RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus III (23.07-02.08.2012)


Dzień 9 - Zwiedzanie Wilna

Dodany: 2012.07.31
Komentarze: 1
Zdjęcia: 33
Wideo: 1

Pogoda u nas w kratkę, raz świeciło słońce, raz kropił deszcz, ale jest ciepło i to najważniejsze.
Koloniści w ramach programu fakultatywnego wyjechali dziś na wycieczkę do Wilna. Spacer przez Stare Miasto przyniósł wiele atrakcji. Zwiedzili Ostrą Bramę - gotycki zabytek wzniesiony w miejscu dawnych fortyfikacji miejskich. Kolejną atrakcją była Bazylika archikatedralna św. Stanisława Biskupa i św. Władysława w Wilnie - to katolicka katedra archidiecezji wileńskiej, miejsce pochówku wielkich książąt litewskich, jednocześnie królów Polski (m.in. Aleksandra Jagiellończyka oraz Elżbiety Habsburżanki i Barbary Radziwiłłówny – żon Zygmunta Augusta). Dziedziniec Uniwersytetu Wileńskiego, wzgórze Giedymina – również tam nas nie zabrakło. Wzgórze, wraz z pomnikiem założyciela miasta, góruje nad krajobrazem. Jest to, według legendy, miejsce założenia Wilna. Tu zlokalizowane są najstarsze budowle miasta, tu „mówią wieki”. Jest to jednocześnie jedno z ulubionych miejsc spacerów turystów i mieszkańców Wilna. Odwiedziliśmy również położony na peryferiach miasta, wśród malowniczych wzgórz, wileński cmentarz, który należy do najstarszych w Europie. Spoczywa na nim wielu wybitnych Polaków.
Uczestnicy Obozu z Warsztatami podczas leśnej wyprawy grali w Dwie Flagi. Koloniści wykorzystali umiejętności zdobyte podczas warsztatów survivalowych i nie tylko. Wykazali się niezwykłą sprawnością fizyczną i sprytem. Po obiedzie Kulkowicze wybrali się na spływ kajakowy, a później malowali i ozdabiali gipsowe maski, które stworzyli na wcześniejszych warsztatach artystycznych.
Dziewczynki z Hannah Montana dzień rozpoczęły od aerobiku. Była to rozgrzewka przed nauką tańca „Marengo”. Po obiedzie kolonistki samodzielnie zmieniły swoje pokoje w gabinety kosmetyczne/Spa, w których oprócz profesjonalnego masażu można było skorzystać z usług fryzjerskich, oraz kosmetycznych. Gabinety cieszyły się ogromną popularnością, nawet wśród kadry :-P
Dzisiejszego dnia grupa Aktywnych Wakacji wybrała się nad jezioro, aby pod czujnym okiem ratownika udoskonalić technikę pływania. Następnie wszyscy mogli sprawdzić swoją koncentrację i spryt podczas zabawy z chustą Klanzy, która przypomina kolorowy spadochron.
Dziewczynki z Can You Dance odbyły dziś zajęcia z cheerleadingu, który obecnie jest jedną z najpopularniejszych aktywności fizycznych. Dziewczynki nauczyły się przeróżnych układów ruchowo-tanecznych z wykorzystaniem pomponów.
Po śniadaniu Super Misja Specjalna rozegrała grę terenową „Zombie”. Następnie udali się na plażę, gdzie udoskonalali technikę pływania. Przed kolacją wszyscy wybrali się na zabiegi pielęgnacyjne SPA do grupy Hannah Montana :-P
Mali Padawani z Gwiezdnych Wojen przeszli dziś na wyższy poziom wtajemniczenia. Stali się młodszymi Rycerzami Jedi. A to wszystko dzięki sumiennej i wytrwałej pracy, podczas wykonywania zadań. Tytuł nadał im sam Mistrz Yoda w towarzystwie: Obi Wan Kenobiego, Luka Skaywalkera i innych bohaterów, którzy służyli im za wzór podczas całej kolonii.
Grupa Turbo Przygoda odbyła dziś zajęcia z pierwszej pomocy, a następnie warsztat survivalowy, podczas którego uczyli się sztuki kamuflażu. Po obiedzie grupa wyruszyła w długą wędrówkę do Nowych Kiejkut do sklepu. Uczestnicy przez połowę drogi śpiewali piosenki i opowiadali dowcipy. Wszyscy wrócili zadowoleni i we wspaniałych humorach.
Akademia Młodego Agenta kontra Paintballowcy. Te dwie grupy starły się dziś podczas gry w Dwie Flagi. Każda z nich miała swoją bazę, w której umieściła flagę. Celem gry było podjęcie flagi drużyny przeciwnej i doniesienie jej do wyznaczonego miejsca. Jednocześnie drużyna musiała uważać by przeciwnicy nie przejęli jej flagi. Starcie zakończyło się remisem - flagi zostały w bazach :-D
Dzisiaj Ekstremalni od samego rana zamienili się w prawdziwych łuczników oraz bojowo nastawionych strzelców. Mistrzem obu dyscyplin sportowych został Konrad Stein. Po obiedzie uczestnicy wybrali się do lasu, gdzie udało się im zbudować dwa rewelacyjne szałasy, jeden miał nawet murowaną ścianę :-P
Kulko-Odporni rozpoczęli swój dzień od jazdy sprawnościowej na czterokołowcach, czyli quadach. Następnie mieli przeszkolenie do przeprawy przez bagno. Nauczyli się wiązać węzeł ratowniczy oraz sztuki przemieszczania w trudnym terenie.
Na obiad wcinaliśmy dziś zupę ogórkową i pysznego kotleta z piersi kurczaka w chrupiącej panierce z buraczkami.
A gdy zrobiło się ciemno obejrzeliśmy widowisko – fireshow, czyli pokaz tańca z ogniem!


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Patrycja
Dodany: 2012.08.01 17:22

Mistrzem obu dyscyplin sportowych został Konrad Sten. Chyba raczej Konrad STEIN :)

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.08.02 09:08

Błąd został poprawiony. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.