RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus IV (03.08-13.08.2012)


Dzień 6 - Uśmiech ponad wszystko

Dodany: 2012.08.08
Komentarze: 2
Zdjęcia: 34
Wideo: 1

Dzisiejsza pogoda ubrana była w drobną kratkę :-P Jak każda szanująca się osobowość nie może nosić stroju dłużej niż godzinę, tak pogoda co rusz zmieniała swą pałatkę z dżdżystej na słoneczną.
W ramach programu fakultatywnego zorganizowana została dla naszych kolonistów prawdziwa sesja zdjęciowa! Nasz Cool CLUB zamienił się w studio fotograficzne, a koloniści biorący udział w sesji w prawdziwych fotomodeli :-D Blask fleszy aparatów, studyjna garderoba i profesjonalny makijaż staną się niesamowitym przeżyciem i pamiątką do końca życia!
Dziewczynki z Hannah Montana rozpoczęły swój dzień zabawami ruchowymi - szczególnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony kolonistek cieszyła się zabawa „Zombi”. Następnie miały okazję sprawdzić, jak radzą sobie w trudnych sytuacjach. Stanęły w obliczu „mini katastrofy” i musiały stworzyć plan przetrwania, a następnie wybudować szałas, który tworzył schronienie.
Koloniści Obozu z Warsztatami uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Poznali tajniki japońskiej sztuki – orgiami. Wykonali m.in. magiczne kolorowe pudełeczka z papieru, do których mogą zapakować drobne skarby.
Korzystając z ładnej pogody obozowicze Super Misji Specjalnej i Turbo Przygody rozpoczęli dzień od plażowania, po którym rozegrali baloniadę – grę w stylu siatkówki, ale z użyciem balonów napełnionych wodą i ręczników. Nikt nie uszedł suchy, gdyż cała masa balonów rozbiła się pod ich nogami ;-) Po obiedzie zadaniem grup było ułożenie gry taktyczno-ruchowej dla Gwiezdnych Wojen. Po wspólnej zabawie uczestnicy Turbo Przygody kolejny raz „dosiedli” spalinowych potworów - quadów. Natomiast Super Misja Specjalna miała w tym czasie seans filmowy i śledziła przygody Herkulesa.
Młodzi Padawanie z Gwiezdnych Wojen próbowali odnaleźć odpowiedzi na kulko-galaktyczne pytania, czyli rozegrali „grę francuską”. Następnie w swoich bazach tworzyli projekty kosmicznych, latających maszyn – latawców. Po obiedzie Padawanie mieli okazję wcielić się w gwiezdnych sumo i odbyć między sobą emocjonujące pojedynki.
Podczas zajęć plastycznych dziewczynki z Fabryki Gwiazd tworzyły piękne gwiazdy z kolorowego papieru. Kolejne zajęcia odbyły się na sali tanecznej, gdzie kolonistki podnosiły swoją kondycję podczas aerobiku. Następną atrakcję były warsztaty, na których gwiazdeczki uczyły się samodzielnie wykonywać biżuterię z kolorowych koralików.
Uczestnicy Akademii Młodego Agenta odwiedzili dziś swoich idoli - policjantów! Na początek udali się do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie pokazano im strzelnicę i oglądali prawdziwą broń, nowoczesną bibliotekę i sale wykładowe. Następnie odwiedzili Komendę Główną. Popołudniu nadszedł czas na kolejne, „tajne” szkolenie – warsztaty z samoobrony. Podczas ich trwania grupa dowiedziała się, jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach podczas misji szpiegowskich.
Uczestnicy Aktywnych Wakacji budowali wieżę ze skrzynek. Zabawa polega na tym, że uczestnik stoi na skrzynkach, które układa jedną na drugą, tworząc w ten sposób coraz wyższą wieżę, aż do momentu jej przewrócenia. Osoba układająca wieżę jest przypięta do liny i cały czas asekurowana. Po przewróceniu skrzynkowej wieży uczestnik bezpiecznie zjeżdża na linie. Najwyższą wieżę zbudowali: Daniel Giowanowicz – 16 skrzynek i Ziemowit Miszczobrocki – 15 skrzynek.
Kolonistki Can You Dance ćwiczyły wcześniej poznany układ tańca nowoczesnego. Podczas zajęć uczestniczki poznały nowe elementy choreografii, które próbowały połączyć z wcześniej poznanymi krokami.
Herosów od rana pod „swoje skrzydełka” wzięła grecka muza sztuki i nauki - Terpsychora, wprowadziła ich w świat tańca i muzyki. Uczestnicy poznali Zorbę - grecki taniec mający wielowiekową tradycję. Po wspieraniu rozwoju duchowego nadeszła pora na rozwój fizyczny. Każdy Heros chwycił za broń i przystąpił do walki o sztandar (w ramach gry w paintball). W mundurach moro, z maskami na twarzy wyglądali jak zawodowi żołnierze. Po lekkich opadach deszczu specjalnie przygotowany tor quadowy stał się dla Herosów prawdziwym wyzwaniem. Wyścigi Rydwanów podniosły u wszystkich poziom adrenaliny!
Balony fruwały pod niebo, a zaangażowani Paintballowcy próbowali złapać je w ręczniki. Przed obiadem koloniści wzięli udział w olimpiadzie sportowej „Kulka Olympics” :-P Po odpaleniu znicza rozpoczęła się rywalizacja w konkurencjach: spacer z torebką, pchnięcie puchą oraz darcie w stylu dowolnym i growlem.
Grupa Ekstremalnych Wakacji i Kulko-Odpornych po śniadaniu wsiadła w autokar i udała się na spływ kajakowy. Malowniczy odcinek rzeki Krutyni pokonali w 2 h ( a to prawie 8 kilometrów!). Po dopłynięciu do Babięt, gdzie spływ się kończył, wszyscy uczestnicy zostali ochrzczeni na kajakarzy.
Na obiad wcinaliśmy dziś: kapuśniak, gulasz, ziemniaczki i surówką z marchewki i jabłka.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 2

Pokaż

Kosma
Dodany: 2012.08.09 20:53

Wszystko fajnie, blog to super sprawa, ale podobnie jak w ubiegłym roku mnóstwo zdjęć Gwiezdnych Wojen i wszystkich grup dziewczyn, a prawie w ogóle nie ma zdjęć Ekstremalnych :( Skoro kilka dni temu byli największą atrakcja obozu po powrocie z lasu to gdzie zdjęcia z tego wydarzenia ? Rodzice najstarszych dzieci też chcieliby czasem zobaczyć co się dzieje na obozie pod iglowymi namiotami :) Z góry dziękujemy za foty Ekstremalnych!!! Pozdrowienia!

Ośrodek Kulka
Dodany: 2012.08.10 08:19

Na bieżąco staramy się robić zdjęcia wszystkim grupom i realizować Państwa prośby. Prosimy pamiętać, że pełna galeria fotografii z turnusu będzie dostępna 14 dni po zakończeniu wyjazdu. Prosimy o wyrozumiałość.

Olo
Dodany: 2012.08.09 12:58

Pozdrowienia dla Olka z Herosów. Miłej zabawy i do zobaczenia na pikniku.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.