RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus IV (31.07-10.08.2014)


Dzień 9 - Wielkie oczy!

Dodany: 2014.08.08
Komentarze: 0
Zdjęcia: 240
Wideo: 1

Przywitał nas dziś pochmurny i deszczowy dzień jednak nie przeszkodziło nam to w dobrej zabawie.

Aktywne Wakacje rano wzięły udział w warsztatach plastycznych, grach i zabawach integracyjnych oraz w projekcji filmu „Mój Biegun”. Następnie uczestnicy zagrali w grę INO oraz poznali techniki samoobrony podczas zajęć z instruktorem aktywnym. Tak aktywny dzień dopełniła wyprawa kajakami po jeziorze Łęsk oraz zabawa na wieczornej dyskotece.

Dziewczyny z Fabryki Gwiazd po śniadaniu zmieniły swój wizerunek poprzez zabawy z fryzurami. Następnie dowiedziały się jak w domowy, naturalny sposób zrobić maseczki do twarzy. Wiedzę tą miały okazję wykorzystać od razu w praktyce w „Kulkowym SPA”. Po obiedzie Gwiazdy uczestniczyły w zajęciach tanecznych aby dopracować choreografię, którą będą przedstawiać na końcowym apelu.

Uczestnicy Obozu Paintballowo - Kajakowego rozpoczęli dzień od wyprawy do lasu i survivalu. Nauczyli się tam jak rozpalić ogień w trudnych warunkach bez użycia zapałek oraz jakie pożywienie kryje las.

Uczniowie z Harrego Pottera wzięli dziś udział w grze zespołowej „Czara Ognia”. Oba domy wykonały zadania doskonale. Późniejsza nauka wyliczanek i zabawnych rymowanek przyniosła małym czarodziejom wiele uśmiechu na twarzy. Kolejnym zadaniem postawionym czarodziejom było odnalezienie „Komnaty Tajemnic”, gdzie ukryty był skarb.

Poranek Ekstremalnych upłynął pod znakiem gier i zabaw - mega scrabble, twister, jenga oraz mega chińczyk i piłkarzyki. Po południu odbyła się wielka Olimpiada Sportowa, w której wzięły udział obie grupy Ekstremalnych oraz Militarni, którzy wcześniej trenowali rzut granatem oraz ćwiczyli swoją sprawność podczas przejścia przez tor przeszkód.

Świeżo pasowani rycerze Jedi z Gwiezdnych Wojen od samego rana mieli okazję, by sprawdzić swój poziom wiedzy na temat swojego ulubionego filmu. Tuż po tym zadaniu rycerze układali kolonijne piosenki. Hitem kolonii okazały się piosenki Janka, Bartka oraz Jeremiego. Wieczorem podczas warsztatów z lepienia z gliny każdy stworzył swoją ulubioną postać z „Gwiezdnych Wojen”.

Koloniści z grupy „4 żywioły” rano rozegrali turniej w piłkarzyki oraz w mega gry. Po południu na zajęciach artystycznych uczestnicy tworzyli witraże na szkle. Prace wyszły pięknie i kolorowo i na pewno będą miłą pamiątką z kolonii. Następnie odbyła się podsumowująca gra terenowa „Tajemnice 4 żywiołów”. Zabawa ta wymagała od dzieci umiejętności pracy w grupie oraz logicznego myślenia.

Jeden z ostatnich już dni w Straszyceum minął Straszyciółkom z Monster High na wielkich przygotowaniach. Upiorki zadbały o swój potwornie piękny look. Zaczęły od wizyty w SPA u Skelity, gdzie nakładały na twarz samodzielnie wykonane maseczki. Oprócz dbania o cerę, przygotowały ją pod makijaż na wieczorny konkurs talentów o Potworną Różdżkę Animuszu. Bardzo wiele emocji dostarczyła dziś dziewczynkom również jazda segway’em.

Odkrywcy Nieznanego Świata rozpoczęli dzień od warsztatów tanecznych - tym razem były to tańce latynoamerykańskie. Następnie grupa udała się do lasu na ostatnią lekcję survivalu. Tym razem koloniści nauczyli się sztuki kamuflażu i poruszania się w lesie. Wieczorem Odkrywcy trenowali choreografię przygotowaną na apel kończący oraz bawili się na wspólnej dyskotece.

Uczestnicy Krainy Wyobraźni wzięli dziś udział w warsztatach artystycznych, na których tworzyli z gliny. Następnie odbyły się warsztaty sportowe - rozgrywki w koszykówkę. Po południu grupa udała się na spacer do pobliskiej miejscowości - Nowe Kiejkuty. Wieczorem w sali tanecznej grupa nauczyła się nowych dwóch tańców - Zorby i Belgijki.

Rano Herosi nauczyli się śpiewać hymn, który został stworzony przez grupę p. Marii. Następnie odbyło się grupowe czytanie książki „Percy Jackson. Złodziej pioruna”. W kolejnym bloku grupy przygotowywały maski teatralne - tragiczne i komiczne, które wykorzystają na występie podczas apelu. Po obiedzie przyszedł czas na grę „Zaginiony Piorun”. Obozowicze mieli za zadanie znaleźć na obozie punkty, na których spotkali Hydrę, Meduzę i Aresa. Każdy z bohaterów miał dla grupy przygotowane zadanie, za które obozowicze otrzymywali perły. Trzy perły były przepustką do miejsca, w którym ukryty był piorun. Grę zwyciężyła grupa p. Emilki. Wieczorem odbyły się Wielkie Dionizje.

Grupa Paintballowa i Super Paintballowa oprócz gry w paintballa wzięła dziś udział w zajęciach survivalowych oraz strategicznych. Uczestnicy ćwiczyli dziś również technikę samoobrony oraz trenowali celność strzelając z wiatrówek. Nie zabrakło dziś czasu na gry i zabawy oraz rozgrywki sportowe.

Super Misja Specjalna miała dziś do wykonania bardzo ważną i jedną z ostatnich misji - gra podsumowująca z użyciem sprzętu jeżdżącego. Następnie odbyły się zajęcia z instruktorem na których każdy miał okazję kilkakrotnie postrzelać z wiatrówek.

Na obiad wcinaliśmy dziś zupę ogórkową, smażoną rybę oraz surówkę z kapusty.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.