RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus IV (03.08-13.08.2012)


Dzień 8 - W stolicy Warmii i Mazur

Dodany: 2012.08.10
Komentarze: 0
Zdjęcia: 34
Wideo: 1

W ramach programu fakultatywnego niektórzy Kulkowicze wybrali się dziś na wycieczkę do Olsztyna -stolicy Warmii i Mazur. Koloniści zwiedzili Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w gotyckim zamku kapituły warmińskiej. Muzeum prezentuje zabytki z regionu Warmii i Mazur z zakresu: archeologii, historii, numizmatyki, sztuki, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa, kultury ludowej. Następną atrakcją wycieczki był Stary Ratusz, który obecnie jest siedzibą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kulkowicze zwiedzili również zabytkowy kościół św. Jakuba, który został zbudowany w II poł. XIV wieku oraz Wysoką Bramę, budowlę z XIV wieku. Jest ona jedyną bramą pozostałą z trzech, które znajdowały się w murach obronnych otaczających miasto. W trakcie wizyty w Planetarium Lotów Kosmicznych koloniści przenieśli się do odległej galaktyki, poznali różne gwiazdozbiory i zachodzące tam zjawiska.
Dziewczęta z Hannah Montana rozpoczęły dzień od zajęć tanecznych na macie. Po szaleństwie przyszła pora na mecz ringo. Po rozgrzewce ciała przyszła pora na zajęcie się umysłem - kolonistki uczestniczyły w warsztatach radzenia sobie ze stresem.
Na początek dnia Gwiezdni Wojownicy grali w galaktyczny mecz. Następnie spadł deszcz separatystów (po prostu deszcz) i musieli schować się w bunkrze (Cool BAR), gdzie oglądali kroniki starej republiki („Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: złodziej pioruna”). Po obiedzie trenowali sztuki walki (gladiatorzy) :-P
Dziewczynki z Fabryki Gwiazd po śniadaniu grały w Kalambury, Vipa oraz poznały taniec belgijski, który okazał się największą atrakcją. Po obiedzie kolonistki udały się na seans filmowy i oglądały „Step up”. Następnie odbyły się zajęcia, na których uczyły się wykonywać profesjonalny makijaż.
Koloniści Aktywnych Wakacji bawili się dziś w Kalambury, chłopcy rywalizowali z dziewczynami. W pierwszej turze zgadywali tytuły filmów, a w drugiej tytuły książek. Wygrała męska część zespołu. Następnie zostali przeszkoleni w sprawach pierwszej pomocy. Poznali podstawowe zasady udzielania pomocy, oceny stanu poszkodowanego, dowiedzieli się też, jak udzielić pomocy w sytuacjach zagrażających życiu.
Uczestnicy Turbo Przygody i Super Misji Specjalnej po zjedzonym śniadaniu wspólnie udali się na misję, którą było odnalezienie ukrytego skarbu. Pierwsza grupa ukryła kosztowności i zostawiła wskazówki, które były przydatne w dojściu do celu. Drużyna przeciwna z pomocą wykrywacza metali próbowała go odnaleźć. Skarbem okazała się być metalowa puszka wypełniona cukierkami :-D
Kolonistki Can You Dance w celu integracji z uczestnikami innych grup wybrały się do lasu, gdzie rozegrały grę terenową „Dwie Flagi”. Po obiedzie, by nie tracić czasu trenowały poznane wcześniej układy choreograficzne.
Obóz z Warsztatami wziął udział w bardzo ważnych zajęciach - samoobrony. Zostali przeszkoleni w celu obrony przed fizycznym atakiem napastnika. Następnie samodzielnie wykonali kolorową biżuterię.
Obozowicze Akademii Młodego Agenta wzięli udział w grze, w której mogli sprawdzić swój spryt oraz szybkość. Było to jedno z ćwiczeń z cyklu szkoleniowego na „tajnego agenta” (nauka tropienia śladów dzikiej zwierzyny). Po obiedzie wraz z Paintballowcami grali w „szpon”. Dzieci miały niesamowitą uciechę przy planowaniu taktyki pokonania przeciwnika.
Paintballowcy po obiedzie wzięli udział w zajęciach samoobrony. Pod okiem instruktora, który 12 lat trenuje karate, obozowicze ćwiczyli ciosy i dźwignie pomocne w przypadku ataku.
Nasi Herosi przeobrazili się dziś w prawdziwych gladiatorów. Mata zamieniała się w arenę, a gąbczaste lance zastąpiły im przyrządy do walki. Nikomu nie zabrakło determinacji i woli walki. Gdy zapadł zmierzch wszyscy Herosi wyruszyli w las, aby pokonać Labirynt Dedala. Przed nimi postawiono szereg zadań do wykonania, którym z łatwością sprostali. Każde poprawnie wykonane zadanie gwarantowało nam poznanie dalszego odcinka trasy, dzięki czemu dotarli do celu.
Dzisiejszy dzień Ekstremalni rozpoczęli od zajęć survivalu. Wraz z instruktorem udali się do lasu, gdzie poznali zasady i techniki budowania szałasów.
Kulko-odporni podczas zajęć na profesjonalnym żyroskopie sprawdzali, jak zachowuje się organizm człowieka w czasie lotu i manewrów samolotu. Dowiedzieli się również, czy posiadają predyspozycje lotnicze.
Przez cały dzień pogoda płatała nam różne figle, ale wieczór był bezdeszczowy.
Na obiad wcinaliśmy dziś: zupę jarzynową, filet rybny w chrupiącej panierce, ziemniaczki i buraczki na ciepło.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.