RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus V (11.08-21.08.2014)


Dzień 4 - Lego i wszystko jasne!

Dodany: 2014.08.14
Komentarze: 0
Zdjęcia: 286
Wideo: 1

Dzień przywitał nas pochmurnie i deszczowo jednak humory dopisywały kolonistom od samego rana.

Grupa Harry Potter, Szkoła Muszkieterek oraz Super Misja Specjalna udała się na wycieczkę autokarową trasą Kadzidłowo - Mikołajki.

Brzydka pogoda nie była przeszkodą dla Aktywnych Wakacji aby aktywnie spędzić czas. Rano uczestnicy wzięli udział w grach i zabawach integracyjnych oraz warsztatach plastycznych. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę nożną. Obie grupy Aktywnych rywalizowały między sobą, osiągając remis. Po obiedzie odbyły się zajęcia linowe - wejście na wieżę ze skrzynek. Uczestnicy starali się wejść jak najwyżej przezwyciężając tym samym swój lęk wysokości. Następnie odbyła się Olimpiada Lekkoatletyczna na której dzieci skakały w dal, rzucały oszczepem oraz skakały przez płotki. Po emocjonujących zajęciach sportowych grupa udała się na tor quadowy by tam pośmigać czterokołowcami Yamaha.

Dzień grupy Super Paintballowej nie mógł zacząć się inaczej niż grą w paintballa. Koloniści udali się na strzelnicę by tam ćwiczyć bystrość swego oka, strzelając do tarcz replikami broni. Po południu w lesie odbyły się zajęcia terenoznawcze z użyciem GPS-u oraz gra terenowa „Dwie Flagi”.

Po porannej zaprawie grupa Paintballowa uczestniczyła w zajęciach teroznawczych a następnie odbyły się gry paintballowe. Emocji i śmiechu było bez liku. Po południu odbyła się musztra i nauka poleceń, które są niezbędne podczas rozgrywek paintballowych.

VIP'y rano udały się na wyprawę kajakową po jeziorze Łęsk a następnie odbyły się zajęcia na symulatorze lotów kosmicznych - żyroskopie. Następnie kolonistki uczestniczyły w zajęciach linowych - budowały wieżę z plastikowych skrzynek, równocześnie wspinając się na kolejny poziom a kończąc zabawę na zeskoczeniu i „szybowaniu” w powietrzu. Wszystkie bez wyjątku chętnie brały czynny udział w ćwiczeniach i każda z nich dotarła na szczyt.

Uczestnicy Lego i Przygody integrowali się dziś podczas takich zabaw jak „Mafia” oraz „Przekaż bombę”. Następnie odbyły się zajęcia sportowe - rozgrywki w piłkę siatkową, nożną oraz olimpiada sportowa. Na koniec dnia uczestnicy nauczyli się obsługi GPS-u na zajęciach terenoznawczych.

Stali Bywalcy rozpoczęli dzień od Mega Gier - Jengi oraz Twistera, które sprawiły kolonistom wiele radości. Następnie bywalcy sprawdzali swoje umiejętności podczas przejścia przez park linowy.

Dzisiejszy dzień uczestnicy obozu 4 Żywioły rozpoczęli od świetnej zabawy podczas gier zespołowych. Wszystkie dzieci bardzo się zintegrowały oraz współpracowały ze sobą. Następnie koloniści sprawdzili swoje umiejętności wokalne podczas zabawy w karaoke. Dużo emocji dostarczyły zajęcia z budowania tratw. Uczestnicy zbudowali tratwy z dętek i lin a następnie starali się nimi przepłynąć. Na koniec dnia wszystkie dzieci odpłynęły w krainę wyobraźni i stworzyły piękne arcydzieła na warsztatach plastycznych, na których malowały bez użycia rąk.

Grupa Paintballowo - Kajakowa z samego rana wybrała się na poligon, gdzie rozegrały się cztery potyczki paintballowe. W ostatecznym podsumowaniu wygrała drużyna „Kasztany” a najlepszym strzelcem okazał się Paweł. Wieczorem obie grupy spotkały się aby zagrać razem w „Mafię”.

Strefa Gier i Zabaw rozpoczęła dzisiejszy dzień od gry w „Dwa ognie” oraz skocznych zabaw na Euro Bungee. Po południu uczestnicy grali w znane gry takie jak Jenga, Chińczyk, Twister w wersji XXL. Dzień zakończyły zabawy w „Zgadnij kim jestem” oraz Kalambury.

Odlotowe Agentki rano udały się na warsztaty, podczas których poznały sztukę dobrego makijażu i stylizacji dobrego wizerunku. W pięknych makijażach dziewczynki rozpoczęły zajęcia z tańca nowoczesnego. Agentki uczyły się nowego układu tanecznego przygotowanego przez tancerkę Basię.

Koloniści z grupy Kraina Wyobraźni od rana sprawdzali swoje umiejętności plastyczne podczas warsztatów z lepienia z gliny. Dziewczynki użyły swojej wyobraźni i wyczarowały bardzo piękne rzeczy. Następnie udały się na wyprawę kajakową a po niej na zajęcia z survivalu. Uczestniczki dowiedziały się jak przetrwać w trudnych warunkach oraz nauczyły się budować szałasy.

Magiczny Świat Bajek rozpoczął się jak zwykle bajkowo - konkursem na najlepszą karykaturę. Nie zabrakło również śpiewów podczas karaoke. Koloniści śpiewali swoje ulubione piosenki i poczuli się przez chwilę jak gwiazdy sceny. Następnie odbyły się warsztaty detektywistyczne z Velmą. Od dziś żadne zagadki nie są im straszne.

Obóz Quadowo - Survivalowy rozpoczął dzień standardowo od jazdy na quadach aby być w tej dziedzinie coraz lepszym. W kolejnym bloku programowym, pod okiem instruktora, uczestnicy strzelali z łuku. Po południu w lesie odbyły się pierwsze zajęcia z survivalu. Koloniści budowali schronienia z zasobów lasu oraz pałatek wojskowych. Po południu wiele uśmiechu wywołały Walki Gladiatorów.

Herosi wzniecali dziś ogień z Prometeuszem oraz poznali tajniki natury z Artemidą. Następnie podczas warsztatów z Artemidą i Apollem uczestnicy trenowali swoją celność strzelając z łuku. Nie zabrakło dziś również czasu na wspólne ognisko i czytanie książki.

Ekstremalni rozpoczęli dzień od Mega Gier - Twister, Jenga, Chińczyk. Wiele zabawy przysporzyło rzucanie kostką w wersji XXL oraz występowanie w roli pionków. Po południu grupa udała się na wyprawę do Starych Kiejkut w poszukiwaniu tajnej bazy CIA.

Na obiad jedliśmy dziś zupę pomidorową, kurczaki kfc oraz marchewkę z jabłkiem.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 0

Pokaż


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.