RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus IV (31.07-10.08.2014)


Dzień 6 - Chlup do wody

Dodany: 2014.08.05
Komentarze: 0
Zdjęcia: 210
Wideo: 1

Dzisiejszego dnia zaraz po śniadaniu koloniści z Fabryki Gwiazd i Aktywnych Wakacji udali się na wycieczkę trasą Kadzidłowo - Mikołajki.

Obozowicze Paintballowi rozpoczęli dzień od zajęć na strzelnicy paintballowej, gdzie stoczyli bitwę. Następnie odbyły się zajęcia survivalowe, na których dzieci poznały rodzaje stosów ogniskowych i same nauczyły się rozpalać ogniska. Po obiedzie uczestnicy śpiewali swoje ulubione piosenki na karaoke a wieczorem w ramach relaksu odbyła się projekcja filmu „Kamienie na Szaniec”.

W Hogwarcie działy się dziś magiczne rzeczy. Mali czarodzieje z grupy „Harry Potter” wykonali jedyne w swoim rodzaju Nimbusy 2014. Koloniści nauczyli się dziś strzelać z łuków a następnie wyruszyli na wędrówkę w poszukiwaniu Kamienia Filozoficznego.

Odkrywcy Nieznanego Świata rano wybrali się na wyprawę do pobliskiej wsi „Nowe Kiejkuty” aby w sklepie uzupełnić zapasy słodkości a po spacerze, korzystali z uroków pogody na plaży. Po tak mile spędzonym przedpołudniu obozowicze z chęcią udali się do sali tanecznej aby tam przenieść się do Grecji i nauczyć się tamtejszych tańców narodowych. Wieczorem natomiast grupa trenowała japońskie sztuki walki sumo.

Herosi dowiedzieli się dzisiaj jak bronić się przed atakami Tytanów, Generał Miecz pokazał im podstawowe techniki samoobrony, które będą mogli wykorzystać gdy spotkają na swojej drodze wroga. Na survivalu koloniści dowiedzieli się jak przetrwać w Północnym Lesie, w którym na każdym rogu może czyhać na nich potwór. Nauczyli się budować szałasy i rozpalać różne typy ognisk, by móc przeżyć noc poza obozem. Gdy powrócili na teren ośrodka odbył się turniej w badmintona, w którym zwyciężyła Natalia.

Militarni przeżyli dziś kolejny ekscytujący dzień, który rozpoczął się od wyprawy na poligon gdzie odbył się off-road pojazdem rhino 700. Po południu aby się nieco ochłodzić obozowicze rozegrali grę w zbijaka, piłkę zamieniając na balony napełnione wodą. Zabawy i śmiechu było przy tym co nie miara. Wieczorem zorganizowane zostały zawody w siłowaniu na ręke „Strong Man”.

Grupa Paintballowo - Kajakowa po śniadaniu udała się na zajęcia terenowe z instruktorem - budowanie taktyki i strategii oraz techniki kamuflażu i maskowania w terenie. Po południu koloniści udali się na wyprawę kajakową a wieczorem nie mogło zabraknąć kolejnej rozgrywki w paintballa.

Po śniadaniu na poligon udała się grupa Super Misji Specjalnej gdzie odbyły się off-road oraz przejażdżki quadami. Choć było bardzo upalnie sprawiło to uczestnikom wiele radości. Następną atrakcją były walki gladiatorów a najlepszym gladiatorem został Dawid.

Ekstremalni trenowali dziś swoją celność strzelając z wiatrówek. Najlepsza w tej dziedzinie okazała się Natalia. Na wieczornych zajęciach z survivalu zgranie grupy pozwoliło na zbudowanie imponującego szałasu i nabycia umiejętności wykrzesania ognia.

Koloniści z Krainy Wyobraźni z samego rana zamienili się w małych poszukiwaczy. Zadaniem grupy było odnalezienie skrzyni za pomocą wykrywacza metalu. Gdy już skarb został odnaleziony grupa udała się na zasłużoną wyprawę żaglówką po jeziorze. W kolejnej części dnia odbyły się warsztaty taneczne. Grupa nauczyła się nowych choreografii, nie brakowało przy tym dużo zabawy i uśmiechu. Wieczór był bardzo słodki - każdy miał okazję zrobić samodzielnie watę cukrową.

4 żywioły miały dziś niepowtarzalną okazję by malować farbami bez użycia rąk podczas warsztatów plastycznych. Okazało się to bardzo ciekawe i twórcze. W kolejnym bloku odbyły się warsztaty chemiczne, na których koloniści przeprowadzali przeróżne doświadczenia z wodą.

Dziewczynki z Monster High od samego rana tańczyły w rytm ulubionych, „potwornych” hitów. Oprócz tego układały własny układ choreograficzny. Pozostając w dobrym humorze, dziewczynki udały się na plażę, gdzie korzystały ze słońca i brały kąpiele w orzeźwiającej wodzie. Wieczorem świetnie bawiły się podczas karaoke oraz powtórzyły pidżama party, podczas którego malowały paznokcie i plotkowały.

Obóz Super Paintballowy wziął dziś udział w potyczkach na poligonie. Upał naszym twardzielom nie straszny więc zaraz po obiedzie udali się na zajęcia z survivalu, gdzie nauczyli się rozpalać ognisko przy użyciu krzesiwa oraz dowiedzieli się jakie leśne rośliny można wcinać ze smakiem. Po południu jedna z grup ćwiczyła techniki samoobrony a druga rozegrała mecz w dwa ognie.

Padawianie z Gwiezdnych Wojen rozegrali dziś bitwę o Naboo oraz tworzyli maski swoich ulubionych bohaterów.

Na obiad wcinaliśmy dziś zupę koperkową, gołąbki w sosie pomidorowym i ogórki korniszony.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.