RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus IV (31.07-10.08.2014)


Dzień 3 - I'm the Hero

Dodany: 2014.08.02
Komentarze: 3
Zdjęcia: 217
Wideo: 1

Po deszczowym piątku nadeszła słoneczna sobota a wraz z nią moc atrakcji.

Grupa „4 żywiołów” rozpoczęła swój dzień od zawodów - uczestnicy poznali zasady orientacji w terenie oraz zasady posługiwania się mapą, kompasem oraz GPS-em. Po nabyciu tej wiedzy odbyły się emocjonujące zawody na orientację. Po południu podczas zajęć z animatorką każdy miał okazję stworzyć swój magiczny talizman wybranego żywiołu.

Herosi rozegrali walkę przeciwko armii Kronosa chroniąc Empire State Builiding a pomogły im w tym tęczowe kulki. Po zakończonej bitwie paintballowej obozowicze odbyli szkolenie z pierwszej pomocy a Asklepiosem. Herosi wykonali dziś również paciorki na których pod koniec kolonii namalują najważniejsze ich zdaniem wydarzenie z obozu.

Dziewczyny z Fabryki Gwiazd po śniadaniu udały się do Cool Clubu gdzie odbyły się wyczekiwane warsztaty taneczne. Uczestniczki nauczyły się układu tanecznego, który był połączeniem tańca Latino z Zumbą. Następnie dziewczynki miały okazję zagrać w Mega Twistera i Mega Domino. Dreszczyk rywalizacji pozytywnie wpłynął na obozowiczki i spowodował jeszcze większe zaangażowanie i uśmiech na twarzy. Najlepsze okazały się Wiktoria i Amelia z grupy Pani Beaty. Po tak aktywnym przedpołudniu odbyły się warsztaty pt.: „Stylowa nastolatka - jak ubierać się z klasą”.

Odkrywcy Nieznanego Świata dzień rozpoczęli od cofnięcia się w czasie do III w p.n.e - mianowicie od walk gladiatorów. Najlepszą „Gladiatorką” okazała się Ada. Po południu grupa stworzyła Wielką Mapę Przygody aby móc na niej odznaczać odwiedzone już kraje. Ostatnią atrakcją dnia była gra nocna „Świetliki”.

Obozowicze z grupy Paintballowo - Kajakowej spędzili dużą część dnia nad wodą - rano na warsztatach z żeglowania składających się z części teoretycznej i praktycznej a wieczorem na wyprawie kajakowej po jeziorze Łęsk. W między czasie odbyły się ekscytujące rozgrywki sportowe.

Ekstremalni udali się w poszukiwaniu tajnej bazy CIA w Starych Kiejkutach a po wyprawie zażywali kąpieli wodnych i słonecznych. Popołudniu obozowicze trenowali celność strzelając z łuku oraz mieli okazję pojeździć quadami, co dało im niesamowity zastrzyk adrenaliny. Wieczór Ekstremalni spędzili w Mikołajkach na koncercie szantowym.

Dzisiejszy dzień młodzi Padawianie z Gwiezdnych Wojen spędzili bardzo kreatywnie. Dzieci podeszły do szkolenia Luka Skywalkera - były to specjalne zadania sprawnościowe, które wszyscy przeszli pomyślnie. Następnie obozowicze stoczyli pojedynek ścigaczy na X-boxie 360 oraz przystąpili do starcia gwiezdnych wojowników - pojedynkowali się na macie sumo.

Mali Agenci z Super Misji Specjalnej odbyli dziś szkolenie na strzelnicy paintballowej oraz trenowali swoje zdolności taktyczne na wodzie podczas wyścigów kajakowych. Jak na prawdziwych tajnych super agentów przystało grupa ćwiczyła też zdolności poruszania się po terenie na zajęciach z orienteeringu.

Od rana w Krainie Wyobraźni było bardzo ciekawie. Uczestnicy pod okiem animatorki tworzyli witraże na szkiełkach. Prace wyszły pięknie a obozowicze byli z nich bardzo dumni. Po zajęciach plastycznych nadszedł czas na ćwiczenia sprawnościowe - wejście na wieżę ze skrzynek. Po jakże emocjonujących zajęciach z instruktorem Kraina Wyobraźni rozegrała turniej w piłkarzyki.

Sobota w Straszyceum minęła dziewczynkom z Monster High w mgnieniu oka. Uczestniczki miały okazję podczas karaoke zaśpiewać swoje ulubione piosenki. W ramach przygotowań do cheerlideringu Monsterki wykonały pompony a następnie ćwiczyły „potworny” układ taneczny. Oczywiście jak co dzień nie zabrakło czasu na charakteryzację na upiora oraz orienteeringu z Draculaurą. Dzień zakończył się wieczornym spotkaniem w gronie Straszyciółek.

Aktywne Wakacje rozpoczęły dzień przejściem po parku linowym co wymagało nie lada skupienia od uczestników. Obozowicze wzięli udział w grach integracyjnych co pozwoliło grupie jeszcze lepiej się poznać. Nie zabrakło również czasu na spędzenie chwili nad jeziorem aby uzbierać siły na wieczorną grę „Świetliki”.

Uczestnicy obozu Paintballowego rano udali się na boiska gdzie odbyły się rozgrywki w piłkę nożną, koszykową oraz zbijaka a po obiedzie na poligonie rozegrali grę w speedballa. Wieczór uczestnicy spędzili przy ognisku wraz z obozowiczami z innych grup.

Militarni po porannej zaprawie uczestniczyli w zajęciach strzeleckich a następnie ratownik WOPR przeprowadził warsztaty z pierwszej pomocy. Wieczorem odbyła się „Gra Francuska” o tematyce militarnej. Zadaniem obozowiczów było zdobycie odpowiedzi na pytania dotyczące tematyki wojskowej, jednak nie stanowiło to problemu i militarni poradzili sobie z tym zadaniem wzorowo.

Mali czarodzieje z Harrego Pottera spędzili kolejny fantastyczny dzień w Hogwarcie. Rozgrywki sportowe, które odbyły się rano wygrała drużyna Hufflepuff oraz Gryffindor. Następnie uczestnicy bili własne rekordy podczas wejścia na skrzynki. Po południu czarodzieje wykonali plakaty swoich domów, które następnie wszyscy mogli podziwiać.

Obozowicze z grupy Super Paintballowej spędzili dzień na fabularyzowanej grze w paintballa, kąpielach wodnych oraz wieczornych zabawach przy ognisku.

Na obiad zajadaliśmy się kapuśniakiem, pulpetami w sosie pieczarkowym oraz buraczkami na ciepło.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 3

Pokaż

ela
Dodany: 2014.08.04 08:45

wciąż mało militarnych :(....na 150 zdjęć zaledwie kilka :)

Katarzyna
Dodany: 2014.08.04 07:14

Swietnie :). Proszę o więcej zdjęć Harry Potter. Pozdrawiam.

Beata
Dodany: 2014.08.03 10:04

bardzo fajne zajęcia. Pogoda jak widzę też dopisuje. Ale prośba do kamerzysty, by pokazywał maluchy - co robią, jak się zachowują. Tu przeważnie widać starsze dzieci na zajęciach. Rodzicie maluchów zapewne tak jak ja chcą wiedzieć więcej by się nie martwić. Ogólnie super macie zabawę! Tak trzymać.


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.