RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus IV (31.07-10.08.2014)


Dzień 4 - Latawce, szybowce

Dodany: 2014.08.03
Komentarze: 0
Zdjęcia: 209
Wideo: 1

Niedziele zazwyczaj bywają leniwe ale nie na Kulce!

Ten piękny, słoneczny dzień Odkrywcy Nieznanego Świata rozpoczęli od wyprawy w Alpy czyli wejścia na wieżę ze skrzynek. Zabawa polegała na dokładaniu pod siebie kolejnych skrzynek, które są podawane przez innych uczestników, wszystko oczywiście pod czujnym okiem instruktora. Z Alp szybciutko przenieśli się na Safari aby tam nauczyć się strzelać z wiatrówek a wieczorem odbyła się wielka impreza w Las Vegas.

Kolonistkom z Monster High dzień minął bardzo szybko i twórczo. Na warsztatach literackich dziewczynki tworzyły wiersze o Straszyciółkach a następnie spędzały czas na boisku grając w Straszykówkę - ulubiony sport Potworniarek. Nie zabrakło również czasu na doskonalenie technik pływackich z Laguną Blue.

Dziewczyny z Fabryki Gwiazd na porannych zajęciach poznały tajniki dbania o dłonie i paznokcie na zajęciach z manicure by później wykorzystać nowe umiejętności w praktyce. Bardzo dużo radości sprawiły kolonistkom zajęcia na których mogły poczuć się jak prawdziwe modelki - pani Basia pokazała dziewczynom jakie są sposoby poruszania się na wybiegu. Okazało się, że wcale nie jest to takie proste ale dziewczyny poradziły sobie wspaniale.

Grupa Paintballowa na pewno nie mogła narzekać na nudę. Rano ratownik WOPR przeprowadził szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak przeprowadzać resuscytację krążeniowo - oddechową oraz jak udzielić podstawowej pomocy osobie poszkodowanej. Po południu koloniści strzelali z łuków do specjalnie przygotowanych tarcz a wieczorem uczestnicy spotkali się na polu bitwy by stoczyć potyczkę w paintballa.

Agenci z Super Misji Specjalnej też dziś nie próżnowali. Od rana trenowali jazdę na quadach by później przenieść się nad wodę i sprawdzić swoje umiejętności na żaglach. Nie zabrakło oczywiście czasu na gry i zabawy integracyjne oraz wieczorne spożycie kiełbaski przy wspólnym ognisku.

Grupa Paintballowo - Kajakowa po porannej zaprawie oddała się kąpielom słonecznym i wodnym a po tak przyjemnym poranku instruktor zapoznał obozowiczów z podstawami musztry porządkowej, która jest bardzo przydatna podczas gry w paintballa.

Koloniści z obozu Super Paintballowego próbowali swoich sił na poligonie. Nowe gry przypadły grupie bardzo do gustu a rozgrywki wychodzą im z każdym dniem coraz lepiej. Następnie każdy mógł stanąć twarzą w twarz z lękiem wysokości na parku linowym. Popołudnie uczestnicy spędzili na błogim odpoczynku na plaży.

Ekstremalni wytężali dziś swoje umysły podczas gry w Mega Scrabble. Zabawa w wersji XXL sprawiła uczestnikom wiele radości a ostatecznie wygrała drużyna chłopców. Po południu grupa udała się na ekstremalną wyprawę kajakową po jeziorze Łęsk. Korzystając z pięknej pogody grupa stoczyła „bitwę balonową”, którą również wygrali panowie.

Aktywne Wakacje rozpoczęły dzień od przygotowania pokazu mody pt.: „Szybko, tanio, bardzo modnie”. Kreatywność uczestników zaskoczyła wszystkich. Po zabawie w projektantów aktywni nauczyli się sztuki szyfrowania a następnie udali się na zajęcia, na których zadaniem było odnalezienie skarbu za pomocą wykrywacza metalu.

Padawianie z Gwiezdnych Wojen od samego rana uczyli się trudnej sztuki koncentracji i udało im się osiągnąć wyższy poziom wtajemniczenia. Doskonaląc swoje umiejętności chłopcy nauczyli się tworzyć szybowce, które następnie testowali na terenie ośrodka.

Mali Czarodzieje z grupy Harry Potter uczestniczyli dziś w grach i zabawach na świeżym powietrzu oraz na konsoli X-BOX. Niezapomniana wyprawa do lasu w poszukiwaniu czarodziejskich przypraw dała uczniom wiele radości. Po wyprawie każdy wykonał swój własny Zielnik. Wieczór uczestnicy spędzili przy ognisku.

Militarni od rana wędrowali po parku linowym gdzie wykazali się wielką odwagą a następnie udali się na strzelnicę by tam odbyć kurs strzelania z wiatrówek. Po południu grupa udała się na wędrówkę do lasu podczas której wymyślała obozowe komendy.

Koloniści z Krainy Wyobraźni zamienili się dziś na chwilę w małych Robin Hoodów. Strzelanie z łuków mają już opanowane do perfekcji. Następnie odbyły się warsztaty taneczne gdzie obozowicze nauczyli się choreografii, którą wykorzystali podczas wieczornej dyskoteki.

Herosi udali się dziś do Królestwa Posejdona gdzie pod okiem jego wysłannika ćwiczyli techniki pływackie. Następnie podczas spotkania z Generałem Mieczem grupa poznawała tajniki Prometeusza dotyczące rozpalania ognisk oraz budowania szałasów według wskazówek Artemidy.

Na obiad jedliśmy dziś zupę jarzynową, gulasz oraz pyszną marchewkę z jabłkiem.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.