RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus IV (31.07-10.08.2014)


Dzień 5 - Kolorowy świat

Dodany: 2014.08.04
Komentarze: 0
Zdjęcia: 217
Wideo: 1

Dzisiejszego dnia uczestnicy grupy Gwiezdne Wojny, Harry Potter oraz Super Misji Specjalnej wybrali się na wycieczkę autokarową do parku dzikich zwierząt w Kadzidłowie oraz do Mikołajek.

Ekstremalni pierwszą część dnia spędzili dziś w lesie - najpierw na survivalu gdzie nauczyli się sztuki przetrwania w lesie, budowy szałasów oraz rozpalania ognia a następnie rozegrała się gra terenowa „Dwie Flagi”. Grupa Pani Pauliny zdobywała dziś szczyty podczas budowania wieży ze skrzynek. Rekordzistkami zostały Weronika i Natalia. Po tak aktywnie spędzonym poranku uczestnicy udali się do Cool Club-u na karaoke. Od mikrofonu nie mogły oderwać się Zuzia i Kasia. Dziewczęta śpiewając swoje ulubione piosenki poderwały do góry całą publikę.

Obozowicze z grupy Kajakowo - Paintaballowej po śniadaniu udali się do lasu gdzie uczyli się sztuki kamuflażu oraz patrolowania terenu. Bardzo ważnym elementem tych zajęć była współpraca w grupie i okazało się, że koloniści nie mają z tym żadnego problemu. Nie zabrakło też czasu na żaglowanie oraz gry w paintballa.

Kolejny dzień obozu Super Paintballowego rozpoczął się śpiewem ptaków i uśmiechem na twarzach uczestników. Po śniadaniu koloniści udali się na poligon by tam rozegrać pięć gier. Najwięcej pozytywnych emocji wywołała rozgrywka o skarb. Zadaniem grupy było odnalezienie skrzyni i doprowadzenie jej do swojej bazy. Po obiedzie obozowicze wspinali się na wieżę ze skrzynek a najlepszymi okazali się Mateusz, Kuba i Adrian.

Poranek Kraina Wyobraźni spędziła nad wodą. Po wyprawie kajakowej odbyły się warsztaty żeglarskie. Kolejnym punktem dnia były warsztaty taneczne - grupa nauczyła się dziś kroków greckiej Zorby. Po tak aktywnie spędzonym przedpołudniu nadszedł czas by odsapnąć i sprawdzić swoje zdolności plastyczne tworząc przeróżne arcydzieła z gliny.

Rajd Paryż - Dakar był to pierwszy punkt programu Odkrywców Nieznanego Świata. Uczestniczyli przemierzali specjalnie przygotowany tor quadami. Teraz żadna trasa nie jest im straszna. Nie zabrakło dziś również czasu na zabawy i gry integracyjne, które pozwoliły grupie jeszcze lepiej się poznać by wieczorem zasiąść przy wspólnym ognisku.

„Upiorne” przyjaciółki z Monster High rozpoczęły dzień od wspólnych zabaw z Frankie Stein. Zaproponowane przez nią gry przypadły Monsterkom do gustu. Potworniarki wspaniale wypadły podczas konkursu wiedzy na temat swoich idolek. Podczas warsztatów lepienia z gliny Upiorki stworzyły swoich pupili - nieodłącznego atrybutu każdej z Monsterek. „Upiorny” pokaz mody poprzedziły wielkie przygotowania, tak bardzo lubiane przez Straszyciółki. W wybornym nastroju młode Upiorki popędziły na „Potworne Pidżama Party”.

Herosi z samego rana udali się na przeprawę na wysokości z Percym Jacksonem, gdzie omijali przeszkody na parku linowym. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę siatkową oraz zajęcia aktywne z instruktorem gdzie grupa poznała tajniki samoobrony. Wieczorem wszyscy Herosi spotkali się przy wspólnym ognisku.

Grupa „4 żywioły” wypłynęła dziś na kajakach turystycznych w podróż po jeziorze Łęsk a następnie odbyła się gra terenowa „Operacja Piorun” podczas której obozowicze musieli wykazać się umiejętnością współpracy, sprytem i zaangażowaniem. Wieczorem grupa „walczyła” z żywiołem ognia podczas ogniska z kiełbaskami, gdzie nie zabrakło śpiewu, pląsów oraz opowieści.

Grupy Militarne również nie narzekały dziś na nudę. Po śniadaniu i porannych porządkach grupa Pana Piotra udała się na zajęcia z wiatrówek oraz survival. Grupa Pana Sebastiana w tym samym czasie brała udział w biegu na orientację by później odnaleźć skarb za pomocą wykrywacza metalu. Dzień zakończył się równie aktywnie - zajęciami z samoobrony.

Dziewczyny z Fabryki Gwiazd rozpoczęły dzisiejszy dzień na sali tanecznej gdzie ćwiczyły tańce nowoczesne pod czujnym okiem tancerki Basi. Dziewczyny miały dziś również okazję dumnie prezentować na sobie własnoręcznie wykonaną biżuterię. Z żyłek, sznurków i różnego rodzaju koralików powstały niesamowite kolczyki, bransoletki oraz naszyjniki. Wieczorem Gwiazdy poznały zasady pielęgnacji włosów oraz dowiedziały się wszystkiego o dobieraniu fryzur np. do kształtu twarzy.

Aktywne Wakacje po śniadaniu udały się na boisko gdzie po krótkiej rozgrzewce odbyły się rozgrywki w koszykówkę. Po emocjonującym meczu grupa udała się na tor quadowy by tam śmigać czterokołowcami Yamaha.

Na obiad zajadaliśmy dziś zupę pomidorową, kotlet pożarski oraz surówkę z kapusty.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.