RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus IV (31.07-10.08.2014)


Dzień 2 - Paintballowcy

Dodany: 2014.08.01
Komentarze: 4
Zdjęcia: 184
Wideo: 1

Pierwszy dzień zajęć programowych przywitał nas pochmurnie i deszczowo jednak humory dopisywały od samego rana.

Obóz paintballowo - kajakowy rozpoczął dzień bardzo aktywnie - poranną zaprawą, która przygotowała grupę do całodniowych atrakcji m.in. od przeprawy tratwami, które uczestnicy wcześniej samodzielnie przygotowali z dętek i lin. Bardzo dużo radości dostarczyła wyprawa na poligon, gdzie odbyły się pierwsze gry w paintball oraz speedball.

Uczestnicy Gwiezdnych Wojen po śniadaniu udali się do lasu aby przetestować swoje zdolności survivalowe i zbudować prawdziwą wioskę Ewoków. Najlepszym survivalowcem okazał się Jakub Mielech. Wieczorem młodzi Padawianie wykazali się wielką wytrwałością i odwagą podczas szkolenia antygrawitacyjnego na żyroskopie.

Pierwszy dzień dziewczynek w Straszyceum był potwornie ciekawy. Najwięcej radości obok rozmów o ulubionych bohaterkach Monster High przyniosły warsztaty z makijażu.

Uczestnicy Obozu Super Paintballowego podczas zajęć z instruktorem zajęć aktywnych zaznajomili się z tajnikami samoobrony takimi jak rodzaj kopnięć, trzymanie gardy oraz poznali podstawowe pozycje bokserskie. Popołudnie grupa spędziła w lesie gdzie próbowała wtopić się w otoczenie podczas zajęć z kamuflażu.

Obóz Paintballowy rozpoczął dzień od nauki zasad działania urządzenia GPS. Następnie instruktor zajęć aktywnych zapoznał uczestników z podstawami musztry a po południu każdy mógł się sprawdzić podczas treningu snajperskiego na strzelnicy paintballowej.

Drugi dzień w Hogwarcie był również bardzo ciekawy. Mali czarodzieje obozu Harry Potter stworzyli wyjątkowe rzeźby z gliny - „Hardodzioby”. Uczniowie spędzili również magiczny wieczór, tworząc fryzury i makijaż prawdziwych czarodziei. Moc atrakcji dopełniła zabawa na parku linowym oraz uroczysty przydział do domów Hufflepuff oraz Ravenclaw.

Grupa 4 żywiołów rozpoczęła swoją przygodę od żywiołu wody. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach podczas których poznali podstawy teoretyczne umiejętności żeglarskich. Po teorii nadszedł czas na praktykę - żeglowanie po jeziorze Łęsk.

Wyprawą do Indii rozpoczęli swój dzień Odkrywcy Nieznanego Świata - poznali historię sztuki zdobienia ciała oraz dowiedzieli się w jaki sposób wykonuje się tatuaże. Następnie każdy przygotował swój unikatowy projekt, który mógł przenieść za pomocą henny na swoje ciało. Kolejną atrakcją dnia była przeprawa przez wodę - czyli kajakowa przygoda na wielkim nieznanym jeszcze przez grupę jeziorze Łęsk. Po powrocie Odkrywcy postanowili jeszcze odwiedzić wielkie miasta Stanów Zjednoczonych poruszając się na segway’u.

Po porannej zaprawie Militarni udali się na tor quadowy w celu sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na czterokołowcach Yamaha a po południu uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi żołnierze podczas musztry wojskowej a wieczorem wraz z grupą Ekstremalnych zasiedli przy wspólnym ognisku. Każdy zjadł pyszną kiełbaskę a śpiewom i zabawom nie było końca.

Uczestnicy Krainy Wyobraźni rozpoczęli dzień od zajęć zainspirowanych japońskim sportem narodowym - sumo. Toczyły się zaciekłe walki ale śmiechu przy tym było co nie miara. Po południu uczestnicy mieli okazję zagrać w znane gry takie Twister i Jenga jednak w nietypowej wersji bo XXL.

Brzydka pogoda nie była przeszkodą dla Aktywnych Wakacji aby aktywnie spędzać czas podczas Olimpiady Sportowej oraz zajęć lekkoatletycznych. Grupa miała okazję zmierzyć swoje siły w skokach i biegach.

Fabryka Gwiazd wzięła udział w warsztatach „Jak radzić sobie ze stresem” podczas których dziewczynki poznały sposoby efektywnej komunikacji werbalnej i niewerbalnej a wieczorem odbył się konkurs na najładniejszą okładkę do magazynu modowego.

Super Misja Specjalna na zajęciach z survivalu nauczyła się budować schronienie w postaci szałasu a popołudniu specjalną misją była wspinaczka po parku linowym na którym koloniści zmierzyli się z własnymi lękami.

Herosi uczyli się szyfrów z Hermesem a następnie ćwiczyli swoją celność podczas zajęć z łuków z Artemidą i Apollem. Wieczorem odbyła się pełna emocji bitwa o sztandar.

Na obiad wcinaliśmy zupę buraczkową, pierś z kurczaka oraz mizerię.

Wieczorem odbyła się pierwsza dyskoteka w Cool Clubie.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 4

Pokaż

Ania
Dodany: 2014.08.02 22:31

A ja BARDZO PROSZĘ o pozostawienie zdjęć i filmów w dotychczasowych proporcjach - bardzo mi odpowiadają - zarówno opisy, jak ilość zdjęć!!! :)

Ania
Dodany: 2014.08.02 18:39

Proszę więcej zdjęć i opisu zajęć grupy Herosów. Czy możnaby zrezygnować z opcji zdjęć i filmów panoramicznych - zniekształają.

Ula
Dodany: 2014.08.02 12:45

Poproszę o więcej zdjęć z Fabryki Gwiazd.

karol
Dodany: 2014.08.02 12:30

proszę wiecej fotek grupy kajakowo paintbolowej


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.