RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2023

Turnus I (24.06-04.07.2023)


Dzień 7 - Kulka pełna talentów

Dodany: 2023.06.30
Komentarze: 0
Zdjęcia: 801
Wideo: 1

Z uśmiechami na twarzy przywitaliśmy kolejny dzień kolonii. Korzystaliśmy z kąpieliska doskonaląc umiejętności pływackie pod czujnym okiem ratownika. Pokonywaliśmy wyzwania poligonu, ćwiczyliśmy równowagę, szybkość, spryt i umysł. Najważniejszym wydarzeniem dnia był Talent Show i występy zdolnych kolonistów, na które wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością.

Adrenalina, grupa Pani Aleksandry Ch.
Piątek rozpoczęliśmy skocznie, ponieważ naszymi pierwszymi zajęciami było eurobunge, na którym przypięci do uprzęży skakaliśmy na trampolinach. Później poszliśmy na plażę, aby zrelaksować się w naszym jeziorze. Po obiedzie odbyło się Talent Show, na którym podziwialiśmy przeróżne talenty naszych koleżanek i kolegów. Następnymi naszymi zajęciami było budowanie wieży ze skrzynek z równoczesnym wspinaniem się po niej. Na zakończenie dnia stoczyliśmy dwie bitwy paintballowe.

Adrenalina, grupa Pani Emilii K.
Dzisiaj największą atrakcją był dla nas poligon. Przeszliśmy lasem, by móc stanąć na terenowym torze, po którym jeździliśmy rangerami i quadami. To była prawdziwa dawka adrenaliny! Wraz z instruktorem mogliśmy poczuć się jak prawdziwi rajdowcy. Po przygodzie na pojazdach udaliśmy się na zorbę i z pagórka toczyliśmy się w wielkich kulach, aż na sam dół. Już na terenie ośrodka mogliśmy odpocząć na słonecznej plaży i schłodzić się w jeziorze. Ten wyjątkowo fizyczny dzień zakończyliśmy grą umysłową, w której tworzyliśmy przeróżne strategie i taktyki.

Adrenalina, grupa Pani Julii M.
Dziś rano wybraliśmy się na wycieczkę kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk. Potem wszyscy budowaliśmy wieże ze skrzynek, na które wchodziliśmy. Potem zobaczyliśmy najróżniejsze umiejętności uczestników ze wszystkich grup kolonijnych podczas Talent Show, a następnie uczyliśmy się sztuki przetrwania na zajęciach z survivalu. Dzień zakończyliśmy imprezą taneczną na Poziomie X, na której tańczyliśmy i śpiewaliśmy.

Adrenalina, grupa Pani Pauliny S.
Siódmy dzień naszej kolonii zaczęliśmy grą terenową Enigma, podczas której nauczyliśmy się podstawowych technik szyfrowania wiadomości. Następnie zmierzyliśmy się w walkach gladiatorów i poszliśmy na plażę, aby skorzystać z pięknej pogody. Po obiedzie odbył się Talent Show, na którym mieliśmy okazję obejrzeć wiele wspaniałych występów. Później wybraliśmy się do kina gwiezdnego 3D na seans „Magiczny Glob”, a po kolacji wzięliśmy udział w imprezie tanecznej na Poziomie X, na której wszyscy świetnie się bawiliśmy!

BFF Extra, grupa Pani Katarzyny W.
Dzień rozpoczęłyśmy ścianką wspinaczkową. Pokonywałyśmy cztery trasy o różnych poziomach trudności. Zuzia wspięła się aż na sam szczyt! Później pani instruktor poprowadziła grę terenową z użyciem kompasów, a my nauczyłyśmy się wyznaczać azymut przy ich użyciu. Specjalnie przygotowane zagadki w celu rozwiązania hasła były dla nas dużym wyzwaniem i dobrą zabawą. Każda grupa poradziła sobie doskonale. Po południu spędzałyśmy czas na plaży. Dzięki panu ratownikowi udoskonaliłyśmy swoje techniki pływackie. Oprócz tego mogłyśmy dziś również podziwiać występy naszych koleżanek i kolegów na Talent Show! Wszystkie występy wywołały w nas miłe wrażenie, a do tego pogoda nam sprzyjała.

BFF Extra, grupa Pani Oliwii S.
Naszymi pierwszymi dzisiejszymi zajęciami były ćwiczenia astronauty na żyroskopie. Bardzo nam się podobały. Na zajęciach z wychowawcą spędzałyśmy wspólnie czas na grach planszowych oraz zabawach. Po tych zajęciach czekała na nas gra terenowa Błędny Azymut. Uczyłyśmy się korzystać z kompasu. Po obiedzie odbyły się występy utalentowanych uczestników kolonii podczas Talent Show. W oczekiwaniu na kolację skorzystaliśmy z plaży. Na koniec dnia czekał na nas wieczór gwiazdorski.

Gwiezdny Kadet, grupa Pani Aleksandry B.
Zagadka Yazruma już od rana zajmowała nasze myśli i oczywiście została rozwiązana! Na plaży podszkoliliśmy nasze umiejętności pływackie. Ścianka wspinaczkowa to zdecydowanie najciekawsza dzisiejsza atrakcja. Ochotnicy biorący udział w Talent Show przypadli nam do gustu, a największą radość sprawiło nam wspólnie śpiewanie i tańczenie z artystami występującymi na scenie. Mieliśmy możliwość przejechać się na quadzie, a dzień zakończyliśmy niezapomnianą imprezą taneczną na Poziomie X. Z niecierpliwością czekamy na kolejny dzień pełen atrakcji.

Harry Potter, grupa Pani Natalii Ż.
Dzisiaj rozpoczęliśmy od naszego grupowego Talent Show. Każdy z grupy pokazał swoje niesamowite talenty, otrzymując na końcu wielkie brawa. Następnie malowaliśmy w chmurach, po czym ruszyliśmy na plażę, aby uczyć się pływać z Wielką Kałamarnicą. Ratownik rozdał nam deski pływackie i pokazywał różne techniki pływania. Po pysznym obiedzie poszliśmy na Talent Show całej kolonii, a następnie uczestniczyliśmy w Turnieju Trójmagicznym. Dzień zakończył się niesamowita imprezą taneczną.

Harry Potter, grupa Pani Wiktorii D.
Tego magicznego dnia część grupy udała się na fakultatywny wyścig smoczymi łodziami, a część wykazywała się sportowymi umiejętnościami podczas gier zespołowych. Na kolejnych zajęciach zamieniłyśmy się w małych konstruktorów i w grupach budowałyśmy zamki Hogwartu. Najwięcej zabawy mieliśmy dziś podczas doskonalenia technik pływackich z ratownikiem. Dużo uśmiechu i zabawy było też na obozowym Talent Show, doping dla uczestników płynący od naszej grupy był bardzo efektowny. Dzisiaj odbyła się już czwarta z pięciu gier terenowych, czyli Turniej Trójmagiczny – Czara Ognia. Zadań było dużo, nasza grupa świetnie sobie z nimi poradziła. Na zakończenie czekała na nas impreza taneczna na Poziomie X ze świetnią muzyką i ogromem zabawy.

Kosmiczna Misja, grupa Pani Anny Z.
Dziś rano wchodziliśmy na wieżę ze skrzynek. Następnie uczestniczyliśmy w walkach gladiatorów. Ubrani w kaski i wyposażeni w specjalne lance próbowaliśmy strącić przeciwnika z podestu. Wzięliśmy udział w Talent Show i kibicowaliśmy naszym przedstawicielom. Byliśmy także w lesie na zajęciach survivalowych. Budowaliśmy schronienia z pałatek. Wieczorem stoczyliśmy bitwę łuczniczą podczas Archery Challenge.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry M.
Kolejny dzień pełen przygód to w Kulce codzienność! Dziś stoczyliśmy pojedynek łuczniczy. Mogliśmy też poczuć się jak w cyrku – uczyliśmy się chodzić na szczudłach i korzystać z niecodziennego roweru z dziwnym mechanizmem napędzającym. Mieliśmy także możliwość poskakać na eurobungee oraz obejrzeć występy naszych kolegów podczas kulkowego Talent Show! Wieczorem nauczyliśmy się kodowania wiadomości alfabetem Morse’a i nadawaliśmy wiadomości przez telefony polowe, by reszta grupy mogła je rozszyfrować. Na koniec dnia wzięliśmy udział w zawodach sumo.

Kulka Max, grupa Pani Aleksandry Z.
Siódmy dzień kolonii rozpoczęliśmy bardzo aktywnie. Wyszliśmy na poligon, gdzie po przejściu trasy czekała na nas masa atrakcji, takich jak przejażdżka quadem, rangerem oraz zorba, podczas której wchodziliśmy do wielkiej dmuchanej kuli i toczyliśmy się po specjalnym torze. Po powrocie oglądaliśmy Talent Show, z zachwytem podziwialiśmy niesamowite występy naszych koleżanek i kolegów z kolonii. Wieczorem odbyła się impreza taneczna na Poziomie X. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy w rytm naszych ulubionych hitów, świetnie się bawiąc.

Kulka Max, grupa Pani Natalii T.
Nasz dzień zaczęliśmy turniejem piłki siatkowej. Mieliśmy super regaty na smoczej łodzi, po wiosłowaniu od razu poszliśmy na survival, gdzie uczyliśmy się podstaw sztuki przetrwania oraz sposobów budowy szałasu. Po powrocie udaliśmy się na obiad, a po chwili odpoczynku byliśmy świadkami wspaniałych występów na Talent Show. Wieczorem braliśmy udział w zajęciach Archery Challenge, w których mogliśmy strzelać specjalnymi strzałami, ależ to były emocje! Po kolacji mieliśmy gry XXL, bawiliśmy się świetnie zwłaszcza podczas mega twistera.

Kulka Max, grupa Pani Weroniki K.
Dzisiejszy poranek powitał nas piękną słoneczną pogodą. Po pysznym śniadaniu wybraliśmy się na poligon, gdzie jeździliśmy quadami, rangerem oraz bawiliśmy się w zorbie – było świetnie! Po południu czekał na nas Talent Show. Następnie kręciliśmy się na żyroskopie. Na zakończenie dnia bawiliśmy się na dyskotece. Już nie możemy doczekać się jutrzejszych atrakcji!

Kulka Open, grupa Pani Oliwii M.
Piątek rozpoczęliśmy od zajęć z wychowawcą, na których graliśmy w przeróżne gry, takie jak: pif paf, koncentracja, badminton i uno. Następnie udaliśmy się na park linowy, każdy z nas spróbował swoich sił na dwóch poziomach trudności i większości z nas się udało. Przed obiadem wybraliśmy się na plażę, aby rozegrać mecz waterpolo. Gra ta polega na rzucaniu piłki do bramki przeciwnej drużyny, wszystko oczywiście odbywało się w wodzie. Po obiedzie odbył się Talent Show, gdzie mogliśmy kibicować wszystkim jego uczestnikom, podziwiając ich talenty. Na zakończenie dnia udaliśmy się na strzelnicę, by spróbować swoich sił w strzelaniu z klasycznych wiatrówek sprężynowych oraz na sprężone powietrze.

Kulka Open, grupa Pani Zuzanny D.
W siódmym dniu kolonii na pierwszych zajęciach wybraliśmy się na poligon, na którym mieliśmy przejażdżkę quadem i rangerem. Po tych zajęciach poszliśmy ochłodzić się na plażę, pływaliśmy i odpoczywaliśmy na brzegu jeziora. Po obiedzie przyszedł czas na Talent Show, na którym mogliśmy obejrzeć talenty naszych koleżanek i kolegów. Na kolejnych zajęciach graliśmy w naszą ulubioną grę, czyli mafię. Dzień zakończyliśmy jazdą na segwayu.

Kulkowe Zabawy, grupa Pani Dominiki B.
Po pysznym śniadaniu wybraliśmy się na Archery Soft, gdzie uczyliśmy się strzelać z łuków. Następnie wybraliśmy się na eurobungee i skakaliśmy aż do chmur. Największą atrakcją był dziś Talent Show, na którym oglądaliśmy wspaniałe występy innych uczestników. Wybraliśmy się również do kina sferycznego, gdzie obejrzeliśmy trójwymiarowy film o zasadach rządzących porami roku. Dzień kończymy imprezą taneczną na Poziomie X!

Obóz Mega Paintballowy, grupa Pani Kornelii B.
Ten dzień był jednym z intensywniejszych. Po śniadaniu udaliśmy się na poligon, gdzie rozegraliśmy dwie bitwy paintballowe. Do wykorzystania każdy miał aż 600 kulek! Dodatkowo była możliwość skorzystania z takich atrakcji fakultatywnych, jak quady, zorbing czy rangery. Po powrocie odbyły się występy podczas Talent Show. Następnie udaliśmy się na pole paintballowe, aby stoczyć ostatnią bitwę dzisiejszego dnia. Po kolacji czekała na nas jeszcze jedna atrakcja, czyli skrzynki, na które próbowaliśmy wejść jak najwyżej, oczywiście z zabezpieczeniem.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Julii G.
Dziś zaraz po śniadaniu ruszyliśmy na wycieczkę na poligon, gdzie w pierwszej kolejności pokonywaliśmy wojskowy tor przeszkód. Każdy z nas przebiegł go z bardzo dobrym czasem. Następnie rozegraliśmy mecz paintballowy przeciwko drugiej grupie super militarnej. Później część z nas skorzystała z atrakcji fakultatywnego Pakietu Ekstra Aktywnego, takich jak quady, zorba i przejazd rangerem. Po powrocie zjedliśmy pyszny obiad i poszliśmy obejrzeć występy naszych kolegów na Talent Show. Przed kolacją wraz z drugą grupą graliśmy w baloniadę. Nikt z nas nie wrócił do namiotu suchy! Na ostatnich zajęciach mieliśmy okazję wejść na park linowy. Przeszkody były wymagające, świetnie sobie z nimi poradziliśmy.

Obóz Super Militarny, grupa Pani Zuzanny C.
Dzień rozpoczęliśmy od wyprawy na poligon. Każdy z nas spróbował swoich sił na wojskowym torze przeszkód. Następnie wybraliśmy się na pole paintballowe, by stoczyć pojedynek i zawalczyć o flagę. Po smacznym obiedzie odbyło się obozowe Talent Show! Z zaciekawieniem oglądaliśmy wszystkie występy. Następnie zorganizowaliśmy turniej baloniady. Po kolacji odbyły się zajęcia z łączności.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Pauliny S.
Pierwszą z dzisiejszych atrakcji był park linowy. Pokonaliśmy dwie trasy o różnej trudności, które nie sprawiły nam większego problemu. Na plaży doskonaliliśmy nasze umiejętności pływackie pod czujnym okiem ratownika. Następnie weszliśmy do Strefy UFO, aby rozwiązać zagadki, które przygotował dla nas Yazrum. Mieliśmy też okazję podziwiać wszystkie talenty, które odwiedziły nasz ośrodek podczas Talent Show. Naszą grupę reprezentowała Natalka z piosenką „Roar”. W czasie walk gladiatorów konkurowaliśmy na macie w specjalnych kaskach, a dzień zakończyliśmy imprezą taneczną na Poziomie X.

Odkrywcy UFO, grupa Pani Zofii M.
Dzień rozpoczęliśmy od wyprawy dwuosobowymi kajakami po jeziorze Łęsk. Następnie zagraliśmy w grę planszową na terenie Strefy UFO, podczas której sprawdziliśmy swoją wiedzę na temat kosmitów na Mazurach. Wybraliśmy się również na strzelnicę paintballową, gdzie oddaliśmy strzały ze stanowisk strzeleckich do tarcz ustawionych w różnych odległościach. Odbył się także pokaz talentów, podczas którego oglądaliśmy występy i kibicowaliśmy naszym kolegom i koleżankom. Wzięliśmy udział w warsztatach wrażliwości estetycznej, które uruchomiły naszą wyobraźnię i stworzyliśmy ogrody Yazruma w słoikach. Dzień zakończyliśmy imprezą taneczną w hali koncertowej.

Power Jump, grupa Pani Julii R.
Siódmy dzień zaczęłyśmy aktywnie od gry Kulkowe Podchody. Podzieliłyśmy się na dwie grupy, jedna zostawiała zagadki a druga ich szukała i rozwiązywała. Nauczyłyśmy się, czym jest survival, poznałyśmy podstawy szkoły przetrwania, wiemy, czym jest puszka survivalowca oraz wiemy jak budować prowizoryczne schronienie. Odbył się dziś Talent Show, niektóre z nas brały w nim udział, reszta kibicowała koleżankom. Ponownie grałyśmy na wirtualnych dywanach. Dzień zakończyłyśmy odlotową imprezą na Poziomie X. To był udany dzień!

Power Jump, grupa Pani Zuzanny L.
To już siódmy dzień wspaniałej zabawy. Rano braliśmy udział w olimpiadzie sportowej, gdzie czekały na nas różne konkurencje. Potem nauczyliśmy się układów tanecznych podczas zajęć dance, dance, dance. Nie zabrakło też plażowania oraz kąpieli w jeziorze Łęsk. Po obiedzie przyszedł czas na pokaz talentów. Cieszymy się, że nasze występy przyniosły głośne brawa. Nasz emocjonujący dzień zakończył się imprezą na Poziomie X.

Summer Challenge, grupa Pani Igi O.
Dzień zaczęliśmy aktywie od zajęć Akcja Integracja. Były takie konkurencje, jak m.in. przeciąganie liny, bieg w trójkach w spodniach. Po tak spędzonym poranku przyszedł czas na smoczą łódź, gdzie podobnie jak na integracji potrzebna była współpraca w wiosłowaniu. Po aktywnie spędzonym poranku przyszedł czas na odpoczynek, braliśmy udział w kolonijnym Talent Show. Pełni energii udaliśmy się na park linowy. Każdy miał możliwość spróbować swoich sił na wysokościach. Po tak spędzonym dniu przyszedł czas na relaks w kinie sferycznym.

Summer Challenge, grupa Pani Julii S.
Piątek był nastawiony na przetrwanie w terenie. Rozpoczęliśmy od szkolenia ze strzelania z łuku. Potem przeszliśmy do lasu i budowaliśmy schronienie wykorzystując podstawy survivalu. Gdy wróciliśmy rozegraliśmy kilka rozgrywek Archery Challenge - strzelaliśmy do siebie z bezpiecznych strzał, mając maski chroniące twarz. Po obiedzie odbył się Talent Show, podczas którego wystąpiły dwie dziewczyny z naszej grupy. Wieczorem rozegraliśmy grę terenową Enigma i podziwialiśmy niebo podczas trójwymiarowego seansu w kinie gwiezdnym.

Summer Challenge, grupa Pani Magdaleny M.
Dzień zaczęliśmy od zajęć cyrkowych, na których uczyliśmy się chodzić na szczudłach i jeździć na nietypowym rowerze. Następnie uczestniczyliśmy w grze zwanej piłka na opak, czyli bardzo nietypowym futbolu ze strojami utrudniającymi panowanie nad piłką oraz równie niecodziennej koszykówce z podaniami. Następnie udaliśmy się na plażowanie nad jezioro, gdzie bawiliśmy się w gry słowne oraz pluskaliśmy się w wodzie. Potem odbył się Talent Show, na którym podziwialiśmy swoje zdolności i talenty. Następnie pływaliśmy kajakami wraz z ratownikiem po jeziorze. Ostatnim punktem programu dnia była super impreza na Poziomie X.

Summer Challenge, grupa Pani Mai Sz.
Po śniadaniu wypłynęliśmy kajakami na jezioro Łęsk. Tym razem płynęliśmy pojedynczymi kajakami. Świetnie się bawiliśmy próbując sterować tym rodzajem kajaka. Potem wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o świecie. Po południu mieliśmy długo wyczekiwany park linowy, na którym niektórzy z nas pokonali obie trasy. Po obiedzie uczestniczyliśmy w pokazie talentów, a po nim uczyliśmy się wyznaczać azymuty przy pomocy kompasów, szukaliśmy również ukrytych zagadek. Wieczorem wzięliśmy udział w imprezie tanecznej na Poziomie X.

Summer Challenge, grupa Pani Marty P.
Poranek rozpoczęliśmy od zajęć o tematyce survivalowej, w grupach budowaliśmy schronienia przy pomocy pałatek. Następnie graliśmy w piłkę na opak, super się bawiliśmy. Korzystając ze słońca poszliśmy na plażę. Dzisiaj odbył się też Talent Show, całą grupą wystąpiliśmy i zatańczyliśmy macarenę. Wieczorem pływaliśmy na kajakach, podziwialiśmy piękne otoczenie ośrodka Kulka.

Summer Challenge, grupa Pani Natalii Ch.
Dzień spędziliśmy bardzo aktywnie. Na początku wchodziliśmy na ściankę wspinaczkową. Do wybrania były cztery poziomy trudności. Na następnym bloku zajęć pod okiem ratownika wypłynęliśmy w rejs smoczą łodzią. Za nami również oglądanie przeróżnych występów na Talent Show. Mogliśmy także uczestniczyć w walkach sumo. Wieczorem odbyła się dyskoteka, na której potańczyliśmy i pośpiewaliśmy do największych hitów tego lata.

Summer Challenge, grupa Pani Zuzanny Ś.
Piątek rozpoczęliśmy przejażdżką na segwayach po torze z przeszkodami. Następnie rozegraliśmy mecz waterpolo na kulkowej plaży. Poruszyliśmy głowami podczas zajęć Enigma, na których uczyliśmy się szyfrowania. Po obiedzie obejrzeliśmy Talent Show, na którym wystąpiły największe talenty naszego turnusu. Wspinaliśmy się na wysoką ściankę wspinaczkową i zdobywaliśmy na niej szczyty. Wieczór zakończyliśmy zwariowanym żyroskopem. To był kolejny, cudowny dzień!

VIP, grupa Pani Eweliny Ś.
Cóż to były za emocje! Występ naszego kolegi Wiktora podczas Talent Show był niesamowity. Cała publiczność śpiewała razem z nim. Hania i Karina też popisały się wokalnym talentem. Cała grupa była dumna. Dzisiaj byliśmy również na poligonie, gdzie korzystaliśmy z wszystkich atrakcji, a wieczorem poniosły nas tańce na dyskotece.

VIP, grupa Pani Wiktorii Ch.
Rano udaliśmy się na poligon, gdzie toczyliśmy się w zorbie, jeździliśmy quadami oraz przeżyliśmy przygodę off road na rangerze. Po powrocie na ośrodek odbył się kolonijny pokaz talentów, na którym mogliśmy podziwiać występy innych uczestników. Przed kolacją spędziliśmy czas na plaży grając w najróżniejsze gry karciane. Dzień zakończyliśmy kolejną szaloną imprezą na Poziomie X.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż