RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus II (12.07-22.07.2012)


Dzień 2 - Na spotkanie przygodzie!

Dodany: 2012.07.13
Komentarze: 3
Zdjęcia: 35
Wideo: 1

Rozpoczynamy pierwszy dzień zajęć programowych drugiego turnusu. Grupy: Obóz Paintballowy, Obóz z Warsztatami i Turbo Przygoda po śniadaniu wyruszyły drogą wakacyjnej wycieczki przez Mikołajki- Gierłoż –Świętą Lipkę. Na naszych kolonistów w Mikołajkach czekała „Tropikana” - wodny park rozrywki w hotelu „Gołębiewkim”. Aquapark to raj dla dzieci i młodzieży. Morskie fale, słonie wypluwające fontanny wody, grzybki i armatki, gigantyczne rury-zjeżdżalnie (długie, kręte oraz krótkie i nachylone, na których zjazd podnosi adrenalinę) – to tylko część dostępnych atrakcji. Prawdziwa Frajda! Następnie odbyliśmy spacer po mazurskim lesie, w Gierłoży, w którym położony jest Wilczy Szaniec. Koloniści kroczyli śladami jednej z najważniejszych fortyfikacji wojennych, która nie tylko pozwoliła przenieść się w czasie, ale również zrozumieć fenomen i znaczenie Wilczego Szańca w czasach wojny. Nasza ekipa zwiedziła również bazylikę w Św. Lipce, która charakteryzuje się pięknym barokowym wnętrzem. W tym czasie na ośrodku uczestnicy Turbo Przygody zaraz po śniadaniu wybrali się z instruktorem do lasu na zajęcia survivalu. Najbardziej spodobało się im budowanie własnych szałasów i ogniska w kształcie tipi. Po obiedzie grupa była na Euro Bungee! Najwyższy skok oddał Łukasz Makarczuk.„Ale była zabawa! Nigdy nie skakałem tak wysoki” - skomentował. Klaudia Kiszkiel zajęła I miejsce w teście sprawdzającym wiedzę na temat ruchu drogowego.
Uczestnicy Super Misji Specjalnej po śniadaniu wybrali się na zajęcia, na których ćwiczyli umiejętność strzelania z łuków i wiatrówek! Najlepszym strzelcem z łuku został Marceli Długiński, a snajperem – Kuba Buczek. Następnie każdy z uczestników miał możliwość własnymi siłami zbudować wieżę ze skrzynek, jednocześnie wspinając się po niej. Najwyższą wierzę zbudowała Klaudia Głodkowska. Po obiedzie przed małymi agentami stanęło nie lada wyzwanie – wyprawa przez most linowy!
Grupa Aktywnych Wakacji rozpoczęła dzień bardzo aktywnie. Już z samego rana wyruszyli na wyprawę kajakową po jeziorze Łęsk. Pod wodzą ratownika i wychowawczyni mogli poczuć się jak prawdziwi piraci ;-) Kolejne zadanie wymagające skupienia i odwagi - przejście po moście linowym na dość dużej wysokości. Ale w grupie Aktywnych Wakacji są sami śmiałkowie, na których lina kilka metrów nad ziemią nie robiła wrażenia.
Dziewczynki z Fabryki Gwiazd po śniadaniu wyginały śmiało ciało podczas zajęć z aerobiku. Na następnych zajęciach małe gwiazdy dowiedziały się wszystkiego o typach sylwetki oraz jakie stroje są dla danego typu budowy odpowiednie. Najwięcej frajdy sprawiły dziewczynkom zajęcia, na których robiły sobie tatuaż z henny ;-)
Każdy dzielny padawan z Gwiezdnych Wojen potrafi bronić się nawet bez świetlnego miecza, a to wszystko dzięki kursowi samoobrony.
Uczestników Akademii Młodego Agenta poranne zajęcia linowe rozgrzały do dalszych działań. Rekord grupy ustanowił – Bartek Lis. Wszedł na 12 skrzynek! Programowe zajęcia survivalowe okazały się hitem dnia. Cała grupa bombardowała pytaniami instruktora, który bardzo chętnie opowiadał na czym polega przetrwanie w lesie.
Dzisiejszy poranek niezwykle ucieszył uczestników Obozu Paintballowego, którzy od wczorajszego przyjazdu dopytywali się o zajęcia paintballowe. Dzieci pod okiem instruktora wzięły udział w treningu snajperskim na strzelnicy. Przed kolacja odbyły się zajęcia z samoobrony, na których dzieci poznały słabe punkty ludzkiego ciała oraz w praktyce ćwiczyły zasady obrony koniecznej.
Uczestnicy Ekstremalnych Wakacji przełamali dziś swój strach i przeszli przez most linowy. Odbyły się również zajęcia z survivalu. Grupa poznała techniki kamuflażu i o dziwo najlepsze okazały się dziewczyny.
Dziewczynki z Hannah Montana poznały dziś tajniki makijażu. Każda z nich już wie jaki posiada kształt twarzy oraz w jaki sposób podkreślić walory swojej urody.
Kulko- Odporni relaksowali się dziś podczas wyprawy kajakowej.
Dzisiejszego dnia świeciło dla nas ładne słoneczko i zachęcało do świetnej zabawy na okrągło :-D
Na obiad wcinaliśmy dziś zupę jarzynową i rybkę z buraczkami.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 3

Pokaż

tomasz
Dodany: 2012.07.15 13:18

filmik świetny , tylko mało widać turbo przygodę , pozdrawiam

jola.D
Dodany: 2012.07.14 22:45

zgadzam się z opinią,widać na zdjęciach że dzieci są zadowolone. Byle tak dalej.Pozdrawiam mama Oskara i Wiktora;))

jolcia
Dodany: 2012.07.14 21:24

fajny film i zdjęcia, widać że dzieciaki sa zadowolone , chociaż mego syna nie widać chyba skutecznie chowa się przed kamerzystą i zdjęciami.Róbcie jeszcze wiecej zdjęć szczególnie tym starszym grupom:-)


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.