RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus II (09.07-19.07.2014)


Dzień 8 - Moc, energia i zabawa

Dodany: 2014.07.16
Komentarze: 1
Zdjęcia: 116
Wideo: 1

W ramach programu fakultatywnego niektórzy Kulkowicze wybrali się dziś na wycieczkę do Olsztyna. Koloniści zwiedzili Muzeum Warmii i Mazur, które mieści się w gotyckim Zamku Kapituły Warmińskiej. Muzeum prezentuje zabytki z regionu Warmii i Mazur z zakresu archeologii, historii, numizmatyki, sztuki, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa i kultury ludowej. Następną atrakcją wycieczki był Stary Ratusz, który obecnie jest siedzibą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kulkowicze zwiedzili również zabytkowy kościół św. Jakuba, który został zbudowany w II poł. XIV wieku, oraz Wysoką Bramę, budowlę z XIV wieku. Jest ona jedyną bramą pozostałą z, trzech, które znajdowały się w murach obronnych otaczających miasto. W trakcie wizyty w Planetarium Lotów Kosmicznych koloniści przenieśli się do odległej galaktyki, poznali różne gwiazdozbiory i zachodzące tam zjawiska.

Odkrywcy Nieznanego Świata dzień rozpoczęli od spaceru po okolicy, by nacieszyć się urokami Mazurskich lasów. Po tej męczącej wyprawie udali się na pobliskie kąpielisko, by się ochłodzić. Następnie wyruszyli ku gorącej Ameryce Północnej, by zaznajomić się z tańcami latynoamerykańskimi. Wieczorem zaś zasiedli do wspólnego ogniska.

Dzisiejszego dnia Muszkieterki udały się na salę taneczną, by tam zaczerpnąć podstaw fitnessu i utrwalić wcześniej poznaną choreografię. Potem udały się na zajęcia savoire-vivre, podczas których zapoznały się z etykietą panującą na dworach książąt i magnatów.

Dzisiejszy dzień uczestnicy Super Misji Specjalnej spędzali poranek rozkoszując się przyjemnym wiatrem podczas pływania na żaglówce. Następnie stoczyli Walki Gladiatorów oraz brali udział w rajdzie na quadach. Po obiedzie odbyły się zajęcia survivalu – przeprawa przez trudny teren.

Uczestnicy Obozu Paintballowego dzień rozpoczęli od fabularyzowanej gry taktycznej z użyciem broni barwiącej Trippmann. Następnie odbył się orienteering – zasady orientacji w terenie.

Uczestnicy Obozu „4 żywioły” dzień rozpoczęli od spaceru po okolicy. Długa trasa pozwoliła poznać otaczający świat Kulki. Atrakcją dnia okazał się pokaz Fireshow.

Ekstremalnym dzień upłynął na grach i zabawach. Jedną z nich była gra „Zombie”. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane i z chęcią brały udział w zajęciach. Następnie poszli na plażę, gdzie grali w wodną siatkówkę. Po obiedzie zagrali w grę terenową „Dwie flagi”.

Uczniowie Harrego Pottera dzień rozpoczęli od dużej dawki pozytywnej energii. Wybrali się na wycieczkę do lasu oraz najbliższej miejscowości żeby zrobić zakupy w tamtejszym sklepie. Wieczorem ćwiczyli swoje umysły i ciała podczas Mega Gier planszowych m.in. Jenga, Chińczyk i Twister. Dzień zakończyli projekcją filmu pt. „Harry Potter”.

Uczestnicy Krainy Wyobraźni po śniadaniu wyruszyli na kolejne warsztaty taneczne, podczas których ćwiczyli choreografię do piosenki pt. „Timber”. Następnie odbyły się zajęcia praktyczne z żeglowania Omegą. Przed obiadem odbyły się zajęcia, na których uczyli się obsługi urządzenia GPS.

Mali padawanie z Gwiezdnych Wojen zorganizowali wyjście do lasu. Następnie zostały przeprowadzone zajęcia na X-Box 360 „Wyścig galaktycznych ścigaczy”. Wyróżniająco spisały się osoby: Franciszek Kragiel, Miłosz Wróbel, Patryk Szulc oraz Mateusz Nowak.

Uczestnicy Obozu Turbo Przygoda dzień rozpoczęli od meczu piłki nożnej. Starcie było zacięte i wyrównane. Mistrzem strzelców został Kacper Kraśnicki. Po rozgrywkach udali się na plażę, aby odpocząć i wykąpać się w jeziorze. Po obiedzie odbył się orienteering, podczas którego została sprawdzona orientacja dzieci w terenie. Wieczorem odbyła się dyskoteka w rytmach disco polo, którą sami przygotowali.

Uczestnicy Aktywnych Wakacji zapoznali się z metodami szyfrowania wiadomości. Następne zajęcia to Walki Gladiatorów. Po obiedzie zmierzyli się z lękiem wysokości i przeszli przez park linowy. Po obiedzie nauczyli się obsługi urządzenia GPS.

Militarni dzień rozpoczęli od delikatnej zaprawy porannej. Następnie wraz z grupą Turbo Przygody odbyli wyprawę na „poligon” – off road”. Przeprawa supernowoczesnym samochodem terenowym.

W grupie Obozu Super – Paintballowego odbyła się gra strategiczna, która sprawdziła ich umiejętność komunikacji i organizacji. Nazywa się „list-telefon-samolot”. Następnie odbył się mecz piłki nożnej. Kolejne zajęcia to przeprawa przez park linowy. Potem została rozegrana potyczka paintballowa, która była bardzo udana.

Na obiad wcinaliśmy zupę koperkową, kotlet mielony i pomidory w sosie winegret.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 1

Pokaż

mama 16 latka
Dodany: 2014.07.17 18:01

Po pierwszych dniach napisał: Jestem w raju! Po quadach napisał: kocham życie!! Jest cudownie. Dzisiaj napisał: I o to, i o to własnie mi chodziło! Pozdrawiam opiekunów obozu militarnego:)


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.