RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2012

Turnus V (14.08-24.08.2012)


Dzień 2 - Uśmiech dziecka - bezcenne

Dodany: 2012.08.15
Komentarze: 1
Zdjęcia: 64
Wideo: 1

Drugi dzień kolonii za nami. Słoneczko nas dzisiaj zawiodło, ale na szczęście dobry humor nas nie opuszczał.:) Dzisiaj dzieci z grupy Herosów, Gwiezdnych Wojen, Fabryki Gwiazd i Super Misji Specjalnej przeżyły niezapomniane chwile na wycieczce w Mikołajkach, Gierłoży i Świętej Lipce.
Na naszych kolonistów w Mikołajkach czekała „Tropikana” - wodny park rozrywki w hotelu „Gołębiewskim”. Aquapark to raj dla dzieci i młodzieży. Morskie fale, słonie wypluwające fontanny wody, grzybki i armatki, gigantyczne rury-zjeżdżalnie (długie, kręte oraz krótkie i nachylone, na których zjazd podnosi adrenalinę), to tylko część dostępnych atrakcji :-D Prawdziwa frajda! Następnie odbył się spacer po mazurskim lesie, w Gierłoży, w którym położony jest Wilczy Szaniec. Koloniści kroczyli śladami jednej z najważniejszych fortyfikacji wojennych, która nie tylko pozwoliła przenieść się w czasie, ale również zrozumieć fenomen i znaczenie Wilczego Szańca w czasie wojny. Nasza ekipa zwiedziła również bazylikę w Św. Lipce, która wyróżnia się pięknym barokowym wnętrzem
Obóz paintballowy miał dzisiaj instruktarz z obsługi sprzętu paintballowego czyli regulaminy i zasady działania, następnie w pełnym umundurowaniu weszli na pole i grali w dwie flagi, choć jak się później okazało nie było to takie łatwe. Następnie grupa uczyła się dobrze wykopywać, trzymać gardę, poprawnie wyprowadzać ciosy i inne sztuki walki na samoobronie.
Aktywne wakacje dzień rozpoczęły od malowniczej wyprawy kajakowej po jeziorze Łęsk. Następnie były zajęcia z terenoznawstwa, koloniści mogli odkryć swoje ukryte talenty później jeździli na quadach i z tym radzili sobie perfekcyjnie.
Grupa warsztatowa odkrywała dzisiaj swoje talenty artystyczne lepiła z gliny różne figurki mogła pobudzić swoją wyobraźnie i wykazać się kreatywnością. Poznali również podstawowe zasady przetrwania w lesie, oraz jak budować szałasy. Po południu grupa miała zajęcia z salsy w których cała chętnie uczestniczyła.
Kulko-odporni mieli dzisiaj terenoznawstwo - nauczyli się obsługi kompasu, wyznaczania azymutów jak wyznaczać kierunki świata bez urządzeń, swoje umiejętności mogli sprawdzić na grze terenowej.
Ekstremalne wakacje bawiły się dzisiaj w naszej kuli sferycznej- zorbie. Następnie odbyły się zajęcia linowe, podczas których każdy próbował zbudować jak najwyższa wieżę ze skrzynek.
Turbo przygoda rozpoczęła dzisiaj zajęcia od ekstremalnej jazdy na quadach po torze specjalnie do tego wyznaczonym, co sprawiło wiele radości naszym kolonistom i pozwoliło wyłonić już pierwszych mistrzów kierownicy. Następnie mali rajdowcy sprawdzali się na zajęciach z survivalu, czyli szkoły przetrwania, gdzie nauczyli się między innymi jak rozpalać ogniska.
Herosi swoją przygodę rozpoczęli od potyczek na miecze. Później koloniści udali się na warsztaty lepienia z gliny, podczas których każdy wykonał swój pierwszy obozowy paciorek. Następnie po przeszkoleniu każdy obozowicz sprawdzał i doskonalił swoje umiejętności na quadzie.
Nasza grupa Can you dance miały dzisiaj pierwsze zajęcia teoretyczne, uczestniczki poznały wszystkie teoretyczne podstawy na temat kompozycji tańca. Następnie zajęcia ogólnorozwojowe, na których zapoznały się z podstawami strechingu oraz jak prawidłowo powinni przygotować się do strechingu.
Dziewczynki z Hannah Montana miały zajęcia rytmiczne, następnie podjęły trud zaprojektowania stroju dla przyszłej gwiazdy. Pojawiło się wiele różnorodnych stylizacji od stroju wieczorowego, przez sportowy, szkolny i do pracy.
Pogoda może nie była za piękna, ale uśmiech na twarzach dzieci gościł przez cały dzień. Na obiad jedliśmy dziś- zupę buraczkową i kotleta mielonego z piersi kurczaka z mizerią.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

Kasia
Dodany: 2012.08.16 21:29

Idą upały, więc już za kilka dni będziecie korzystać z jeziora :) udanego wypoczynku, bawcie się dobrze, czekamy na kolejne opisy i fotki :) pozdrawiamy! Rodzice Agaty


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.