RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus I (01.07-11.07.2012)


Dzień 5 - Uff, jak gorąco...

Dodany: 2012.07.05
Komentarze: 2
Zdjęcia: 35
Wideo: 1

Prawdziwie wakacyjna pogoda sprzyja prawdziwie wakacyjnym atrakcjom. Szybka, orzeźwiająca kąpiel w jeziorze i bawimy się dalej!

Przyszła kolej na realizację Pakietu Super Aktywnego Plus. Nasi koloniści wyruszyli na poligon, gdzie przeżyli ekstremalne rajdowe emocje. Oprócz przejażdżki quadem, segway’em i buggiem na ekstremalnym terenie na naszą gwardię czekała przeprawa samochodem terenowym. Koloniści z Super Misji Specjalnej i Turbo Przygody mogli zademonstrować wcześniej zdobyte na ośrodku umiejętności i poczuć się jak prawdziwi profesjonaliści.
Obozy Paintballowe rozegrały na poligonie dwa ekstremalne starcia, dzięki którym mogli sprawdzić swoje snajperskie umiejętności.
Mali Jedi z Gwiezdych Wojen przeszli magiczne szkolenie antygrawitacyjne na kosmicznym trenerze - supernowoczesnym żyroskopie. Żyroskop jest to urządzenie, które składa się z trzech obręczy, w których umieszczony jest fotel pilota. Jest on obracany we wszystkich kierunkach, dlatego dostarcza wiele adrenaliny i emocji. Gwiezdni wojownicy przeszli również szkolenie z walki i władania mieczem.
Uczestnicy Aktywnych Wakacji udoskonalali dziś techniki pływania i bezpiecznych zabaw wodnych ;-) Grupa poznawała tajniki samoobrony oraz pierwszej pomocy. Uczyli się również tajników terenoznawstwa: czym jest azymut, a także jak wyznaczyć północ bez użycia kompasu.
Uczestnicy Obozu z Warsztatami zapoznali się z tajnikami tatuażu z henny, który cieszy się ogromnym powodzeniem w czasie wakacji. Zajmowali się również artystycznym zdobieniem szkła farbami żelowymi. Po dzisiejszym dniu będą również potrafili obronić się przed napastnikiem dzięki warsztatom z samoobrony :-D
Nasze gwiazdki z Hannah Montana uczyły się wraz z DJ’em, jak obsługiwać sprzęt i różne programy potrzebne do prowadzenia świetnej imprezy muzycznej. Po obiedzie zaczęły się zajęcia ze śpiewu, prowadzone przez instruktorkę - absolwentkę szkoły muzycznej. Dzieci poznały podstawowe zagadnienia, takie jak: wokaliza, mormorando itp. Ponadto każda dziewczynka dostała korek, przy pomocy którego ćwiczyła dykcję. Przed kolacją odbyły się warsztaty rytmiczne. Dzieci bawiły się przy muzyce, pod czujnym okiem prowadzącej, która zwracała uwagę na poczucie rytmu uczestniczek. Dziewczynki z uśmiechem na twarzy brały udział w ćwiczeniach z wykorzystaniem instrumentów, toteż zajęcia okazały się dużym sukcesem.
Dziewczynki z Can You Dance uczyły się dziś choreografii tańca nowoczesnego, po wcześniejszym zapoznaniu się z podstawami teoretycznymi. Uczestniczki podczas zajęć z cheerlidingu uczyły się choreografii, dzięki której w przyszłości będą wiedziały jak gorąco dopingować swoich sportowych idoli. Uczestnicy Fabryki Gwiazd spalali dziś kalorie i podnosili swoją kondycję podczas zajęć z aerobiku i tańca disco. Przygotowana wcześniej przez instruktorkę tańca choreografia dała wycisk wszystkim, ale cóż… bycie gwiazdą wymaga ciężkiej pracy nad sobą.
Dzieci z Akademii Młodego Agenta szalały dziś na ośrodku. Rozgrywały turnieje w piłkarzyki oraz korzystały z uroków naszego jeziora podczas plażowania. Dzieciaki świetnie bawiły się podczas gry w wodną siatkówkę.
Uczestnicy Ekstremalnych Wakacji i Kulko-Odpornych uczyli się dziś, jak zastosować techniki samoobrony w obliczu napatnika. Jeśli w przeszłości koloniści mieli problem z orientacją w terenie, to po dzisiejszych zajęciach przestał on obowiązywać. Podczas zajęć z terenoznawstwa nabyli umiejętności orientacji w terenie, odczytywania map oraz posługiwania się kompasem.
Na obiad wcinaliśmy dziś zupę grochówkę i pieczonego kurczaka z pyszną surówką z kapustki.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 2

Pokaż

Endrju
Dodany: 2012.07.06 15:36

Być może Pani dziecko w ogóle nie bierze udziału w kolonii. Mogło zostać porwane już w czasie podróży z Olsztyna. Najprawdopodobniej w Klewkach. Będziemy monitorować to uprowadzenie.

EWA
Dodany: 2012.07.06 14:36

szkoda, że nie widac uczestników AKADEMI MŁODEGO AGENTA jak sie bawia,na żadnym zdjęciu nie widziałam dziecka

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.06 14:54

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Staramy się fotografować jak największą ilość dzieci. Grupy mają często zajęcia poza terenem ośrodka, wyjeżdżają na wycieczki - stąd opóźnienia w relacjach odnośnie określonych form. Zachęcamy do śledzenia kolejnych wpisów.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.