RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus III (23.07-02.08.2012)


Dzień 4 - Wakacyjna pogoda, wakacyjna zabawa!

Dodany: 2012.07.26
Komentarze: 6
Zdjęcia: 36
Wideo: 1

Gorąco, parno, duszno! Chcieliśmy lata i mamy lato :-D Każdy dziś szukał cienia i ochłody.
Na ostatnią turę wycieczki trasą Mikołajki-Gierłoż–Święta Lipka wyjechały grupy: Turbo Przygoda, Akademia Młodego Agenta, Fabryka Gwiazd, Super Misja Specjalna, Aktywne Wakacje, Obóz z Warsztatami, Obóz Paintballowy i Ekstremalne Wakacje.
Po śniadaniu grupa Aktywnych Wakacji, która została na Kulce, udała się na „pole minowe”, gdzie z pomocą wykrywacza metali pokonali trasę z zasłoniętymi oczami. Po obiedzie wszyscy z chęcią uczestniczyli w zajęciach linowych. Ich zadaniem było zbudowanie jak najwyższej wieży ze skrzynek :-D
Kolejny dzień nasze Hannah Montany rozpoczęły od zabaw na boisku. Dziewczynki grały w siatkówkę i „piłę kocówkę”. Następnie projektowały własną biżuterię m.in. kolczyki i bransoletki. Później przyszedł czas na naukę profesjonalnego makijażu. Malowanie paznokci, oczu oraz zrobiona wcześniej biżuteria sprawiły, że kolonistki wyglądały jak księżniczki.
Dziewczynki z Can You Dance jak zwykle bardzo aktywnie zaczęły dzień. Ćwiczyły układ choreograficzny, który jest połączeniem technik tanecznych: tańca nowoczesnego, hip hopu, funky jazzu oraz nowoczesnego. Po obiedzie kolonistki szalały na macie tanecznej. Oprócz świetnej zabawy mogły sprawdzić swój refleks i poczucie rytmu.
Rano Gwiezdne Wojny stoczyły bitwę o Naboo. Później odbyły się rozgrywki euro-piłkarzyków. Najlepszym strzelcem został Jakub Limbowski. Po obiedzie grupa za pomocą różnych materiałów stworzyły swoją galaktykę. Później ćwiczyli koncentracje i umiejętność posługiwania się mieczem świetlnym pod czujnym okiem Luka Skywalkera :-D
Turbo Przygoda, która została na Kulce, rozpoczęła dzień od zajęć survivalu. Koloniści poznali rodzaje stosów ogniskowych oraz dowiedzieli się, jakimi metodami można wykrzesać ogień. Następną atrakcją dnia była jazda na quadach. Jak zwykle to zajęcie wywołało spore emocje u młodych rajdowców.
Grupa uczestników Obozu z Warsztatami, którzy zostali na ośrodku przeszła szkolenie z podstaw samoobrony, które w przyszłości może okazać się bardzo przydatne. Wiele radości sprawiły im ćwiczenia praktyczne, w czasie których mieli okazję pociągać za włosy instruktora :-P Następnie dzieci udały się na zajęcia artystyczne, na których tworzyły szklane witraże za pomocą żelowych farb.
Ekstremalni, którzy zwiedzanie mają już za sobą, rozpoczęli dzień meczem w piłkę nożną. Okazał się on ogromną frajdą dla stojących na bramce dziewczyn. Później na zajęciach survivalowych grali w podchody. Po południu przeżyli emocjonującą przejażdżkę na torze quadowym.
Kulko-Odporni rozpoczęli swój dzień od pierwszej lekcji survivalu. Nauczyli się budować szałasy oraz nabyli umiejętności radzenia sobie w trudnych i ekstremalnych warunkach. Podczas zajęć z terenoznawstwa poznali zasadę działania GPS-u oraz nauczyli się korzystać z kompasu w celu wyznaczania azymutów.
Prośba o przepis na zupę neapolitańską zostanie oczywiście rozpatrzona przez naszą cudowną szefową kuchni – Panią Elę, która serwowała nam dziś na obiad zupę pomidorową i kurczaka z surówką z kapusty.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 6

Pokaż

Magda
Dodany: 2012.07.28 12:47

Myślę, że powinno być chociaż jedno zdjęcie z każdej grupy dziennie. Aby zkażdy z rodziców mógł zobaczyć swoją pociechę chociaż na jednym zdjęciu. Grupy aktywnych wakacji, w której jest mój syn również w ogóle nie ma na zdjęciach. Chociaż wydaje się, że jest ich dużo, to nie dotyczą każdej grupy. Pozdrawiam Magda z Wrocławia Pozdrawiam

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.31 10:49

Prosimy o wyrozumiałość. Staramy się robić zdjęcia jak największej ilości dzieci. Często grupy mają zajęcia poza terenem ośrodka, co wiąże się z późnieniami w relacjach odnoście poszczególnych form.

darek
Dodany: 2012.07.27 19:50

Uprzejma prosba o pokazywanie grupy " super misja specjalna". Chcielibysmy coś w końcu zobaczyć. pozdrawiam.

Tatuś
Dodany: 2012.07.27 19:49

A dlaczego nie widzę na zdjęciach synka (warsztaty).Bardzo fajne opisy zajęć.Syn zadowolony.Córka też tak chce w przyszłym roku(w ubiegłym była )

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.30 08:57

Dzieci w ośrodku wypoczywa naprawdę bardzo dużo. Staramy się robić zdjęcia jak największej liczbie dzieci. Prosimy o wyrozumiałość i zapraszamy do dalszego śledzenia wpisów.

M@M@
Dodany: 2012.07.27 18:06

Wasz blog to naprawdę super sprawa ! każdego dnia wyczekujemy nowych wieści z Kulki ! dziękujemy za relacje "na żywo" :)

viola
Dodany: 2012.07.27 15:45

witam widać ze super spędzają czas codziennie odwiedzam te stronę .Mało pokazujecie grupę akademia młodego agenta nie wiem co oni robią pozdrawiam

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.07.30 08:59

Zajęcia każdej grupy są opisywane we wpisie. Zdjęcia staramy się robić jak największej ilości dzieci i na bieżąco realizować Państwa prośby. Czasem jednak dzieci mają zajęcia poza teren ośrodka, stąd opóźnienia w relacjach fotograficznych poszczególnych grup.

Ela
Dodany: 2012.07.27 10:31

Blog to super pomysł. Zaczynam dzień od odwiedzenia tej strony. Widać, że dzieciaki bardzo aktywnie spędzają czas. Prośba do autorów filmików i zdjęć - więcej paintballowców !!!


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.