RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus I (01.07-11.07.2012)


Dzień 2 - Zabawa zaczęła się na dobre!

Dodany: 2012.07.02
Komentarze: 0
Zdjęcia: 30
Wideo: 1

Chociaż pogoda z rana nastraszyła nas ciemnymi chmurami, to szybko przegoniliśmy je i do wieczora było ładnie i pogodnie. Grupy Gwiezdnych Wojowników i Aktywnych Wakacji po śniadaniu wyruszyły drogą wakacyjnej wycieczki: Mikołajki - Gierłoż – Święta Lipka.
Na naszych kolonistów w Mikołajkach czekała „Tropikana” - wodny park rozrywki w hotelu „Gołębiewkim”. Aquapark to raj dla dzieci i młodzieży. Morskie fale, słonie wypluwające fontanny wody, grzybki i armatki, gigantyczne rury-zjeżdżalnie (długie, kręte oraz krótkie i nachylone, na których zjazd podnosi adrenalinę), to tylko część dostępnych atrakcji :-D Prawdziwa frajda! Następnie odbył się spacer po mazurskim lesie, w Gierłoży, w którym położony jest Wilczy Szaniec. Koloniści kroczyli śladami jednej z najważniejszych fortyfikacji wojennych, która nie tylko pozwoliła przenieść się w czasie, ale również zrozumieć fenomen i znaczenie Wilczego Szańca w czasie wojny. Nasza ekipa zwiedziła również bazylikę w Św. Lipce, która wyróżnia się pięknym barokowym wnętrzem.

A w tym czasem w ośrodku grupa Hannah Montana po pysznym śniadaniu udała się do ośrodkowego centrum rozgrywek w piłkarzyki. Po południu, jako że każda gwiazda musi wyróżniać się nienaganną sprawnością fizyczną, dziewczyny wzięły udział w zajęciach fitness. Kolonistki chętnie brały udział w zajęciach, dzięki czemu mogły podnosić poziom rytmiki oraz gibkości swojego ciała. Przed obiadem odbyły się zajęcia z projektowania odzieży. Dziewczynki miały okazję pochwalić się swoją fantazją, kreatywnością oraz polotem w tej dziedzinie. Następnie uczestniczki wspólnie wybrały najlepsze projekty, a oto zwyciężczynie: kat. strój kąpielowy - Nikola Sójka; kat. strój wieczorny - Justyna Roszkowska; kat. strój sportowy - Wiktoria Rutkowska. Fabryka Gwiazd po śniadaniu rozegrała grę zespołową „Czołg” - znamy się na żartach oraz zabawę „VIP”. Po południu, w związku z tym, że każda nastolatka marzy o pięknej cerze, kolonistki uczyły się wykonywać maseczki na twarz i dłonie. Najlepszym działaniem wykazał się peeling, który został nazwany „grubo-owsianym” :-D Wieczorem kolonistki odbyły warsztaty z autoprezentacji i savoir-vivre, a jak to już same powiedziały: „jesteśmy dobrze wychowane, opowiadamy o swoich zaletach, a wad nie mamy” :-P

Nasi Młodzi Agenci, po śniadaniu, jak przystało na ekspertów, szukali ukrytych skarbów w lesie. Po południu nabyli wiedzę z zakresu daktyloskopii, a następnie zamienili się w detektywów do tajnych misji i prowadzili dochodzenia. Super Misja Specjalna po śniadaniu nabywała umiejętności ze strzelania z łuków i wiatrówek. Następną atrakcją była wyprawa do lasu, gdzie koloniści wykazali się świetną umiejętnością pracy w grupie podczas gry terenowej „Dwie Flagi”. Po południu odbyły się zajęcia linowe na skrzynkach, na których zadaniem kolonistów było zbudowanie i wspięcie się na jak najwyższą wieżę ze skrzynek. Zwycięzcą okazał się Maksymilian Galas ;-) Wieczorem koloniści spotkali się z ratownikiem, który przekazał im podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.
Grupa Can You Dance po śniadaniu udała się na zajęcia z teorii tańca. Po południu odbyły się zajęcia ogólnorozwojowe.
Obóz z warsztatami przeszedł dziś szkołę przetrwania podczas zajęć survivalowych :-D Warsztaty gliniarskie okazały się prawdziwym hitem, bo przez pół dnia nie mogliśmy nadziwić się dziełom, które wyszły spod paluszków naszych pociech. Po południu koloniści poznawali podstawowe techniki samoobrony. W konkursie plastycznym pt. „Moje Wakacje” I miejsce zdobyli: Dominik Krekień, Patrycja Starek oraz Daria Garcia Matias. Koloniści z Turbo Przygody o poranku trafili do prawdziwego raju, gdzie pod okiem instruktora przeszli szkolenie quadowe – podstawy prowadzenia czterokołowca, zasady bezpiecznej jazdy oraz przepisy ruchu drogowego i zasady poruszania się po drogach. Na koniec odbył się test sprawdzający wiedzę, w którym największą ilość punktów zdobyli: Kamil Mamro i Sławek Kurtyka. Wieczorem poczuli smak adrenaliny podczas szaleństwa na Euro Bungee 8-D!

Obóz Paintballowy przeszedł pierwsze treningi snajperskie, na których sprawdziliśmy nasze umiejętności strzeleckie. Odbyły się również pierwsze fabularyzowane gry taktyczne. Mało tego, nasi Paintballowcy uczyli się dziś strzelać z łuku i broni pneumatycznej. Zawody strzeleckie wygrał Kamil Rudolf. Brawo!

Ekstremalne Wakacje i Kulko-Odporni po śniadaniu przeszli szkolenie z pierwszej pomocy, a po południu w naszym pięknym lesie uczyli się sztuki budowania szałasów i przetrwania w trudnych warunkach.

Grupa Aktywnych Wakacji, która dziś została na ośrodku, po śniadaniu rozgrywała gry na orientację. Koloniści wspinali się na wieżę ze skrzynek podczas zajęć linowych, najwyższą wieżę zbudował Jakub Choiński. Wieczorem odbyła się nauka strzelania z łuku oraz broni pneumatycznej zakończona zawodami, które wygrali Jakub Choiński i Sebastian Michalak.

Na obiad wcinaliśmy barszcz i pyszne kotlety z kurczaka z mizerią. Po kolacji wszystkie grupy spotkały się na pierwszym dyskotekowym szaleństwie w Cool CLUB.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.