RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus IV (03.08-13.08.2012)


Dzień 2 - Naprzeciw przygodzie

Dodany: 2012.08.04
Komentarze: 0
Zdjęcia: 35
Wideo: 1

Rozpoczynamy zajęcia programowe! Grupy: Aktywne Wakacje, Fabryka Gwiazd Kulko-Odporni i Ekstremalne Wakacje zaraz po śniadaniu wyruszyły drogą wakacyjnej wycieczki przez: Mikołajki-Gierłoż–Świętą Lipkę. Na naszych kolonistów w Mikołajkach czekała „Tropikana” - wodny park rozrywki w hotelu „Gołębiewkim”. Aquapark to raj dla dzieci i młodzieży. Morskie fale, słonie wypluwające fontanny wody, grzybki i armatki, gigantyczne rury-zjeżdżalnie (długie, kręte oraz krótkie i nachylone, na których zjazd podnosi adrenalinę) – to tylko część dostępnych atrakcji. Prawdziwa Frajda! Następnie odbyliśmy spacer po mazurskim lesie, w Gierłoży, w którym położony jest Wilczy Szaniec. Koloniści kroczyli śladami jednej z najważniejszych fortyfikacji wojennych, która nie tylko pozwoliła przenieść się w czasie, ale również zrozumieć fenomen i znaczenie Wilczego Szańca w czasach wojny. Nasza ekipa zwiedziła również bazylikę w Św. Lipce, która charakteryzuje się pięknym barokowym wnętrzem.
W tym czasie na Kulce młodzi Padawanie z Gwiezdnych Wojen doświadczyli sztuki lewitacji. Ich zadaniem było zbudowanie jak najwyższej wieży ze skrzynek. Oczywiście przy pełnej asyście instruktora. Rywalizacja była zacięta, ale zwycięzcą został Kuba Juchnicki -> 16 skrzynek. Po południu uczestnicy budowali wioski Ewoków. Kulkowicze nauczyli się tworzyć szałasy.
Uczestnicy Akademii Młodego Agenta poznali dziś podstawowe zasady pierwszej pomocy, a następnie trenowali trudny kunszt strzelania z łuków i wiatrówek.
Koloniści z Turbo Przygody odbyli dziś kurs projektowania swoich wymarzonych aut. Następnie zaznajomili się również z zasadami ruchu drogowego, który zakończył się testem sprawdzającym. Po obiedzie udali się na tor quadowy, gdzie młodzi mistrzowie kierownicy poznali budowę czterokołowców oraz odbyli pierwszą jazdę na Quadach.
Uczestnicy Can You Dance prezentowali dziś swoje umiejętności i refleks na macie tanecznej. Po obiedzie grupa w celu lepszego poznania bawiła się w „Mafię” oraz rozegrała turniej w piłkarzyki.
Od rana dziewczynki z Hannah Montana podjęły trud zaprojektowania stroju dla przyszłej gwiazdy. Pojawiło się wiele różnorodnych stylizacji (od stroju codziennego, przez stroje wieczorowe, aż do sukni ślubnej w stylu retro).
Uczestnicy z Super Misji Specjalnej po śniadaniu udali się na Quady. Koloniści przeżyli ekscytującą podróż z dreszczykiem adrenaliny. Po obiedzie wyruszyli na spływ kajakowy, a następnie strzelali z łuków i wiatrówek.
Uczestnicy Obozu z Warsztatami zaraz po śniadaniu wybrali się na wyprawę kajakową. Wszyscy poradzili sobie świetnie, mimo że wśród uczestników były osoby, które pierwszy raz płynęły kajakiem. Podczas warsztatów survivalowych koloniści dowiedzieli się, jak radzić sobie w trudnych warunkach oraz jak zbudować bezpieczne schronienie.
Paintballowcy przed obiadem stoczyli pierwszą w swojej karierze potyczkę na polu paintballowym. Koloniści poznali budowę markerów oraz zasady bezpieczeństwa podczas gry.
Ekstremalni, którzy zostali na ośrodku, dzień rozpoczęli od lepszego poznania się podczas wyprawy kajakowej. Następnie udali się na zajęcia quadowe, podczas których każdy miał możliwość przejechania się na czterokołowym ścigaczu.
Herosie swoją przygodę rozpoczęli od zdobywania sztandaru. Obozowicze podzieleni na dwie drużyny szukali swojego sztandaru na terenie ośrodka. Następnie zostały rozegrane potyczki na miecze. Później koloniści udali się na warsztaty lepienia z gliny, podczas których każdy wykonał swój pierwszy obozowy paciorek.
Przez cały dzień towarzyszyła nam piękna pogoda, która wprawiała wszystkich w doskonały humor.
Na obiad jedliśmy dziś- zupę buraczkową i kotleta mielonego z piersi kurczaka z mizerią.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.