RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus I (28.06-08.07.2014)


Dzień 4 - WYCIECZKA, ZABAWA I MEGA GRY

Dodany: 2014.07.01
Komentarze: 7
Zdjęcia: 106
Wideo: 1

Dziś deszcz dał za wygraną. Wyszło słońce, prawie tak uśmiechnięte jak nasze buzie.

Na drugą turę wycieczki trasą Mikołajki – Kadzidłowo wyjechały grupy: Gwiezdne Wojny, Magiczny Świat Bajek oraz Wodna Przygoda.

Uczestnicy obozu „4 żywioły” układali wieżę ze skrzynek. Zabawa polega na dokładaniu pod siebie kolejnych skrzynek, które są podawane przez innych uczestników. Wspinający są zabezpieczeni za pomocą uprzęży i asekurowani przez instruktora. Następnie odbyły się warsztaty żeglarskie, podczas, których poznali podstawy teoretyczne umiejętności żeglarskich.

Uczestnicy Turbo Przygody rozpoczęli dzień od wyprawy kajakowej. Następnie odbyli jazdę sprawnościową na torze quadowym. Po obiedzie ich świat zawirował na trenerze lotów kosmicznych – żyroskopie. Po kolacji wybrali się do lasu, gdzie podczas survivalu poznawali tajniki przetrwania w lesie.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd dzień rozpoczęły od przejazdu na dwuśladowym, jednoosobowym pojeździe elektrycznym – segwayu. Następnie odbyły się warsztaty taneczne prowadzone przez animatorkę tańca. Kolonistki poznały podstawowe kroki tańca współczesnego. Przed kolacją dziewczyny podziwiały Kulkę z lotu ptaka podczas zajęć na parku linowym.

Koloniści ze Strefy Gier i Zabaw zajęcia programowe rozpoczęli od wyprawy kajakowej. Następnie poczuli wiatr we włosach i sprawdzali swoje umiejętności jazdy na quadach.

Dziewczynki z Monster High gimnastykowały swoje ciało podczas treningu potworniarek. Następnie udały się na plaże, gdzie ratownik opowiedział im o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na kąpielisku. Później jak przystało na Straszyciółki zabrały się do stylizacji potwornych fryzur. Po obiedzie odbyły się warsztaty lepienia z gliny.

Herosi swój dzień rozpoczęli od warsztatów lepienia z gliny. Wykonali paciorki, które następnie nawlekali na rzemyki. Następnie odbyły się warsztaty samoobrony, podczas których poznawali podstawowe techniki obrony w sytuacji zagrożenia. W kolejnym bloku odbył się survival – nauka przetrwania w trudnych warunkach leśnych.

Podczas warsztatów pierwszej pomocy grupa Aktywnych Wakacji nauczyła się jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia. Następnie zagrali w popularne gry, ale w niezwykłych rozmiarach - Mega Chińczyk i Twister.

Stali Bywalcy zmierzyli się z lękiem wysokości podczas przeprawy po parku linowym. Następnie zagrali w Mega Gry – Jenga i Twister. Mistrzynią trudnych i skomplikowanych pozycji została Sandra Drzyzga. Po obiedzie koloniści nauczyli się układu tanecznego do hitu radiowego pt. Timber. Po kolacji grupa w zabawnych przebraniach sumo stoczyła pojedynek na specjalnie przygotowanej macie.

Odkrywcy Nieznanego Świata przenieśli się do Kenii, gdzie odbyły się warsztaty strzelania z łuku i broni pneumatycznej. Następnie dzieci uczyły się układu tanecznego do muzyki latynoamerykańskiej. Przed obiadem odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy wykonali witraże przedstawiające kraje Europy. Prace ozdobiły drzwi do pokojów dzieci. Po obiedzie odwiedzili Japonię, gdzie odbyły się pojedynki sumo. Wieczorem przenieśli się do dżungli, gdzie poznali sztukę przetrwania w trudnych tropikalnych warunkach.

Obozowicze Super Misji Specjalnej zajęcia programowe rozpoczęli od wielkiego wyzwania, czyli wspinaczki w parku linowym. Następnie dzieci sprawdzały swoją celność, najpierw na strzelnicy paintballowej, a później podczas strzelania z łuków. Po obiedzie odbył się mecz piłki nożnej. Mistrzem strzelców został Marcin Kubiak. Wieczorem koloniści zostali poddani testowi na orientację – bieg odbył się w lesie. Po kolacji odbyła się emocjonująca jazda na quadach.

Obóz Super Paintballowy – rano odbyła się kolejna wyprawa na poligon, podczas której zostały rozegrane dwie potyczki paintballowe w „Black Jack”. Gra bardzo przypadła wszystkim do gustu. Następnie przyszła pora na zajęcia linowe – wspinanie na wieżę ze skrzynek. Franek z grupy pani Oli pobił rekord – wszedł na 21 skrzynek! W bloku nocnym odbyła się pełna emocji gra w paintball.

Uczestnicy Obozu Paintballowego sprawdzali swoją celność, ale w inny sposób niż strzelanie z markerów, a mianowicie z broni pneumatycznej. Po obiedzie odbyły się zajęcia z survivalu, podczas którego poznali tajniki kamuflażu.

Uczestnicy Akademii Młodego Agenta i Obozu Quadowo-Survivalowego wyruszyli na tor quadowy. Po błotnych jazdach czekał na nich survival. Najciekawszym punktem dnia okazały się warsztaty detektywistyczne. Koloniści zabezpieczali miejsca zbrodni, a także robili odciski palców. Przed kolacją odbyły się Walki Sumo.

Grupa Paintballowo-Kajakowa wyruszyła na naukę musztry by tam, pod czujnym okiem instruktora, poznać tajniki słuchania i wykonywania rozkazów (metod niezbędnych w grze paintball). Następnie udali się na plażę, gdzie poznali podstawy żeglarstwa (oraz niezwykle ciekawych opowieści pobocznych) instruktora. Później odbył się długo oczekiwany paintball.

Ekstremalni dzień rozpoczęli od jazdy na quadach. Mimo błotnistego terenu wszyscy (oprócz opiekuna grupy) wyszli z tej przygody czyści. Następnie odbyła się rozgrywka w paintball. Dzień zakończyli grą w podchody.

Uczestnicy Obozu Militarnego dzień rozpoczęli od gry taktycznej w maskach ochronnych z użyciem broni barwiącej. Następnie odbyło się szkolenie medyka – warsztaty pierwszej pomocy.

Na obiad wcinaliśmy zupę neapolitańską i gołąbki w sosie pomidorowym.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 7

Pokaż

Marcin
Dodany: 2014.07.02 22:59

Naprawdę świetne są filmiki z koloni naszych pociech. Fajnie by było żeby filmiki pojawiały się jeszcze tego samego dnia. Dla rodziców była by to idealna dobranocka :) Filmy w zeszłym roku były publikowane jeszcze tego samego dnia. Może się to znowu uda wprowadzić? Wiem że rodzice czasami gorzej marudzą niż dzieci ale taka to już natura rodzica ;) Pozdrawiam cały Team Kulka

Ośrodek Kulka
Dodany: 2014.07.03 13:33

Staramy się sprostać wszelkim oczekiwaniom, jakie stawiają Nam rodzice. Publikacja filmów jest zależna głównie od serwisu zewnętrznego tzw. Youtube. Zachęcamy do stałego śledzenia relacji.

BEATA
Dodany: 2014.07.02 20:55

Nie wiem po co mój syn zabrał komórkę...,zadzwonił tylko raz od soboty.Jest po raz pierwszy na obozie i zrozumiałam ten brak" łączności "oglądając filmiki i fotki ,że dzieciaki mają tam zajefajnie...,jedzonko super ,zajęcia świetne i nie narzekał na brak napoi.Pozdrawiam kadrę , wszystkich KULKOWICZÓW i życzę Wam dużo słoneczka....mama Kacpra

Renata
Dodany: 2014.07.02 18:41

Ciągle mało Herosów...Mam nadzieję, że dziś będzie więcej:) Pozdrawiam

Ośrodek Kulka
Dodany: 2014.07.03 13:36

Postaramy się uwzględnić więcej zdjęć z grupy Herosów, jak również pozostałych obozów. Zachęcamy do stałego śledzenia relacji.

Kasia
Dodany: 2014.07.02 18:29

Zdjęcia rewelacja !!!! Dziękujemy!!!!

Aneta
Dodany: 2014.07.02 15:14

Nie żebym narzekała, ale ... panie operatorze kamery, jaka to szkoła filmowania bo oczopląsu dostałam? :-D ;-)

Andrzej
Dodany: 2014.07.02 13:36

Jakiś problem z wyświetlaniem filmu

Agnieszka
Dodany: 2014.07.02 10:26

Dziękujemy za dużą ilość zdjęć!! Nareszcie widać uśmiechnięte buzie dzieci :)


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.