RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus II (12.07-22.07.2012)


Dzień 3 - Dla każdego coś fajnego

Dodany: 2012.07.14
Komentarze: 4
Zdjęcia: 31
Wideo: 1

Drugi dzień zajęć programowych zaczęliśmy od przywitania pięknej pogody, która zachęcała nas do spotkania się z nową przygodą.

Zaraz po śniadaniu na wycieczkę trasą Mikołajki-Gierłoż-Święta Lipka, wyruszyły grupy: Akademia Młodego Agenta, Obóz Paintballowy, Turbo Przygoda, Can You Dance, Super Misja Specjalna, Hannah Montana i Aktywne Wakacje. W tym czasie na ośrodku działy się różne ciekawe rzeczy :-D

Uczestnicy Obozu z Warsztatami zaraz po śniadaniu przebrali się w sportową odzież i z niecierpliwością poszli na warsztaty z samoobrony, a następnie po krótkiej przerwie wybrali się na zajęcia taneczne, by rozruszać swoje ciała. Po obiedzie grupa założyła kryte buty i wybrała się do lasu na warsztaty z survivalu.

Nasi rajdowcy z Turbo Przygody zaraz po śniadaniu wybrali się na upragnione zajęcia z Quadów - poznali budowę sprzętu oraz tajniki prowadzenia tej niezwykłej maszyny. Następnie uczyli się, jak radzić sobie w ekstremalnych warunkach podczas zajęć z survivalu. Po obiedzie chłopcy przyswajali sobie najważniejsze zasady ruchu drogowego. Lekcje zostały zakończone testem sprawdzającym ;-)

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd dzień rozpoczęły bardzo aktywnie - od aerobiku. Następne zajęcia były bardzo interesujące dla małych gwiazd. Dowiedziały się m.in. jaki mają rodzaj cery, jak dobierać zabiegi pielęgnacyjne i jakie kosmetyki są odpowiednie dla danego typu skóry. Po obiedzie Gwiazdeczki szalały na quadach!

Uczestnicy Ekstremalnych Wakacji zaraz po śniadaniu wybrali się z instruktorem do lasu na zajęcia survivalu. Koloniści uczyli się budować szałasy oraz stosy ogniskowe. Dowiedzieli się także, jakie smakołyki można zjeść w lesie. Wspólnie stwierdzili, że jedzenie wszelkiego rodzaju robactwa jest bardzo obrzydliwe (zajęcia odbyły się oczywiście bez degustacji :-P). Po obiedzie uczestnicy grali w siatkówkę oraz urządzili bitwę paintballową.

Kulko-Odporni odbyli dziś trening snajperski przy użyciu specjalistycznej broni paintballowej. Królem strzelców został Karol Lewoniak! Na 30 oddanych strzałów, celnych miał aż 18! Brawo! Następnie wybrali się na pierwszą zajęcia survivalu. Uczestnicy wybrali się również na strzelnicę, gdzie poznali teorię strzelania z łuku oraz broni pneumatycznej, zwanej inaczej wiatrówką. Oczywiście na suchym wykładzie się nie skończyło, zdobyte wiadomości sprawdzili natychmiastowo.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji, którzy nie jechali dziś na wycieczkę, zaraz po śniadaniu sprawdzali swoją celność podczas zajęć z łucznictwa. Dzięki Panu Ratownikowi mali koloniści poczuli chęć niesienia pierwszej pomocy w razie wypadku. Wieczorem, każdy z uczestników, mógł zmierzyć się ze swoim lękiem, czyli wysokością podczas wspinania się na skrzynkową wieżę :-D Okazało się, że nie taki diabeł straszny, każdy sobie świetnie poradził i miękko wylądował na ziemi.

Od dziś każdy mały agent z Super Misji Specjalnej będzie już wiedział, jak budować szałas i rozpalać ognisko, a to wszystko dzięki zajęciom z survivalu. Później kulkowicze mieli misję specjalną - znaleźć skarb! Z tym zadaniem poradzili sobie bez problemu przy użyciu wykrywacza metalu. Po obiedzie koloniści walczyli z żywiołami- wodą i silnym wiatrem podczas wyprawy kajakowej.

Zgodnie ze słowami piosenki „Mój jest ten kawałek podłogi” – młodzi padawianie z Gwiezdnych Wojen znaleźli go w lesie. Stworzyli dwa, całkowicie różniące się od siebie, szałasy, które mają być schronieniem dla małych, zielonych istot - Ewoków. Kolejnym zadaniem był szybki przejazd na quadach, który podniósł poziom adrenaliny. A po obiedzie chwila ciszy, koncentracja, uspokojenie oddechu i spacer po lesie z wysłannikiem Mistrza Yody.

Obóz Paintballowy rozgrywał dziś specjalne, taktyczne gry na polu paintballowym.

Na obiad wcinaliśmy dziś zupę buraczkową i kotlet mielony z piersi kurczaka z mizerią.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 4

Pokaż

jolcia
Dodany: 2012.07.16 21:05

Ja też jestem zdania ,że dzieciaki naprawdę super się bawią bo nie mają nawet czasu zadzwonić , ani odebrać telefonu:-))). Proszę po raz kolejny o więcej zdjęć starszych chłopaków z obozu ekstremalne wakacje, dzięki

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.17 08:44

Staramy się na bieżąco realizować Państwa prośby. Prosimy pamiętać, że dzieci mają zajęcia w różnych miejscach, wycieczki poza ośrodkiem stąd opóźnienia w relacjach fotograficznych. Zachęcamy do sledzenia wpisów i prosimy o wyrozumiałość.

Wiola
Dodany: 2012.07.16 07:12

Bardzo fajna sprawa z tym blogiem, można na bieżąco oglądać pobyt dziecka. Również bym prosiła o więcej zdjęć dziewczyn z obozu paintballowego.

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.16 10:46

Staramy się realizować na bieżąco Państwa prośby. Zachęcamy do dalszego śledzenia wpisów.

Ewa
Dodany: 2012.07.15 22:19

Coś chyba z tym wpisem jest nie tak. Łudzące podobny do tego z dnia poprzedniego ;-)

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.16 10:45

Przepraszamy za błąd. I dziękujemy za zwrócenie uwagi :). Już poprawiamy.

Elżbieta
Dodany: 2012.07.15 20:29

Widać duże zaangażowanie organizatorów, oby tak dalej!:) Idąc w ślad za innymii rodzicami, mam gorącą prośbę o zamieszczenie zdjęć dziewczynek z Grupy WARSZTATY. Dziękuję. Dzieci muszą bawić się wyśmienicie, ponieważ nie mają czasu zadzwonić:) :)


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.