RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus IV (31.07-10.08.2014)


Dzień 10 - Kolorowa tęcza

Dodany: 2014.08.09
Komentarze: 0
Zdjęcia: 84
Wideo: 1

Dziś na Kulce odbył się IV w tym sezonie Wielki Piknik Rodzinny.

Fabryka Gwiazd rozpoczęła dzisiejszy dzień od wykonania tatuaży z henny. Po krótkim zapoznaniu się z historią tatuaży, wykonaniu projektów, dziewczyny ozdobiły swoje ciała. Po obiedzie odbył się konkurs na najlepszą metamorfozę. Dziewczyny wykorzystały do tego zadania całą swoją wiedzę zdobytą podczas kolonii. Umiejętności taneczne zdobyte podczas warsztatów przydały się do bitwy tanecznej, która odbyła się w Cool Club-ie.

Grupie Monster High dzień minął bardzo fajnie i strasznie szybko. Od rana Monsterki dbały o swój wygląd w SPA u Skelity. Kolejne, ale niestety ostatnie zajęcia programowe to charakteryzacja w Upiory. Z racji tego, że czas na Kulce Straszyciółkom dobiega końca nie obyło się bez chwili wzruszenia i łez. Wieczorem wszystkie Potworniarki bawiły się na ostatniej już potwornej dyskotece.

Uczestnicy obozu Paintballowo - Kajakowego po śniadaniu udali się na plażę, gdzie pod okiem ratownika doskonalili techniki pływackie. Po plażowaniu odbył się ostatni już mecz paintballowy. Po południu grupa udała się do lasu gdzie odbyły się dwie gry terenowe - „Jeniec” oraz „Polowanie na lisa”.

Sobotni dzień minął uczestnikom kolonii Harry Potter bardzo miło i przyjemnie. Mali czarodzieje wyruszyli dziś na Bitwę o Hogwart podczas której odbyły się rozgrywki pomiędzy Voldemortem a członkami zakonu. Podczas warsztatów artystycznych uczestnicy stworzyli dziś magicznego stworka techniką origiami.

Dzień Aktywnych Wakacji rozpoczął się od zajęć terenowych. Uczestnicy nauczyli się obsługiwać urządzenie GPS a następnie wyruszyła w poszukiwaniu zadań. Następnie grupa udała się na tor quadowy aby tam pośmigać czterokołowcem Yamaha. Po południu odbyły się rozgrywki sportowe oraz lekkoatletyka terenowa.

Słoneczny dzień sprawił, że grupa 4 żywioły z ogromną przyjemnością uczestniczyła w aerobiku wodnym. Podsumowaniem turnusu były warsztaty artystyczne, podczas których wszyscy stworzyli kolorowe i wyjątkowe pocztówki z wakacyjnymi wspomnieniami.

Koloniści z grupy Paintballowej oraz Super Paintballowej strzelali dziś z wiatrówek oraz rozegrali ostatnią potyczkę w paintballa. Odbyła się również pasjonująca gra „Baloniada”- bitwa na balony napełnione wodą.

Kraina Wyobraźni rozpoczęła dzień od warsztatów kulinarnych na których dziewczynki stworzyły przepyszną sałatkę owocową. Następnie odbyły się warsztaty sportowe oraz plażowanie.

Gwiezdne Wojny rano udały się na zajęcia z instruktorami. Odbyła się gra podsumowująca zdobyte umiejętności w kosmicznej stacji - „Powrót Jedi”. Kierując się wskazówkami od Mistrza Yody, koloniści musieli wykonać poszczególne zadania. Po apelu kończącym wszyscy bawili się na wspólnej dyskotece.

Ekstremalni spędzili dzień iście zabawowo. Odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz gra terenowa „Dwie flagi”. Po południu wszyscy śpiewali swoje ulubione piosenki podczas „karaoke”.

Militarni na ostatnich dziś zajęciach programowych strzelali z łuku do specjalnie przygotowanych tarcz. Następnie zażywali kąpieli słonecznych i wodnych. Każdy z uczestników otrzymał odznakę obozową dla prawdziwych żołnierzy.

Uczestnicy Super Misji Specjalnej rozpoczęli dzień od wyprawy kajakowej po jeziorze a następnie udali się do lasu na ostatnie już zajęcia z survivalu.

Herosi rozpoczęli dzień od Mini Igrzysk Olimpijskich oraz warsztatów tanecznych z Muzami, na których uczestnicy nauczyli się tańców greckich. Po wieczornym apelu grupa udała się do Cool Club-u na ostatnią już wspólną dyskotekę.

Odkrywcy Nieznanego Świata po śniadaniu udali się na warsztaty graffiti - malowanie Muru Berlińskiego. Nie zabrakło również czasu na plażowanie oraz rozgrywki sportowe w piłkę siatkową.

Wszyscy uczestnicy pikniku mieli możliwość wzięcia udziału w przygotowanym przez nas konkursie. Zadaniem drużyny (rodziny) było przejście przez wszystkie punkty zadaniowe i zdobycie jak największej liczby punktów. Wśród konkurencji znalazły się: fotel antygrawitacyjny (żyroskop), pojazdy terenowe (quady), magiczne pojazdy sterowane myślami :P (segway’e), bodypainting w formie light (czyli malowanie twarzy zmywalnymi farbkami), starcie tytanów (walki gladiatorów) oraz Jenga w wydaniu XXL. Dla zdobywców podium przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, przeznaczone dla naszych kolonistów w formie karnetów na taktyczną grę przy użyciu markerów strzelających zmywalną farbą, czyli - paintball :D. W międzyczasie odbywało się wielkie grillowanie. Przygotowaliśmy pyszne potrawy grillowe, grochówkę i napoje.

Na obiad zajadaliśmy grochówkę i kurczaka z mizerią.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.