RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus III (23.07-02.08.2012)


Dzień 2 - Zabawa zaczyna się na dobre!

Dodany: 2012.07.24
Komentarze: 2
Zdjęcia: 34
Wideo: 1

Rozpoczynamy zajęcia programowe! Grupy: Gwiezdne Wojny, Ekstremalne Wakacje i Kulko-Odporni zaraz po śniadaniu wyruszyły drogą wakacyjnej wycieczki przez: Mikołajki-Gierłoż–Świętą Lipkę. Na naszych kolonistów w Mikołajkach czekała „Tropikana” - wodny park rozrywki w hotelu „Gołębiewkim”. Aquapark to raj dla dzieci i młodzieży. Morskie fale, słonie wypluwające fontanny wody, grzybki i armatki, gigantyczne rury-zjeżdżalnie (długie, kręte oraz krótkie i nachylone, na których zjazd podnosi adrenalinę) – to tylko część dostępnych atrakcji. Prawdziwa Frajda! Następnie odbyliśmy spacer po mazurskim lesie, w Gierłoży, w którym położony jest Wilczy Szaniec. Koloniści kroczyli śladami jednej z najważniejszych fortyfikacji wojennych, która nie tylko pozwoliła przenieść się w czasie, ale również zrozumieć fenomen i znaczenie Wilczego Szańca w czasach wojny. Nasza ekipa zwiedziła również bazylikę w Św. Lipce, która charakteryzuje się pięknym barokowym wnętrzem.
W tym czasie na ośrodku uczestnicy Akademii Młodego Agenta rozpoczęli swoje szkolenie, na pierwszy ogień - survival. Nauczyli się budować szałasy - zwyciężył zbudowany przez Tytusa, Andrzeja, Nikodema, Pawła, Patryka i Mariusza. Chłopcy nalegali, by przetestować swój szałas przez noc, jednak po namowie wychowawcy zdecydowali się wrócić do ośrodka :-P
Grupa Turbo Przygoda od samego rana poznawała smak przygody na quadach. Uczestnicy radzili sobie świetnie i mieli naprawdę dużo satysfakcji. Kto wie, może wśród nich jest jakiś następca Kubicy? „Turbowcy”, jak sami siebie nazwali, zaznajomili się również z zasadami ruchu drogowego. I tutaj również miła niespodzianka - wszyscy zdali nasz mini test sprawdzający!
Dzieci z Hannah Montana rozpoczęły dzień od wyprawy nad jezioro. Pan ratownik zapoznał je z zasadami obowiązującymi na kąpielisku, po czym dzieci ruszyły z entuzjazmem do wody. Po obiedzie dziewczynki udały się na warsztaty robienia zmywalnego tatuażu z henny, po krótkim zapoznaniu kolonistek z historią tej pięknej tradycji, dziewczynki zaprojektowały własne wzory, które później zostały przeniesione na ich skórę przez animatorkę.
Grupa Fabryka Gwiazd słoneczny poranek spędziła relaksując się na plaży, wypoczynek był fantastyczną okazję do zgłębienia wiedzy nt. kosmetyków do opalania, a peeling z piasku zadziałał kojąco na ich stopy :-P Po obiedzie koloniści spalali kalorie podczas zajęć z aerobiku. Przy dźwiękach najnowszych hitów śmiało wyginali swoje gwiazdorskie ciała. Wieczorem nasze mały gwiazdy trenowały publiczne wystąpienia i nauczyły się, jak radzić sobie ze stresem.
Uczestnicy Super Misji Specjalnej podczas zajęć z survivalu poznali sposoby budowania szałasów i rozpalania ogniska. Po wstępie teoretycznym prowadzonym przez instruktora obozowicze zostali podzieleni na trzy drużyny. Ich zadanie było zbudowanie szałasu oraz przygotowanie stosu ogniskowego.
Uczestnicy Aktywnych Wakacji swój pierwszy kolonijny dzień rozpoczęli od wspinaczki w parku linowym. Cała grupa okazała się bardzo odważna. Przed obiadem, aby rozbudzić swój apetyt, grupa wybrała się na spływ kajakowy po naszym pięknym jeziorze Łęsk ;-)
Dziewczynki z Can You Dance podczas pierwszych zajęć z instruktorką tańca - Olą, dowiedziały się wszystkich teoretycznych podstaw na temat kompozycji tańca. Następnie przyszedł czas na taniec współczesny.
Uczestnicy Obozu z Warsztatami zaraz po śniadaniu wspólnie wybrali się na warsztaty taneczne, gdzie uczyli się podstawowych kroków salsy solo. Zaraz po tym wyruszyli do lasu, by za pomocą wykrywacza metali odnaleźć ukryty skarb. Po południu odbyły się warsztaty artystyczne, na których lepili różne figury z gliny. Po krótkiej przerwie wraz z instruktorem budowali szałasy z gałęzi i kory drzew.
Dla Paintballowców nadeszła wyczekiwana chwila. Grupa wyruszyła rano na paintball. Koloniści zaznajomili się ze sprzętem i polem do gry, a następnie wzięli udział w pierwszej potyczce. Wieczorem koloniści spróbowali swoich siał na strzelnicy. Zabawa z łukami i wiatrówkami sprawiła frajdę młodym mistrzom broni.
Pogoda dotrzymuje danego nam wcześniej słowa i obdarowała nas dziś pięknym słońcem. Na obiad wcinaliśmy dziś zupę buraczkową i kotleta mielonego z mizerią.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 2

Pokaż

dorota
Dodany: 2012.07.25 17:23

miłego wypoczynku wszystkim kolonistom.

M@M@
Dodany: 2012.07.25 12:49

trzymamy kciuki za pogodę oraz za dzielnych kolonistów i obozowiczów ! miłego wypoczynku


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.