RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus IV (03.08-13.08.2012)


Dzień 9 - W rodzinnym gronie

Dodany: 2012.08.11
Komentarze: 0
Zdjęcia: 36
Wideo: 1

Nie ma to jak rodzinka – dziś mieli okazję przekonać się o tym nasi koloniści, których odwiedzili rodzice i bliscy. Już od rana wszyscy czekali na wybicie godziny 11, bo właśnie wtedy miał się rozpocząć czwarty w tym sezonie Wielki Piknik Rodzinny. Wszyscy uczestnicy pikniku mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanych przez nas zawodach. Zadaniem drużyny (rodziny) było przejście przez wszystkie punkty zadaniowe i zdobycie jak największej liczby punktów. Wśród konkurencji znalazły się: fotel antygrawitacyjny (żyroskop), pojazdy terenowe (quady), magiczne pojazdy sterowane myślami (segway’e), turniej śpiewu na wesoło (karaoke) i bodypainting w formie light (czyli malowanie twarzy zmywalnymi farbkami). Dla zdobywców podium przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody w formie karnetów na taktyczną grę przy użyciu markerów strzelających zmywalną farbą, czyli paintball :-D Po podliczeniu punktacji wyłoniliśmy zwycięzców: I miejsce zdobyła Rodzina Muchów, II miejsce ex aequo – Rodzina Murawskich i Rodzina Niskich, a III miejsce Rodzina Wojciechowskich. Gratulujemy! W międzyczasie odbywało się wielkie grillowanie. Przygotowaliśmy pyszne potrawy grillowe i bigos. Nawet pogoda była dziś wyjątkowo gościnna i zapewniła piękne słońce.
Kolonistki z Fabryki Gwiazd gimnastykowały umysł podczas gry towarzyskiej - Kalambury. Następnie grupa została podzielona na dwie drużyny i rozegrała grę terenową - podchody. Podczas zajęć z modelingu dziewczynki dowiedziały się, jak prawidłowo chodzić po wybiegu oraz wszystkiego na temat autoprezentacji.
Uczestnicy Obozu z Warsztatami zmierzyli się w przeróżnych konkurencjach sportowych. Dodatkowo odbyli w warsztaty taneczne. Koloniści poznali kroki Dancehall -zabawa przy rytmach muzyki pobudziła wszystkich i… zmęczyła.
Koloniści z Super Misji Specjalnej po śniadaniu grali w siatkówkę, po czym zrealizowali Pakiet Super Integracyjny. Dzięki różnym konkurencjom koloniści mogli przekonać się, jak ważna jest współpraca w grupie. Następnie odbyły się zawody na orientację – ćwiczenie na wyznaczanie kierunków świata.
Dziewczynki z Hannah Montana uczestniczyły w warsztatach śpiewu - dowiedziały się, jak rozgrzać się i przygotować do śpiewu. Przećwiczyły również wykonanie piosenek: „Kolorowe dzieci” i „Białe żagle”.
Koloniści Aktywnych Wakacji przez cały dzień mieli różne gry i zabawy. Odbył się Pakiet Super Integracyjny, a następnie zabawa w „Mafię” i „Państwa-mista”. Największą frajdę kolonistom sprawiła gra w „piłkę kocówkę”.
Dziewczynki z Can You Dance po śniadaniu uczestniczyły w zajęciach tanecznych, które rozpoczęły się rozgrzewki, po czym nastąpiła właściwa część zajęć - przypomnienie kroków układów choreograficznych. Wielki występ już jutro!
Młodzi Padawanie z Gwiezdnych Wojen odbyli szkolenie ze sztuki koncentracji, w trakcie którego przyszli wojownicy Jedi czerpali energię z natury. Następnie odbyło się szkolenie na terenie ośrodka „Powrót Jedi”. Ich zadaniem było znalezienie skarbu i ukoronowanie swoich księżniczek.
Rajdowcy z Turbo Przygody rozpoczęli dzień od turbo przyśpieszenia – Euro Bungee. Następnie przeprowadzili między sobą mini mistrzostwa w „piłkę kocówkę”.
Przed obiadem odbyło się starcie Herosów na prawdziwym polu bitwy. Czteroosobowe zespoły chwyciły za koce i przerzucając piłkę do innych drużyn, zdobyły mistrzostwo w „kocówkę”.
Po śniadaniu Paintballowcy pod okiem instruktora uczyli się budowy stosów ogniskowych. Następnie rozegrali grę terenową „szpon”.
Ekstremalni rozpoczęli dzień od wielkiej wyprawy do Kiejkut. Później udali się nad jezioro, gdzie bawili się w różne gry integracyjne, grali w karty, a odważniejsze osoby postanowiły się wykąpać.
Kulko-Odporni sprawdzili swoją celność podczas nauki strzelania z łuku oraz broni pneumatycznej.
Na obiad wcinaliśmy dziś: zupę ogórkową, kotleta mielonego, ziemniaczki i surówkę z kapusty.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.