
W dzisiejszy słoneczny poranek wybraliśmy się na ściankę wspinaczkową, gdzie próbowaliśmy swoich sił na czterech różnych poziomach trudności. Następnie wyruszyliśmy na plażę, by odpocząć i pokąpać się w jeziorze. Po obiedzie odbyły się zajęcia fakultatywne - wirtualne dywany i segway, gdzie zbieraliśmy punkty w różnych kategoriach. Druga część grupy w tym czasie grała w piłkę nożną oraz siatkówkę. Przed kolacją wyruszyliśmy na zajęcia z budowania wieży ze skrzynek, kilku osobom udało się wspiąć się na wszystkie skrzynki. Dzień kończymy wspólnymi zabawami całą grupą!

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Kornelii B.
Sobotę zaczęliśmy od gry Awantura o Wiedzę, w której odpowiadaliśmy na ciekawe pytania z różnych kategorii. Następnie odbył się fakultet, podczas którego mogliśmy skorzystać z wirtualnych dywanów oraz segwayów. Po tych zajęciach poszliśmy na paintball, a tu odbyła się kolejna bitwa o skrzynię. Po obiedzie pływaliśmy smoczą łodzią, relaksowaliśmy się i podziwialiśmy przyrodę. Korzystając ze słońca plażowaliśmy. Na koniec dnia poszliśmy jeszcze na dyskotekę, gdzie pochwaliliśmy się swoimi umiejętnościami tanecznymi.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Julii G.
Ten dzień rozpoczęliśmy grami i zabawami integracyjnymi oraz przypomnieliśmy sobie podstawy musztry, aby być gotowym na Nocny Desant, który czeka nas już niebawem. Aby trochę odetchnąć, wybraliśmy się na plażę, a zaraz potem na rowerki wodne, którymi zwiedziliśmy jezioro Łęsk. Po obiedzie poszliśmy na boisko, by wspólnie pokopać piłkę. Następnymi zajęciami był Letni Trójbój Obronny, składający się z rzutu granatem, podłączenia telefonu polowego na czas oraz biegu ze skrzynią w wojskowym stroju. Dzień zakończyliśmy dyskoteką, na której wszyscy świetnie się bawiliśmy!

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Sobotę rozpoczęliśmy Letnim Trójbojem Obronnym. Naszym zadaniem było: podłączenie telefonu polowego na czas, wykonanie celnego rzutu granatem oraz bieg ze skrzynią w stroju militarnym. Po południu plażowaliśmy, a po chwili odpoczynku graliśmy w grę Szpion. Dzień zakończyliśmy wspaniałą dyskoteką.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Pauliny S.
Dzień rozpoczęliśmy grą integracyjną co jest czyje, w której zgadywaliśmy, jakimi częściami garderoby zamienili się poszczególni uczestnicy. Kolejną z atrakcji było malowanie w chmurach, czyli pokrywanie farbami rozciągniętej między drzewami folii. Po tym przyszedł czas na drugą z zaplanowanych zabaw integracyjnych, czyli mafię. Następnie wzięliśmy udział w walkach sumo, które odbyły się w specjalnych, kolorowych strojach i kaskach ochronnych. Aby wykorzystać piękną pogodę, wybraliśmy się też na plażę i zagraliśmy w waterpolo, czyli piłkę wodną, w wyznaczonym miejscu na kąpielisku. Dzień zakończyliśmy berkiem cukierkiem, czyli aktywną grą ruchową.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Zofii M.
Sobotę rozpoczęliśmy od kosmicznego toru przeszkód, który pokonaliśmy w Strefie UFO. Korzystając z pogody wybraliśmy się nad jezioro, gdzie zagraliśmy w waterpolo, czyli wodną grę zespołową. Następnie przeszliśmy trening skoczności na eurobungee. Potem ćwiczyliśmy naszą kreatywność i wyobraźnię podczas malowania w chmurach. Wybraliśmy się do lasu, tu zagraliśmy w Kulkowe Podchody. Dzień zakończyliśmy na wspólnych grach i zabawach.

Power Jump, grupa Pani Julii R.
To już ósmy dzień! Zaczęłyśmy go od zajęć z wychowawcą, grając w selfie challenge. Uczyłyśmy się pływać oraz doskonaliłyśmy techniki pływackie. Tworzyłyśmy dzieła plastyczne ogromnych rozmiarów. Wzięłyśmy udział w olimpiadzie sportowej, gdzie czekały na nas różne konkurencje. Grałyśmy w baloniadę z inną grupą. Dzień zakończyłyśmy grą terenową Mazurska Pułapka, rozwiązując zagadki. Poszło nam świetnie!

Power Jump, grupa Pani Zuzanny L.
Kolejny słoneczny dzień za nami! Rano wykonywaliśmy zdjęcia podczas selfie challenge. Potem pokonywaliśmy tor na parku linowym. To atrakcja, która przyniosła wiele pozytywnych emocji. Oprócz tego doskonaliliśmy techniki pływackie i spędziliśmy czas na plaży. Po obiedzie zagraliśmy w baloniadę razem z inną grupą. Na koniec dnia wspinaliśmy się na wieżę ze skrzynek, którą samodzielnie budowaliśmy. To był fantastyczny dzień!

Summer Challenge, grupa Pani Igi O.
Dzień zaczęliśmy od plażowania. Aktywnie spędzony poranek zapoczątkowały gry na opak, czyli korfball oraz passball. Dużo radości sprawiły nam walki gladiatorów. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i sprytu. Odbyły się zajęcia fakultatywne na wirtualnych dywanach oraz na segwayu. Mogliśmy również spędzić aktywnie czas podczas gry w piłkę siatkową oraz piłkę nożną. Po tak intensywnym dniu przyszedł czas na odpoczynek na imprezie tanecznej przy dobrej muzyce.

Summer Challenge, grupa Pani Julii S.
Sobotę zaczęliśmy na poligonie korzystając z kilku atrakcji. Rozpoczęliśmy od toczenia się po specjalnym torze w dmuchanej kuli. Następnie jeździliśmy quadami na wymagającym torze. Potem jeździliśmy rangerami. Po południu zorganizowaliśmy turniej, w którym zgadywaliśmy melodie naszych ulubionych piosenek.

Summer Challenge, grupa Pani Magdaleny M.
Dzień zaczęliśmy od wyprawy rowerami wodnymi po jeziorze w asyście ratownika. Następnie udaliśmy się na zrobienie grupowego pamiątkowego zdjęcia. Potem odbyła się wielka drużynowa gra w podchody, zagraliśmy również w państwa miasta. Potem przyszedł czas na ściankę wspinaczkową, na której wspinaliśmy się na czterech poziomach trudności. Ostatnią dzisiejszą atrakcją było waterpolo, czyli piłka wodna, w którą graliśmy w jeziorze pod okiem ratownika.

Summer Challenge, grupa Pani Mai Sz.
Po śniadaniu uczyliśmy się szyfrowania wiadomości podczas gry Enigma. Następnie zrobiliśmy grupowe, pamiątkowe zdjęcie oraz spędziliśmy czas na integrowaniu się i wspólnych rozmowach. Potem poszliśmy na plażę, gdzie graliśmy w waterpolo. Po obiedzie szaleliśmy na eurobungee. Potem walczyliśmy na arenie jako gladiatorzy. Po kolacji graliśmy w piłkę nożną oraz w mafię.

Summer Challenge, grupa Pani Marty P.
Poranek rozpoczęliśmy od gry wodnej waterpolo, super się bawiliśmy. Następnie graliśmy w podchody. Potem poszliśmy na ściankę wspinaczkową, gdzie mieliśmy okazję spróbować swoich sił na różnych poziomach trudności. Później graliśmy w gry planszowe oraz karty. Następnie graliśmy w piłkę nożną oraz siatkówkę. Wieczorem uczestniczyliśmy w dyskotece, na której bawiliśmy się świetnie.

Summer Challenge, grupa Pani Natalii Ch.
Za nami ósmy dzień kolonii. Rano bawiliśmy się świetnie na poligonie. Jeździliśmy terenowym rangerem oraz quadem. Za nami również długo wyczekiwana zorba. Nauczyliśmy się technik szyfrowania wiadomości podczas gry terenowej Enigma. Wieczorem odbyły się mega gry, czyli twister, jenga i bierki w rozmiarze XXL.

Summer Challenge, grupa Pani Zuzanny Ś.
Gorącą sobotę rozpoczęliśmy od mocy wrażeń na poligonie - zaczynając od emocjonującego staczania się po specjalnym torze we wnętrzu wielkiej dmuchanej kuli, zwanej zorbą, przechodząc do niesamowitej przejażdżki po trudnym terenie quadem i kończąc przejazdami rangerem po wymagającym torze. Po chwili oddechu, dla ochłody, rozegraliśmy mecz baloniady na boisku do siatkówki. Wieczorem tańczyliśmy do upadłego na dyskotece w naszym Cool Clubie. To był kolejny dzień, który zostanie na długo w naszej pamięci!

VIP, grupa Pani Eweliny Ś.
Kolejny słoneczny dzień za nami. Odwiedziliśmy Sstrefę UFO – to, co widzieliśmy w Laboratorium jest ściśle tajne, więc tę wiedzę zachowamy dla siebie. Graliśmy również w waterpolo i pływaliśmy kajakami. Wieczorem tańczyliśmy do dźwięków ulubionych utworów.

VIP, grupa Pani Wiktorii Ch.
Naszymi pierwszymi zajęciami dziś była zabawa w kalambury. Następnie podjęliśmy próbę zdobycia wysokiej prawie 9 m ścianki wspinaczkowej, która ma cztery trasy o różnej trudności. Nie była nam straszna i bez problemu zdobyliśmy każdy szczyt! Po zdobyciu szczytów nadszedł czas na wyprawę kajakową po jeziorze Łęsk. Po obiedzie oddawaliśmy się różnym aktywnościom na świeżym powietrzu, takim jak gra w koszykówkę czy plażowanie. Dzień zakończyliśmy świetną dyskoteką.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż