RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus IV (03.08-13.08.2012)


Dzień 4 - Wycieczki, zabawy, konkursy

Dodany: 2012.08.06
Komentarze: 3
Zdjęcia: 36
Wideo: 1

Zaraz po śniadaniu na wycieczkę trasą Mikołajki-Gierłoż-Święta Lipka wyruszyły grupy: Super Misja Specjalna, Obóz Herosów, Obóz Paintballowy, Turbo Przygoda i Ekstremalne Wakacje.
W tym czasie na ośrodku koloniści z Obozu z Warsztatami udali się na zajęcia z samoobrony. Ciekawa konwencja ćwiczeń w wodzie okazała się sukcesem, ponieważ dzieci nie obawiały się urazów i dodatkowo świetnie się bawiły. Uczestnicy nauczyli się ciosów oraz podstawowego rzutu judo. Wodna samoobrona przy panującym upale była gratką dla uczestników.
Kolonistki z Can You Dance spędziły czas na tym, co najbardziej lubią, a mianowicie oddały się tańcu. Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej dotyczącej tańca współczesnego. Następnie nasza instruktorka zapoznała kolonistki z układem tanecznym, który zawiera podstawowe kroki baletu.
Gwiezdni Wojownicy przed południem zażywali kąpieli słonecznych i wodnych. Kolejnym punktem programu były zajęcia z samoobrony, gdzie Padawanie zapoznali się z Combo. Następnie grupa udała się na zajęcia warsztatowe z Lukiem Skywalkerem, na których mali wojownicy poznali technikę władania mieczem świetlnym.
Po śniadaniu dzieci z Fabryki Gwiazd udały się na plażę, gdzie grały w piłkę wodną oraz opalały się. Następnie uczestniczki uczestniczyły w zajęciach, które obejmowały naukę doboru stroju stosownie do okazji. Po obiedzie odbyły się zajęcia, które miały na celu pokazanie sposobów radzenia sobie stresem, a także technik efektywnej komunikacji werbalnej i niewerbalnej.
Uczestnicy Akademii Młodego Agenta tuż po śniadaniu wybrali się na zajęcia do lasu, gdzie poznali sposoby wyznaczania stron świata. Ku zdziwieniu nielicznych, okazało się, że nie tylko za pomocą kompasu można określić kierunek świata. Popołudnie rozpoczęło się tajemniczo - grą z wykrywaczem metali, a nagrodą był prawdziwy skarb :-P - słodka niespodzianka dla każdego uczestnika.
Kolonistki z Hannah Montana rozpoczęły dzień od aerobiku – każda gwiazda musi dbać o swoją figurę. Po obiedzie dziewczynki miały okazję zaprojektować i własnoręcznie wykonać biżuterię, która stanowić będzie ich znak rozpoznawczy. Wieczorem uczestniczki trenowały swój warsztat wokalny, biorąc udział w karaoke.
Koloniści Aktywnych Wakacji uczestniczyli dziś w zajęciach z terenoznawstwa, na których nauczyli się co to są azymuty, czy też jak wyznaczyć północ bez użycia kompasu. Dowiedzieli się również jakie zastosowanie ma GPS. Przed kolacja odbyli przejażdżkę quadem na specjalnie wyznaczonym torze.
Ekstremalni, którzy zostali na ośrodku, rozpoczęli swój dzień od zajęć z survivalu. Tematem przewodnim był kamuflaż. Koloniści byli bardzo kreatywni, a po powrocie z lasu stali się główną atrakcją na ośrodku. Następnie, podczas wyprawy kajakowej, podziwiali uroki jeziora Łęsk.
Kulko-Odporni szaleli dziś na quadach. Podczas zajęć poznali budowę maszyn oraz zasady bezpiecznej jazdy. Następnie sprawdzili swoje rajdowe umiejętności pod czujnym okiem instruktora. Po obiedzie rozegrali mecz baloniady.
Przez cały dzień na błękitnym niebie królowało słońce. Po południu ku radości wszystkich spadł przelotny deszcz, który skutecznie orzeźwił atmosferę.
Na obiad wcinaliśmy dziś zupę pomidorową i pieczonego kurczaka z buraczkami.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 3

Pokaż

aga
Dodany: 2012.08.08 00:05

Pozdrawiamy Maję z Lodzi z Hannah Montany.Córeczko,baw się dobrze-rodzice.

iwa
Dodany: 2012.08.07 20:53

Pozdrawiam Obóz z Warsztatami.... śliczne dziewczynki oraz Panią :)

Anka
Dodany: 2012.08.07 16:06

Jak miło znów zobaczyć Kulkę xD aż łezka w oku się kręci, gdy wspominam te wszystkie chwile tam spędzone ;D Wszystkim życzę miłej zabawy, a rodziców mogę zapewnić, że ich pociechy na pewno będą świetnie się bawić :) Pozdrawiam: Stała bywalczyni :D


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.