RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus IV (03.08-13.08.2012)


Dzień 5 - Takie rzeczy tylko w... Kulce!

Dodany: 2012.08.07
Komentarze: 0
Zdjęcia: 31
Wideo: 1

Po raz pierwszy w tym turnusie obudził nas deszcz. Jednak już po śniadaniu słońce wyszło zza chmur i przez resztę dnia była piękna pogoda.
Dziewczynki z Hannah Montana zapoznały się dziś z tajnikami doboru stroju do danego typu figury. Zadaniem kolonistek było zaprezentowanie swoich stylizacji. Innowacyjne pomysły dziewczynki zaczerpnęły od celebrytek. Wieczorem obozowiczki uczestniczyły w zajęciach fitness - każda gwiazda musi dbać o swoją figurę i kondycję.
Koloniści z Aktywnych Wakacji rozpoczęli swój dzień śpiewająco - od karaoke! ;-) Rozbudzeni i pełni energii rozegrali mecz piłki siatkowej i nożnej. Następnie w celu jeszcze lepszego poznania grupa rozegrała szereg gier integracyjnych.
Uczestniczki Fabryki Gwiazd rozpoczęły swój dzień bardzo aktywnie - od aerobiku. Dziewczynki wykazały się doskonałą kondycją fizyczną! Następnie kolonistki nabywały wiedzę z zakresu savoir-vivre i etykiety.
Nasze kolonistki z Can You Dance uczestniczyły dziś w zajęciach tanecznych, które łączyły: hip-hop i funky jazz. Na wstępie instruktorka przekazała uczestniczkom podstawowe informacje na temat tańca nowoczesnego. Następnie dziewczynki zapoznały się z choreografią taneczną.
Tuż po śniadaniu obozowicze Akademii Małegoo Agenta, udali się na „trening żołnierski”. Tajni Agenci dowiedzieli się m.in. jak wygląda: kolumna marszowa i szyk. Po obiedzie trenowali szereg zdolności związanych z rozwojem swej czujności i rozwiązywaniem trudnych zagadek (podczas gry terenowej).
Koloniści z Super Misji Specjalnej i Turbo Przygody spędzili aktywny dzień. Najpierw rozegrali mecz piłki siatkowej, a następnie piłki nożnej. Później wybrali się do lasu, gdzie bawili się w grę terenową – „Podchody”.
Uczestnicy Obozu z Warsztatami spędzili słodkie popołudnie. Podczas warsztatów każdy kolonista uczestniczył w wyrobie czekoladowych pyszności.
Mistrz Yoda nakazał naszym Gwiezdnym Wojownikom, aby patrolowali główną bazę przed hordami Separatystów. Aby tego dokonać zasiedli za sterami ścigaczy i w mgnieniu oka dotarli na miejsce. Po patrolu ze spokojem wrócili na posterunek. W między czasie przeszli trening współpracy w grupie ;-)
Herosi poznali tajniki natury z Artemidą. Wykorzystując leśne dobrodziejstwa wykonali kamuflaż (idealne do tego było błoto, liście i iglaste gałązki), a następnie poszukiwali kryjówki, aby nie zostać odnalezionym przez pozostałych. Następnie podstawy sztuki lekarskiej przybliżył im bóg Asklepios. To dzięki niemu Herosi wiedzą jak zachować się w awaryjnych sytuacjach zagrażających życiu.
Dzisiejszy dzień Paintballowcy rozpoczęli od wyprawy na poligon, gdzie w warunkach polowych wykorzystali umiejętności nabyte podczas zajęć na ośrodku. Zabawa była przednia! Po obiedzie uczestnicy rozegrali turniej w piłkarzyki.
Ekstremalni po śniadaniu wybrali się na spacer po lesie. Był to czas przeznaczony na gry i zabawy integracyjne. Po powrocie ruszyli nad jezioro, gdzie z przyjemnością oddali się kąpielom. Po obiedzie, uczestnicy uczyli się strzelać z łuków i wiatrówek.
Kulko-Odporni na zajęciach z pierwszej pomocy dowiedzieli się jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz poznali pozycję boczną ustaloną. Następnie przeszli przez pole „minowe” z wykrywaczem metali.
Na obiad wcinaliśmy dziś zupę fasolową oraz kotleta mielonego w sosie pieczarkowym z surówką z kapustki.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.