RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus II (09.07-19.07.2014)


Dzień 7 - Muzeum Sprzętu Wojskowego

Dodany: 2014.07.15
Komentarze: 0
Zdjęcia: 121
Wideo: 1

Po śniadaniu, uczestnicy Obozu Militarnego i Super Paintballowego wyruszyli na wycieczkę do Mrągowa, a dokładnie do Muzeum Sprzętu Wojskowego. Jest to jedyna taka placówka w Polsce północno-wschodniej. Prócz zwiedzania mieli okazję przejechać się prawdziwym czołgiem – T55.

Mali padawanie z Gwiezdnych Wojen kosztowali słonecznej pogody na plaży oraz przeprowadzili szereg gier w wodzie. Odbył się również konkurs na najlepszego kosmicznego ścigacza, w którym wykazali się szczególnymi umiejętnościami.

Po śniadaniu uczestnicy Krainy Wyobraźni wyruszyli na grę terenową „Poszukiwacze skarbów”. Za pomocą wykrywacza metalu odnaleźli ukryte przepyszne cukiereczki. Następnie odbyły się Walki Sumo, w których zwyciężczynią została Natalia Gąsior. Przed obiadem odbyły się warsztaty taneczne. Po obiedzie poszli na spacer.

Uczniowie Harrego Pottera dzień rozpoczęli od plażowania. W tak upalny dzień każdy z przyjemnością wchodził do wody, aby się ochłodzić. Podczas kolejnych zajęć odbył się pokaz magii i iluzji. Uczniowie poznali tajniki niektórych sztuk i trików. Przed obiadem odbyła się baloniada. W tak ciepłe dni taka zabawa to sama przyjemność. Później dzieciaki na kocykach grały w różne gry karciane.

Uczestnicy z Obozu VIP rozegrali mecz piłkarzyków. Następnie podczas kąpieli w jeziorze udoskonalali swoje techniki pływackie. Później odbył się spływ kajakowy i warsztaty żeglarskie. Po obiedzie odbył się orienteering – zasady orientacji w terenie, posługiwania się mapą, kompasem i GPS. Zajęcia zakończyły się zawodami na orientację.

Dzisiejszy dzień Odkrywcy Nieznanego Świata rozpoczęli od wizyty w Grecji, gdzie zaznajomili się z tańcem greckim. Następnie udali się do Australii, by posiąść umiejętność rzutu bumerangiem. Następnie udali się do słonecznej Kalifornii, by rozegrać mecz siatkówki. Później młodzi odkrywcy mieli okazję sprawdzić zdolności orientacyjne oraz umiejętność posługiwania się mapą w terenie w trakcie gry terenowej.

Młode Muszkieterki w dniu dzisiejszym odbyły trening sprawnościowo - zręcznościowy, który wzmocnił ich siły fizyczne i pozwolił zdobyć nowe zdolności muszkieterskie. Następnie udały się na salę taneczną, by nauczyć się choreografii na bal z Araminą.

Dzisiejszy dzień dla uczestników Obozu „4 żywioły” był pełen atrakcji. Były to między innymi zajęcia terenoznawcze INO i GPS. Dodatkowo wszystkie grupy realizowały doświadczenia chemiczne.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej dzień rozpoczęli od zmagań na arenie – Walki Gladiatorów. Pojedynek wygrał Aleksander Fuks. Następnie na każdego uczestnika czekała przejażdżka quadem, a także strzelanie z wiatrówek. Koloniści przy kolejnych zajęciach poznali zasady survivalu. Dzień zakończyli teoretycznymi warsztatami z żeglarstwa.

W tak piękny dzień uczestnicy Turbo Przygody nie mogli odpuścić sobie plażowania i kąpieli w jeziorze. Następnie po raz pierwszy na tym turnusie dzieci miały okazję poczuć się jak gwiazdy estrady, dzięki zabawie Karaoke. Kolejnym punktem dzisiejszego dnia to plaża nad jeziorem Łęsk. Na koniec dnia dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego przemieszczania się po drodze.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji udali się na łąkę by zebrać kwiaty potrzebne do ozdobienia Sali, w której wieczorem odbyły się „śluby kolonijne”. Po obiedzie odbyły się warsztaty artystyczne, podczas których dzieci wykonywały ozdoby potrzebne do wieczornych zaślubin.

Ekstremalni wspinali się na wieżę ze skrzynek. Następnie zmierzyli się w Walkach Gladiatorów.

Uczestnicy Obozu Paintballowego odbyli trening celności z użyciem broni pneumatycznej. Poznali również tajniki kamuflażu.

Na obiad wcinaliśmy pomidorówkę, pierś z kurczaka w chrupiącej panierce i buraczki na zimno.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.