RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus IV (31.07-10.08.2014)


Dzień 8 - Zielono mi!

Dodany: 2014.08.07
Komentarze: 0
Zdjęcia: 241
Wideo: 1

Z każdą godziną czas w Straszyceum mija dziewczynkom z Monster High coraz szybciej. Tuż po śniadaniu Potworniarki udały się na warsztaty artystyczne z Cleo de Nile, na których wykonywały własne talizmany szczęścia z masy solnej. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudziły mega gry w rozmiarze XXL, w tym gra Twister, Domino i Jenga. Oprócz tego dziewczynki udały się nad straszne jezioro, gdzie Upiorki odpoczywały przed wieczornym spacerem po mrocznym lesie a także zgłębiały tajemnice Straszyceum podczas gry terenowej.

Odkrywcy Nieznanego Świata rozpoczęli dzień od Gry Francuskiej. Zadaniem grupy było wykonanie wcześniej przygotowanych i ukrytych zadań. Po południu nie zabrakło czasu na relaksik na plaży oraz Kulkowe kino czyli projekcję filmu. Wieczorem odbyły się rozgrywki w gry planszowe.

Pomimo burzliwego poranka nasze piękne dziewczyny z Fabryki Gwiazd nie próżnowały. Wykonały dziś plakaty dotyczące zdrowego odżywiania. Podczas zajęć nie brakowało zaangażowania i radości z wykonywanej pracy. Kolonistki wykazały się dużą wiedzą na ten temat oraz niesamowitą kreatywnością. Kolejnym punktem dnia był kolonijny pokaz mody. Uczestniczki przygotowały stylizację, które następnie pokazały na wybiegu.

Grupa 4 żywioły rozpoczęła dzień od warsztatów chemicznych. Podczas doświadczeń z wodą uczestnicy mogli dokładniej poznać żywioł wody. Następnie koloniści udali się rejs Omegą oraz spływ kajakami bezburtowymi po jeziorze Łęsk. Dzień dopełnił bieg na orientację INO oraz wieczorny pokaz tańca z żywiołem ognia.

Obóz Paintballowo - Kajakowy spędził aktywny dzień, który rozpoczął się Olimpiadą Sportową a następnie uczestnicy odbyli wyprawę kajakową po jeziorze. W międzyczasie znalazł się czas na błogie lenistwo na plaży.

Uczestnicy Krainy Wyobraźni musieli rano wykazać się kreatywnością i twórczością układając piosenki kolonijne - nie jedna mogłaby zostać hitem kolonii. Na późniejszych warsztatach plastycznych grupa tworzyła maski gipsowe. Po południu nadszedł czas na relaks podczas projekcji filmu a wieczorem rozgrywki w mega chińczyka oraz twistera.

Obozowicze Paintballowi rozpoczęli dzień od potyczki w paintball. Następnie odbył się kurs technik samoobrony. Po obiedzie grupa udała się do lasu aby tam poznać podstawy taktyki i strategii. Wieczorem odbyły się rozgrywki w piłkę nożną.

Uczniowie z Harrego Pottera zaprezentowali dziś swoje pokoje - układając piosenki, którym towarzyszyły układy taneczne. Wieczorem odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Kolejny dzień przyniósł grupie Aktywnych Wakacji wiele wrażeń. Uczestnicy sprawdzili się podczas Walki Gladiatorów. W kolejnej części dnia Aktywni wybrali się w poszukiwaniu skarbu za pomocą wykrywacza metalu i GPS. Dzień zakończył się meczem w „balonówkę”, pojedynkiem w siatkówkę oraz zajęciami lekkoatletycznymi w terenie.

Ekstremalni uczyli się dzisiaj strzelać z wiatrówek. Podczas zawodów największą celnością wykazał się Paweł Cholewiński. Po obiedzie grupa udała się do lasu aby tam stoczyć bitwę o flagę. Zwyciężyła drużyna fioletowych prowadzona przez Kasię. Wieczorem przyszedł czas na Mega Gry i mega śmiech.

Rozgrywkami sportowymi rozpoczęła dziś również dzień Super Misja Specjalna a następnie ratownik WOPR przeprowadził warsztaty z pierwszej pomocy. Koloniści przypomnieli sobie jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Wszyscy spisali się na medal podczas ćwiczeń praktycznych i pozoracji. Nie mogło zabraknąć dziś zajęć w lesie, gdzie grupa nauczyła się budować szałasy oraz poznała tajniki przetrwania.

Grupa Super Paintballowa miała dziś okazję pograć w przeróżne gry na konsoli XBOX. Po obiedzie natomiast gra fabularyzowana „Mafia”. Na koniec dnia grupa ćwiczyła swoje umiejętności podczas gra w paintballa „Ringo”.

Młodzi Padawianie z Gwiezdnych Wojen obejrzeli dziś trzecią część swojego ulubionego filmu przypominając sobie tym samym swoje ulubione momenty. Następnie koloniści rozegrali turniej w piłkarzyki galaktyczne. Zwycięzcami zostali Janek i Bartek. Po południu odbyły się warsztaty z Lego, podczas których obozowicze konstruowali gwiezdne ścigacze. Dzień zakończył bal, na którym młodzi padawianie zostali mianowani na Rycerzy Jedi. Bal zaszczyciła swoją obecnością Królowa Naboo.

Militarni po porannych zajęciach sportowych udali się na zajęcia z instruktorem - rzut granatem oraz przejście przez tor wojskowy. Teraz dla naszych żołnierzy nie ma już rzeczy nie możliwych.

Herosi wzięli dziś udział w warsztatach teatralnych gdzie każdy mógł się sprawdzić w roli aktora oraz grali w Mega Gry. Wieczorem odbyła się gra terenowa, która dostarczyła wiele emocj i- przeprawa przez Labirynt Dedala.

Na obiad zjedliśmy dziś zupę neapolitańską oraz kotleta mielonego z buraczkami na zimno.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.