RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus II (09.07-19.07.2014)


Dzień 6 - Survival - Kamuflaż

Dodany: 2014.07.14
Komentarze: 0
Zdjęcia: 116
Wideo: 1

Na drugą turę wycieczki autokarowej trasą Mikołajki – Kadzidłowo pojechały grupy Aktywnych Wakacji i Super Misji Specjalnej.

Odkrywcy Nieznanego Świata dzień rozpoczęli od spaceru po dzikiej dżungli Amazonki, by podziwiać uroki mazurskiej flory i fauny. Następnie udali się ku Lazurowemu Wybrzeżu, by zażyć kąpieli w jeziorze. Po obiedzie ruszyli ku Rzymowi, by tam stoczyć Walki Gladiatorów. Wieczorem po dniu pełnym wrażeń Odkrywcy uczestniczyli w dyskotece.

Uczniowie Harrego Pottera dzień rozpoczęli od tworzenia magicznych zaklęć, które następnie stworzyły Księgę Magii. Następnie spróbowali swoich sił podczas wchodzenia na wieżę ze skrzynek. Żeby odróżnić się od innych uczestników koloniści stworzyli bransoletki identyfikujące każdy z domów. Po tym domy zmierzyły się w grze terenowej „Komnata Tajemnic”. Aby umieć bronić się przed czarną magią ćwiczyli swoje umiejętności samoobrony.

Uczestnicy Obozu „4 żywioły” dzień rozpoczęli od warsztatów artystycznych. Dzieci stworzyły ogromną mapę świata. Wykorzystały zużyte butelki i makulaturę. Następnie wraz z instruktorem odbyła się gra „poszukiwacze skarbów”. Polegała na wykrywaniu ukrytych w ziemi elementów sprzętem wykrywającym metal. Przed obiadem odbyły się warsztaty żeglarskie. Następnie dzieci próbowały stworzyć prawdziwe dzieła artystyczne, ale bez użycia rąk. Atrakcją dnia okazała się jazda na quadach oraz warsztaty terenoznawcze.

Małe Muszkieterki przeszły ostatni trening z zakresu szermierki. Był on wyczerpujący, ale miał na celu sprawdzenie umiejętności posługiwania się bronią białą. Dziewczynki wykazały się dużym sprytem. Następnie udały się na zajęcia taneczne, gdzie poznały bardzo interesujące układy i figury taneczne.

Uczestnicy Turbo Przygody korzystali z pięknej pogody podczas kąpieli i plażowania. Po czym udali się na Mega Gry. W jednej z nich – Twister- zostały zdobyte trzy miejsca: I Michał Kowalski, II Bartłomiej Korzeniewski, III Michał Kruba. Następnie brali udział w zajęciach quadowych.

Padawanie z Gwiezdnych Wojen konstruowali swoje szybowce – gwiezdne ścigacze. Następnie odbyło się plażowanie oraz Gwiezdna Olimpiada, podczas której koloniści sprawdzali zdobyte do tej pory umiejętności. Odbyły się zajęcia ze sztuki lewitacji – wejście na wieżę ze skrzynek.

Uczestnicy Krainy Wyobraźni dzień rozpoczęli od warsztatów żeglarskich. Następnie dzieci uczestniczyły w Olimpiadzie Sportowej. Następnie odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których każda z nich robiła watę cukrową.

Ekstremalni wraz z Militarnymi po śniadaniu rozegrali mecz w siatkówkę. Następnie wybrali się nad jezioro, gdzie odbyła się wyprawa kajakowa. Po obiedzie wybrali się na wycieczkę do Nowych Kiejkut. Po kolacji odbyły się Walki Gladiatorów.

Uczestnicy Obozu Paintballowego dzień rozpoczęli od wyjścia na poligon. Tam czekało na nich 400 kulek podczas trzech gier w tym speedball. Walki paintballowe uczą nie tylko zwinności, ale również współpracy i logicznego myślenia.

Uczestnicy Obozu Super – Paintballowego korzystali z pięknej pogody i wykąpali się w jeziorze. Poza tym pograli na plaży w piłkę oraz gry karciane. Następnie odbyła się potyczka paintballowa na terenie Kulki. Chłopcy jednogłośnie stwierdzili, że była to najlepsza gra jak do tej pory.

Na obiad wcinaliśmy kapuśniak, pulpet w sosie pieczarkowym i marchewkę z jabłkiem.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.