RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus I (01.07-11.07.2012)


Dzień 6 - Zabawowe spływy kajakowe

Dodany: 2012.07.06
Komentarze: 0
Zdjęcia: 32
Wideo: 1

Dzisiejsza pogoda była najlepsza pod słońcem w dosłownym i przenośnym tego słowa znaczeniu. Według meteorologów był to najgorętszy dzień tego lata i faktycznie mogli mieć rację, bo bezchmurne niebo umilało nam czas od rana do wieczora.
Gwiezdne Wojny spotkały się dziś z Lukiem Skywalker’em, z którym przeszły szkolenie z władania mieczem świetlnym. Ponieważ prawdziwy Jedi nie może obejść się bez latającego ścigacza, na dzisiejszych zajęciach maluchy uczyły się projektowania gwiezdnych pojazdów. Po obiedzie Obi Wan Kenobi przekazywał małym Jedi tajniki samoobrony w razie wali z ciemnymi stronami mocy :-D
Uczestnicy Aktywnych Wakacji uczyli się dzisiaj na czym polega szyfrowanie wiadomości, a następnie samodzielnie próbowali odczytać zakodowane przez wychowawców informacje. Podczas biegu na orientację podzieleni na zespoły koloniści próbowali dotrzeć jak najszybciej do wyznaczonego przez instruktora punktu kontrolnego. Najfajniejszym zdarzeniem dzisiejszego dnia była wyprawa kajakowa po naszym urokliwym jeziorze, pod czujnym okiem ratownika.
Uczestnicy Obozu z Warsztatami zaczęli dzień bardzo aktywnie. Zaraz po śniadaniu trenowali najpopularniejszą dyscyplinę sportową - piłkę nożną :-D Koloniści poznali również tajniki robienia waty cukrowej. To była świetna zabawa, cukrowe chmurki miały różne wielkości i kształty. MNIAM!
Dziewczyny z Can You Dance ćwiczyły i udoskonalały dziś poznaną na wcześniejszych zajęciach choreografię z tańca nowoczesnego i współczesnego.
Nasi tajni agenci z Super Misji Specjalnej pokonywali trasę, na której były ukryte punkty. Ich zadaniem było dotarcie do wyznaczonego miejsca, wykorzystując umiejętności terenoznawstwa. Następnie na brygadę specjalną czekała wyprawa kajakowa.
Nasi mistrzowie kierownicy z Turbo Przygody uczyli się dzisiaj wyznaczać kierunki świata, czytać mapę oraz rozpalać ognisko podczas zajęć z survivalu.
Dziewczynki z Hannah Montana po relaksie na plaży wybrały się na zajęcia z tworzenia biżuterii. Kolonistki poznały jedną z technik filcowania, co wykorzystały do późniejszej produkcji własnoręcznie wykonanych kolczyków oraz bransoletek.
Gwiazdeczki z Fabryki Gwiazd po porannym opalaniu relaksowały się podczas zajęć z jogi. Dzisiaj dziewczynki robiły także tatuaże z henny, które okazały się prawdziwym hitem. Kolonistki stwierdziły, że to świetna zabawa i będą kontynuować dalszą przygodę z tatuażami z henny.
Uczestnicy Akademii Młodego Agenta zaraz po śniadaniu wybrali się na wycieczkę do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Funkcjonariusz policji oprowadził naszych agentów po szkole i przekazał najważniejsze informacje o jej funkcjonowaniu i pracy policji. Dzieci miały również okazję przymierzyć mundury policyjne.
Uczestnicy Obozów Paintballowych uczyli się dzisiaj budować szałasy i poznawali rodzaje stosów ogniskowych. Zapoznali się również z zasadami orinteeringu i technikami samoobrony.
Ekstremalne Wakacje i Kulko-Odporni zaraz po śniadaniu wybrali się na spływ kajakowy rzeką Krutynią. Odcinek mający prawie 8 kilometrów, grupa pokonała w 2 godziny, a na końcu drogi zostali pasowani na „wodników” :-D
Na obiad wcinaliśmy dziś zupę jarzynową i rybkę z buraczkami.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.