RELACJE Z KOLONII I OBOZÓW W KULCE 2014

Turnus I (28.06-08.07.2014)


Dzień 5 - ZAŁOGA RUDY 102

Dodany: 2014.07.02
Komentarze: 2
Zdjęcia: 94
Wideo: 1

Dziś znów słońce w Kulce bawiło się z nami w kotka i myszkę.

Po śniadaniu, uczestnicy Obozu Militarnego i Super Paintballowego wyruszyli na wycieczkę do Mrągowa, a dokładnie do Muzeum Sprzętu Wojskowego. Jest to jedyna taka placówka w Polsce północno-wschodniej. Prócz zwiedzania mieli okazję przejechać się prawdziwym czołgiem – T55.

Uczestnicy Obozu „4 żywioły” rozpoczęli dzień od warsztatów lepienia z gliny, podczas których stworzyli magiczne talizmany. Następnie porwał ich żywioł powietrza i odbyli spacer w przestworzach – slackline. Po obiedzie uczestniczyli w warsztatach żeglarskich. Koloniści poznali zasady bezpieczeństwa oraz taklowania – przygotowania jachtu do rejsu.

Rycerze Jedi do przemieszczania się używają gwiezdnych ścigaczy, dlatego padawani z Gwiezdnych Wojen odbyli dziś szkolenie jazdy na quadach. Następnie odbyła się lekcja z Obi - Wan Kenobi – poznawanie technik samoobrony.

Koloniści z Magicznego Świata Bajek ćwiczyli swoją celność z Angry Birds – strzelanie z procy do celu. Następnie odwiedzili warsztat pracusia, gdzie lepili gliniane figurki. Po obiedzie spotkali się z Violetta, która przeprowadziła z nimi lekcję śpiewu i dykcji.

Uczestnikom Aktywnych Wakacji dreszczyku emocji dostarczyła nocna gra „Świetliki”. Zadaniem dzieci było przebycie trasy, która została oznaczona pałeczkami fluoroscencyjnymi.

Odkrywcy Nieznanego Świata odwiedzili Australię, gdzie odbyły się zawody w rzucie bumerangiem. Następnie przenieśli się do dżungli, gdzie podczas zajęć survivalu budowali szałasy i schrony. Najbardziej zaangażowane w zajęcia były Kinga i Tosia.

Grupa Super Misja Specjalna po śniadaniu udała się na warsztaty żeglarstwa. Po obiedzie wybrali się w kosmiczną podróż żyroskopem. Następnie wszyscy przeżyli super szybką przejażdżkę quadem.

Dzisiejszy dzień uczestnicy Wodnej Przygody również rozpoczęli od porządnej dawki wiedzy o żeglarstwie. Dowiedzieli się jak wygląda praca zespołowa na jachcie i jak poruszają się wiatry. Wieczór spędzili przy ognisku w klimacie muzyki szantowej.

Uczestnicy Strefy Gier i Zabaw ćwiczyli swoje snajperskie oko podczas strzelania z łuku i wiatrówek. Na zawodach lekkoatletycznych zmierzyli się w biegach i skoku w dal.

Dziewczynki z Monster High zostały poddanie testowi, który sprawdził ich wiedze na temat ulubionych postaci z bajek. Następnie wykonały pompony, które później wykorzystają podczas zajęć cheerleadingu.

Uczestnicy Turbo Przygody spędzili bardzo aktywny dzień. Zajęli III miejsce w turnieju siatkówki.

Herosi Poznali tajniki lekarskie z Asklepiosem – warsztaty z pierwszej pomocy. Brali udział w przeprawie z Percy Jacksonem. Następnie odbyli walkę paintballową.

Dziewczynki z Fabryki Gwiazd dzień rozpoczęły od przeprawy po parku linowym. Następnie wyginały swoje ciała podczas w gry Mega Twister. Po obiedzie odbyły się zajęcia ze stylizacji paznokci i tworzenia zmywalnego tatuażu z henny.

Po śniadaniu Stali Bywalcy mieli okazję zmierzyć się na macie, walcząc miękkimi lancami niczym gladiatorzy. Następnie udali się do lasu, by poznać tajniki survivalu.

Ekstremalni dzień rozpoczęli od wyprawy kajakowej po jeziorze Łęsk. Następnie sprawdzali swoje umiejętności alpinistyczne w parku linowym. Po plażowaniu, przy akompaniamencie słońca udali się na warsztaty strzelania z łuku. Na miano obozowego Robin Hooda zasłużyła Monika. Po kolacji wspinali się na wieżę ze skrzynek.

Uczestnicy Obozu Paintballowo-Kajakowego po śniadaniu wybrali się do lasu, gdzie odbył się survival. Kolejnym punktem programu były warsztaty doskonalenia technik pływackich. W bloku nocnym odbyła się emocjonująca gra w paintball.

Uczestnicy Obozu Quadowo-Survivalowego i Akademii Młodego Agenta dzień rozpoczęli od zajęć na strzelnicy. Po grach i zabawach integracyjnych wyruszyli do lasu, gdzie odbył się survival. Kolejnym punktem programu było układanie wieży ze skrzynek. W zajęciach linowych rekord pobił Adrian Żurawski.

Na obiad wcinaliśmy zupę kalafiorową, pierś kurczaka w chrupiącej panierce i surówkę z kapusty.


Cool News - relacja wideo


Galeria


Komentarze: 2

Pokaż

Maria
Dodany: 2014.07.03 16:02

Mój syn śmiga na quadzie, piękne ujęcie, bardzo dziękuję. Oczywiście przyłączam się do prośby o więcej zdjęć z grupy Star Wars. Pozdrawiam

Karolina
Dodany: 2014.07.03 11:41

O! No nareszcie mogę sie cieszyć z widoku mojego syna na zdjęciu! Bezcenne! Dziekuję. Pierwszy raz pojechał na kolonię i byłam ciekawa jak sobie da radę. Wygląda jednak na to , ze świetnie sobie Państwo radzicie w zabawianiu naszych dzieci. W weekend odwiedzimy naszego syna, ni9e moge się doczekać.p.s. poproszę o więcej zdjęć z gwiezdnych wojen ;)mama Maćka


Dodawanie nowych komentarzy zostało wyłączone.