RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus III (23.07-02.08.2012)


Dzień 3 - Takie rzeczy tylko w... Kulce!

Dodany: 2012.07.25
Komentarze: 7
Zdjęcia: 34
Wideo: 1

Na drugą turę wycieczki trasą: Mikołajki-Gierłoż–Święta Lipka wyjechały grupy: Hannah Montana, Aktywne Wakacje, Can You Dance, część Turbo Przygody i jedna z grup Obozu z Warsztatmi.
Uczestnicy Akademii Młodego Agenta z samego rana rozegrali mecz piłki nożnej, następnie uczyli się, jak poprawnie rzucać do kosza. Naładowani energią odbyli szkolenie z samoobrony, ponieważ liczy się przebiegłość i myślenie, a niekoniecznie siła mięśni.
Koloniści z Turbo Przygody zaraz po śniadaniu odbyli naukę pierwszej pomocy na fantomie oraz zapoznali się z pozycją boczną ustaloną. Przebyli także kolejny etap zapoznawania się z jazdą na quadach. Większa moc = większa prędkość! :-D
Dzień młodych Padawanów z Gwiezdnych Wojen rozpoczął się od zajęć z lewitacji - wspinania się na wieżę ze skrzynek. Następnie uczestnicy, podczas zajęć z survivalu, budowali wioski Ewoków.
ak na Fabrykę Gwiazd przystało, dziewczynki poranek rozpoczęły od intensywnego treningu. Po wyczerpującym aerobiku dziewczynki chętnie pływały w jeziorze, a po nim zażyły kąpieli słonecznej. Po południu instruktorka nauczyła kolonistki zachowania prawidłowej postawy ciała, chodzenia po wybiegu oraz dbania o figurę.
Po śniadaniu grupa Super Misja Specjalna udała się na zawody na orientację. Koloniści zostali podzieleni na cztery grupy. Każda grupa otrzymała mapę ośrodka, na której zaznaczono punkty, z których należało odczytać hasła.
Pierwsze zajęcia w jakich uczestniczyli koloniści Obozu z Warsztatami dotyczyły samoobrony. Instruktor uczył dzieci poprawnych: gardy, wykopów i ciosów. Zaraz po tym odbyły się zajęcia artystyczne, na których robili bransoletki i naszyjniki.
Po śniadaniu Paintballowcy udali się na plażę, gdzie pływali i wygrzewali się na słońcu. Po obiedzie nadeszła długo oczekiwana chwila! Emocje sięgały zenitu podczas popołudniowych rozgrywek w piłkarzyki. Zaraz potem dzieci zebrały się w swoich drużynach paintballowych, żeby dopracować taktykę gry oraz stworzyć herby ekip.
Koloniści z Ekstremalnych Wakacji swój dzień rozpoczęli od survivalu w lesie. Uczestnicy nauczyli się wyznaczać północ za pomocą dostępnych w lesie przedmiotów. Wielkie gratulacje dla Iwonki Michalik, która podczas zajęć linowych pokonała swój lęk wysokości. Wieczór Ekstremalni spędzili w Mikołajkach na szantowym koncercie w wiosce żeglarskiej.
Na obiad wcinaliśmy dziś zupę neapolitańską i pyszne gołąbki w sosie pomidorowym.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 7

Pokaż

pilny obserwator
Dodany: 2012.07.26 22:41

W nawiązaniu do mojej dzisiejszej rozmowy z Panią kierownik kolonii odnośnie "afery" ze zgubionym kluczem i czynnym udziale Pani Agnieszki J. w ukaraniu dzieci, odnoszę wrażenie, że Pani Agnieszka w dalszym ciągu próbuje odegrać się na dziewczynkach za zakłócone w dniu wczorajszym wieczorne spotkanie integracyjne z pozostałą kadrą. Pani Agnieszko bardzo proszę, aby skupiła Pani swoją uwagę na kolonistach ze swojej grupy i odpuściła sobie mobbing na trzech dziewczynach nie z Pani grupy. Ich opiekunka z pewnością poradzi sobie z "bałaganem w pokoju".

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.27 10:08

Oczywiście wiadomość została przekazana, ale bardzo prosimy o kierowanie uwag niedotyczących relacji do obsługi ośrodka. Skróci to na pewno czas reakcji i pozwoli na sprawniejsze rozwiązanie problemu.

M@M@
Dodany: 2012.07.26 13:22

zupa neapolitańska - mniam ! proszę udostępnić przepis, jeśli to możliwe :)

M@M@
Dodany: 2012.07.26 13:19

dziękujemy za kolejną obszerna fotorelację z obozu/kolonii ; widać że i pogoda i humor wszystkim dopisuje !

Rodzic_01
Dodany: 2012.07.26 11:33

Uprzejma prośba o pokazywanie grupy "Super Misja Specjalna" . Czasami chcielibyśmy wiedzieć co sie z tą grupą dzieje.

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.26 14:46

Relacje z "życia" poszczególnych grup umieszczane są na bieżąco. Zdjęcia staramy się robić jak największej liczbie dzieci. Zajęcia programowe odbywające się poza terenem ośrodka sprawiają, że fotografie grup mogą pojawiać się z opóźnieniem. Prosimy o wyrozumiałość i zachęcamy do śledzenia dalszych wpisów.

Rodzic
Dodany: 2012.07.26 10:48

Może za mocno mi wyszło, nie chcę nikogo urazić, po prostu zależy mi na udanym wypoczynku mojego dziecka a niekompetencja zawsze mnie denerwuje. Wiem, że wychowawcami są ludzie młodzi, brak im doświadczenia, dlatego może takie wycieczki warto inaczej organizować, np. w danym dniu wysyłać jeden autokar a nie trzy, wtedy będzie łatwiej. Pozdrawiam!

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.26 11:01

Bardzo prosimy uwagi niedotyczące relacji kierować do biura i obsługi ośrodka. Pozwoli to na szybszą reakcję i właściwe rozwiązanie problemu.

Rodzic
Dodany: 2012.07.26 10:30

Witam Wszystko byłoby dobrze, gdyby opiekunowie byli bardziej zorganizowani. Część wycieczki czyli basen w hotelu był porażką. Jak można tak długo przetrzymywać dzieci, liczyć je i liczyć? Dlaczego osoba, która była odpowiedzialna za całość wyjazdu nie podzieliła dzieci na grupy i każdy wychowaca nie pilnował swoich podopiecznych tylko ciągle liczenie wszystkich razem. Może lepiej darować sobie te wyjazdy na basen, skoro kierownik wycieczki sobie nie radzi?

Gosia
Dodany: 2012.07.26 10:05

Witam, grupa turbo przygoda dopiero dzis jedzie na wycieczke!!!!!!!!!!

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.26 10:23

W dniu wczorajszym w wycieczce brała udział tylko część ,,Turbo Przygody". Pozostali uczestnicy tego programu udali się na wycieczkę w dniu dzisiejszym. Przepraszamy za nieprecyzyjne informacje i dziękujemy za zwrócenie uwagi.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.